Anglicko zaciatocnik

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
ruso
Rotný
Rotný

Anglicko zaciatocnik

Příspěvek od ruso » 17 úno 2018, 19:35

Tak som si povedal ze okrem HOI vyskusam aj tuto hru od Paradoxu. Bohuzial na moju verziu nie jencestina co mi trosla komplikuke zivotna asi aj rozhodovanie, nakolko nie som v anglictine zdatny. Chcem sa opytat ako cca prebieha hra za amglicko u vas? Ja som si vybral tento narod pre to ze je relativne izolovany co mi na zaciatok vyhovuje :)

Dohral som to nieco za rok 1470. Za ten cas som dosiahol vlastnictvo celych Irskych ostrovov, ktote som dobil vojnou s tamojsimi narodmi. Tak isto ovladam skoro cele Skotsko. Problem nastal, pocas vojny zo Skotskom, ked sa zacali robit vzbury, dost problematicky som to ustal, dohodol so Skotskom mier a porazil vzburencov. Dostal som sa vsak do poriadneho dlhu a nasledne preto znizil vydaje na armadu a lodstvo aby sa mi podarilo dostat v rozpocte aspon do 0.50 dukatoveho plusu. To vsak vyuzilo Framcuzko a vylodilo sa na ostrovoch, ich prival sa mi nepodarilo zastavit a hru som ukoncil. Krajina bolanrozvratena nrstabilna a zadlzena.

Podarilo sa mi za tie roky dostat na technologicku uroven len o jeden LVL v armade a administrative a postavil jeden kostol.

Ako to hrajete za anglicko vy?

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“