Stránka 1 z 1

jedno velké NEVÍM nic

Napsal: 11 led 2018, 13:19
od stubby
ahoj,
:?:
nevím. nevím vůbec nic.
Čeština na verzi 1.7 se mi povedla, takže to mám sice jednodušší, ale stejně nevím jak hrát. Rád bych se do toho dostal, problém je, že času tolik nemám. Otec od dvou dětí a manžel, takže můj volný čas je tak 1 hodina večer, a to už na přemýšlení moc není.
Včera jsem začal hrát za anglii, spustil jsem hru, a nevím, co mám dělat. Dle informací su ve válce skoro s celým světem, takže nevím, co s tím mám dělat, zda nabírat všude armádu nebo to nechat být. Hra je samozřejmě pauznutá, ale nevím, zda mám hned nakoupit někde armádu, zda najmout diplomaty, zda něco nastavovat, zda když dám přesun vojska na jiné uzemí tak hned po provedení přesunu hned opět pauznout hru...
Tutoriály jsem si prošel, snažil jsem se na to soustředit, pročítám tu diskuze a dotazy a rady, stejně nevím.
je nějaký opravdu dobrý manuál, kde by bylo polopaticky vysvětleno, jak se rozjet? co je lepší nakoupit, atd...? nemyslím tutoriál ze hry, ale nějakého zkušeného harcovníka.
Anglicky moc neumím, ale pokud by nebylo nic v cz verzi, zkusil bych se poprat i s anj.
Dřív jsem hrával jednodušší hry - civilizace, to mě bavilo, ale tam to bylo opravdu jednoduché, co se týká obsazování případně nějaké diplomacie. Ale do tohoto stylu jsem se ještě nedostal, přesto bych tak rád nyní...zatím nevím.

díky za radu :?:

Re: jedno velké NEVÍM nic

Napsal: 11 led 2018, 21:08
od stubby
budu muset asi zkoušet.
začal jsem znovu, za turky - prý je to nejjednodušší...jenže nemám vůbec žádné peníze. ale tak nějak přijdu na to, jak peníze získat.

Re: jedno velké NEVÍM nic

Napsal: 11 led 2018, 22:08
od Lubis
Moje rada je zkousej, cti si tipy ve hre a znovu zkousej.

Re: jedno velké NEVÍM nic

Napsal: 12 led 2018, 11:23
od stubby
jj, taky si myslím, že to bude asi to nejoptimálnější řešení - pokus omyl.

Re: jedno velké NEVÍM nic

Napsal: 18 led 2018, 17:07
od Bergham
Přesně tak. vyber si nějaký, ideálně jednodušší stát. Turci by to mohli splňovat. Řekni si, že jednou Turky dovedeš do neslavného konce, ať tě to pak netrápí a zkoušej, zkoušej, zkoušej.
Hru si rozděl do několika oblastí. Ekonomiky/správy státu, Diplomacie a Armády/válčení. Nejdřív se zaměř na Ekonomiku/správu státu. Je dobré mít fungující a stabilní zemi, která vydělává dostatek všeho. Mezi tím sleduj jak okolní, tak za turky i ostatní velmoci a dříve či později si budeš muset vybrat jednu z hlavních aliancí. No a až zvládneš tohle všechno, až budeš mít velké rezervy ve všem, teprve potom přemýšlej nad útočnýma válkama. Válka tě totiž bude velice rychle vyčerpávat, tak pro úspěšné vedení války musíš mít velké rezervy.

Na druhou stranu je turecko složitější v tom, jak je velké. Musíš spravovat spousty provincií, několik armád a námořnictvo. Z toho pohledu jsou jednodušší menší státy, jako třeba Čechy. Ale pouze pokud ti nevadí, že pár desítek let si tě rozebere větší soused. Každopádně já se na českých zemích učil taky a šlo to docela dobře.

Re: jedno velké NEVÍM nic

Napsal: 23 led 2018, 14:20
od stubby
díky za radu...zkouším, ale spíš bojuju. naštěstí to mám v češtině, tak je to jednodušší...musím pochytit styl hry, pak to pujde i v anj.
jinak včera jsem zkusil za český národ, který byl ale ve válce s rakouskem uherskem, a ti mě hned zmasakrovali, takže sotva sem začal, tak hned i skončil :D