Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 19 led 2018, 22:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: sekaní hry
PříspěvekNapsal: 01 led 2018, 16:16 
Svobodník
Svobodník

Čaute lidi přeji všem šťastný nový rok, ppotřeboval bych pomoct
Mám NTB: MSI GL62M 7RDX8, 3GB Grafický Adaptér NVIDIA GFORCE GTX 1050 a potom INTEL HD GRAPHIC 630, 8 GB RAM DDR4, 4 Jádrovy Procesor intel core i5 7300HQ 7 generace (2,5 Ghz, + Turbo Boost 3,5 ghz)
At dělám co dělám na počátku hry (1444) se vůbec nic neseká hra jede plynule i na nejvyšší rychlost, ale potom co se dostanu do roku 1700-1750 tak se hra neuvěřitelně začne sekat, procesor pracuje normálně teplotu CPU je 59 max 67, a grafika kolem 40 - 60, ovladače aktualizované mám, třeba když hraju Eurotruck simulator 2, nebo Rome total war, Atilla total war tak se mi vůbec nic neseká jede to plynule akorát jenom to EU4 Mi děla strašně problémy vadí mi jak se to seký přitom na startu vůbec nic žádne lagy ani tak nevíte čím by to mohlo být ? a jak popřípadně to vyřešit, Notebook nebyl zrovna moc levný na svoji sesstavu a kvalitu tak jsem počítal s tím že nic takového nebudu muset řešit ale nakonec jsem to podcennil

Předmět příspěvku: Re: sekaní hry
PříspěvekNapsal: 02 led 2018, 11:41 
Major
Major

Hraješ s nejnovější verzí hry? V posledním updatu 1.24 se vývojáři bili v prsa, jak dobře zoptimalizovali hru. Možná v nově rozehrané hře bude vše lepší. Nicméně zpomalování v pozdější fázi hry je takový paradoxí kolorit...

---
Možná se ti špatně přepínají grafiky a hra běží jen na intelu...

Když jsem hrával s integrovanou intel grafikou, tak mi výrazně pomohli módy. Konkrétně tenhle
http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =389490697
bohužel již není aktualizovaný. Jako alternativu doporučují lidi tento, který jsem nezkoušel:
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =820151246
Nicméně tohle by ovlivňovalo hlavně grafiku a ta tvoje je dostatečně silná.

---
Další možnost - něco ti užírá prostředky (asi hlavně cpu). Nebo nějaký obtloustlý antivirus jako třeba Avast apod...

Tj. ukonči bordel na pozadí + vyzkoušej Microsoftí herní režim (Win+G). U jedné hry mi to dává kolem 5fps, ale jak píšu výše - mám dvoujádrové pentium s intel grafikou.

---
Případně se obrátit na Paradoxí support. Z vlastní zkušenosti vím, ale že je úplně k h.... Takže zkusit třeba projít steam fórum hry, jestli tam někdo nemá stejný problém, by možná bylo plodnější.

Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Předmět příspěvku: Re: sekaní hry
PříspěvekNapsal: 02 led 2018, 14:27 
Svobodník
Svobodník

vyzkouším díky

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina