sekaní hry

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
PeltarLopata
Svobodník
Svobodník

sekaní hry

Příspěvek od PeltarLopata » 01 led 2018, 16:16

Čaute lidi přeji všem šťastný nový rok, ppotřeboval bych pomoct
Mám NTB: MSI GL62M 7RDX8, 3GB Grafický Adaptér NVIDIA GFORCE GTX 1050 a potom INTEL HD GRAPHIC 630, 8 GB RAM DDR4, 4 Jádrovy Procesor intel core i5 7300HQ 7 generace (2,5 Ghz, + Turbo Boost 3,5 ghz)
At dělám co dělám na počátku hry (1444) se vůbec nic neseká hra jede plynule i na nejvyšší rychlost, ale potom co se dostanu do roku 1700-1750 tak se hra neuvěřitelně začne sekat, procesor pracuje normálně teplotu CPU je 59 max 67, a grafika kolem 40 - 60, ovladače aktualizované mám, třeba když hraju Eurotruck simulator 2, nebo Rome total war, Atilla total war tak se mi vůbec nic neseká jede to plynule akorát jenom to EU4 Mi děla strašně problémy vadí mi jak se to seký přitom na startu vůbec nic žádne lagy ani tak nevíte čím by to mohlo být ? a jak popřípadně to vyřešit, Notebook nebyl zrovna moc levný na svoji sesstavu a kvalitu tak jsem počítal s tím že nic takového nebudu muset řešit ale nakonec jsem to podcennil

pan Ahoj
Major
Major

Re: sekaní hry

Příspěvek od pan Ahoj » 02 led 2018, 11:41

Hraješ s nejnovější verzí hry? V posledním updatu 1.24 se vývojáři bili v prsa, jak dobře zoptimalizovali hru. Možná v nově rozehrané hře bude vše lepší. Nicméně zpomalování v pozdější fázi hry je takový paradoxí kolorit...

---
Možná se ti špatně přepínají grafiky a hra běží jen na intelu...

Když jsem hrával s integrovanou intel grafikou, tak mi výrazně pomohli módy. Konkrétně tenhle
http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =389490697
bohužel již není aktualizovaný. Jako alternativu doporučují lidi tento, který jsem nezkoušel:
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =820151246
Nicméně tohle by ovlivňovalo hlavně grafiku a ta tvoje je dostatečně silná.

---
Další možnost - něco ti užírá prostředky (asi hlavně cpu). Nebo nějaký obtloustlý antivirus jako třeba Avast apod...

Tj. ukonči bordel na pozadí + vyzkoušej Microsoftí herní režim (Win+G). U jedné hry mi to dává kolem 5fps, ale jak píšu výše - mám dvoujádrové pentium s intel grafikou.

---
Případně se obrátit na Paradoxí support. Z vlastní zkušenosti vím, ale že je úplně k h.... Takže zkusit třeba projít steam fórum hry, jestli tam někdo nemá stejný problém, by možná bylo plodnější.
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

PeltarLopata
Svobodník
Svobodník

Re: sekaní hry

Příspěvek od PeltarLopata » 02 led 2018, 14:27

vyzkouším díky

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“