Potřebuji menší radu

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
PeltarLopata
Svobodník
Svobodník

Potřebuji menší radu

Příspěvek od PeltarLopata » 09 říj 2017, 14:12

Zdarec, mám takový problém, ne technicnky ale herni o proti minulým verzím se hodně změnilo, jak diplomacie tak i provincie a náročnost....
co se týče náročnosti tak myslím na Technologii, Hlavně ! Co se týče diplomacie, dobývaní atd.... je podle mě jednodušší než v ostatních verzích, problém je v tom že když chci něco ovládnout potřebuji hodně peněz pro případ prohry, nebo kdyby mi přišla špatná zprává že mi klesá stabilita,legitimace nebo stoupaní korupce peněz mám ale většinou dost, když okupuuji nějakou provincii moc mi toho nepřídá co se týče financí, abych si mohl rozšířit svoji armádu , nevítě někdo jak problém s financema vyřešit abych měl velké příjmy , obchod mi moc nezlepší hraji za Braniborsko...

Další problém co je, je vznik renesance a dalších postupových reforem, potřeboval bych poradit jak můzu co nejrychleji konvertovat k RENESANCI, četl jsem že když mám common sense rozšíření že mi to umožnuje vylepšovat provincii, přidavaní bodíků pro armádů atd to pak údajně pomáha k rozvíjení renesance v zemi ... jenže já tohle rozhraní nemám, mám pouze (RIGHTS MAN).... a když mi konvertuje v pozdější době Stát, na Renesanci tak je to zas moc drahé, a problémém je zas bod číslo jedna.... příjem financí¨

Co se mi líbí že náklady na armádu nejsou zas tak velké (odhadem)
Voják..... 0.2
Kavalerie----- 0.4 - 0.5
Dělostřelectvo..... 0.8 - 1.0
ZAOKROUHLENĚ
Dále co nechápu ve hře je změna teritoria na provincii, v čem to je dobré ? A k čemu to slouží ? nejdříve si vytvořit oblast za vlastní adm.body pak zvolit za teritorium a pak znovu dát adminstrativní body za to, vůbec tomu nerozumím.... Koukal jsem na nějaké České Let´s playe ale nic tam z toho nezmiňovali..... hledal jsem i někde na EN stránkách jenže moje Angličtina není zas tak dobrá, tak se obracím tady , co nejlepší rady a tipy, mám ještě hodně otázek ale to mi během psaní vypadlo z hlavy.... předem díky

Torgar
Vojín
Vojín

Re: Potřebuji menší radu

Příspěvek od Torgar » 07 lis 2017, 00:54

PeltarLopata píše:Zdarec, mám takový problém, ne technicnky ale herni o proti minulým verzím se hodně změnilo, jak diplomacie tak i provincie a náročnost....
co se týče náročnosti tak myslím na Technologii, Hlavně ! Co se týče diplomacie, dobývaní atd.... je podle mě jednodušší než v ostatních verzích, problém je v tom že když chci něco ovládnout potřebuji hodně peněz pro případ prohry, nebo kdyby mi přišla špatná zprává že mi klesá stabilita,legitimace nebo stoupaní korupce peněz mám ale většinou dost, když okupuuji nějakou provincii moc mi toho nepřídá co se týče financí, abych si mohl rozšířit svoji armádu , nevítě někdo jak problém s financema vyřešit abych měl velké příjmy , obchod mi moc nezlepší hraji za Braniborsko...

Další problém co je, je vznik renesance a dalších postupových reforem, potřeboval bych poradit jak můzu co nejrychleji konvertovat k RENESANCI, četl jsem že když mám common sense rozšíření že mi to umožnuje vylepšovat provincii, přidavaní bodíků pro armádů atd to pak údajně pomáha k rozvíjení renesance v zemi ... jenže já tohle rozhraní nemám, mám pouze (RIGHTS MAN).... a když mi konvertuje v pozdější době Stát, na Renesanci tak je to zas moc drahé, a problémém je zas bod číslo jedna.... příjem financí¨

Co se mi líbí že náklady na armádu nejsou zas tak velké (odhadem)
Voják..... 0.2
Kavalerie----- 0.4 - 0.5
Dělostřelectvo..... 0.8 - 1.0
ZAOKROUHLENĚ
Dále co nechápu ve hře je změna teritoria na provincii, v čem to je dobré ? A k čemu to slouží ? nejdříve si vytvořit oblast za vlastní adm.body pak zvolit za teritorium a pak znovu dát adminstrativní body za to, vůbec tomu nerozumím.... Koukal jsem na nějaké České Let´s playe ale nic tam z toho nezmiňovali..... hledal jsem i někde na EN stránkách jenže moje Angličtina není zas tak dobrá, tak se obracím tady , co nejlepší rady a tipy, mám ještě hodně otázek ale to mi během psaní vypadlo z hlavy.... předem díky
Ahoj,

napíšu ti zde svůj názor na jednotlivé věci, jak to dělám já.
Co se týče peněz, řeším to ze začátku uzavíráním aliancí se silnými státy (Franice, Polsko, Dánsko apod) - můžu si dovolit menší armádu a tím ušetřím, ideální je mít finanční rezervu alespoň 50 zlaťáku pro případ nějakých eventů nebo proher.

Když anektuješ nějakou provincii ze začátku ti nebude vydělávat prakticky nic (má moc vysokou autonomii), ale časem ti začne vydělávat tím jak se bude autonomie snižovat, tohle souvisí ještě s tvojí poslední otázkou na teritoria, teritorium může mít minimální autonomii 75% zjednodušeně se dá říct, že ta provincie bude mít o 75% menší příjem než když by byla provincií. Za provincie zase musíš platit menší poplatek. Zjednodušeně se dá říct, že provincii je dobré dělat tam kde ti to políčko hodně vydělává, nebo tam máš silný obchod.

Co se týče renesance, tak je dobré mít stabilitu co nejvyšší (za každý bod stability dostaneš +5% k rychlosti rozšiřování) a neválčit moc často, protože jednak za mír máš + 10% a jednak pokud někdo obsadil tvoji provincii tak tam máš na nějakou dobu -x% k rychlosti za její vyplenění, konkrétně u renesance je ještě dobré udržovat dobré vztahy se sousedy.

Lasik
Rotný
Rotný

Re: Potřebuji menší radu

Příspěvek od Lasik » 10 bře 2018, 19:38

První věc co udělám na začátku každé hry, že zbourám pevnosti. Případně si nechám jen ty opravdu strategicky umístěné v horách. Pak je peněz dost. Ale asi to není moc dobrá rada pro začínající hráče. Mě se už málokdy stane, že by mi za celou hru někdo vyhlásil válku :lol:

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“