Rada

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
PeltarLopata
Svobodník
Svobodník

Rada

Příspěvek od PeltarLopata » 27 zář 2017, 00:00

Chtěl jsem se zeptat jak bych mohl dostávat lepší generály a hlavně lepší králě co se týče k získavaní lepších adminstrativniích vojenskych atd... bodů

Lasik
Rotný
Rotný

Re: Rada

Příspěvek od Lasik » 27 zář 2017, 09:09

Monarch power (počet jednotlivých bodů/měsíc) králů nelze až na výjimky ovlivnit. Je to náhoda co se narodí :lol:

Existují nějaké eventy, které přidají/uberou bodík, ale ty se objevují jen výjimečně. (Mam dojem, že za Rakousko nebo Maďarsko vyskočí ze začátku hry)
Dále náboženství hinduismus generuje eventy na zvýšení monarch power vcelku pravidelně.

Za Turecko dostaneš vždy na výběr ze tří vládců, takže si vybereš toho nejlepšího.

Za republiku můžeš také zvyšovat Monarch power. Začínáš vždy s 4-1-1 (1-4-1 nebo 1-1-4) a při každých volbách si můžeš nechat aktuálního vůdce a potom dostane +1 ke každému. Takže za pár let máš 6-6-6, pokud dřív neumře. Ale to zas snižuje tradici (obdoba legitimace u republik), kterou ale můžeš zvyšovat za 100 mil. poweru.

Bodíky navíc můžeš získat i jinými cestami:
Poradci +1 / +2 / +3
Power projection > 50 all +1
Eventy (zejména Seven Cities events - Prozkoumávání nového světa)
Estates
Razing za hordu
Show strength all +100 .. mírový požadavek proti rivalům
.........

Úroveň generála závisí na hodnotě Army Tradition

Počet bodíku:
Tradition---Min-----Max--------Průměr
0%---------1--------7----------4
20%--------2--------9----------5.2
40%--------3--------11--------6.6
60%--------4--------13--------8.2
80%--------5--------15--------10
100%-------7--------17--------12

Za jednotlivé ideje, policies, traits
Můžeš získat +1 k Fire nebo Shock nebo ....
Takže se vypočítá počet bodů podle tradice a ktomu se připočete tento bonus. Pokud máš těchto bonusů hodně, tak můžeš mít kvalitní vůdce i při menší tradici.

Jinak u krále, z kterého uděláš generála, závisí počet bodíků jak na army tradici tak na počtu mil. bodů které generuje.

PeltarLopata
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od PeltarLopata » 27 zář 2017, 14:52

Mám základni hru, žádne DLC, Hraju verzi 1.11 Beta, hraji za Francii kde jsem si zvolil Deffensive a Offensive ideas pro armádu, bohužel v základni verzi nemůžu měnit skill body pro krále , poradce si kupuji (nic mi nezbývá) rozšiřuji obchodni budovy atd... abych měl na ty poradce, jenže mám být tendenci po předu jak vojensky tak i technologicky, hlavně před Burgudunskem, Rakouskem a současnným Španělskem které se právě sjednotilo, bohužel nevím jak bych mohl poslat sem fotku tak se to snažím co nejlépe popsat

Aliance:
Francie (já)........ Polsko-Litevsko,Milán,Platinát a Neapol + současné vázalství s Avignonem,Provence a Liege
Španělsko..... Korsika, Rakousko a Portugalsko + jejich kolonie
Burgudunsko.....Dánsko (Norsko,Švédsko) Achen, Švýcarsko a Papežský stát
Rakousko...... Braniborsko, Mainz, Španělsko a Utrecht + Anhalt ve vázalství

Shrnutí: Žádné východisko u mě není , nemůžu nikomu vyhlásit válku, po výhlašení války a při štěstí i výhře bych měl velké ztráty což by asi využilo ve svůj prospěch ostatní velmoci a snažili by si ukousnout z mojého uzemí, v žebříčku mám 3 nejpočetnější armádu hned po Rakousku, příklad že bych zautočil na Burgudunsko, to by toho pak mohlo využít Španělsko (Proti mě) a Rakousko nejspíše proti Burgudunsku a nebo taky proti mě, už jsem nebyl tak cca 10 let ve válce naposledy proti burgudunsku, z toho důvodu že jsem šel na pomoct spojenci (Milán) proti Papežskému státu který má stále spojenectví s Burgudunskem, a při vojenské šarvátce moje vojska i když byla početnější měli problém porazit Burgudunsko, které měli méně početnější ztráaty než já, snažím se teď co nejvíce rozvíjet zemi jak technologicky tak i v idea a diplomacii na kterou musím teď hodně sázet v případě ohrožení, koukám na ostatní státy hlavně na sev.Afriku kde bych si mohl něco ukousnout bohužel nemůžu provést žádny claim abych mohl zvětšovat svoje uzemí a vojsko... jediné co mi teď zbýva je vyčkávat co bude dál.

Bergham
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Bergham » 09 říj 2017, 12:12

Vítej v diplomaticky prošpikované Evropě. Kdykoli hraju za Evrospký stát, mám podoný "problém". Prostě nezbývá než čekat a pak skočit na alianci, která je zrovna jakkoli oslabená. Bohužel to někdy může být docela nuda. Ovšem za Francii máš tu výhodu, že se zabavíš kolonizováním. To třebas u takové Bohemie ne vždy jde. :)

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“