Jak funguje ve hře Autonomie?

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
Delabrutale
Desátník
Desátník
Příspěvky: 41
Registrován: 12 kvě 2014, 22:48

Jak funguje ve hře Autonomie?

Příspěvek od Delabrutale » 21 říj 2016, 19:49

Před týdnem jsem znovu rozehrál tuhle hru a po pár hodinách hraní mě v ní překvapila zdá se nějaká novinka, kterou autoři hry přidali v nějakém patchy.

Jedná se o úroveň autonomie, které ani trošku nerozumím.

Moje situace: Začal jsem hrát hru za Moravii, kdy jsem jí v roce 1444 uměle vytvořil na území tehdejší Bohémie. Po nějakých 200 letech jsem obsadil celou Bohémii, část Polska a Německa, ale pořád mi přišlo, že na to, jak mám velké území, tak nevydělávám tolik, jak bych měl. Začal jsem tedy zkoumat a zjistil jsem, že většina mých okolních anektovaných provincií má autonomii 75%, což mi přináší poměrně výrazná omezení, s tím, že autonomie manuálně nešla snížít.

Zkoušel jsem hledat na netu a dočetl se, že autonomie se dá snížit, když se z anektovaných provincií vytvoří "stát", což jsem také udělal, ale autonomie se snížila jen na 50% a pořád nejde manuálně snížit.

Chci se proto zeptat zde přítomných, jestli neví, co s tím....

:raptor:

Lasik
Rotný
Rotný
Příspěvky: 104
Registrován: 22 črc 2014, 20:01

Re: Jak funguje ve hře Autonomie?

Příspěvek od Lasik » 21 říj 2016, 20:41

Jestli si vytvořil stát, tak musíš ještě jednou udělat ,,core". Když obsadíš novou provincii, která nespadá do tvého státu, tak je cena za core snížena o 50%. Jakmile uděláš stát, tak musíš doplatit těch 50%. Kdybys obsadil provincii, kde už máš stát udělaný, tak platíš rovnou 100%

Pak jsou další věci, které zvyšují min. autonomii.
Jestli máš DLC The Cossacks, tak pokud ,,daruješ" provincii nějaké frakci, tak je min. autonomie 25%
Pak ještě korupce > 0 zvyšuje o trochu min. autonomii

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“