Vazalský stát - osvobození se

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
Erik Erikson
Podpraporčík
Podpraporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 19 čer 2009, 11:04

Vazalský stát - osvobození se

Příspěvek od Erik Erikson » 18 říj 2016, 08:54

Uvedení do situace:
Hraji EU4 na patch 1.18 Prussia s dodatky Cossacs, Common sense, Mare nostrum, Art of war a pár menších. V současné hře za Švédsko jsem v důsledku vymření vlastní dynastie se stal subjektem Polsko-Litevské unie, jež vede o nástupnictví válkou s Rakousko-Česko-Uherskou aliancí. Existuje možnost ještě během války nějakou cestou vypovědět Polsku loajalitu a tím se stát samostatnou bojující stranou? Zatím jsem zrušil dynastické vazby, poslal urážku a dále se snažím zhoršovat vztahy, mám vyšší úroveň diplomacie a srovnatelnou diplomatickou reputaci, zatím jsme oba adoptovali myšlenky feudalismu i renesance a koloniální se k nám zatím nerozšířily (zasekly se ve Francii, což bohužel znamená už 25% postih k technologickému vývoji), což by ale asi nemělo hrát roli. Mé volání po svobodě je na úrovni cca 25 - 30 % a opravdu mu docházejí mechanismy, jak v omezeném prostředí Švédska dále prohloubit tyto ukazatele, abych mohl rychle využít situace a trhnout se z této nechtěné role.

Díky za případné rady

Lasik
Rotný
Rotný
Příspěvky: 104
Registrován: 22 črc 2014, 20:01

Re: Vazalský stát - osvobození se

Příspěvek od Lasik » 19 říj 2016, 11:55

Mam dojem, že liberty desire potřebuješ k vyhlášení nezávislosti jen během války. Takže až skončí aktuální válka, tak budeš moci vyhlásit nezávislost bez ohledu na %.

Jinak liberty desire se rapidně zvedne pokud tvojí nezávislost bude podporovat nějaký silný stát (nejlépe rival Polska), ale nejsem si jistý, jestli o to můžeš někoho požádat během války.

Další možností je zvednout celkový development .. jestli máš teď třeba 95. .tak ho zvedneš o pět a máš dalších 25%
+25 for vassals, client states, and marches with 100 Development
+50 for vassals, client states, and marches with 300 Development


Kdyby si měl ve vlastnictví brod přes Dánsko a na výhodě by cestu blokovalo Rusku, tak se k tobě Polsko nedostane a je jedno, kdy vyhlásíš nezávislost.

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“