Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 17 led 2018, 20:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Muscovy - herní postup
PříspěvekNapsal: 06 úno 2016, 04:15 
Svobodník
Svobodník

Ahoj,

rozhodl jsem se to tu trochu zaspamovat svím herním postupem a přešlapama. Koho to bude zajímat, může si počíst, třeba mi i poradit.

Vybral jsem si frakci Muscovy. Samozřejmě toho chci ovládnout co nejvíc.
Dnešní postup uvidíte na obrázkách přiložených níže. K přiblížení situace... mám 5 vazalů, což je i limit diplomatických styků. Jsou to Perm, Kazan, Qasim Khanate, Polotosk a Pskov. Aktuálně anektuji Pskov. Jenže tu vysí otazník, kam se mám rozběhnout?
Na severozápadě mám Švédsko, spojené s Hansou a Livonian Order.
Na jihozápadě mám Litvu spojenou s Polskem, Moldavskem a Gruzií. Zároven Polsko ovládá Mazovsko a Teutonský řád.
Na jihu mám jedinou překážku před Černým mořem a to Krym, který však vazalizovalo velmi silné Turecko.
Dále už zbývá jen slabá Zlatá Horda. Bohužel má v alianci Timundské impérium a Uzbekistán. Oba jsou příliš daleko a pokud by převzali vedení války, přišlo by to jako zbytečný konflikt. Na východ mě už čeká jenom Sibiř a za ní kolonie.

Nevím kam se mám rozběhnout. Se Švédskem to vypadá jako nejjednodušší možnost. S Litvou bych zažil jatka nehledě na to, že je to otevřené pole od jihu až na sever. S Krymem by to byli ještě větší jatka, vzhledem k tomu že spadá pod velmi silné Turky a u Zlaté hordy si nejsem jistý prospěchem z války.

Obrázky:
Politická mapa, Diplomatická mapa, Pohled na evropu

Předmět příspěvku: Re: Muscovy - herní postup
PříspěvekNapsal: 06 úno 2016, 14:34 
Rotmistr
Rotmistr

a na jake verzi hrajes? protoze to vypada opravdu stare :D

PříspěvekNapsal: 06 úno 2016, 14:57 
Svobodník
Svobodník

je to starý :)
v1.1.0

Dokavaď nemám ským hrát MP tak si tu hru kupovat nemá význam když to mám takhle zdarma i DLCčkama :roll: a 100 euro za komplet opravdu nedám.

PříspěvekNapsal: 06 úno 2016, 15:38 
Svobodník
Svobodník

Plány se mění.
Švédsko dočasně opustilo alianci s Livovian Order, protože jim vyhlásila válku Litva. Hned po válce sněma Švédové zase uzavřeli spojenectví. Tudíž můj zrak se odvrátil na Zlatou Hordu. Tu napadla taky Litva a obdržela 2 provincie, z toho jednu, kterou jsem si nárokoval já. Vzápětí Litva vyhlásila válku Turkům, kteří anektovali Krym. Toho nově vzniklá matička Rus náležitě využije a než válku s Turkama, jenž Litvu oslabí, Litva ukončí, bude mít hned nového nepřítele a to Rusko. Invaze do Evropy k samotným hranicím HRE může začít.
V mezičase anektuji veškeré vazaly a nárokuji si provincie zbabělého Švédska.

Pohled na Evropu, Pohled na Kursk - stojí v něm 14 jednotek, napravo od Kursku je nárokovaná Voroněž v rukou Litvi a nalevo od Kursku je Nižní Novgorod taktéž nárokován a v držení Litvy.

Dodatek 1:
Právě zažívám sérii válek. Rusko dostalo nároky na velké državy (jak je vidět na obrázku přiloženým níže). Než Litva ukončila válku s Tureckem, napadlo Rusko Švédy (za předpokladu, že Litva bude vzdorovat Turkovi trochu déle). Z této války utržilo několik stovek zlatek, 2 provincie, ukončení spojenectví mezi Švédskem a Livonian Order a také vynucení Ortodoxní víry od obou.
Jak již bylo řečeno, Litva ukončila válku s Tureckem poměrně rychle. Turecko vyhrávalo v pozemních bitvách, ale bylo napadeno ze všech stran a několik jeho provincií bylo okupováno ostatními státy. Jenže Rusko začalo podporovat rebely v Litvě a ejhle, trošku to přepísklo. Litva se rozpadla, 2 své provincie padly do vlastnictví Polotsku (vazala Ruska), vytvořil se nový stát Ukraina a zároveň z popela se vzkřísil Krym.
Rusko si nárokuje 2 ze 3 provincií Krymu a proto mu vyhlásilo válku. Spojenec Krymu Sibiř se k válce nepřipojil a tak Krym zůstal na pospas Rusku, které z něj udělalo dalšího vazala.
Livonian Order nevydržela tlak revoluce a tak vznikly dva státy Kurland a Riga. Švédsko nevydrželo tlak katolických revolucionářů a vzdalo se ortodoxní víry ve prospěch katolictví.

Rusko uzavřelo nové spojenectví s Dánskem, jehož flotila mi pomůže dobudoucna porazit Švédsko.
Turecko vyhlásilo válku Aq Qoyunlu, Mamlukům a Omanu. Toho jsem využil a Rusko vyhlásilo válku silnějšímu Turecku a tím otvírá třetí frontu, což snad už Turecko složí.

Obrázky:
Pohled na Evropu, Diplomatická mapa nárokovaného území

Dodatek 2:
Chvíly po vyhlášení války uzavřelo Turecko mír s Aq Qoyunlu, Mamlukama a Ománem. Rusko tedy dobylo severní část Turecka a než se dostalo ke Konstantinopolu, kde Turci začali tuhnout, vyhlásili Benátky společně s Polskem, Litvou a Moldavskem taktéž válku Turecku. Takže Rusko vyhrálo válku proti Turecku a to je hlavní. S 50% ztrátama na lidských životech se počítalo :roll:.
Poválečné vypořádání jde vidět na screenu přiloženým níže. Vzal jsem si provincie Azov a Kaffa, na které neměl Krym nárok. Zbytek bývalého území Krymu jsem mu jako hodnej strejda navrátil. Přece bych nenechal přijít na škodu mé vazaly :twisted:. 3 roky utečou jako voda a začnu anektovat i Krym. Během války jsem uzavřel spojenectví s Rigou.

Teď chvíly nechám vyšumět moji agresivní politiku, chvíly se budu věnovat infrastruktuře a do devíti let musím vyhlásit ještě alespoň 2 války a utrhnout nárokovaná území.

Obrázky:
Sekundy před vyhlášením příměří, Poválečné vypořádání

Dodatek 3:
Vyhlásil jsem válku Zlaté hordě, bohužel měli 5 provincií a proto jsem je nemohl učinit dalším vazalem. Utržil jsem však jednu provincii a jednu jsem věnoval Kazani (svému vazalovi).
Riga vyhlásila válku Livonian Order od kterých se odtrhlo Švédsko. Do války jim přiběhlo na pomoc Česko a Maďarsko.
Tak jak rychle se založila, tak i rychle se rozpadla první koalice proti mě složená ze Švédů a Turků.
Jako další jdu zlikvidovat Litvu.

Obrázky:
Politická mapa, Diplomatická mapa

Dodatek 4:
Mezitím, co jsem válčil s Litvou spojenou s Gruzií stihla Nogai a Gruzie pozřít Zlatou Hordu. Tu jsem však rychle obnovil v mírovích podmínkách s Gruzií a od Litvy jsem odhlodal další 2 provincie.
Ukončil jsem spojenectví s Rigou a vyhlásil válku, z které jsem utržil nového vazala, bohužel se mi do provincie Wenden nasáčkoval Papežský stát a Litva ho okamžitě sežrala, takže se přesunul do jiné provincie Rigy a to Dorpat. Riga, můj vazal, přišla o 2 provincie.
Anektoval jsem Krym a dal chvilku vydechnout napětí s koalicí proti mě. Bohužel si Turkové :whip: vynárokovali jednu provincii Ukrajiny a z takřka bleskové války ukořistili dohromady 3 provincie a to včerně mnou nárokovaných.
Rusko vyhlásilo válku oslabené Ukrajině, která má hlavní slovo v unii Ukrajina > Švédsko. Švédsko jsem vyhnal z Finska přes moře na západ a Ukrajinu ostrouhal o 2 nárokované provincie. Celkem jsem z této války utržil 5 provincií.

Svět, Rusko, Diplomatická mapa

Dodatek 5:
Rozjel jsem koloniální ideu takže si teď musím udělat životní prostor na východě, v tom mi však brání Sibiř.
V další válce proti Litvě, Polsku a Gruzii jsem utřžil z Gruzie jednu provincii, z Litvy 3 provincie a Polsko jsem donutil k založení Teutonského řádu a Kurlandu. Kurland mi okamžitě padl ve spojenectví a brzo ho prohlásím za vazala, až vymění slabě diplomaticky založeného panovníka.
Přišla však i velice zlá válka, kterou jsem vyhrál jen o chlup. Vyhlásil jsem válku Zlaté Hordě spojené se Sibiří a Tureckem. Vedení války převzalo Turecko a přizvalo ještě Tunis. Sibiř jsem oškubal vcelku rychle a utrhl z ní jednu provincii. Tudíž zbývali dvě jižní fronty podél pobřeží černého moře. Naštěstí Turecko té východní fronty využilo jen po málu, takže jsem jim na východě dobyl pár provincií než mě odtamaď vymlaskali. Čím hlouběji v Turecku jsem byl, tím víc jsem pociťoval jejich silnou ofenzívu. Stihli mě zlikvidovat v jednu chvíly skoro celou armádu, až na ty jednotky koncentrované na Sibiři a ve Skandinávii na podporu proti rebelům. Válku jsem vyhrál jen o chlup. Ze 180 tisícín mě stihli ostrouhat na pouhých 50. Největší bitva byla 78.000 Rusů proti 51.000 Turků. Nutno podotknout že ztráty na Ruské straně byli skoro dvojnásobné, ale Rusové se nevzdávají a ačkoliv se to zdá nemožné, Ruským kasárnám došli armádní rezervy a proto museli předčasně ukončit válku. Rusko agresivně anektovalo Zlatou Hordu, požadovalo od Turecka navrácení dvou provincií Ukrajině (s plánem Ukrajinu zabrat) a jedné provincie Litvě (s plánem Litvu oškubat v jedné válce a v další ji zabrat). Rusko dále utřilo od Turecka několik málo desítek zlatek a hlavně požadovalo o uvolnění následujících států: Moldavsko (s plánem do budoucna zabrat jejich území), Bulharsko, Byzantium, Saruhan a Candar

Mapa světa, Situace na Balkáně, Evropa

PříspěvekNapsal: 17 úno 2016, 18:50 
Nadporučík
Nadporučík

Docela mazec...ale divím se, že na takový mír vůbec kývli.
nešly by ty obrázky dát rovnou do příspěvku. to rozklikávání je dosti zdlouhavý :wink:

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

PříspěvekNapsal: 18 úno 2016, 13:46 
Svobodník
Svobodník

Do příště určitě, bohužel jsem herní postup potratil díky instalaci EU 4 na steamu a aktualizováním... rozjedu další a přehlednější

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina