Nemůžu se s armádou vrátit domů

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
destanov
Rotný
Rotný

Nemůžu se s armádou vrátit domů

Příspěvek od destanov » 08 led 2016, 17:02

Tak jsem právě doválčil a asi 40 000 vojáků mi zůstalo v exilu. 10 bylo na území nepřátelského státu, takže pohoda, můžu se s nimi vrátit dom. Ale 30 bojovalo na území státu, se kterým jsem měl dohodu o přístupu a po válce jsou tam uvězněni! Je to vnitrozemský stát, který sousedí jen s Litvou a Timuridy. Litevci mě nenávidí a jsou asi třikrát větší než na začátku hry, navíc jsou spojeni s Poláky, kteří ovládají půl střední Evropy. Takovou válku si teď nemůžu dovolit. S Timuridy jsem teď doválčil a sice zvítězil, ale jen proto, že jako Rusáků je nas mnogo, takže mi nevadilo, že moje ztráty jsou dvakrát vyšší než jeho. Zálohy už mi ale skoro došly, další válku bych s nimi nevyhrál.

Jenže jak z toho ostrůvku dostat svoji třicetitisícovou armádu? :frusty:

Lasik
Rotný
Rotný

Re: Nemůžu se s armádou vrátit domů

Příspěvek od Lasik » 08 led 2016, 23:26

muzes ukazat mapu? jen ze zvedavosti

jedine co me napada. Mam dojem, ze muzes vstoupit na jakoukoliv provincii, kde jsou rebelove. a kdyz porazis rebely, tak dostanes exil.. ale je to jen teorie

+ druha teorie. zase mam dojem. Ze pokud te napriklad Litva nesnasi, ale byl bys ve valce s nejakym jejim rivalem, tak ti da pristup.. Tak koukni jestli nekdo nema nejakeho slabeho rivala

KooKy
Desátník
Desátník

Příspěvek od KooKy » 09 led 2016, 13:08

Těžká otázka, na kterou jsem mnohokrát nepřišel...

Většinou jsem dával dary a vylepšoval vztahy, aby jsem mohl projít...

Ta mapa by mě také zajímala, Polsko u mě nikdy dlouho nevydrželo dlouho...

Deadalus
Četař
Četař

Příspěvek od Deadalus » 09 led 2016, 16:58

Zdá se mi že by mělo stačit vyhlásit válku (komukoliv) a armády co nejsou na tvojem území dostanou automaticky ten černý flek a můžou jít kam se jim zachce, nejlépe domů :D, ale je to jen doměnka.

destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov » 09 led 2016, 17:47

Nakonec to dopadlo tak, že krátce na to Timuridové prohráli další válku a hranice se jim změnili tak, že už mě nepovažovali za rivala, takže mě pustili. :clapping:

Tady máte obrázek těch prevítů polských a litevských. :D Ona to je vůbec zajímavá hra, protože třeba Bretaň byla jednou z největších koloniálních mocností. :D

Tento obrázek může být vizuálně zmenšen. Zobrazit v původní velikosti

destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov » 09 led 2016, 18:14

Taky mě překvapilo, jak bohaté Rusko je. Příjem mám asi 95 měsíčně.

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“