Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 25 dub 2018, 22:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Europa Universalis IV (DLC Collection)
PříspěvekNapsal: 24 zář 2015, 18:12 
Vojín
Vojín

Ahoj
Chci si koupit na steam Europa Universalis IV (DLC Collection) se všemi dlc vydanými do září 2014, a mám dotaz
1. Jaká je to verze?
2. Pokud budu kvůli češtině downgradovat na verzi 1,7 budou ty dlc fungovat? nebo je to buď čeština nebo dlc?

Dík za odpověď

PříspěvekNapsal: 24 zář 2015, 18:24 
Rotmistr
Rotmistr

verze je vzdy posledni na steamu :D
a kdyz si to sundas na 1.7 aby ti sla cestina tak bych rekl ze budou fungovat jen ty DLC co byli k 1.7 a ty novejsi asi ne ale jisty si nejsem :D

PříspěvekNapsal: 24 zář 2015, 19:45 
Major
Major

Na Steamu, pokud se nepletu, je jen verze "Europa Universalis IV Collection" a nikoliv "Europa Universalis IV DLC Collection", která se dá koupit jinde (třeba na humblu) a která je levnější, ale pozor - neobsahuje základní hru.

Aktuálně se nejvíce vyplatí koupit collection verzi z Indiegala, kde mají -80% slevu. Aktuálně tedy po tři dny za 20$.

Případně lze ještě koupit na kinguinu od Rusáků o padesátikorunu levněji...

Collection verze stejně obsahuje jen tyhle větší DLC: CoP; WoT a Res Publicu, což je hlavní verze 1.7, na kterou tedy čeština, pokud se nepletu, je. Takže s tímhle balíčkem teoreticky o žádné DLC morálně nepřijdeš, pokud přerolluješ na tu starší 1.7.3 verzi.

Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

PříspěvekNapsal: 16 říj 2015, 11:25 
Četař
Četař

Zdravím chci si koupit všechny DLC do EU4, ale tak nějak jsem se ztratil kolik jich je :D může mi je někdo vypsat? Našel jsem http://www.key4you.cz/product/details/2 ... ollection/ nějakou kolekci DLC, ale zdá se mi že tam nejsou ty hlavní a hlavně bych nerad koupil 2x jedno dlc.

PříspěvekNapsal: 20 pro 2015, 16:08 
Svobodník
Svobodník

Ahojte, kúpil som si k vianociam EU IV. Mám takú tradíciu, že každý rok na vianoce rozohrám jednu hru od Paradoxu, takú čo minimálne rok - rok a pol je už vydaná, aby boli opravené hlavné chyby (preto aj HoI 4 si zahrám najskôr v 2017, dúfam že to čakanie vydržím :) ). Zatiaľ mám len základnú verziu hry, a chcem sa opýtať, či sa oplatí niektoré s tých 6 základných rozšírení a teda ktoré. Rozmýšľal som nad Common Sense. Inak, ak by mal niekto záujem, beží teraz akcia na stránkach Paradoxplaza, kde je EU za pekných 9,29 evri (https://www.paradoxplaza.com/europa-universalis-4)

PříspěvekNapsal: 20 pro 2015, 16:41 
Major
Major

Imho bych obecně doporučil jen "větší" DLC Art of War a Common Sense (na bundlestars za 5 potažmo 6€; případně na kinguinu od nějakého přeprodejce)+ ještě s odřenýma ušima Wealth of Nations.

Zbytek je spíš takové ždímání peněz a za tu cenu nenabízí moc muziky. Res Publica přidává možnost national focusu (jinak jsou benefity prakticky jen pro republiky); El dorado ti zase dovolí vytvořit vlastní stát (benefity zase +- jen pro stredo a jihoamercké indiány), Conquest nation přidá koloniální státy (benefity hlavne pro severni indiany) a American Dream spíš nefunguje než funguje... Ale sám některé z nich mám... Vlastně asi všechny. :D Spíš než "nákup" bych to bral jako podporu oblíbeného vývojáře... (Což je imho na nic, protože to akorát Pdox podporuje v jejich úsilí, aby hráči platili za kdejakou kravinu... :twisted: )

Nejnovější Cossacks nemám tedy nehodnotím.

Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina