Europa Universalis IV (DLC Collection)

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
sembet
Vojín
Vojín

Europa Universalis IV (DLC Collection)

Příspěvek od sembet » 24 zář 2015, 18:12

Ahoj
Chci si koupit na steam Europa Universalis IV (DLC Collection) se všemi dlc vydanými do září 2014, a mám dotaz
1. Jaká je to verze?
2. Pokud budu kvůli češtině downgradovat na verzi 1,7 budou ty dlc fungovat? nebo je to buď čeština nebo dlc?

Dík za odpověď

dedik
Rotmistr
Rotmistr

Re: Europa Universalis IV (DLC Collection)

Příspěvek od dedik » 24 zář 2015, 18:24

verze je vzdy posledni na steamu :D
a kdyz si to sundas na 1.7 aby ti sla cestina tak bych rekl ze budou fungovat jen ty DLC co byli k 1.7 a ty novejsi asi ne ale jisty si nejsem :D

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 24 zář 2015, 19:45

Na Steamu, pokud se nepletu, je jen verze "Europa Universalis IV Collection" a nikoliv "Europa Universalis IV DLC Collection", která se dá koupit jinde (třeba na humblu) a která je levnější, ale pozor - neobsahuje základní hru.

Aktuálně se nejvíce vyplatí koupit collection verzi z Indiegala, kde mají -80% slevu. Aktuálně tedy po tři dny za 20$.

Případně lze ještě koupit na kinguinu od Rusáků o padesátikorunu levněji...

Collection verze stejně obsahuje jen tyhle větší DLC: CoP; WoT a Res Publicu, což je hlavní verze 1.7, na kterou tedy čeština, pokud se nepletu, je. Takže s tímhle balíčkem teoreticky o žádné DLC morálně nepřijdeš, pokud přerolluješ na tu starší 1.7.3 verzi.
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Deadalus
Četař
Četař

Příspěvek od Deadalus » 16 říj 2015, 11:25

Zdravím chci si koupit všechny DLC do EU4, ale tak nějak jsem se ztratil kolik jich je :D může mi je někdo vypsat? Našel jsem http://www.key4you.cz/product/details/2 ... ollection/ nějakou kolekci DLC, ale zdá se mi že tam nejsou ty hlavní a hlavně bych nerad koupil 2x jedno dlc.

Kimon
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Kimon » 20 pro 2015, 16:08

Ahojte, kúpil som si k vianociam EU IV. Mám takú tradíciu, že každý rok na vianoce rozohrám jednu hru od Paradoxu, takú čo minimálne rok - rok a pol je už vydaná, aby boli opravené hlavné chyby (preto aj HoI 4 si zahrám najskôr v 2017, dúfam že to čakanie vydržím :) ). Zatiaľ mám len základnú verziu hry, a chcem sa opýtať, či sa oplatí niektoré s tých 6 základných rozšírení a teda ktoré. Rozmýšľal som nad Common Sense. Inak, ak by mal niekto záujem, beží teraz akcia na stránkach Paradoxplaza, kde je EU za pekných 9,29 evri (https://www.paradoxplaza.com/europa-universalis-4)

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 20 pro 2015, 16:41

Imho bych obecně doporučil jen "větší" DLC Art of War a Common Sense (na bundlestars za 5 potažmo 6€; případně na kinguinu od nějakého přeprodejce)+ ještě s odřenýma ušima Wealth of Nations.

Zbytek je spíš takové ždímání peněz a za tu cenu nenabízí moc muziky. Res Publica přidává možnost national focusu (jinak jsou benefity prakticky jen pro republiky); El dorado ti zase dovolí vytvořit vlastní stát (benefity zase +- jen pro stredo a jihoamercké indiány), Conquest nation přidá koloniální státy (benefity hlavne pro severni indiany) a American Dream spíš nefunguje než funguje... Ale sám některé z nich mám... Vlastně asi všechny. :D Spíš než "nákup" bych to bral jako podporu oblíbeného vývojáře... (Což je imho na nic, protože to akorát Pdox podporuje v jejich úsilí, aby hráči platili za kdejakou kravinu... :twisted: )

Nejnovější Cossacks nemám tedy nehodnotím.
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“