Europa bizardis 4 (Alá Turek v říši divú)

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
Grip
Svobodník
Svobodník

Europa bizardis 4 (Alá Turek v říši divú)

Příspěvek od Grip »

Zdravím chtěl jsem se s vámi podělit o dost bizarní zážitek ze hry za Turecko. Začal jsem hrát v roce 1444 na normální obtížnost s vypnutýmy Lucky nations a bez bonusú no a nyní je rok 1500 a já se nepřestávám divit co se to sakra děje Evropa je technologicky za opicema Francii si rozebrali Bretaň , Anglie a Burgundsko Norsko a Švédsko se vymanily z personální unie ale i přesto se z Dánska a Norska stali spojenci a později k sobě přizvali i Moskevské vévodí tví. Na východě se zas rozpadlo Timudarské impérium no a nově vzniklá Persie dobila okolní státy no a nakonec kvůli rebelům konvertovala k hinduismu no a pak za dalších 20 let řešila vzpoury a povstání až zní nakonec zbyl jen stát na hranicích s Indií no abych to zkrátil tak zatím se mi celkem daří už jsem skoro tak velký jako kdysi osmanská říše a korát se dějí dost divné věci doufám že se vám můj popis situace ušel klidně můžete sami napsat co se stalo vám. Ps: Omlouvám se pokud jsem to měl napsat do jiného tématu
Adapa
Svobodník
Svobodník

Re: Europa bizardis 4 (Alá Turek v říši divú)

Příspěvek od Adapa »

Dej sem obrázek Evropy ve Tvé době ať se můžeme pokochat :)
9fabe
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od 9fabe »

ono lucky nations meni obrázok hry k uplne k niecomu inemu
Grip
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Grip »

Adapa píše:Dej sem obrázek Evropy ve Tvé době ať se můžeme pokochat :)
Pak ho sem vložím.
9fabe píše:ono lucky nations meni obrázok hry k uplne k niecomu inemu
Abych se přiznal stále nechápu jak lucky nations mohou tak rozhodovat o tom jaké státy budou světu dominovat ono třeba Rakousko je s lucky nations skoro neporazitelný (Aspoň pro mně)
Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 »

Ono lucky nations se zkrátka podle mě jen snaží přiblížit hru historické realitě a proto pomáhá historicky silným státům být silné i ve hře. To je sice super a beru to jako velké plus za které vývojářům jen tleskám, ale přesto mi vadí,že je potom skoro nemožné hrát za ty historicky slabší státy a vítězit nad těma druhýma.Hru si pak víceméně (pokud teda nemáš notnou dávku štěstí nebo nejsi brutal hard core hráč) nemůžeš užít pokud nehraješ za jeden z oněch lucky nations..... Ale to je jen můj osobní názor a je dost možné, že se pletu a skoro jisté,že většina z vás má úplně jiný názor......
821
Major
Major

Příspěvek od 821 »

Za lucky nations nehrajes nikdy! Ak hras naprikklad za FRA tak lucky nations sa stane niekto dalsi v poradi.
A ano ma to simulovat +/- historiu. Ak ta bavi premalovat svet na jednu farbu tak si to proste vypni, zober ULM a obsad svet. Ale aka asi bola sanca v reale ze sa nieco take podari?
És per Catalunya, per la llibertat...
Que moriràs lluitant, si cal!
9fabe
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od 9fabe »

http://www.eu4wiki.com/Luck

tiet obonusy dostavaju a su dost silne
Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 »

821 píše:Za lucky nations nehrajes nikdy! Ak hras naprikklad za FRA tak lucky nations sa stane niekto dalsi v poradi.
A ano ma to simulovat +/- historiu. Ak ta bavi premalovat svet na jednu farbu tak si to proste vypni, zober ULM a obsad svet. Ale aka asi bola sanca v reale ze sa nieco take podari?

Jasně,já vím,že je to tak.Tak se hned nedurdi.... :oops: :( Však já to nemyslel zas tak špatně..... :mrgreen: To bylo jen takové suché konstatování skutečnosti tak jak ji vidím já.
Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“