sekání hry

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

sekání hry

Příspěvek od Josef81 »

Nazdar lidi,vím,že to sem nepatří ale nevím kam se obrátit o radu a protože toto fórum dobře znám a často a dlouho sem chodím tak jsem si řekl,že mi ta parta slušných lidiček co sem chodí ráda poradí....... Nedávno jsem koupil na steamu ve slevě Total War ROME II.Nainstaloval a pustil,tutorial šel naprosto hladce a bez problémů,ale jakmile jsem se pustil do hlavní kampaně tak se to začalo neuvěřitelně sekat i na nejnižší nastavení.Je to hratelné,ale je to hrůza!První tah je v pohodě,ale po ukončení kola se to začne sekat a načítá to celou věčnost.
Dokonce jsem si stáhnul game boos pro zrychlení PC,zrychlilo to o 42% ale nepomohlo to.A to hry jako Far Cry 3 nebo Sniper Elite 3 mi frčí naplno naprosto hladce.A compl podle mě taky není úplně šrot....Grafárne je AMD Radeon 6700 series 1024 MB DDR5...... procesor AMD FX-4100 dvou jádro 3,6 GH 4 logické procesory a 4 GB RAM....
Může někdo poradit?Nebo aspoŇ navést na nějakou stránku kde mi někdo poradí..........
9fabe
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Re: sekání hry

Příspěvek od 9fabe »

osobne si myslím že si skus aktualizovať vladače inak neviem. skus sa radšej spýtať na to na officialnych forach
Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 »

Dík moc!
tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava »

Pročpa to píšeš do EU IV? :tdsa:

https://www.youtube.com/watch?v=2Ukzphbm8HA
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek
TukanCZE
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od TukanCZE »

Total War: Rome II mám taky. Hraju to na max. grafiku ale... při ukončení tahu a předání tahu počítači to trvá také snad celou věčnost a pokud obsahuje bitevní pole okolo 10 tisíc jednotek, tak se mi to začne gribat. Jinak vše jede v pohodě a hladce. U mě je to způsobeno přehříváním procáku, kterej neutáhnou chladič s fufrákem, 4 fufráky na bedně a 3 fufráky poblíž na grafice. Aby mi to počítač zkousl, tak jsem otevřel boční stranu a přidal jeden velkej ventilátor. Plánuju rozebrat chladič od procáku a nanýst novou vrstvu pasty.

Zkus stáhnout HW monitor a zjistit co ti to dělá. Měli by se tam psat parametry napájení a přehřívání namáhaných konponentů.
Mimochodem můj stroj nezkousne ani EU IV na max. grafiku a to mám o malinko lepší sestavu. Při více jak 30.000 jednotek obléhajících jedno město mě to taky začne lagovat.

Procák: AMD FX-8320 Vishera Black Edition
Základovka: ASUS M5A97 R2.0
Grafika: GIGABYTE Radeon R9 280X OC 3GB
Operační paměť: CRUCIAL Ballistix Sport 8GB DDR3 1600MHz
Pevný disk: SEAGATE Barracuda 2TB
Zdroj: SEASONIC 500W SS-500ET-T3 80Plus Bronze
Chladič: SilentiumPC Fera 2 HE1224
Fufráky: 4x ZALMAN 12 cm
Praetorian
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Praetorian »

Nechci vám nabourávat představy o nedostačující kvalitě vašich domácích PC, ale faktem zůstává, že většina soudobých vývojářů strategií zůstává optimalizací svých titulů stále v roce raz dva. Tudíž v drtivé převaze případů by vám dost pravděpodobně ani ten mýtický počítač z NASA příliš nepomohl. Téma sem sice podle svého obsahu nepatří, ale kdo se někdy dostal s Europou, Crusadery nebo HOI do pozdních období, ten mi jistě dá za pravdu. Takže spíš než poměřování šulínků s počtem jader a gigabajtů paměti bych raději doporučil urgovat vývojáře, aby se zaměřili místo sypání dalšího placeného DLC obsahu, který měl být z drtivé většiny už v původní hře, na optimalizaci a opravu již vydaných částí či titulů jako celku.

A propos, ten konvertor z CK2 do EU4 už se zprovoznit uráčili? :wink:
Morty
Rotný
Rotný

Příspěvek od Morty »

Konvertor CK2 - EU4 mi funguje od samýho začátku co ho vydali. :shock:
Venimus, vidimus et Deus vicit - přišli jsme, viděli jsme a Bůh zvítězil.
Polský král Jan lll. Sobieski v listu papeži po vítězství nad Turky u Vídně.
Praetorian
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Praetorian »

Šťastný to člověk 8) Nechci ti sahat do svědomí, nakolik originální jsou tvé verze obou her, neřkuli přídavky do nich, faktem ovšem zůstává, že minimálně několik měsíců a "hotových" pracovních verzí (1.8 - 1.9 ... dál už jsem to nesledoval) byl/je užitečnej a provozuschopnej asi jako automat na kondomy ve Vatikánu. To, že to asi nebude jenom můj lokální pocit koneckonců dokumentuje i jeho samotný profil k nákupu na Steamu (http://store.steampowered.com/app/226665/?l=czech), potažmo diskuze k němu (https://steamcommunity.com/app/203770/d ... 772675660/).

Každopádně podle všeho by to měl opravit Way of Life (kterej vyšel tři měsíce po tom, co přestal konvertor fungovat). Jak je to s těmi, co vlastní samotný konvertor a ne výše zmíněné DLC netuším (byť ty důležité části obvykle dostanou i ostatní formou patche, takže snad to platí i pro ně). Takže gratulace, po čtvrt roce snad znovuzprovoznili těžítko za 10 euro :tssa:

Sorry za tu k tématu nesouvisející odbočku.
Morty
Rotný
Rotný

Příspěvek od Morty »

CK 2 mám originál plus hromadu dlc a EU 4 v základní verzi. Ze zvědavosti jsem zkonvertoval ukončené hry které jsem ještě měl - České království, Braniborsko a Polsko.
Venimus, vidimus et Deus vicit - přišli jsme, viděli jsme a Bůh zvítězil.
Polský král Jan lll. Sobieski v listu papeži po vítězství nad Turky u Vídně.
Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“