Čechý - tipy, triky, rady

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

FannyBoy
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Re: Čechý - tipy, triky, rady

Příspěvek od FannyBoy »

Aha no to je dobrá odpověď...

Tak pro někoho jiného:

1. Budu dostávat IA pokud donutím /válkou/ stát konvertovat od protestantismu ke katolictví?

2. True Faith je křesťanství obecně nebo katolictví?

Sorry, vím že to jsou celkem asi zásadní a jednoduché otázky, ale nerad bych se pouštěl do zásadních rozhodnutích ve hře, pokud neznám její mechanismy. Proto radši napíšu sem, myslím si, že od toho tak trošku to forum je.
(^^.)
biggris
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od biggris »

True faith je to cemu veris ty. A vzdycky je to to jedno konkretni nabozenstvi (katolici, protestanti, siite, sunnite,... nikoli krestanstvi, islam, atd.). Pak mas heretiky (pokud jsi katolik, tak heretici jsou vsichni luterani, kalviniste, ale i pravoslavni, a naopak) a pak mas heatness religions, tam jsou ty ostatni.
A k tomu prvnimu: Nevim, co se hned cilis, stejne je zkonvertujes, protoze stejny nabozenstvi je pro tebe prospesnejsi, takze si hned overis, jestli za to autorita je nebo ne. A jestli nehrajes Iron mode, tak na takovyhle jednorazovy pokusy je save/load, coz je rychlejsi varianta, nez cekani na odpoved ve foru, ktera jeste nemusi bejt spravna.
FannyBoy
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FannyBoy »

Vyloženě jsem nečekal na odpověď, akorát jsem zkonvertoval národ na moje náboženství z protestantů na katoliky, a přišlo mi že mi to nic nedalo, akorát si nejsem 100% jistý (jestli jsem náhodou nějaké procento neztratil mezitím, a ani jsem si to předtím pořádně nezkontroloval)...

Necilim se, jen stačilo napsat ano/ne místo toho že si to mám zjistit sám...
(^^.)
biggris
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od biggris »

Kdybych vedel jestli ano/ne, tak to napisu :) Za sebe si myslim, ze decentne by to pridal mohlo...tak procento, mozna dve :lol:
FannyBoy
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FannyBoy »

No vidíš tak stačilo napsat i nevím :D ne každej ví všechno...

Jinak teda maďarsku zbývá tak 6-7 provincí, nějak začínám mít zase problém s voličema, volí mě jen Cologne a Palatinate, ostatní se zase začínaj přiklánět k rakousku.. Za chvíli mi chcípne král tak to bude docela těsnej výsledek ať už pro kohokoli. Ale jinak super, zatím nejlepší kampaň.

Ale jinak musím říct že po cca 5 dnech hraní jsem se toho dost naučil co se týče středověku :D Historii mám rád, ale novověk jsem nikdy nijak nemusel, byla to prakticky moje nejneoblíbenější část historie, a nikdy mě to ani nebavilo, takže jsem rád že jsem se aspoň takhle trochu zábavnou formou aspoň něco naučil :D

Musím říct, že kdyby se ve školách místo učebnic hrálo Hearts of Iron a Europa Universalil lidi by toho věděli daleko víc :D
(^^.)
biggris
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od biggris »

Jj, taky behem hrani europy mam castejc otevrenou wikipedii nez samotnou hru :lol:
Lasik
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lasik »

Jen dodám, že pokud ovládáš papeže a rakušák sním má špatné vztahy, tak pokud ho exkomunikuješ, tak ho přestanou mít ostatní státy rádi a nebudou ho volit.
FannyBoy
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FannyBoy »

papeže neovládám nedaří se mi to, nemám štěstí... Vždycky tam mám max jednoho, dva kardinály :/
(^^.)
FannyBoy
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FannyBoy »

Musím říct. že co mě opravdu na týhle hře štve je to, že když máš opravdu výborný vztahy se svým spojencem, několikrát si mu hodně pomohl ve válkách, který by nebejt tebe prohráli, ale jakmile vyhlásíš válku jeho spojencovi, s kterým nemá ani moc dobré vztahy, jejich cíle ani nejsou nijak společný, tak stejně vždycky se spojí s tím obráncem bez ohled na cokoli jiného, i když logicky by to mělo být naopak :/
(^^.)
dedik
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od dedik »

tech veci co cloveka sere jako nelogicke revolty a plno dalsich je hodne ale aby ta hra byla dokonala hodne lidi by to vubec nerozjeli stalo by to strasne penez a bylo by to tak slozite ze by to nakonec nikdo nehral.... a nektere veci ikdyz jsou celkem nelogicke tak jsou tam z balancniho duvodu nebo aspon se o to pokouseji
9fabe
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od 9fabe »

skuste si zahrat seriu total war. tam su niektore veci nelogické :D hlavne ai :D
FannyBoy
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FannyBoy »

dedik: nemyslím si že zrovna ten problém co jsem napsal, by stál spoustu peněz a výkonu a všeho co jsi vyjmenoval...

9fabe: já jsem total war veterán (aspoň teda RTW a MTW2), takže s tím si na mě nepříjdeš :D
(^^.)
dedik
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od dedik »

uz jen jaky je rozdil v nekterych modech..... je pravda ze kdyby to udelal primo paradox asi by to nebylo tak narocne.... myslim ze i v jakemsik rozhovoru uz neivm kde mozna na foru to bylo vysvetlovali proc to neni vic narocne atd pry ze by to pak bylo az moc narocne a slozite ze voli cestu lehci
FannyBoy
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FannyBoy »

Jak používáte žoldáky? Snažíte se války vyhrát svýmam vlastníma vojákama a žoldáky kupujete jen při nedostatku man power? Nebo si koupíte před válkou žoldáky a ty použijete v prvním frontách který pak doplňujete svojí profi armádou?
(^^.)
Honza2
Vojín
Vojín

Příspěvek od Honza2 »

Tec2do píše:Jak píše dedik. Náhodné to není... Akceptovanou kulturou se stává ta jejíž daň činní alespoň 20% z tvého přijmu... Pokud klesne podíl pod 10%, tak kulturu zase ztratíš... Pak jsou ve hře další modifikátory, které tuhle hladinu mohou změnit. Například Anglie má tradici snižující hranici o -10%, humanitní idea tohle číslo sníží dokonce o 50%...
Ahoj,
humanitní ideu jsem nikde nenašel můžeš prosím poslat foto ze hry?
díky moc
pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj »

Tak ono se ty idee v průběhu času překopávaly... Screen teď udělat nemůžu, dle wiki patří skupina humanitních (humanist) ideí mezi jednu ze šesti administrativních (mám za to, že je to jedna z těch, co byly do hry přidány později a původně byla zařazena mezi diplomatické). To co hledáš je "Cultural Ties" zhruba veprostřed. Viz stránka na wiki. Nejedná se o státní ideu.
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.
Honza2
Vojín
Vojín

Příspěvek od Honza2 »

Tec2do píše:Tak ono se ty idee v průběhu času překopávaly... Screen teď udělat nemůžu, dle wiki patří skupina humanitních (humanist) ideí mezi jednu ze šesti administrativních (mám za to, že je to jedna z těch, co byly do hry přidány později a původně byla zařazena mezi diplomatické). To co hledáš je "Cultural Ties" zhruba veprostřed. Viz stránka na wiki. Nejedná se o státní ideu.

Díky moc,
mám verzi 1.1.0 a v té Cultural Ties není, byla přidána později, nevadí.
Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 »

FannyBoy píše:Jak používáte žoldáky? Snažíte se války vyhrát svýmam vlastníma vojákama a žoldáky kupujete jen při nedostatku man power? Nebo si koupíte před válkou žoldáky a ty použijete v prvním frontách který pak doplňujete svojí profi armádou?
Moc zajímavá otázka,taky by mě to zajímalo.Odpoví někdo "hryznalejší" ??
dedik
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od dedik »

urcite je min narocne vyhrat valku se svojima vojakama takze pokud mas lehkou valku urcite svoje ale pokud valci mocnosti tak je urcite dobre kupovat zoldaky ale pouze pechotu zbytek si nech vlastni stoji to min penez a nejvic manpoweru zerou pesaci...... ja osobne zacinam se svojima kdyz jsou ztraty sjednotim pechotu a dokoupim zoldaky takze me manpower nemizi tak rychle akorat to teda stoji dost penez.. a nesmis to z zoldakama prehanet nema smysl jit kvuli zoldakum tezce do minusu kdyz mas stale manpower musis to dobre namixovat.... jinak este je dobre kdyz davas siege tak tam nechat zoldaky a armadu nekde blizko at neumira je to pomalejsi ale zachrani ti to nekdy dost manpoweru
Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 »

Dík za typy....
Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“