Náročnost grafiky

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Náročnost grafiky

Příspěvek od Jajjun » 27 črc 2014, 18:39

Hola, po hodně dlouhém boji s češtinou jsem se konečně dostal ke hře trošku více, ale překvapilo mě jak je hra náročná na grafiku. Sice mám celkem dobrý noťas, ale grafika jede na 100% aby to utáhla na max. Nechci sundávat FullHD, ale něco jiného, proto se ptám vás co už s tím máte zkušenosti, CO mám odebrat v nastavení grafiky, aby to nebylo tak náročné. díky
Obrázek

9fabe
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Re: Náročnost grafiky

Příspěvek od 9fabe » 27 črc 2014, 20:23

Ja osobne vypinam moving units, tiene a pod . A asi aj frekvenciu

Colombo
Četař
Četař

Příspěvek od Colombo » 27 črc 2014, 21:13

Stromy.

Taky je v nastavení něco s texturama, někdy pomáhá to přepnout, někdy to pomůže, jindy to dělá grafické artefakty.

No a můžeš vypnout vykreslování různých věcí, jestli se ti chce. Animovaná voda je úplně zbytečná, bohužel není "low" nastavení obyčejná modrá voda, ale černá jáma.

Náročná je taky ta teréní mapa, přepni do politického módu.

Moving units atp. myslím není nikterak graficky náročné, spíš otravné.
(ale ve streamech je to lepší, více se toho na té mapě děje a boje vypadají víc dynamicky)

Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun » 03 srp 2014, 12:05

tak jsem to všechno stáhnul a jediné na co jsem ještě nesáhl je rozlišení, ale asi to budu muste sundat, pokud nechci hrát jen v noci kdy mi teplota v noťasu drží k 85°C a neleze k 90°C
Obrázek

Colombo
Četař
Četař

Příspěvek od Colombo » 03 srp 2014, 12:32

Jo, nižší rozlišení suprově pomáhá, ale gui na to vůbec není dimenzované. Tak se připrav, že zmenšíš-li rozlišení, všemožná paradoxí okýnka se ti začnou vzájemně překrývat a zaserou ti většinu obrazovky.

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“