Čeština pro Europa Universalis IV

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět

EUIV hraji ve verzi:

1.1
1
2%
1.5
2
4%
1.5.1
25
54%
jiná - viz do postu
18
39%

Celkem hlasů: 46

Arqwell
Svobodník
Svobodník

Re: Čeština pro Europa Universalis IV

Příspěvek od Arqwell »

Ahoj,
tak s tímto jsem se dosud nesetkal. Pošli prosím screenshot s výskytem chyby. Každopádně bych zkontroloval, že jsou správně nakopírované fonty v gfx/fonts. Konkrétně za font na mapě jsou zodpovědné soubory Mapfont.* A teď mě tak napadá, začal jsi úplně novou hru? Do rozehrané se nové fonty nepromítnou... :?:
biggris
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od biggris »

Ano, zacal. Dokonce jsem mel i cistou instalaci, protoze jsem eu4 dlouho nehral a cestina me jaksi znovu navnadila. Az budu doma, poslu screen.
biggris
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od biggris »

Arqwell píše: 01 zář 2021, 06:10 Ahoj,
tak s tímto jsem se dosud nesetkal. Pošli prosím screenshot s výskytem chyby. Každopádně bych zkontroloval, že jsou správně nakopírované fonty v gfx/fonts. Konkrétně za font na mapě jsou zodpovědné soubory Mapfont.* A teď mě tak napadá, začal jsi úplně novou hru? Do rozehrané se nové fonty nepromítnou... :?:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

a tady ještě pár chybek, co jsem nachytal. Většina ze screenů byla pořízena ještě před revizí, tak snad nejdu s křížkem po funuse :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Arqwell
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Arqwell »

Ahoj, díky za screeny. Co se týče textových věcí, to si určitě vezme na starost Whitehorse, já bych se zaměřil na problém s fontem. Protože vidím, že používáš nějaké módy, tak je zkus nejdřív všechny povypínat (hlavně ta vylepšení, která ovlivňují grafiku hry) a zkus rozehrát novou mapu. Za druhé, pošli mi prosím tě seznam módů, které používáš, co upravují grafiku. Já žádné nepoužívám, tak si je zkusím nainstalovat a hledat, kde by mohl být problém a případně proč. Určitě nebudeš jediný. Každopádně mapfont normálně české znaky podporuje a zobrazuje, teď akorát musíme zjistit, proč u tebe ne.
Řekl bych, že ten mód používá vlastní mapfont a proto to nejde... :?:
biggris
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od biggris »

Ha, byl jsem přesvědčen o tom, že žádný z modů upravujících grafiku hry nepoužívám, leč není tomu tak. Jde o mod Grapgical map improvements https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=253263609. Vypnul jsem ho, začal novou hru a už je vše v pořádku. Díky ;-)
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od WhiteHorse »

Biggris:
Zaslané chyby jsem opravil, až na ty chybějící proměnné. To je zřejmě způsobeno modem, který měnil české fonty a hra si s tím nedokázala poradit. Proměnné jsou přítomny a jsou správné, ale načítají se do nich výrazy s diakritikou. Buď rád, že ti to rovnou nekleklo.

Tady si nemohu odpustit kritickou poznámku:

U každé češtiny jasně píšu NEPOUŽÍVAT S MODY! NEBUDE TO FUNGOVAT!

Ale je to marný, je to marný, je to... marný...
ssaki
Vojín
Vojín

Příspěvek od ssaki »

Ahojte. Veľmi si vážim Vašu prácu a ďakujem za ňu. Mám problém z angličtinou a preto mi čeština hodne pomáha. Po aktualizácii angličtiny do EU4 som dostal chuť znovu si zahrať túto fantastickú hru, ale prekvapilo ma, že mi angličtina nefunguje. Urobil som fungel novú inštaláciu a nahodil tam najnovšiu revíziu verzie 1.31.5 a hra sa mi stále spúšťa v angličtine, všetko funguje ale v angličtine. Podotýkam že mám len základnú verziu hry nemám žiadne DLC čka, a nepoužívam ani žiadne módy , teda ak mi ich tam staem automaticky nejaké pri novej inštalácii nenahodil, to neviem ... Postupoval som podľa inštrukcií, skúsil som to aj niekoľko krát a nič stále rovnaký výsledok. Viete mi niekto pomôcť. Ďakujem.
Naposledy upravil(a) ssaki dne 04 zář 2021, 20:28, celkem upraveno 1 x.
ssaki
Vojín
Vojín

Příspěvek od ssaki »

Moja verzia hry je 1.31.5.2 a sťahoval som angličtinu 1.31.5 rev 01
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Jestliže jsi postupoval podle instrukcí, musí to fungovat. Především si vyjasníme jednu věc: máš normální hru, nebo je to nějaký švindl typu předplatné nebo gamepas? Protože jestli máš předplatné nebo gamepas, máš smůlu a hodil jsi peníze do kanálu.

Pokud máš normální hru, jdi do adresáře Europa Universalis IV Leviathan->localisation, klikni na některý soubor - třeba achievements_l_english.yml - pravou myší a v menu zvol Otevřít v programu->Poznámkový blok. Jestli to máš anglicky, zkopíroval jsi soubory jinam.
ssaki
Vojín
Vojín

Příspěvek od ssaki »

Ďakujem pekne. Pomohol si mi. Áno mal som ten súbor v angličtine takže mi došlo že som to skopíroval zle. Proste som to len celé označil a prekopíroval, a nahádzalo to inde. Potom som šiel súbor po súbore a dával to na svoje miesta a už je to OK. Ďakujem ešte raz. Funguje.
biggris
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od biggris »

Whitehorse: ja vin, ze pises nepouzivat cestinu s modama, ale na druhou stranu, kdo hraje eu4 nebo jakoukoliv jinou paradoxi hru ciste ve vanille? To snad ani nejde, ne? :-D
Arqwell
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Arqwell »

biggris píše: 05 zář 2021, 09:16 Whitehorse: ja vin, ze pises nepouzivat cestinu s modama, ale na druhou stranu, kdo hraje eu4 nebo jakoukoliv jinou paradoxi hru ciste ve vanille? To snad ani nejde, ne? :-D
Třeba já! :) Kromě pár DLC, žádné jiné úpravy nepoužívám, dokonce i ta horší čtivost fontů má svoje kouzlo (pro mě). Samozřejmě, že plně respektuji touhy a potřeby ostatních hráčů, ale pak si musíte uvědomit, že autor češtiny nemůže zajistit 100% kompatibilitu se všemi módy a proto se s módy nepočítá. A pak, pokud by si někdo chtěl nějaký mód "počeštit", měl by k tomu mít svolení autora... Ale to už je zase jiný příběh. Osobně si myslím, že čím více různých módů, tím jiná hra z toho nakonec je...
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Whitehorse: ja vin, ze pises nepouzivat cestinu s modama, ale na druhou stranu, kdo hraje eu4 nebo jakoukoliv jinou paradoxi hru ciste ve vanille? To snad ani nejde, ne?
Nikdy v životě jsem žádnou hru - a tím myslím opravdu ŽÁDNOU - nehrál s nějakým modem. A že už jsem jich hrál... EUIV a paradoxí Grand Strategy všeobecně pokládám za natolik komplexní hry, že až na výjimky je není nutné modovat. Protože už překlady dělám opravdu dlouho, vím, že to s mody prostě nefunguje. Sám jsi se o tom přesvědčil.

Ale ber to tak, že já jsem jen zaostalý hloupý bílý kůň a nerozumím tomu... :-)
biggris
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od biggris »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

plus ještě jsem zapomněl screen jedný chybky, kterou si pamatuju. Mám pocit, že to bylo taky v přehledu skóre, záložka obchod a sloupec s názvem "Sdílený obchod" a správně by mělo být "Podíl na trhu".
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Dík, opraveno.

Stát jsme my - plural majesticus (My, Ludvík XIV, z Boží milosti král francouzský... ) Tak mluvili vznešení panovníci. Tak mluvíme i my, WhiteHorse, pán Hlubiny, rytíř Chladných vod, z Boží milosti překladatel Grand Strategy. :-)

Stát jsem já by o sobě řekl leda tak ten blekota z Horních Uher.
biggris
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od biggris »

Ja jsem to nikdy neslysel jako stat jsme my, ale chapu :D
Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec »

WhiteHorse píše: 28 zář 2021, 10:23 Dík, opraveno.

Stát jsme my - plural majesticus (My, Ludvík XIV, z Boží milosti král francouzský... ) Tak mluvili vznešení panovníci. Tak mluvíme i my, WhiteHorse, pán Hlubiny, rytíř Chladných vod, z Boží milosti překladatel Grand Strategy. :-)

Stát jsem já by o sobě řekl leda tak ten blekota z Horních Uher.
Já to taky vždycky slyšel jako "Stát jsem já. / L’état, c’est moi." https://cs.wikiquote.org/wiki/Ludv%C3%ADk_XIV. , ovšem souhlasím, že absolutistický monarcha by používal plurálu majestaticu pořád, možná i v opilosti. :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter
Vojtak42
Vojín
Vojín

Příspěvek od Vojtak42 »

Dobrý den, vyšla nová verze 1.31.6. Podle Steamdb byly změny v textech.
biggris
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od biggris »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Arqwell
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Arqwell »

Slezko v uvedeném případě beru na sebe... Nicméně, WhiteHorsi, objevuje se nám ještě v new_missions (conquer_silesia_title:0 "Dobytí Slezka"); achievements (NEW_ACHIEVEMENT_9_29_DESC:0 "Jako Mazovsko nebo Slezko zformujte Polský stát.") a pochopitelně countries (ř. 225 SIL:0 "Slezko"). :salute:
Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“