Čeština pro Europa Universalis IV

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět

EUIV hraji ve verzi:

1.1
1
2%
1.5
2
4%
1.5.1
25
54%
jiná - viz do postu
18
39%

Celkem hlasů: 46

WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Re: Čeština pro Europa Universalis IV

Příspěvek od WhiteHorse »

Teprve dnes jsem zjistil, že tady mám várku nějakých lahůdek. Podívám se na to a opravím to.

K těm táboritům - ano, v poslední době se používá komunisté, aktivisté, teroristé, fašisté a podobně. Já vždy používám (a budu používat) tvar komunisti, aktivisti, teroristi, fašisti. Pravidla připouštějí oba tvary a koncovka -isté mi vždycky byla proti srsti jako hyperkorektní zjemňování významu slova. Všechny čtyři zmíněné výrazy patří do kategorie "sprostá sebranka", která si žádné hyperkorektní zjemnění nezaslouží. Táboritů se to týká také. To byla stejná verbež, jako fašisti nebo komunisti. Popravdě řečeno utrakvisti nebyli o moc lepší.
biggris
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od biggris »

Ja se nehadam, jen clovek, kdyz to prvne slysi v nejakym tvaru, tak se mu to i v tom tvaru vryje do pameti a vsechno ostatni mu pripada zvlaatni :-)
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

biggris:
Děkuji za zaslané chyby, vše opraveno. To Hlavní (alias Maine) mi dalo zabrat, je tam přes 200 výskytů (toho slova Hlavní), tak jsem to snad opravil všechno.

Opravy vydám až v další verzi, která zatím čeká ve frontě, ale klidně posílej další. Moc jich tam nebude, asi jen tak dva nákladní vlaky... :-)
Tomík
Četař
Četař

Příspěvek od Tomík »

Jestli si dobře pamatuji, tak to Maine- tedy "Hlavní" je Kuba. Španělsko jej nazývalo jako Maine, či tedy bylo vždy louskáno jako Hlavní aj v kontextu. Bylo-li to správně, to netuším. ;)
Tomík
Četař
Četař

Příspěvek od Tomík »

Ledaže jsem se přehlédl mezi Main a Maine, pač dle obrázku netuším, proč by španělsko mělo vracet Francii "Hlavní" když jí nikdy nepatřila.
Nicméně zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_Main

V souborech se to týkalo převážně kuby, ale jak koukám, nebyla to jen Kuba. :D
biggris
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od biggris »

Maine - provincie ve Francii a spoustec stolety valky
Tomík
Četař
Četař

Příspěvek od Tomík »

Aháá, tak jsem alespoň zas o něco chytřejší ;)
Nu ale jestli whitehorse opravil 200 výskytů? :D Jsu zvědav jak se stím popere teď :D
biggris
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od biggris »

Tezko rict kde to nasel:-) ono ke vzdani se maine se urcite vaze cela rada eventu a modifikatoru jak na franzouzsky strane, tak i na anglicky.
Na pasece se pase bily kun, a ten vetsinou vi, co dela :-D
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Šmarjá lidi, zkuste občas myslet hlavama... :-)

Je tam 200 výskytů slova Hlavní, že? To ale neznamená, že jsem je všechny opravil, to znamená, že jsem je musel všechny projít a zkontrolovat, jestli je nenám opravit, tedy jestli tam místo Hlavní nemá být Maine, že ano? Protože jak bych věděl, že Hlavní není Maine, případně že Hlavní JE Maine, kdybych si těch 200 nálezů nepřečetl?

Přece nepojedeme do Brna z Maine nádraží, nebudeme se dívat na rozvoj Maine města Prahy a Maine nebudeme blbnout, nicht wahr? :-)
Tomík
Četař
Četař

Příspěvek od Tomík »

Popravdě? :D

Hlavní město a podobně mě ani nenapadalo, já se spíš lekl, že to bylo vzato jedním vrzem i se Španělskou "Main" :D, Proto jsem se tu plašil, jak teď budeš dohledávat co je "Main" a co "Maine" :D
PeltarLopata
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od PeltarLopata »

Ahoj měl bych 2 dotazy,chci se zeptat jestli čeština na EUIV bude mít podobný osud jako čeština do CK3 ?
Poslední dotaz je nějaká možnost upravit tu češtinu tak aby se ve hře dali odemykat i achvimenty ? Vím že u Hoi4 to jde, tak mě zajíma jestli by to nešlo i tady. Kdyžtak předem díky za odpověď
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

chci se zeptat jestli čeština na EUIV bude mít podobný osud jako čeština do CK3 ?
Jaký osud máš konkrétně na mysli? Jestli chceš získat správné odpovědi, musíš pokládat správné dotazy.
je nějaká možnost upravit tu češtinu tak aby se ve hře dali odemykat i achvimenty ?
Není. Paradox rozhodl, že jakákoliv změna kontrolního součtu možnost ačívmentů ruší.
PeltarLopata
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od PeltarLopata »

WhiteHorse píše: 08 kvě 2022, 23:39 Jaký osud máš konkrétně na mysli? Jestli chceš získat správné odpovědi, musíš pokládat správné dotazy.

Není. Paradox rozhodl, že jakákoliv změna kontrolního součtu možnost ačívmentů ruší.
Myslím tím jestli se budou i nadále dělat/překládat hry např:EU 4 nebo Hoi4 nebo jestli překlad bude u ostatních her taky pozastaven jako u CK3
WhiteHorse
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Myslím tím jestli se budou i nadále dělat/překládat hry např:EU 4 nebo Hoi4
Jestli SE budou překládat? Jako že by SE přeložily samy, tak nějak automaticky? No, vyloučit to nelze, ale je to krajně nepravděpodobné... :-)
nebo jestli překlad bude u ostatních her taky pozastaven jako u CK3
On už JE pozastaven. Viz https://jajjun.com/game-over/ a https://jajjun.com/stav-prekladu/
Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“