Čeština pre EU IV

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Re: Čeština pre EU IV

Příspěvek od Josef81 »

werrek píše:mohl by si sem vypsat, které soubory jsou přeloženy, tak by se mohlo zapojit víc lidí, např. překlad provincií je spíš otrocká práce než potřeba znalosti angličtiny, takže by mohl překládat kdokoliv kdo umí googlit
klidně bych se taky zapojil, ne že bych už překlad nějak nutně potřeboval a dobrý pocit se taky počítá 8)
TAK TAK!! :D
jura22
Vojín
Vojín

Příspěvek od jura22 »

Ahoj moc se mě líbí o co se tu snažíte a protože vím jak mě pohltil předchozí titul tak bych rád pomohl s připravovanou češtinou.Bohužel nemám žádný zkušenosti s děláním češtiny :( tak jestli by jste napsali co a jak tak vám snad pár dní překládání ušetřím :D
fanky
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od fanky »

Trápíme se s fontama, jelikož chceme, aby čeština byla plnohodnotná, tak je musíme vytvořit a vložit do hry. Máme na to program, už máme i fotny udělané, ale nejde nám to dát do hry, aby to fungovalo. Jestli je někdo trochu počítačový mág, tak se na to může podívat.

Zde je program na fonty:
http://www.angelcode.com/products/bmfont/

Mnou předělané fonty (ve hře nefungují):
http://uloz.to/xXa51c51/preklad-fonts-rar
heslo: eu4

Originální fonty:
http://uloz.to/x4GG162G/fonts-rar
heslo: eu4
Naposledy upravil(a) fanky dne 23 úno 2014, 15:48, celkem upraveno 4 x.
Bakendrid
Desátník
Desátník

Příspěvek od Bakendrid »

fanky píše:Trápíme se s fontama, jelikož chceme, aby čeština byla plnohodnotná, tak je musíme vytvořit a vložit do hry. Máme na to program, už máme i fotny udělané, ale nejde nám to dát do hry, aby to fungovalo. Jestli je někdo trochu počítačový mág, tak se na to může podívat.

Zde je program na fonty:
http://www.angelcode.com/products/bmfont/
Ahoj, koukal jsem na to a myslím, že mám nápad jak to upravit. Je potřeba upravit soubor .fnt. Ten BMF hází trošku jiné výsledky, než hra potřebuje. Nechci nic slibovat, ale když mi pošlete vaše vytvořené fonty, (nechce se mi s BMF učit, ten program vidím poprvé, zvlášť, když už je máte vytvořené, IMHO je zbytečné tvořit jednu věc víckrát) zkusím je upravit aby to šlapalo.

A mám taky zájem připojit se k překladatelskému týmu.

Bak

Edit:
e-mail: na mě tajpr@seznam.cz
fanky
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od fanky »

Bakendrid píše: Ahoj, koukal jsem na to a myslím, že mám nápad jak to upravit. Je potřeba upravit soubor .fnt. Ten BMF hází trošku jiné výsledky, než hra potřebuje. Nechci nic slibovat, ale když mi pošlete vaše vytvořené fonty, (nechce se mi s BMF učit, ten program vidím poprvé, zvlášť, když už je máte vytvořené, IMHO je zbytečné tvořit jednu věc víckrát) zkusím je upravit aby to šlapalo.

A mám taky zájem připojit se k překladatelskému týmu.

Bak

Edit:
e-mail: na mě tajpr@seznam.cz
Máš to nahoře v mém příspěvku. Přidal jsem tam odkaz
Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun »

fanky píše:
Máš to nahoře v mém příspěvku. Přidal jsem tam odkaz
máš tam špatné rozměry a špatně zobrazené české znaky + základní písmo
jestli ti to nepůjde písni jaký font chceš upravit a já se to pokusím udělat
Obrázek
fanky
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od fanky »

Jajjun píše:
máš tam špatné rozměry a špatně zobrazené české znaky + základní písmo
jestli ti to nepůjde písni jaký font chceš upravit a já se to pokusím udělat
No já nevím, nejsou potřeba všechny? Kdyžtak můžeš sám zkusit cokoli, jestli se ti chce. Dělal jsem to přes ten program, tak nějak dle svého úsudku, ale jak píšeš asi špatně. Zkusím ten návod co si poslal, ale až ve středu či čtvrtek, dřív nemám čas.
shogun
Desátník
Desátník

Příspěvek od shogun »

Jajjun píše:kolik máš přeloženo? kdy odhaduješ vydání?
Osobně mám přeložené tyto soubory:

Kód: Vybrat vše

achievements_l_czech
core_l_czech
countries_l_czech
decisions_l_czech
ledger_l_czech
loadingtips_l_czech
notlocalized_l_czech
nudge_l_czech
opinions_l_czech
Dále pracuji na text_l_english. Co se týče ostatních vím, že pracují na:

Kód: Vybrat vše

messages_l_english
flavor_events_l_english
hints_l_english
diplo_reasons_l_english
tutorial
Datum vydání? Pokud se podaří udělat ty fonty, tak bych byl rád, kdyby první verze vyšla na přelomu března a dubna. Ale vše se také odvíjí od času ostatních a kdy oni přeloží své soubory. :wink:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun »

Ok

Mám k tobě takový dotaz. Uvažuješ potom co bude čeština hotova o uveřejnění na našich stránkách (hoi.jajjun.com), nebo budeš zakládat svoje webovky (případně to budeš nabízet na fb stránce) a češtinu umístíš pouze tam?
Obrázek
shogun
Desátník
Desátník

Příspěvek od shogun »

To jsem chtěl právě domluvit, zda by bylo možné finální češtinu vložit na vaše stránky, s tím, že by se zde vytvořilo i téma, kde by se pak informovalo o různých úpravách, opravách a zároveň by v něm uživatelé mohli informovat o různých chybách v překladu, či překlepech atd.

Prostě tak jak je tomu u češtiny pro CK II :)
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun »

Super, výborně. Já jen aby se netříštila, už takhle malá komunita paradox her. Ono pokud by jsi potom chtěl práva na údržbu sekcí EUIV na stránkách tak není problém.

jak tak koukám, zatím toho přeloženo je jen minimum, celkově toho je na překlad asi 20 000 řádků, ty máš asi 1500, já mám celkově asi 4000 a to společně nejsme ani na polovině, já na své části budu testovat fonty. Potom to můžeme dát dohromady, aspoň to bude dříve hotové.
Obrázek
shogun
Desátník
Desátník

Příspěvek od shogun »

Jajjun píše:Ono pokud by jsi potom chtěl práva na údržbu sekcí EUIV na stránkách tak není problém.
To se potom kdyžtak domluvíme, teď je důležité nejdříve dodělat překlad.
Jajjun píše:jak tak koukám, zatím toho přeloženo je jen minimum
Jsem si toho vědom, proto překládám o106. Tím, že jsem měl různé technické problémy a navíc jsem před nedávnem zjistil, že mi chybí přes polovinu souborů mne značně v překladu ovlivnilo. Také nevím jak jsou na tom ostatní se svými částmi. Ale není čas se vymlouvat, ale splnit očekávání. :)

A co máš přeložené? Ať vím, co se může vynechat... :D
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun »

no očekávání bych měl na ty fonty, že to bude fungovat, ale zaboha se mi nezobrazují čřě, nechápu proč, všechno se mi zobrazuje dobře jen tyhle písmena ne, a přitom ten samej font mi v euIII funguje úplně nádhera :-(
Obrázek
shogun
Desátník
Desátník

Příspěvek od shogun »

Máš převedený soubor z kódování UTF-8 na Macinthosh? Nemůže to být i tím?
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun »

shogun píše:Máš převedený soubor z kódování UTF-8 na Macinthosh? Nemůže to být i tím?
cože? proč to měnit na mac?
Obrázek
shogun
Desátník
Desátník

Příspěvek od shogun »

Jajjun píše:cože? proč to měnit na mac?
Původně jsem to měl normálně v utf-8, ale když jsem pak soubor otevřel v normálním poznámkovém blogu, tak se právě nezobrazovala písmena čšř atd. Zajímavé ale bylo, že v editoru Context normálně byla. Když jsem to s někým řešil, řekl mi, že to mám převést do kódování Macintosh.

Tak nevím zda je to důležité, ale mám soubory radši uložené jak v utf-8, tak v Macu :D
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun »

shogun píše: Původně jsem to měl normálně v utf-8, ale když jsem pak soubor otevřel v normálním poznámkovém blogu, tak se právě nezobrazovala písmena čšř atd. Zajímavé ale bylo, že v editoru Context normálně byla. Když jsem to s někým řešil, řekl mi, že to mám převést do kódování Macintosh.

Tak nevím zda je to důležité, ale mám soubory radši uložené jak v utf-8, tak v Macu :D
jo ty myslíš samotné soubory s texty, já myslím samotné fonty, v euIII mi to fachá a v euIV vůbec
Obrázek
shogun
Desátník
Desátník

Příspěvek od shogun »

Aha, to jsme se špatně pochopili. Každopádně ty samostatné texty by tedy správně měly být v Macu ne? Ať to mám dobře :D
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
25. Polní maršál Jajjun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jajjun »

já mám kódování textů ve win1250 a šlape to, jen se mi u některých fontů nezobrazuje ěčř :-( hrál jsem si s nima včera zhruba šest hodin a nic.
Obrázek
shogun
Desátník
Desátník

Příspěvek od shogun »

Aha, mno tím, že pracuju v Contextu, tak tam kódování na win1250 nejde změnit a jde to dát pouze na mac. A co se týče těch fontů, nelze to upravit ručně ani ve photoshopu nebo v nějakém jiném grafickém editoru? Že by se to udělalo dřevorubeckým způsobem :D
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“