Rady pro EUIV

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Re: Rady pro EUIV

Příspěvek od Timoteus » 08 lis 2015, 21:27

To ti neviem poradiť nakoľko ako hovorím stiahol som všetko naraz v klučoch (cez Humble buble) a uštril som tak aj vyše 130 eur
Crusader Kings II

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

P.L:K
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od P.L:K » 10 lis 2015, 18:24

Takže v konečném důsledku se tedy vyplatí koupit vše, ale spíše si vyčekat nějakou akci na slevy :-)
Děkuji za rychlé odpovědi :worship:

Svobodník
Svobodník

Příspěvek od P.L:K » 18 lis 2015, 02:27

Tak jsem tu znovu a tentokrát s další otázkou. Nějak jsem se nemohl dopátrat jak, tedy za předpokladu že ano, narůstá Development jednotlivých provincií. Vím že je to asi blbá otázka, ale nějak se nemohu dopátrat odpovědi :oops:

dedik
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od dedik » 18 lis 2015, 13:25

narusta tim ze je pres adm/dip/mil body vylepsujes :) a ted nevim jestli nato musis mit nejake DLC nebo je to primo ve hre

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 18 lis 2015, 14:37

ale existuje aj taký mód, ktorý ti pridá event vďaka ktorému vzrastie dev.
Crusader Kings II

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

Lasik
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lasik » 18 lis 2015, 14:50

Je na to potřeba poslední DLC (Common Sence).
Nemá někdo zkušenost, jak často to používá AI? Docela mě děsí představa, že kdejaký jouda s pár provinciemi vyžene development do nebes a pak to bude problém okórovat.

dedik
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od dedik » 18 lis 2015, 16:05

mensi staty celkem hodne neni pak problem narazit na frankfut s 50 dev

Svobodník
Svobodník

Příspěvek od P.L:K » 18 lis 2015, 17:57

já jsem si říkal že mi musí nějaké DLC chybět :-D přece jen na streamu si to tam navyšovaly a já pak ve hře strávím hodinu hledáním něčeho co nemám ani implementované ve hře :-D

Svobodník
Svobodník

Příspěvek od P.L:K » 27 lis 2015, 12:30

Tak jsem hrdým majitelem EU IV. se všemi DLC :pitka: a když mi to půjde, možná že přihodím časem nějaký report :D

davidjaho
Četař
Četař

Příspěvek od davidjaho » 13 pro 2015, 19:55

Zdravím.
Mám menší problém. Jen pro info hraji na verzi 1.6.2 Rozehrál jsem si svou první hru za indiány konkrétně za Apače a jsem už v roce 1542. Ameriku už začínají kolonizovat angláni a frantíci. No a frantíci sa začali usazovat docela blízko mňa tak jsem si řek že na ně vlítnu dokud nejsou moc usazení. Vyhlásil jsem válku obsadil jejich 2 provincie na pobřeží avšak War score se vůbec nepohl a dané provincie nejsou během vyjednávání vedeny jako dobyté. Je to chyba nebo prvek. A pokud prvek tak jak zabrat tyto provincie?
Předem dík za radu.

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 13 pro 2015, 20:02

prečo sa nepohlo warscore by som povedal že preto, že podiel obsadeného územia je malý vzhľadom k veľkosti ich územia...no to len tipujem....na toto ti musí odpovedať niekto skúsenejší...
Crusader Kings II

Europe Universalis IV

Lasik
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lasik » 14 pro 2015, 08:24

Jestli je cíl války nějaká ta provincie, tak ti za to za několik let naroste warscore na 25%. Pak uvidíš jestli budou chtít mír. Je možné, že i tak nebudou chtít vyjednávat vzhledem k jejich síle proti tvojí. Pak bys musel počkat až začnou nějakou válku v Evropě, která je oslabí.

Druhá věc je, jestli tam můžeš udělat core. Pokud ne, tak jsou při vyjednávání provincie hnědé a nejdou zakliknout. Abys mohl udělat core, tak musíš s nimi přímo sousedit a nebo pokud je to pobřeží, tak mít taky nějakou pobřežní provincii v dosahu colonization range (který rovněž určuje jak daleký provincie můžeš corovat)

davidjaho
Četař
Četař

Příspěvek od davidjaho » 14 pro 2015, 15:20

Bohužel právě s těmi provinciemi nesousedím takže nemám Casus belli ani nemám provincii na pobřeží. Celkem bezvýchodná situace. Nejspíš tedy budu muset počkat až budou před mým prahem nebo budu moct kolonizovat. Asi nemám moct šance co?

davidjaho
Četař
Četař

Příspěvek od davidjaho » 25 pro 2015, 11:11

Zdravím.
Měl bych jeden dotaz. Hraju za Čechy a už zabírám značnou čast střední Evropy, oblast kolem velkých jezer v Americe a začínám budovat kolonie i v Africe. A stojím před volbou další idei. Která ideová skupina je lepší? Kvalitativní nebo kvantitativní?

Lasik
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lasik » 26 pro 2015, 00:44

To se nedá takto posoudit.. vždy záleží na konkrétní hře.. Ale pravděpodobně se ti bude víc hodit kvantita..
ManPoweru není nikdy dost a jestli už si rozlezlej po celém světě, tak se hodí i nějaká armáda navíc. Záleží jesltli jí budeš moci živit

destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov » 08 led 2016, 19:58

Zdravím. Obchod je mi celkem jasný, ale v jedné věci nevím. Hraju za Rusko, takže obchodní uzel, ze kterého mám zisk, je Novgorod. Je mi jasné, že do něj musím směrovat maximum obchodu, aby měl vyšší cenu. Ale číst z něj jde do Bílého moře a odtud do Anglie. V Bílém moři mám vliv asi 30 %. Má pro mě vůbec jakkoukoliv cenu? V jednom kuse tam jezdí piráti, ale mám je vůbec vyhánět? K čemu mi ten uzel je, když z něj stejně netěžím a z něj to plyne do Anglie? Díky.

destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov » 09 led 2016, 18:05

A ještě jeden dotaz. Můžu nějak nastavit, kam převádím peníze z obchodních uzlů, ve kterých mám vliv? V jednom uzlu mám asi 12 %. Ten se větví do Persie a do Kazaně. Já potřebuju přesouvat maximum peněz do Kazaně, odkud mi jdou do Novgorodu, kde mi plynou zisky. Z Persie nemám nic, nemám tam ani procento a jde to z ní úplně jinam, je mi to zkrátka k ničemu. Teď jsem navíc začal kolonizovat Aljašku, která patří pod obchodní uzel Kalifornie. Už tam mám nějaký vliv, ale místo toho, abych převáděl peníze přes Pacifik a Sibiř do Novgorodu, jde mi to do Mexika! Co z toho jako Rus mám, v Mexiku? Nic. Co s tím? Teď vůbec nemá smysl Ameriku kolonizovat. :x

Lasik
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lasik » 09 led 2016, 18:58

To nevím, jak se to rozhoduje (kudy to poteče).. Musíš tam poslat obchodníka, pak si to určíš sám.
Navíc ten tok bez obchodníka se časem mění. To se mi stalo v jedné hře, že to teklo kudy potřebuji, tak jsem ho tam neposlal a pak po pár letech jsem měl pořád problémy s penězi a nakonec jsem zjistil, že se v tom uzlu změnil tok.

Lasik
Rotný
Rotný

Příspěvek od Lasik » 19 úno 2016, 20:23

Zdar mam dotaz.

Jsem ve válce s Tureckem .. blokuji mu průchod přes Dardanely, ale on si to v klidu obchází přes Černé moře. Přes území Polska. Které je můj spojenec (ale není ve válce), má Turka jako rivala, takže nechápu proč by mu dával průchod. Navíc to nevidím ani u jednoho z nich v diplomacii, že by ten průchod byl. Neví někdo proč může mít Turek právo na průchod?

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 19 úno 2016, 21:36

Záleží na verzi hry.

Imho má nepřítel v době války stejný přístup, jako máš ty. A vice versa.
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“