Rady pro EUIV

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
flector
Vojín
Vojín

Re: Rady pro EUIV

Příspěvek od flector » 07 bře 2016, 16:20

Zdravím, chcem sa opýtať prečo keď začínam bitku, tak začínam s polovicou morálky, pritom pred bitkou mi ukazuje že armáda ma plnú morálku, v mojom prípade 2,66/2,66

KooKy
Desátník
Desátník

Příspěvek od KooKy » 07 bře 2016, 19:39

flector píše:Zdravím, chcem sa opýtať prečo keď začínam bitku, tak začínam s polovicou morálky, pritom pred bitkou mi ukazuje že armáda ma plnú morálku, v mojom prípade 2,66/2,66
Protože Tvůj protivník má asi větší morálku. (Ber tohle s rezervou, EU4 tak moc nehraji..)

dedik
Rotmistr
Rotmistr

Příspěvek od dedik » 07 bře 2016, 20:56

ano pokud mas moralku 2,66 a tuj souper ma treba 5 moralku budes automaticky zacinat s polovicni moralkou

flector
Vojín
Vojín

Příspěvek od flector » 07 bře 2016, 22:24

Ďakujem :) a ako ju najrýchlejšie zvýšiť, hoc aj na krátku dobu... proste niečo efektívne :D

KooKy
Desátník
Desátník

Příspěvek od KooKy » 08 bře 2016, 16:18

Nějakej dobrej poradce..

821
Major
Major

Příspěvek od 821 » 09 bře 2016, 15:05

poradca prida len +10%, pomoze ale urcite viac pridaju rozne national ideas a army tech
És per Catalunya, per la llibertat...
Que moriràs lluitant, si cal!

Zizerable
Vojín
Vojín

Příspěvek od Zizerable » 02 dub 2016, 21:58

Zdravím všechny hráče :) Hraju EU IV teprve chvili a mám problem s ekonomikou ... Hrál jsem za Braniborsko a měl jsem armadu 40 tisic vojaku a přijem kolem 10 dukatu začal jsem valku s polskem vyhrál jsem jí a obsadil 3 provincie na ktéré jsem měl nárok ale po válce jsem stale v minusu ... Armady se doplnily na max tak jsem rozpustil armadu 20 tisic muzu a stejně jsem v minusu -3 ... Jak se to muže stát že prostě jednou to stíham vše financovat a najednou ne ? V mých hrách co jsem měl i za Francií jsem obsadil cele španělsko před valkou jsem měl přijem 12 a po tom co jsem to obsadil jsem měl to same ? Armady jsem nezvětšoval ale jak to tedy funguje když obsadím tolik noveho uzemí ale stejně se mi přijem nezvyšuje ? Ani rádce nemužu najímat jelikož by mě to položilo do kolem ... A doufám že budete brát ohled na to že mám za sebou 3 nepodařene hry ..Děkuji :)

KooKy
Desátník
Desátník

Příspěvek od KooKy » 03 dub 2016, 09:44

Zizerable píše:Zdravím všechny hráče :) Hraju EU IV teprve chvili a mám problem s ekonomikou ... Hrál jsem za Braniborsko a měl jsem armadu 40 tisic vojaku a přijem kolem 10 dukatu začal jsem valku s polskem vyhrál jsem jí a obsadil 3 provincie na ktéré jsem měl nárok ale po válce jsem stale v minusu ... Armady se doplnily na max tak jsem rozpustil armadu 20 tisic muzu a stejně jsem v minusu -3 ... Jak se to muže stát že prostě jednou to stíham vše financovat a najednou ne ? V mých hrách co jsem měl i za Francií jsem obsadil cele španělsko před valkou jsem měl přijem 12 a po tom co jsem to obsadil jsem měl to same ? Armady jsem nezvětšoval ale jak to tedy funguje když obsadím tolik noveho uzemí ale stejně se mi přijem nezvyšuje ? Ani rádce nemužu najímat jelikož by mě to položilo do kolem ... A doufám že budete brát ohled na to že mám za sebou 3 nepodařene hry ..Děkuji :)
Nemáš tam pevnosti? To možná bude důvod a nebo se podívej, jakej máš army limit, jestli ho třeba nepřesahuješ, ale o tom pochybuji....

Deadalus
Četař
Četař

Příspěvek od Deadalus » 03 dub 2016, 11:52

Zizerable píše:Zdravím všechny hráče :) Hraju EU IV teprve chvili a mám problem s ekonomikou ... Hrál jsem za Braniborsko a měl jsem armadu 40 tisic vojaku a přijem kolem 10 dukatu začal jsem valku s polskem vyhrál jsem jí a obsadil 3 provincie na ktéré jsem měl nárok ale po válce jsem stale v minusu ... Armady se doplnily na max tak jsem rozpustil armadu 20 tisic muzu a stejně jsem v minusu -3 ... Jak se to muže stát že prostě jednou to stíham vše financovat a najednou ne ? V mých hrách co jsem měl i za Francií jsem obsadil cele španělsko před valkou jsem měl přijem 12 a po tom co jsem to obsadil jsem měl to same ? Armady jsem nezvětšoval ale jak to tedy funguje když obsadím tolik noveho uzemí ale stejně se mi přijem nezvyšuje ? Ani rádce nemužu najímat jelikož by mě to položilo do kolem ... A doufám že budete brát ohled na to že mám za sebou 3 nepodařene hry ..Děkuji :)
Taky jsi mohli mit nejaký ekonomický event +10% příjmu nebo i -10% příjmu.

Zizerable
Vojín
Vojín

Příspěvek od Zizerable » 03 dub 2016, 16:20

No ty pevnosti na ně nemam DLC ... Docela mě to štve .. Zkusím se asi zaměřit na obchod abych si něco vydělal ... Jelikož přijde válka armady se musí doplnit a to jsem v minusu klidně i -10 ... A army limit nepřesahuju ..

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 03 dub 2016, 18:04

Nechceš sem hodit screen s tabulkou financí?
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

KooKy
Desátník
Desátník

Příspěvek od KooKy » 04 dub 2016, 20:45

Na pevnosti nemusíš mít dlc.... teda, myslím.

Deadalus
Četař
Četař

Příspěvek od Deadalus » 05 dub 2016, 06:48

KooKy píše:Na pevnosti nemusíš mít dlc.... teda, myslím.
Ale možná má ve steamu zaplou starší verzi kdy to bylo ještě že je pevnost všude a zároveň nikde :D .

TukanCZE
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od TukanCZE » 07 dub 2016, 17:27

Klucííí... jak kurva snížím autonomii?! Hraju za turecko a obsadil jsem prakticke celé maďarsko a k dokončení oblasti Transilvánie mi chybí jedna provincie vlastněná polskem. I přesto veškeré území maďarska má pro mě katastroficky vysokou procentuální hodnotu autonomie a to konkrétně 75%. Nevím jak ji redukovat a tlačítko na redukci mám zašedlé a je tam napsáno, že to nemá cenu redukovat autonomii pod 75%. Jenže volodroidi na paradoxu opoměli, že 75% stále nejde redukovat....... Jak tedy jinak zredukuju autonomii rozsáhlých držav?

Deadalus
Četař
Četař

Příspěvek od Deadalus » 09 dub 2016, 12:25

TukanCZE píše:Klucííí... jak kurva snížím autonomii?! Hraju za turecko a obsadil jsem prakticke celé maďarsko a k dokončení oblasti Transilvánie mi chybí jedna provincie vlastněná polskem. I přesto veškeré území maďarska má pro mě katastroficky vysokou procentuální hodnotu autonomie a to konkrétně 75%. Nevím jak ji redukovat a tlačítko na redukci mám zašedlé a je tam napsáno, že to nemá cenu redukovat autonomii pod 75%. Jenže volodroidi na paradoxu opoměli, že 75% stále nejde redukovat....... Jak tedy jinak zredukuju autonomii rozsáhlých držav?
To je teď nová věc po patchi regiony se dělí na teritoria a státy. Teritoria mají 75% autonomii, ale vytvoření coru je levnější a nepočítají se do estatu nebo jak se to jmenuje.Zato státy mají Autonomii 0%, ale můžeš mít jen asi 20 státu (platí pro otomany na začátku), pak snad i více. Zatím jsem to taky moc nepobral, ale snad ti to pomůže. Jinak když klikneš na tu provincii tak tam máš ikonu přidat do státu nebo změnit na teritorium nahoře nad stavbami.

TukanCZE
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od TukanCZE » 13 dub 2016, 16:04

Pátral jsem po tom. To co si neprávem vynárokuješ, vydobiješ a mírovou smlouvou převezmeš vždy bude mít autonomii 75% (z toho co jsem pochopil). 75% je standartem pro kolonie a teritoria. Teritorium je něco jako ''stát'' ve státu. Toto teritorum následně sjednotíš (bývá to více provincií většinou okolo 5), prohlásíš za vlastní (za administrativní body) a prohlásíš za stát. Prohlásit tato území za stát ti zruší tvé právo na vlastnictví provincií jejichž teritorium si prohlásil za stát ve státu a následně si musíš vlastnictví za administrativní body získat zpět. Tento postup ti sníží autonomii na 35%.

Pro pochopení: k zámince pro válku použiješ diplomaty, jejichž úkolem je získat nárok na území. Válku vyhraješ, území zabereš. Následně z něj uděláš vlastní důležité území a k tomu použiješ úředníky (za administrativní body v provincním menu). Dále ho prohlásíš za stát, což ti sníží autonomii na 35% za cenu tvé důležitosti na provincii. Dalším krokem je pak opět použít úředníky aby ti navrátily důležitost provincie. Výsledek je autonomie 35% ve všech provinciích teritoria, v nemž si toto vykonal.

Dále můžeš snížit autonomii o -0,10% měsíčně tím, že zůstaneš v míru. Tzn., že pro snížení z 35% na 0% autonomie musíš zůstat 350 měsíců v míru což je 29,1 let.
Dále pak můžeš využít ekonomickou ideu jejíž páté vylepšení ''Centralizace'' snižuje autonomii o -0,05% měsíčně bez podmínek (tzn. i za předpokladu válečného stavu). Ikdyby tomu tak bylo a hráč by byl výhradně agresivní, tak musí proválčit 700 měsíců, aby po 58,3 letech snížil autonomii z prvního nárokovaného teritoria na 0%.
Za využití centralizace a permanentního míru můžeme očekávat snížení globální autonomie o -0,15% měsíčně což je minimálně 233,3 měsíců a tedy i 19,9 let a maximálně zmíněných 700 měsíců a 58,3 let za předpokladu permanentního válečného stavu.
Centralizace a mír nám však snižují autonomii o toto velice malé procento každý měsíc u veškerých námy vlastněných provincií.

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 26 dub 2016, 12:17

Nevíte, jak je to teď u Polska s podporou svého kandidáta na trůn? Chtěl jsem si udělat achievement Vase or Wettin, ale teď jsem buď úplně slepý nebo nebo v diplomacii není možnost podporovat svůj rod. Jak toho tedy lze dosáhnout?
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

Paradise Lost
Vojín
Vojín

Příspěvek od Paradise Lost » 20 kvě 2016, 20:55

Poradí někdo, co vše mohu udělat pro to, aby cizí kultura byla u mě akceptována?
Vím jen o vyzkoumání v Human Idea, přidat Policy: Multilingual Diplomats, ale stejně to nestačí.
Mám třeba osm provincií s cizí kulturou, kterou chci akceptovat, ale nějak se mi to nedaří.
Co vše se pro to dá ještě udělat?

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 22 kvě 2016, 17:43

paradise - buď musíš dobyť územie s tou kultúrou (aby si získal developements) alebo si ho msíš za powerpointy kúpiť v tých provinciách kde máš danú kultúru....
lebo sa mi zdá, že je akcetovaná keď jej územie tvorí neviem teraz koľko percent vojej ekonomiky...
Crusader Kings II

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

Deadalus
Četař
Četař

Příspěvek od Deadalus » 23 kvě 2016, 13:57

Paradise Lost píše:Poradí někdo, co vše mohu udělat pro to, aby cizí kultura byla u mě akceptována?
Vím jen o vyzkoumání v Human Idea, přidat Policy: Multilingual Diplomats, ale stejně to nestačí.
Mám třeba osm provincií s cizí kulturou, kterou chci akceptovat, ale nějak se mi to nedaří.
Co vše se pro to dá ještě udělat?
Pokud máš všechna DLC tak to není problém, můžeš konvertovat jinou kultůru (tu co se ti nehodí) na tu kterou chceš/potřebuješ nebo zvyšováním developmentu v těch provinciích kde máš onu kultůru. Taký pomáhají ty ideje v humanismu, jak píšeš, snižuje to totiž požadavek na maximální počet developmentu aby byla kultůra akceptovatelná.

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“