EU IV

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
Tomo852
Četař
Četař

EU IV

Příspěvek od Tomo852 » 16 čer 2011, 13:59

Myslite ze bude v blizkej buducnosti Europa universalis 4 ? Ak hej kedy myslite ze bude a co by v nej podla vas malo byt ?

Ludvík XIV
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Re: EU IV

Příspěvek od Ludvík XIV » 16 čer 2011, 20:19

Ono se vůbec EU IV připravuje?Že o tom nic nevím
Přišel jsem,viděl jsem a Bůh zvítězil-Jan III.Sobieski král Polský

Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 16 čer 2011, 20:42

Vždyť se celkem jasně ptá, jestli si myslíme, že někdy bude, netvrdí, že se připravuje.

Tomo852 - Já věřím, že bude! (ale bojím se, že na jeho hraní bude potřeba počítač NASA)
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

Tomo852
Četař
Četař

Příspěvek od Tomo852 » 16 čer 2011, 20:54

Ano Evzene , pravda je ze uz samotna eu 3 chronicles je nadmieru narocna. Napr. HOI 3 mi uz v roku 1940 neskutocne seka. Neviem ci to je bug alebo co ale kazdych 24 hodin na plnej rychlosti s full detailami mi hra asi na 10 sec sekne. A pri tom mam 4 jadra a grafiku nvidia gtx 460.

No spat k teme . Podla mna by mohla byt hra uz od staroveku az po novovek. Mohla by tam byt trochu zlepsena diplomacia napr. by tom mohli byt nieco ako spolky. AKo bol trjspolok , dohoda , axis , spojenci atd. Potom moznost osidlit PTI atd atd.

Colombo

Příspěvek od Colombo » 16 čer 2011, 21:23

Tomo: tak grafiku sem ani nemusíš dávat, protože na EU i HoI stačí nějaký lepší grafický čip, aby se ti to zobrazovalo. Pak to nemá moc velké nároky. Horší je to s procesorem, a ta 4 jádra jsou ti k ničemu, když s tím onen krásný engine neumí pracovat, že.

Tomo852
Četař
Četař

Příspěvek od Tomo852 » 17 čer 2011, 09:24

jo mas pravdu

Colombo

Příspěvek od Colombo » 17 čer 2011, 09:34

Samozřejmě, že mám:D

To je ostatně jeden z požadavků na nový engine, aby zvládal vícejádrové procesory.

Osobně nemám vůbec páru, co v EU4 bude a ne. Mám pouze whish list.
Jedním z nich jsou unie, podobně jako HRE, něco na způsob CK států. Tím by se dalo simulovat strašná spousta věcí, územně třeba obrovské státy, které ovšem neměli, kvůli své rozhádanosti, moc síly. Obrana to jo, ale územní expanze...

Pěkně by se tak dalo simulovat Polsko. Britský Comonwelth a celkově koloniální samosprávy.

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 17 čer 2011, 14:09

Mám za to, že enginem to není. Respektive, že možná už Shogun a prý zcela jistě CK2 budou zvládat využívat více jádrové procesory i se starým enginem... takže to jde, jenom do teď byli Paradoxáci líní :)

Deabest
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Deabest » 19 čer 2011, 10:16

Hmm ... mně se zdá že EU III klíčovým způsobem (hlavně množství detailů) rozvíjí především mody, takže doufám že ve IV se Paradox zaměří hlavně na zdokonalení těch nejzákladnějších aspektů:

1) Diplomacie, to je dle mého teď největší kámen úrazu, ta hrstka jednostraných nabídek v přehledu je dnes už hrubě nedostačujácí, řekl bych že celá diplomacie by měla fungovat jako jednání o míru (podobně to například funguje v total warech) tzn. možnost handlovat o všem: Mám tě podporovat na trůn HRE ? - Za kolik ? Mír ? - čím delší tím dražší, Aliance ? - S kým vším, na jak dlouho ? apod.

2) Boj, asi větší výběr jednotek (podobně jako EUR), strategičnost - možnost kombinovat/volit mezi "lehkými" (levnějšími, rychlejšími, méně výkonnými) a těžkými (opak) jednotkami ...

3) Optimalizece, hlavně nároků na PC, možnost hrát na notebooku etc.

Colombo

Příspěvek od Colombo » 19 čer 2011, 12:06

Lepší zpracování náboženství, lepší zpracování technologie. Rozhodně nic na "just be lucky" způsob, kdy musím čekat, až mi naběhne nějaký event, i když dávám do výzkumu hromadu prachů, takže když mám štěstí, tak i když nic do výzkumu nedávám, můžu být nejpokročilejší země. Když mám ale smůlu, tak i když investuju max, tak je mi to houby platné (tak jak nám to představuje MMtG). Na druhou stranu, lehce kombinovaný systém, jak to představuje Victoria 2 bych ještě zkousl. Stejně tak armádní systém jako Victoria 2, a causus belli systém taky.

Tomo852
Četař
Četař

Příspěvek od Tomo852 » 19 čer 2011, 13:32

ja by som prijal este nejaky editor na upravu mapy.

memo
Rotný
Rotný

Příspěvek od memo » 19 čer 2011, 14:00

Já bych řekl, že systém causus belli z Vic2 by se do doby, ve které se EUIII odehrává, moc nehodil. Já myslím, že oba systémy se hodí do své doby.
Jinak diplomacie mi příjde taky celkem chudá. Chybí mi tam něco jako, když mi nedáš tuhle provincii, tak ti vyhlásím válku, apod. Chybí mi něco jako upozornění spojence, že se v tu dobu a na tamtoho chystám zaútočit. Něco jako příprava, kdyby mi třeba řekli, jdu nebo nejdu do toho s tebou ještě bez causus belli. Ještě by se mi líbili nějaké tajné jednání a smlouvy.
Řekl bych, že ani není takový problém tyhle věci do hry dostat jako naučit AI to logicky a hlavně "lidsky" používat. S tím určitě souvisí i náročnost na procesor.

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 20 čer 2011, 12:07

EU je ze strategií snad jediná, kde vytvořit velký celek dá docela zabrat. Nejsou zde říše přes půl mapy nebo posouvání zemí, kdy v extrémních případech skončí čechy na Balkáně a Španělsko v Rusku. Diplomaci je celkově na strategii propracovaná - jen zde nejsou přímá jednání typu chci to nabízím to. Dej území/prachy nebo uvidíš apod. Upozorňování spojenců by bylo dobré, akorát jsou strategie, kde to lze (počítač tě požádá o pomoc - ty vlezeš do války a on uzavře separátní mír). V tomhle ohledu to bude nedokonalý pořád - spíše by se tam hodila mlha do diplomcie jako je to na mapě. Vidět jen to co by odhalila rozvědka placená v té či oné zemi. Takhle se Irsko může pokud tedy má prozkoumanou mapu, kt. státeček v Japonsku má s kým co atd.

Stačila by tedy mlha na diplomatické vztahy
a možnost zasílat AI návrhy - výměna území či darování území, poždavek zemí, požadavek penez, požadavek pomoci, podpora ve výzkumu, kdy by spojenec mohl za určitých podmínek dát vědomostní body do výzkumu spojenců (jako když se kupují za 200 zl.) atd.
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Atlantis
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis » 20 čer 2011, 23:01

No, trošku bych se hádal. Není problém vidět např. Litvu rozlezlou od Odry po Ural, Francii přes půl Německa a Itálie atd. (nevím teda, jak v DW, ale v předchozích vannillách to bylo občas dost zoufalé)

Ano, diplomacie není ještě stále ono, přesto od EU2 udělala mocný krok vpřed (personální unie? Prodávání území? Vědět, zda protivník Tvoji nabídku přijme apod.? V EU2 nemyslitelná věc), tzn. je zde stále co dodělávat, ale dělá se na tom.

A co se týče výzkumu a sousedů...pokud jsi pozadu vůči okolí, dostáváš určitý příspěvek jako bonus za "prosakování" pokročilejších technologií zpoza hranic, popř. i možnost budovat v příhraničních územích pokročilejší jednotky...to mi nepřijde tak úplně špatné.
Oklamat, zmást, překvapit
("Stonewall" Jackson)

Tomo852
Četař
Četař

Příspěvek od Tomo852 » 28 čer 2011, 21:29

Atlantis - Ja mam casto problem v DW s madarskom . Uz v as tretej hre po sebe je cez polovicu vychodnej europy. Najnovsie sa dostala az po ming...

Bastoun
Rotný
Rotný

Příspěvek od Bastoun » 26 zář 2011, 12:29

Mě nejvíc vadí, že na mapě jsou Wasteland (neobsaditelné provincie), všechny bych rozparceloval a udělal z nich provincie - to bych propříště upravil, Aby například Tripolsko mohlo mít Fezzán, v Americe byli Apačové atd... Chci totiž obsazovat a kolonizovat!!!
Jinak na EU3 dobře navazuje Victoria 2 a naní zase HOI3, tak proč další díl???

821
Major
Major

Příspěvek od 821 » 26 zář 2011, 12:38

keby nebolo Wasteland nemal by si co kolonizovat vo V2? :mrgreen:
És per Catalunya, per la llibertat...
Que moriràs lluitant, si cal!

Bastoun
Rotný
Rotný

Příspěvek od Bastoun » 26 zář 2011, 13:16

Checht! Vtipálku - je známo že conquistadoři se proháněli po Amazonce... Aspoň kolem ní mohly být provincie... Je mi to moc líto :cry:

821
Major
Major

Příspěvek od 821 » 26 zář 2011, 15:27

ano prehanali, ale je nerealne kolonizovat v 16.-17. storoci Amazonsky prales alebo centralnu Afriku, popripade daku prdel sibirsku za polarnym kruhom, ano prieskumne vypravy boli, ale kolko z tych tvojich slavnych vyprav sa vobec vratilo?
És per Catalunya, per la llibertat...
Que moriràs lluitant, si cal!

Bastoun
Rotný
Rotný

Příspěvek od Bastoun » 27 zář 2011, 08:01

No asi se musely vrátit, když o nich máme záznamy! Myslím, že byto tvůrcům neublížilo vystřelit tam 50 provincií navíc!!! Navíc mezi Čadským jezerem a Nilem byly taky státy! A ty zde postrádám...

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“