Hilfe Hilfe - zásadní problém

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
Patton
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Hilfe Hilfe - zásadní problém

Příspěvek od Patton » 30 bře 2019, 09:53

Zdravím, mám zcela zásadní problém se hrou. Když ji spustím a kliknu na single player, tak mi to vždy crashne. Vždy. Před půlrokem, kdy jsem hrál naposled, tak to normálně běželo. Zkoušel jsem to odinstalovat a nainstalovat znovu - pořád stejný problém. Smazal jsem celou složku se savy atd., které se ukládají do dokumentů, smazal jsem hru nainstaloval znovu. Opět to samé. Jsou ještě nějaké soubory, které musím smazat? Případně, co s tím mám sakra dělat? Chci za Bavory zmasakrovat celý Německo a založit pivní reich, ale ta hra mi brání v mém úchylném plánu! :D
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination

pan Ahoj
Major
Major

Re: Hilfe Hilfe - zásadní problém

Příspěvek od pan Ahoj » 08 dub 2019, 09:16

Vyřešilo se to nějak?

Na support fóru má Paradox tohle
Whenever I start the game in fullscreen I get a black screen and after a few seconds the game crashes
Navigate to and open "Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV\settings.txt"
Locate "refreshRate=0" and make sure it is set to an refresh rate your monitor supports (60 Hz is common)
Ex. refreshRate = 60

The game does not start:
Right click steamapps/common/Europa Universalis IV/eu4.exe, set compatibility to run in 640 X 480, then start from this .exe. Adjust your resolution through the in-game options and exit the game. Remove the check from 640 X 480 box and start the game from steam library.

The game does not start:
A VPN app called Evolve will stop the game running at all. We used to recommend uninstalling it, but now it looks like just turning off its overlay is enough. This has been reported to Evolve. This has also been found to be true of the MSI Gaming App.

Game runs in Windowed mode but freezes in FullScreen mode
This is caused by Comodo anti-virus program. No known fix as yet, please contact Comodo and report the problem.
Plus pár měsíců zpět měla problémy Stellaris. V prosinci jsem to psal tady na fóru někomu, ale nevím jestli to jeho problém vyřešilo. Někteří po instalaci updatu Windows museli aktualizovat ovladače od Nvidie. Ale to byly problémy se zobrazením, ne se spuštěním.
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Patton
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patton » 09 dub 2019, 22:26

Bohužel, nevyřešilo. Pořád ten stejný problém a výše zmíněné rady nebyly účinné. Fakt mě to štve. EU IV mi vždy fungovala naprosto v pořádku a teď to za boha nejde spustit. :evil:
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 11 dub 2019, 18:27

Pak už jen leda oficiální support na jejich fóru, kdy jim dodáš dxdiag atd.

Poznámka s moji osobní zkušeností. Zhruba po roce od vydání EUIV, mi s novou velkou verzí EUIV začala hra po několika minutách padat. Řešil jsem to se supportem docela dlouho a nakonec mi bylo řečeno, že chyba musí být někde u mně a mám reinstalovat PC. Na to jsem se vykašlal. Po pár měsících vyšla další velká verze a problém se najednou vyřešil. Takže bych zkusil downgradovat ještě o jednu, dvě major verze níž, pokud by ti to nevadilo.
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Patton
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patton » 12 dub 2019, 14:46

Jo, to by mi nevadilo. Zkusím to. Díky.
(\ /)
(O.o)
(> <)

Patton
Major
Major
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patton » 16 čer 2019, 15:34

Kdyby někdo v budoucnu měl stejný problém, tak mám řešení, které mi pomohlo.
1) Otevřít příkazový řádek (spustit jako správce)
2)Toto nakopírovat: bcdedit /set increaseuserva 2560
4: Restartovat
(\ /)
(O.o)
(> <)

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“