Rady pro EUIV

1000+ historických vůdců, 4000+ monarchů, 250 zemí, 300 leté období...
Chopte se meče a pomocí svých vojsk budujte novou říši. Velké země Vám budou odměnou. Každý má 1000 a 1 možnost jak svého cíle dosáhnout. Dokonalá Europa Universalis IV Vás ohromí a dá zapomenout na díly předešlé.

Moderátoři: Atlantis, Vals, Phoenix, Princ Evžen Savojský

Odpovědět
Bergham
Svobodník
Svobodník

Re: Rady pro EUIV

Příspěvek od Bergham » 23 dub 2018, 09:02

Ahoj,

otázka na zkušenější. Zase jsem se po nějakém tom měsíci vrátil k téhle hře a tentokrát jsem si rozjel hru za Mossi. Je to stát subsaharské afriky a jako takový se potýkám s několika novinkami. Jedná se o:
- Náboženství: jsou to fetišisti. S tím problém nemám. Ale jaké jsou ideální mechaniky na změnu náboženství? Nebylo by špatné si jej kvůli budoucím kolonistům změnit na křesťanství.
- Státní uspořádání: mám Tribal Monarchy. Rád bych jej ovšem změnil na něco jiného než tribal (kmenové) uspořádání. Jak toho dosáhnout? Všiml jsem si, že můžu vydat dekret, ale ty požadavky jsou tak vysoké, že toho nedosáhnu dřív než za 300 let. Navíc v technologiích mám postih "Feudal: +50%" na cenu technologie. Tzn., že každá technologie mě stojí skoro 1000 bodů. Vím, že jednou přijdou Evropani a s tak drahými technologiemi nemám šanci jim jakkoli konkurovat nebo se bránit.

No a nakonec obecně. Hráli jste někdy za africkou zemi? A pokud ano, máte nějaké další tipy? :)

Odpovědět

Zpět na „Europa Universalis IV“