Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 20 zář 2017, 07:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 179 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlubárna
PříspěvekNapsal: 21 led 2016, 12:20 
Kapitán
Kapitán

Tak mám za sebou první hru v Ironman modu a řekl jsem si, že se s výsledkem pochlubím, i když to nedosahuje úrovně toho, co je zde obvykle předváděno.

Začínal jsem za Braniborsko, později jsem zformoval Prusko a poté Německo. Na konci 17. století jsem vytvořil personální unii s Francii. Integrace sice trvala od roku 1740 do roku 1782, ale výsledek stál za to.

Tento obrázek může být vizuálně zmenšen. Zobrazit v původní velikosti

PříspěvekNapsal: 23 led 2016, 15:48 
Vojín
Vojín

Tak mám za sebou asi 10 denní maraton za Španělsko

Na začátku jsem klasicky zabral Tlemecen jako vazala a rozšiřoval se dál do Tunisu a Maroka. Iberian Wedding přišel díky nástupu Isabely už v roce 1453. Dluhou dobu jsem vytrval ve spojenectví s Francií, než se pustila do velké války s Rakouskem. Následně jsem ji zradil a zabral. Kolonie se drželi celkem lehce, jelikož Anglie i Portugalsko jsem zvládnul ochromit brzy, jediný další kolonizátor Francie padl také a následně už jen slaboučké Holandsko.

Problémem celé hry bylo Rakousko, které vytvořilo brzy PU s Maďarskem začali sílit. Na přelomu 18. a 19. století jsem "absolvoval" několik válek s Rakouskem, které jsem končil hned druhý den, propuštením některého státu (nejdříve Anglie, poté Korea). Moje vojska zrovna okupovala Čínu, tak pro 20 let trvající konflikt do, kterého by vstoupilo cca. 1.000.000 vojáků na každé straně nebylo místo.

Info k obázku: Anglie a Korea jsou svobodné státy, dynastie Ming a Ayyutthaya jsou volné státy. Zbytek Asie jsou moje protektoráty, stejně jako Ajuuraan v Africe. V Evropě je volné Muscovy, Rakousko, Čechy, Florencie a Prusko (3 provincie), Lübeck (1 provincie). Zbytek jsou moji vazalové (Benátky, Řím, Lorraine, Frankfurt, Verden, Augsburg)

PříspěvekNapsal: 22 bře 2016, 14:51 
Vojín
Vojín

Záznam z deníku Italského prezidenta Sonnykose Šéfose: Dnes nás velice vylekalo vyhlášení války ze strany Řádu Německých Rytířů. Po pěti minutách hledání na mapě se nám nicméně nepovedlo stát objevit, takže jsme se zase uklidnili a pokračovali dál v plenění Albánského poloostrova.

[Z probíhají hry - a ano, opravdu jsem ten hloupej státeček asi pět minut hledal, než mě napadlo přepnout mapu do diplo moódu, abych zjistil, kam se mi to Teutonic Order přestěhoval :D ]

EDIT: A takhle to nakonec dopadlo. Ironman, začátek za Miláno, Velká Italská Republika v celé své kráse. A teprve druhá hra, kterou jsem dohrál až do konce. :D

PříspěvekNapsal: 21 črc 2016, 14:32 
Vojín
Vojín

Zdravím všechny hardcore hráče a fanoušky EUIV - a všem tleskám za zde jejich prezentované výsledky. Zvláštní obdiv má samozřejmě Byzanc a Aztec. Asi budu muset taky něco dohrát do konce, abych to sem mohl dát.

Jinak aspoň si dovolím nastínit svoje hry:
1) Hned po koupení EU IV Savoy - (chtěl jsem být u moře, abych mohl kolonizovat), zatím dohráno cca 1680, super je, že mám první kolonii jako Savoy (růžové), 2 a 3 jako Sardinia-Piemont (modré) a pokud porazím koalici Španělsko/Neapol tak bych 4 kolonii mohl mít za Italy (zelené) - chybí mi Řím a asi Ambruzzi na zformování. Úspěch - Francie ja na atomární státy včetně Picardie.
2) Hesse - cca 1630 - to jsem hrál proto, abych byl brzo císař - což je poměrně jednoduché, když se člověk spojí s Trier a Cologne (hlasují). No a pak ještě s Burgundskem trochu oslabit Rakousko, což je sice špatné pro principy HRE, ale nějaký čas se to dá přežít a pak mi nahrála samozřejmě Burgundská následovnická krize, kdy jsem jako císař ten správný kus sdědil. Pak opět kolonie. Problém je dost silná Francie nalevo (samozřejmě sdědila tu svoji část Burgundska, a i přes evidentní námořní převahu po spojení s Anglií - anglická pomoc v pozemním boji jedost riziková). Naštěstí v období bez válek a vyčkávání, jsem snížil autonomy těch nových provincií, takže je dost peněz na případné mercenaries.
3) Gelre - Holandsko - 1740, tak to byla super hra, napřed jsem vyčkával, abych vhodně získal těch min. 6 provincií na vytvoření Holandska, docela těžký na hraně rizika bylo uhlídat Aggressive Expansion, nicméně to jsem ustál, ale Holandsko nevyhlásil hned a v HRE zůstal tak dlouho, dokud to bylo z hlediska ochrany a levnější technologie výhodné. Následné takto vyhlášené Holandsko už není součástí HRE. Pak spojení Anglií, kolonie celý svět - a díky obrovskému bohatství a holandské tradici + 50% lodí ve spojení s maritime ideas mi později ani nemuselo vadit, že jsem se Anglii, později GB přestal líbit. V téhle hře bylo super, že do 80 let od začátku zanikla jak Francie (největší část z ní měla Brittany), tak komplet Rakousko (Čechy, Turci). Celou dobu ve spojení s Commonwealth, a ti mi byli schopni s mojí malou pomocí Turky pohlídat sami. Boží byla taky 50 let na trůnu úchvatná Isabella s parametry 6/5/5. Navíc jsem to hrál v náboženství reformismus. Jen mě mrzí, že když jsem se topil v penězích měl jsem zbytečně 120 Heavy Ships místo ač by mi stačila na dominanci bohatě polovina a promrhal s postupně dražší údržbou ty prachy původně určené na Panamský průplav :-D - no když já jsem se tak rád s tou druhou půlkou flotily potuloval v Indonésii a Austrálii a terorizoval okolí :-D
4) Mecklenburg - asi 1620 původně hráno čistě kvůli HRE a císařství a možnosti brzy zlikvidovat Hansu. To vše se povedlo, akorát je to, kdy než se stanete dostatečně silní, posílí i ostatní. Přerušil jsem to, jelikož do Švédska se mi nechce, Dánsko už mám - Francii neporazím ani s opět Commonwelth ( a ten je mě díky mé spolupráci taky dost silný na to) abych tvořil Prusko a dál. Tak jsem se zase věnoval koloniím, což se střídáním partnerů v Alianci (Anglie, Portugalsko, Španělsko - mělo patřičný úspěch), jen zkrátka mě moc nenapadá co dál.
5) Grenada - cca 1670 tak to byla zatím asi největší výzva, na kterou AL hry nebyla připravena a pokud to dohraji bude to mít největší právo do zařazení do "Chlubírny" - Nevím jestli se lze ubránit proti Castilii hned v úvodu, ikdyž ta hlavní provincie je "mountain", ale já se ihned spojil a Maroccem a ještě než mě napadli, tak obsadil Tlemcen, abych se po dobytí měl kam uchýlit do azylu - pak jsem se po vyhlášení těch, 3 původních provinciií vzdal téměř dobrovolně a žil si s hlavním městem v Africe. První sultán i ti další jsou kryplové, tak jsem snažil v úvodu zlikvidovat ten Tlemcen celý, a pak ty malé státečky + možná 1-3 provincie z Tunisu. Důležité bylo nikdy neopustit Marocco. V technologii jsem investoval jen do armády a ono ejhle snad za 25 let od začátku hry se dala provést westernizace (ostatní bylo na infaci, válečné vyčerpání, stabilitu, core). Pak samozřejmě začali ty další války s Portugalsko + Castilie resp. Španělsko (naštěstí bez Anglie (ta měla svých potíží dost). No ty, války byly dlouhé, ale při spojení s Maroccem a pečlivého hlídání lodí (i ca cenu 2-4 lodí nad limit), a lodních bitev, neměly sílu na to ani jeden z nich udělat velký výsadek přímo v Africe, důležitá byla likvidace zejména transportních lodí, tak aby ten případný výsadek při mých opravách byl max. 6000 - 8000 mužů, a ty se dali i přes jejich tech. převahu porazit (Marocco na tom technologicky nebylo tak špatně, zatímco já westernizoval) no a po westernizaci už bylo líp. White peace byl v podtatě vždy min. po 10 letech, až je to bezmocné přestalo bavit, ikdyž uznávám, že je to docela náročné na válečné vyčerpání. Ale stále šlo o to vyčkávat na vhodný okamžik. A ten přišel, když se snesla válka o dědictví (Aragon) ve které byli proti sobě Španělé a Francie, takže to bylo poprvé, co jsem jim naopak vyhlásit válku já. Nejdůležitější je dobýt tu horskou provincii Grenada s pevností jako základ pro další obranu a expanzi. Hra se pak všemožně snažila, abych si znepřátelil Marocco, ale dokud ho potřebujete jako spojence to nesmíte dopustit, navíc jsme jim občas za dobré služby v mírové dohodě část Portugalska taky dohodil. Pak už jen zbývalo, pár vhodných válek a Portugalsko a Španělsko postupně zanikalo, navíc při decimaci jejich armád přišlo Portugalsko o kolonie, už tak kolem roku 1580 protože se osamostatnili, Španělsko cca o 50 let později. Občas se na tyhle zdecimované, ke mně přidala i Anglie. No a při zvolení exploration ideas, nebyl problém jim pak zabavit kus Brazilie a následně kolonizovat obrovský kus Jižní Ameriky, to samé po zabavení aspoň jedné provincie v Africe (někde u pobřeží Slonoviny), si dál kolonizovat většinu Afriky. Navíc kolonie v Africe mají 100 % zisku, protože i hlavní město mám v Africe. Po defakto celolikvidaci Portugalska a Španělska je nutno zvážit zda se vyplatí restore Andalucia - výhodu to má obchodní, pokud je vlastněna bohatá Sevilla s dostačně nízkou autonomíí - stane se centrem obchodu, ale zároveň se všechny provincie v Africe stanou koloniemi. Hru jsem zatím přerušil několik let po vyhlášení Andalusie, s tím že je potřeba vymyslet co případně s Francií, které zatím nevadím, ale časem asi budu.
6) Austria -zatím 1644 tak to jednou jsem si chtěl vyzkoušet za větší stát hned od začátku. Po zkušenostech z předchozích her, docela snadné. Opět burgundská krize, takže člověk kus zdědí, ikdyž bez států, které jsem propustil už v prvních dvou válkách s Burgundskem, důležité je držet na uzdě Francii a občas Commonwealthu pomoci s Turky. Díky obrovské síle (krátké intenzivní války) i štěstí, náb. centra vznikala přístupná pro války či lehkou změnu pomocí imperial autority v podstatě náb. problémy vynulovány během 20 - 30 let., (tozn. v celé evropě je i přes obrovské množství států a státečkú, které se mi z nostalgie nechce likvidivat 99% katolictví), pořád císař a navíc mám furt asi 40 států v impériu (mám uloženou verzi i cca 1486, s volným Lucemburskem, Brabant, Flanders a dalšími státy), to pro případ, že bych si chtěl někdy v budoucnu zahrát za stát, který není v začátku 1444. Celou dobu od začátku hry jsem císař až na chvilku, kdy jsem měl dědice ženskou :-( , navíc po diplomatické anexi Maďarska a PU s Bohemia jsem v podstatě neporazitelný. Nějak mě to přestalo bavit, ikdyž ten vznik HRE přes splnění všech reforem v HRE (už mám vyhlášeno asi 5,ale tomu nakonec neodolám. Opět jsem se pustil i do kolonií, díky té benátské a holandské části je to s námořnictvem více než slušné a rovnocenné s GB+aliance)
7) Orissa cca 1700 -tak to je relativně snadné a po vzniku celé Indie (Bahrat) a své síle, vůbec nevím jestli se mě kdokoliv z Evropy vůbec pokusí nepadnou - jedinou komplikací trochu je Ming, který je na tom přibližně, co se týče armády asi stejně a v podstatě vyjma mě, jediným z mála států v celé Asii, které zůstaly.

Jediné dvě hry, které jsem smazal a nepovedly se je za Milan, ač začátek byl super, pak jsem přehnal AE v prvních 50 letech ještě když jsem členem HRE a válku 12 států proti sobě to už ustát nešlo, a díky unlawfull territory, se mi vztahy naprovovat nedařilo. A pak jednou za Bohemia, kdy to bylo rovněž dobře rozehráno, ale bylo jen otázkou času, což když jsem viděl jak je celá evropa v plamenech (bohužel včetně všech mých spojenců), kdy mi Polsko, s Litvou a Švédskem vyhlásí válku, tři roky roky jsem se držel, sice by mě mír draze nevyšel, tak max 1-2 slezké provincie, ale jelikož nejsem války zvyklý prohrávat, tak jsem to neustál spíš psychicky.

Teď jsem měl chvíli pauzu, ale Bohemia mi nedala a tak jsem si ji dal pro svoji ješitnost znovu, dopadlo a vypadá to mnohem líp, už jsem na Krymu a na Sicilii :-D, ale připadá mi, že čím člověk hraje líp, tím se mu to snaží hra znepříjemnit, někdy až moc okatě a nesmyslně, což by snad být nemělo, dríve mi přišlo, že občas i pomáhala. Super je, že už neexistuje Polsko a skoro Litva - místo nich se udržel Teutonský řád, a díky mě existuje -Kyjev, Černigov, Smolensk - a Karpatia-Volhynia :-D

Příklady jak hra "škodí":
1) První tři králové se snad nedožili 30 let
2) 14 let regency s parametry 0/0/0 + po 5 - 7 letech další regency na 8 let, s nemálo lepšímy parametry.
3) Husitská tradice - nechal jsem si jako český císař katolictví, a už 150 let se mi pravidelně provincie min. jednou za dva roky, mění na protestanství, zvláště když jsem na hraně (75%) s religious unity a snaží se mě mě to dokopat k disaster
4) poprvé za celou dobu hry jsem viděl, že stát prodal někomu provincie (Brandenburg měl 3 provincie od Dánska a tím ho Švédi nemohli dobít) Po válce se mnou kvůli tomu, abych zničil poslední protestantské centrum v Evropě, je sprostě těm Švédům prodal.
5) Pokud dostanu slušného následovníka, raději s ním ani nepočítám do budoucna, protože bude zabit při honu :-)
6) I ty malé státečky v HRE jedou přes limit a mají aliance o 5 - 6 partnerech a to cca po 150 letech hry - ikdyž je likvidovat nechci spíše naopak, ale nábožensky či někdy s nimi potřebuji bojovat (samozřejmě jsem císař).
7) Díky bodu 3 a neustále konverzi svých či nových provincií a zároveň nastandardního vztahu s Papal State, jsem schopen nasypat do papeže i 150 bodů influence, ale stejně se ani jeden z mych 7 - 8 kardinálů jim ne a ne stát ikdyž mám 30% šanci zvolením oproti 10% u ostatních (přeci jen Turci s Persii, Tunisem, Ománem a Maroccem mě trochu straší :-D - tak by crusada pomohla :-D), to radši ty body můžu snad tedy sypat jinde :-)
9) Ty povalečné negativní události (unrest, manpower recovery), klidně 2 - 3 za sebou po krátké 1,5 leté válce bez zrát v armádě, 3krát do roka událost - 1 stabilita. To mi přijde už moc!
8) z giga partnerů mám spojení s Ruskem, ikdyž to zatím technologicky nic moc a s Francií - to zatím kvůli těm Turkům, než je oslabím. Je ale úplně směšný, jak se mě hra snaží o ty Francouze připravit. Třeba teď si bojovali, když já byl na Litvě, se zbylým Burgundskem a Picardií, celé je dobyli, měli gigantickou převahu a vzali si jen jednu provincii, přitom to jsou provincie, které normálně mají vlastnit. S Picardii jsem byl partner, ale oni by jim vyhláslili válku a já bych byl proti nim, tak v předstihu jsem je opustil a přestal chránit a tak měli jedinečnou příležitost je dobýt, ale to nechtějí. Pak to hra vymyslela tak, že byla válka, kdy mnou osamostatněný Bar, měl zdědit Castilii, ale jelikož je to HRE stát, měl jsem ho chránit-na druhé straně samozřejmě Francie a Genoa. Jenže ja se na něj s klidem vykašlal, jelikož mám vyměnu už 4 voličů, takže mě jako císaře volí 6/7, tak jsem věděl, že mi nijak neuškodí v tomhle trochu ztráta reputace. A ejhle, Bar sice samozřejmě prohrál ani si ho nevzali, a tak mám v alianci pořád Francouze navíc posílené v PU s Castilii :-D Teď se vytvořilo extremně silné Holandsko (jako člen HRE) navíc s Anglií a spousty dalších patnerů tak uvidím jak se mě hra o Frantíky bude snažit připravit dál :-D Ps. S Francouzi bych to na remízu uhrál, ale bojím jakmile se s nimi dostanu do konfliktu, mám půl blízkovychodní Asie v Praze!!

Omlouvám se za tak dlouhý příspěvek, snad není úplně OT, ale to víte, někde jsem o ty 1000ce hodin závislosti podělit musel.
A pro všechny hardcore hráče - co takhle Albánie - už někdou zkoušel??? To je výzva!!!

PříspěvekNapsal: 04 zář 2016, 21:02 
Četař
Četař

Nikdo se tu moc nechlubí, tak tu hold musím přidat něco málo ze svých průměrných her.

PříspěvekNapsal: 05 bře 2017, 01:18 
Četař
Četař

PříspěvekNapsal: 06 bře 2017, 02:00 
Rotný
Rotný

Lasiku, to by byl skvělý report. Nechceš tu alespoň ve zkratce nastínit průběh hry? Prosím? :)

PříspěvekNapsal: 07 bře 2017, 00:05 
Četař
Četař

Zkusím to tedy trochu popsat. Vyžádalo si to poměrně dost pokusů (zvláště první roky), ale postup pro první fázi jsem docela vyladil a snažil se ho držet. Další fáze se už vždy přizpůsobovaly aktuální situaci, takže ty vezmu spíš obecně.

Fáze 1: Boj o přežití

Theodoro má poměrně těžkou startovní pozici. Je to široko daleko nejslabší stát a Crimea si na něj už od startu brousí zuby. Toho se dá šikovně využít.

Podmínka 1: Crimea má vládce s vlastností Militarist, jinak restart (v opačném případe se může stát, že nezaútočí v blízké době)
Podmínka 2: Vládce je alespoň průměrný generál, jinak restart

Vzít Military access od Circassia a přesunout na hranici s Crimea celou armádu (zatím netvořit další regimenty)
Uzavřít spojenectví s Trebizond + Circassia/Georgia

Prodat všechny lodě:
- Ottomans: 2x Light ship
- Trebizond: 2x Galley
- Genoa: 3x Galley
- Circassia: 2x Transport
- Georgia 1x Transport

Všechny tyto operace (Military access, spojenectví, prodej lodí) musí být dokončeny dřív než Crimea zaútočí.

Čekat na vyhlášení války od Crimea, zatím vytvořit 20 Spy Network u Golden Horde a poté vylepšit vztahy s Ottomans + Poland na max.

Osobně preferuji, že Poland vytvoří PU s Lithuania, ale restart se v opačném případě asi nevyplatí. (V jednom dobře rozehraném pokusu Poland nevytvořil PU a Lithuania uzavřel spojenectví s Muscovy, což byl můj konec)

Vyhlášení války od Crimea. Zatímco oni okamžitě zaútočí na Vaší jedinou provincii, je potřeba rozdělit armádu na jednotlivé regimenty a obsazovat co nejrychleji všechny jejich provincie. V obsazených provinciích stavět žoldáky(pěchotu), dokud nedosáhnete počtu 12-13 kusů (podle úrovně generála).

Poté zaútočit na nepřítele. Dříve než obsadí Vaše město. Jinak budete muset nejdříve dobít jeho pevnost ve vedlejší provincii a to by znamenalo obrovský nárůst War exhaustion. Pokud se bitva povede, tak zrušit všechny žoldáky (ať se netvoří dluhy) a začít obsazovat pevnost (pokud se nepovede, tak restart :lol:). Tady je potřebná pomoc spojenců. Občas jen postávají opodál a pravděpodobně se do obléhání již nezapojí = restart.

Je pravděpodobné, že na Vašeho spojence někdo zaútočí předtím než Vás napadne Crimea nebo během války. To si možná opět vyžádá restart.

Mírové podmínky s Crimea:
Pokud je Golden Horde ve válce s Muscovy je možné uvažovat o vytvoření společné hranice a okamžitě jim také vyhlásit válku. Jinak není vhodné tvořit společnou hranici, protože byste pro ně byli lákavý cíl. Jinak sebrat všechny ostatní provincie + samozřejmě peníze.

Fáze 2: Pozvolný růst

Změnit náboženství na Sunni.
Potlačit povstání, dokud neuděláte všude core + státy (i za cenu obětování Military Power).
Poté můžete zvýšit Autonomy (pokud jí zvýšíte před full core, tak bude ve výsledku vyšší než v případě tohoto postupu).

Pravděpodobně bude potřeba ,,darovat“ jednu provincii frakci Nobility, ostatní dejte frakci Clergy pro zvýšení příjmů.

Dříve nebo později by na Vás měla zaútočit Genoa, je poměrně snadné jim bránit ve vylodění a jen čekat, dokud Vám v míru nedají všechny své provincie v dané oblasti.

Pokud to situace dovolí vazalizovat Circassia (vzít si jednu provincii pro společnou hranici s Golden Horde).

Až skončí příměří s Crimea, získejte zbytek jejich provincií, toto musíte udělat dříve než se případně stanou vazalem Ottomans.

Ze všech válek berte samozřejmě i peníze.

Až bude Golden Horde ve válce s Muscovy, tak je také napadněte. Je nutné zabránit Muscovy v expanzi, takže zkuste zabrat dříve co nejvíc provincií u jejich hranic. Otázka je jestli v míru tvořit společnou hranici. To může být velmi nebezpečné, protože pravděpodobně ještě nemáte žádné spojence.

Využít vzájemných válek mezi Kazan, Nogai a Uzbek a pomalu je pohlcovat. Opět zabrat co nejvíce na úkor Muscovy. Důležité je získat dříve než Muscovy zlatý důl v Bashgird. To je priorita. Poté ho vylepšit, aby dával alespoň +5 zlata / měsíc.

Někdy v tomto období byste měli získat spojence. Bude potřeba najmout poradce na Diplomatic Reputation a možná postavit flotilu. Základ je spojenectví s Ottomans. Mě se podařilo získat za spojence i Poland, byl ve válce s Muscovy a byl oslabený. Což celou věc dosti zjednodušilo.

Fáze 3: Cesta k světové velmoci

Vytvořte společnou hranici s Ottomans. Pokud máte za spojence i Poland, můžete zaútočit na Muscovy, jinak počkat až budou spolu ve válce a zaútočit jen s Ottomans. Postupně ujídat Muscovy a expandovat na východ.

Až bude Muscovy minulostí, tak se zaměřit na Poland. Pokud je stále spojenec, tak ho nejdříve využijte k útoku na Skandinávii.
V tuto fázi by neměly vznikat žádné koalice proti Vám, dokud nebudete pronikat více na západ. Stačí střídat útoky na Skandinávii a Poland.

Fáze 4: HRE

Snažit se o spojenectví s France.

Postupně pronikat od severu na západ. Zatím se snažit vyhnout velké koalici, i kdyby to znamenalo pár let jen čekat.

Je vhodné mít společnou hranici s císařem (v mé hře Bohemia), při válce je komplet obsadit a zničit armádu. Uzavřít s nimi separátní mír (peníze + zrušit všechny spojenectví), následně uzavřít hlavní mír a hned vyhlásit další válku a opět je komplet obsadit, než postaví novou armádu.

V této fázi nikam nepospíchat, ve válce počkat klidně několik let než klesne AE.

Ideas

1. Quantity – pro rychlé získání početné armády
2. Humanist – snadnější expanze + Improve relations
3. Defensive
4. Influence
5. Offensive
6. Diplomatic – opět Improve relations

Na Improve relations poté vzít dvě Policies a najmout poradce. AE se potom snižuje o 5 za rok.

Odkaz na TimeLine https://www.youtube.com/watch?v=ifsKRJElHyc (video není moc kvalitní)

PříspěvekNapsal: 20 dub 2017, 22:55 
Četař
Četař

Jen pro pořádek, kolikrát si to znovu rozehrával?

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2017, 13:30 
Četař
Četař

Možná by se dalo říct, že neúspěšné pokusy zabraly více času než samotná hra :-D

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2017, 12:59 
Podplukovník
Podplukovník

Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke
Postupem času římský Senát ztrácel vliv stále více a více...

Obrázek

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

PříspěvekNapsal: 04 čer 2017, 23:17 
Četař
Četař

achievement kompletní - bez DLC Purple Phoenix - možná byla chyba jak se tak dívám, je to celkem dobrý generátor monarch power, prestiže a claimů

první válka s Otomany - spojenectví jen Albánií - bylo nutné bít Otomany hned od začátku a ihned po skončení míru, protože se rozlézají neuvěřitelně rychle - výhoda Albánie je generál 5/5/5

druhá válka s Otomany - za účasti Maďarska (účast Mameluků byla jen symbolická, protože nedostali povolení k průchodu a jen blbě postávali)

třetí válka s Otomany - za účasti Maďarska a Mameluků

PříspěvekNapsal: 07 čer 2017, 13:45 
Četař
Četař

Chtěl bych zkusit achievement "Mare nostrum" za Byzanc. Prozatím se mi zdá že nestíhám. Blízký východ není problém, tam mě agresivní expanze příliš netrápí. Operace v Itálií jsou bohužel dost omezovány tímto postihem a riziko koalice proti mně je dost vysoké. Španělsko vytvořilo čtyřspolek s Rakouskem, Polskem a Savojskem. A do toho ještě Anglie, která spolkla celou Francii a vykázala ji do Ameriky. Preferoval bych spojenectví s Anglií, díky které by razantně urychlilo zabrání Itálie, ale zatím to nevypadá díky rivalitě.
Prozatím mám pravoslavnou koalici s Ruskem a Gruzií. Osobně nechci moc podporovat tlačení se Ruska do střední Evropy, ale jelikož je tahle oblast mimo mou sféru zájmů, tak se to dá překousnout.

Díky ideje religion, "Restore the Pentarchy" a zabrání všech svatých míst, problém s konverzí a rebelií je prakticky vymýcen. Nejlépe asi vyšoupnout Španělsko z Itálie a snížit tak dopad agresivní expanze na ně.

Naposledy upravil werrek dne 07 čer 2017, 14:01, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 07 čer 2017, 13:51 
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Podľa mňa by si mohol zradiť Gruzínsko....Iberia to Byzantium!!! :D potom dobyť celú Afriku a samozrejeme Chorvátsko, Bosnu a do Talianska cez Benátky.....ale zase nepoznám politiku aká je v hre, takže je to len taký šenkový blábol :D

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

PříspěvekNapsal: 07 čer 2017, 14:31 
Četař
Četař

Gruzie je takový ocásek z dob Osmanské říše, aby se Rusové a Mameluci moc neroztahovali. Prozatím jsou odkázaní na moji dobrosrdečnost :) Ale protože sedí na mích důležitých provinciích, tak je časem o ně požádám :)
V Itálii už jsem. Ta oblast okolo Říma a Benátek, ale v rozletu mi brání riziko velké koalice proti mně, kvůli agresivní expanzi. Zkusím se dostat do Španělska okolo afrického pobřeží, ale půjde to nejspíš pomalu.

Chtěl bych zkusit Roman empire a potřebuju toho ještě dost

PříspěvekNapsal: 11 čer 2017, 21:53 
Četař
Četař

achievement "Mare nostrum" za Byzanc DONE, ale porazit Ming v bodování bez války je teprve výzva :)

PříspěvekNapsal: 26 čer 2017, 20:33 
Štábní praporčík
Štábní praporčík

hmm nejak to tu tušim zmenilo jeden obrázok :D

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

PříspěvekNapsal: 03 črc 2017, 12:40 
Rotmistr
Rotmistr

Jihad hotovy!!! musim rict ze WC je proti tomu brnkacka :D je to na patchi 1.12 protoze na momentalnim 1.22 je to asi nemozne :/

Obrázek

Obrázek

Obrázek

mimo tema jak dopici sem vlozim ty obazky jak ti predemnou??? :/ sem ztoho nejak vedle :D

PříspěvekNapsal: 04 črc 2017, 10:04 
Major
Major

Pěkné. To zobrazení je tag [OBR] (+center) viz
Kód:
[center][obr]http://www.imagehosting.cz/images/eu41mem.png[/obr][/center]

Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 179 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]