Lux Invicta

Sem směřujte vše týkající se úprav a módů Crusader Kings II.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Lux Invicta

Příspěvek od Vals » 27 črc 2013, 08:39

Hraje tu někdo tento velmi zajímavý mód?

http://forum.paradoxplaza.com/forum/sho ... ux-Invicta

Dost mne zaujal, avška mám s ním jeden veliký problém - řada obrázků postav je zcela černá. Vzhledem k jejich původu podezřívám, že to je proto, že nemám některé DLC s ksichtíky (Mongolské??). Nevíte někdo, jak to obejít? Rád bych si zahrál za potomky Davidovy a obnovil židovský stát, jenže s černými obdélníky to není taková prča...

biggris
Podpraporčík
Podpraporčík

Re: Lux Invicta

Příspěvek od biggris » 27 črc 2013, 14:56

Přesně tenhle problém jsem měl taky, po x hodinách marnýho snažení, jsem nakonec koupil vzhledový DLC za pár eur a bylo po problému...

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 27 črc 2013, 16:30

Tohle vědět, tak si je před týdnem koupím v 75% slevě...

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 27 črc 2013, 18:59

Vals píše:Tohle vědět, tak si je před týdnem koupím v 75% slevě...
Si to privolal!! Na Steame je 75%zlava na Crusader Kings II (vrátene The Old Gods). Hmm, kopni si do vrtule :D
Taliansko 1796: Veľkovojvodstvo Toskánske - Ferdinand III

..Ani nebude dobre na svete, kým ruky, ktoré plnia náboje, nenavrátia sa ku plneniu fliaš.
Prečo má tiecť len krv? Nech tečú nápoje! Nech miesto hromobitia kanónov je počuť krotký cengot fliaš...

Ján Smrek

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 27 črc 2013, 19:05

Koukám, mám to ale kliku :)

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 27 črc 2013, 19:33

Heh jen jsem si to koupil, tak Steam spadl a nestihlo se to stáhnout :-) a to jsem si na to vyhradil pěkný večer, abych to prozkoušel :?

Erdzo1208
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erdzo1208 » 27 črc 2013, 20:14

Vals píše:Heh jen jsem si to koupil, tak Steam spadl a nestihlo se to stáhnout :-) a to jsem si na to vyhradil pěkný večer, abych to prozkoušel :?
Na sobotňajší večer nieje nič krajšie ako hrať CK2 :D
Taliansko 1796: Veľkovojvodstvo Toskánske - Ferdinand III

..Ani nebude dobre na svete, kým ruky, ktoré plnia náboje, nenavrátia sa ku plneniu fliaš.
Prečo má tiecť len krv? Nech tečú nápoje! Nech miesto hromobitia kanónov je počuť krotký cengot fliaš...

Ján Smrek

biggris
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od biggris » 28 črc 2013, 12:33

Mohl bys tak nějak ve stručnosti charakterizovat tento mod? Má cenu ho zkoušet? Koukám dobře, že to je z nějakýho 4. století?

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 28 črc 2013, 16:24

Není, je to "alternativní" realita, vcelku bezpředmětné jak odvozená. Klíčový rozdíl je ten, že je tam každá myslitelná kultura a náboženství. Celá mapa je na počátku fragmentovaná a tak je hra dost variabilní. Jednou v Řecku převládne zbytek Byzance uctívající Slunečního boha, jindy ortodoxní Epirus, jindy Sparťané uctívající své staré bohy, apod. Jinak má hra taky nepředstavitelně komplexní seznam budov ke stavění a celkově je to dost odlišné od základní hry :).

Já kupříkladu teď hraji za potomky parthských králů uctívajících temného Boha soupeřícího s Ahurou Mazdou a jsem nejzlejší ze všech lidí :)

biggris
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od biggris » 28 črc 2013, 23:34

Tak koukal jsem na nějaký screeny a nevypadá to úplně marně. Jen by mě zajímalo jak je to třeba s traity. Je systém převzat z vanilly nebo je nějak dál upraven, doplněn o další vlastnosti, apod.? Dočetl jsem se, že (pokud se mi to už nemíchá :), že by měl být integrován mod Friend and Foes (zaměřující se právě na traity a celkově osobnost). Je tomu vskutku tak? A co na to Jan Tleskač? :lol:

Hledám nějakou náhradu na Prince and the Thane (ten bohužel zatím končí na 1.092), a tento mód by mol být jedním z kandidátů. Leč je psáno, že je udělán pro verzi hry 1.103b, funguje korektně i na 1.103? Angličtinou nevládnu natolik, abych odpovědi nalezl v příslušném paradoxím vlákně, tudíž ti děkuji za tvůj čas věnovaný mým bezvýznamným otázkám :D

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 29 črc 2013, 08:09

Podle mne funguje i na běžné 1.103, protože já jsem si betapatch nestahoval a pochybuji, že by ho Steam stahoval automaticky. Traitů je tam mnohem víc, myslím, že to jsou skutečně traity z F&F. Ono je to v zásadě nezbytné, protože pokud máš nějakou schopnost pod 5, tak dostáváš ohromné postihy. Na druhou stranu máš pak v průběhu vlády dostatek příležitostí si schopnosti vylepšit a tím se penalizací zbavit. Nicméně trůn zděděný čerstvě narozeným kojencem nebo úplným idiotem se rovná občanské válce :)

biggris
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od biggris » 29 črc 2013, 08:57

Tak jo, přesvědčil si mne :lol:

edit: tak koukám, že to o tý 1.103b píšou jen v tom souhrným přehledu všec modů. V samotným topicu už je psáno 1.103. Ještě dám vědět, jak se mod líbil :)

biggris
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od biggris » 30 črc 2013, 12:08

Tak jako mod to není určitě vůbec špatnej a rozhodně vydrží dlouho, je tam totiž nepřeberný množství možností za koho si zahrát. A z toho propracovanýho náboženství jsem jen žasnul. Fakt paráda. Jen takovej dotaz na Valse: Taky ti přijde, že v tomhle světě není o peníze nouze?? Kde se všechny berou?? :lol:

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 30 črc 2013, 12:17

Jo, peněz je fůra. Ale jen do chvíle, kdy si začneš vydržovat stálé vojsko. Pak budeš koukat, jak ti rychle mizí. Já taky měl plné pokladnice za obnovenou Východořímskou říši a teď mám 5000 stálých vojáků (a postihy za příliš velkou říši) a mám co dělat, abych si něco vydělal na živobytí. Vojsko žere jako zjednané a vazalové se vyhýbají placení, jak můžou... Ale pokud budeš spoléhat jen na hotovost, tak asi nikdy nouzi mít nebudeš. A pak taky helfne mít dobré náboženství - některé dávají bonusy k výběru daní (a pak áš peněz spoustu), Sol Invictus mi ale naopak dává 10% postih, což už zabolí.

Jinak největším problémem je obvykle prestiž (osobně jsem si to mírně upravil), rebelové (taky jsem je trochu zkrotil, zejména Ai s nimi má hrozné problémy) a pak to, že ke změně zákonů potřebuješ trait "ambitious", což jsem taky vyhodil - už jenom nároky na prestiž a prachy jsou docela krvavé.

Ludvík XIV
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Ludvík XIV » 30 črc 2013, 12:40

Promiňte, sice to sem nepatří ale když už jsme u té armády, jak si postavím své, nežoldácké vojsko??
Přišel jsem,viděl jsem a Bůh zvítězil-Jan III.Sobieski král Polský

biggris
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od biggris » 30 črc 2013, 12:40

Je pravda, že nároky na změny zákonů jsou celkem drastický, ale možná si to nechám tak jak to je, přece jen mám pak dobrej pocit z toho, že jsem natolik schopnej panovník, že si ty změny dokážu prosadit :) Stálý vojsko zatím nepoužívám, ale je možný že nebude zbytí, plánuju totiž že, dědic Království Anglie přesedlá ke katolíkům. Současnej panovník už nemá žádnou možnost jak toho dosáhnout. Pohanství mě už nějak nebaví. Člověk chvilku neválčí a hned má postihy k autoritě :whip: A přitom já jsem takovej mírotvůrce :lol:
Jo, a taky se mi hodně líbí zpracování různejch bonusů dle druhu administrace (románská, francká, germánská, ...). Celkově můžu říct, že je to nejlepší mod, jakej jsem kdy s CKII zkusil. A pokud někomu nevadí alternativní historie, vřele doporučuju. A zase na druhou stranu, co kolikrát chybělo, aby ta mapa v roce 1066 nevypadala zrovna takhle :)

biggris
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od biggris » 30 črc 2013, 12:42

Ludvík XIV píše:Promiňte, sice to sem nepatří ale když už jsme u té armády, jak si postavím své, nežoldácké vojsko??
pokud se nemýlím, mělo by to být v té levé záložce v sekci vojenství. Družiny/Vojska/Flotily

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 30 črc 2013, 12:54

Ludvík: Musíš mít Byzantské DLC (Lords of Rome? Kdo ví jak se přesně jmenuje :-). To je jinak dost nudné, ale zrovna družina (retinues) je celkem zajímavý nápad. Navíc má řadu výhod ji mít - slabší soupeře s ní vyřídíš bez nutnosti mobilizovat hotovost a proti silnějším máš jádro elitních jednotek...

biggris
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od biggris » 30 črc 2013, 12:58

Aha, a ty druziny se ziskavaj kde? A to muzou mit jen byzantsti cisari?
Pozn. Legacy of Rome

Ludvík XIV
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Ludvík XIV » 30 črc 2013, 13:12

Vals píše:Ludvík: Musíš mít Byzantské DLC (Lords of Rome? Kdo ví jak se přesně jmenuje :-). To je jinak dost nudné, ale zrovna družina (retinues) je celkem zajímavý nápad. Navíc má řadu výhod ji mít - slabší soupeře s ní vyřídíš bez nutnosti mobilizovat hotovost a proti silnějším máš jádro elitních jednotek...
Aha, tak to sem tedy nevěděl. Je ale škoda že to není v obyčejné hře bez DLC :(
Přišel jsem,viděl jsem a Bůh zvítězil-Jan III.Sobieski král Polský

Odpovědět

Zpět na „Módy a Editace Crusader Kings II“