Project Synergy

Sem směřujte vše týkající se úprav a módů Crusader Kings II.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Project Synergy

Příspěvek od Vals » 22 úno 2013, 11:19

Chtěl bych upozornit, že vyšel král mezi módy - kombinace dnes již klasického CK2+, krásné mapy a super kulturního modu SWMH a celý mod má být kompatabilní rovnou i s nejnovější verzí Magnate Lords s jejím skvělým ekonomickým modelem. Ještě jsem to pořádně nevyzkoušel, leč už z tohohle popisu je asi všem jasné, že se jedná o bombu :)

http://forum.paradoxplaza.com/forum/sho ... -Mechanics

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Re: Project Synergy

Příspěvek od SteveTR » 22 úno 2013, 12:19

Ja uz chci byt ze skoly doma, ja uz chci byt ze skoly doma, ja uz chci byt ze skoly doma. :evil:
byl Karel ze Zářičan, Štefan Pražský, Štěpán II.
je Kašpar I. Řekopolský

"Exterminate!" - Neznámý dalek

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 22 úno 2013, 18:07

Ten mod je úžasný. ÚŽASNÝ.
je Kašpar I. Řekopolský

Marien
Desátník
Desátník

Příspěvek od Marien » 22 úno 2013, 18:18

ten mod mohu v CK2 nastavení zapnout jako DLC a po vyzkoušení zase vypnout?
Registrace: CK2
DLC: Ruler designer; Shields I; Shields II
MODY: Synergy project
finální čeština 0.11 pro Synergy Project v1.4 je nyní součástí češtiny CK2 v0.98a

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 22 úno 2013, 18:23

Jistě, jako drtivá většina modů pro CK2 používá /mod adresář a tedy si jej aktivuješ přispuštění podobně jako DLC.

tovlasek
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od tovlasek » 22 úno 2013, 18:25

Tak jsem si to stáhnul a jenom sem tak zapnul a v rychlosti se podíval :worship: jsem v nebi :D :D :tssa:
"La mort n'est rien, mais vivre vaincu et sans gloire, c'est mourir tous les jours"-Napoleon Bonaparte.

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 22 úno 2013, 21:47

Po nějakých třech hodinách svůj názor stále neměním. Co je Death & Taxes pro EU3, to je Project Synergy pro CKII.
je Kašpar I. Řekopolský

Scar
Poručík
Poručík

Příspěvek od Scar » 22 úno 2013, 21:51

mě těn MP mod newfunguje :-( neukazuje to ty obrázky s těma surovinama jako na foru :-(

tarava

Příspěvek od tarava » 22 úno 2013, 21:52

Kde se to dá splašit? :lol:

tovlasek
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od tovlasek » 22 úno 2013, 22:05

Máš tam snad odkaz :lol:

pro Taravu:
"La mort n'est rien, mais vivre vaincu et sans gloire, c'est mourir tous les jours"-Napoleon Bonaparte.

tarava

Příspěvek od tarava » 22 úno 2013, 22:06

Já tam nejsem reglej a ani zatim neplánuju

tovlasek
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od tovlasek » 22 úno 2013, 22:09

Hele zkoušel jsem to zadat do googlu a hned mi to něco našlo :D Ruské servery :D

Marien
Desátník
Desátník

Příspěvek od Marien » 22 úno 2013, 23:38

Tak jsem to ted vyzkoušel. V první chvíli jsem si nevšiml žádné změny, pak jsem poznal, že je opravdu předělaná mapa. Markrabství Moravské a Knížectví České už opravdu připomínají historické reálie. Je pěkné, že autor použil i dobové názvy měst "Znoymo", ale stejně to bude chtít pro našince upravit na klasické současné názvy. Další rozdíl jsem zaznamenal v provázanosti na RD, kde zmizela řada rysů (hlavně ty červené - blázen, posedlý, zraněný atd.) a naopak pár jich přibylo, také není možné modifikovat historické postavy, za které není možné hrát (Ota Přemysl "Pohledný") je biskup a tudíž vyřazen z dědických nároků, hrát za něj by nemělo logicky smyl. Po přiblížení na detail jsou přepracovaná města na mapě, hranice provincií více odpovídají reáliím. Po kliknutí na město či kostel je obrázek detailnější (asi jako malinká fotka). Obecně přibyla spousta možností, více ambicí, možnost povolat ke dvoru nejen nadané šlechtice, ale rovnou nového kancléře, špeha, diplomata atd. možnost hrát za pohanské charaktery. Rada už se může skutečně zlepšovat ve svých primárních schopnostech, lépe propracované možnosti intrik, spousta nových eventů atd...

Opravdu to vypadá dobře, ještě bude třeba přeložit spoustu textů a můžeme pařit o 106.

BTW po zapnutí modu nejsou vidět staré save pozice (logicky)
finální čeština 0.11 pro Synergy Project v1.4 je nyní součástí češtiny CK2 v0.98a

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 22 úno 2013, 23:46

Já si třeba zrovna traitu "zraněný" všiml. ;)
Většina změn, které jsi zmínil, je už v původním CK2+. Tenhle mod přidává v podstatě jenom novou mapu s novými a změněnými státy, a názvy titulů podle kultury. Ale to, že je to všechno zkombinované dohromady, ten mod činí výjimečným.
je Kašpar I. Řekopolský

Scar
Poručík
Poručík

Příspěvek od Scar » 23 úno 2013, 03:36

tak je to úplně jiný styl hraní, když se hraje synergy plus to na tu ekonomiku, pořád nejsou peníze, nic se nedá budovat. moc moc těžký

tovlasek
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od tovlasek » 23 úno 2013, 10:07

Docela se mi líbí jak je název státu v tom jejich jazyce (kromě česka :D :D ). Jako předtím mě CK+ sklamalo v jedné věci tak tady to je taky a to jsou žádné de jure říše jenom SŘŘ a Byzanc já vím že tam ty jsou nereálné ale třeba Russia by tam být mohla ;)

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 23 úno 2013, 11:08

Zrovna Rusko tam je. :wink:
V CK2+ jsou desítky říší, které můžeš vytvořit. Včetně České říše. :D

A k tomu názvu Čech - ten je nejspíš v české jazyce 11. století. Když si vyhledáš nějaké staré texty z té doby, uvidíš, že je to velmi podobné.
je Kašpar I. Řekopolský

Marien
Desátník
Desátník

Příspěvek od Marien » 23 úno 2013, 11:34

Tak jsem se trochu pustil do překladu, jen takové drobnosti, co nejvíc bily do očí, velmi se mi líbí, že pro starostu vesnice je použit výraz rychtář a pro starostu města purkmistr, tady bych se přimlouval i za zařazení těchto pojmenování do češtiny pro CK2, která je tu k dispozici, pro sebe jsem si to už upravil. Na druhou stranu je zde použit pro české kraje titul "pan" místo baron, což je nesmysl (ještě bych chápal např. svobodný pán ze Žamberka), ale "pan" Martin ze Žamberka eee. Naopak český titul kníže místo vévoda a knížectví místo vévodství je správně. K těm názvům měst v jazyce 11. století rozumím a je to hezké HC, ale pro mě stejně lepší číst Kijev místo Kijiv anebo Nitra místo Nyitra.

BTW rys "zranění" vmodem upraveném RD opravdu není, důkladně jsem si to prohlédl ještě jednou, nahradil jej rys "zjizvený", který na něj navazuje

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 23 úno 2013, 11:51

Možná to původně mělo být pán, ale na americké klávesnici nenajdeš "á". To samé platí o ostatních písmenech s diakritikou, viz Premyslid.
A s tím traitem "zraněný" jsem se sekl. "Zmrzačený" tam je, ale "zraněný" ne.
je Kašpar I. Řekopolský

Marien
Desátník
Desátník

Příspěvek od Marien » 23 úno 2013, 12:00

jasně, proto je pro nás Čechy, Moravany a Slezany diakritika důležitá a tím pádem i potřeba českého překladu a když překlad tak moderním jazykem, staročeštině anebo staroslovanštině už moc nehovím :)

BTW zkusil jsem u své postavy rys "incest", celkem slušná nakládačka ve hře, pokud by církevní hodnostáři mohli stavěli by hranice jen co mě spatří :whip:

Odpovědět

Zpět na „Módy a Editace Crusader Kings II“