Report trochu jinak - Dějiny českých zemí

Reporty nebo-li AAR z Crusader Kings II.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
destanov
Rotný
Rotný

Report trochu jinak - Dějiny českých zemí

Příspěvek od destanov » 03 čer 2017, 19:30

Zdravím vás vespolek!

Už dlouho mám v hlavě nápad na report. Je možné, že je originální, ale je taky možné, že už to dááávno někoho napadlo. Jde o to, že bych rád využil, nevím, jak to nazvat, asi RPG systém obsažený v Crusader Kings II. Tedy využít toho, že každá osoba ve hře má určité schopnosti, vzdělání a charakterové rysy. Chci dát možnost napsat report náhodě a hře samotné tím, že budu hrát podle toho, jaké vlastnosti bude mít ten, za koho zrovna budu hrát. Doufám, že je to srozumitelné a jasné. Zkrátka nebudu hrát já, ale budu pouze prostředníkem v díle náhody a herních mechanismů. :) Cílem nebude být nejmocnější, největší, nebo nejsilnější. Cílem bude být autentický.

Takový typ reportu s sebou samozřejmě nese určitá specifika. Rozhodl jsem se ho pojmout jako učebnici fiktivních dějin českých zemí (případně jiných, kdoví, co z toho vlastně bude). Což znamená mimo jiné to, že nebude možné přidávat sem report postupně. Jak všichni víme, dějiny musí být hodnoceny s odstupem. Pro report je to sice nestandardní, ale jiný způsob mě nenapadá. Nemůžu například předem vědět, jestli se ze slovanského pohanství stane reformované náboženství, nebo jestli Čechy přijmou křesťanství už v 9. století. Přitom taková věc by pak měla velký vliv na rétoriku celé "učebnice". Stejné je to s kulturami - budou za 300 let Přemyslovci Češi? Nebo budou české země plné Němců, Avarů, Maďarů? A stejné je to s konkrétními panovníky. Nemůžu předem vědět, který z vládců si zaslouží víc prostoru. Nemůžu poznat potenciální přelomovou událost, která bude mít velký vliv na budoucnost. Předpokládám, že každý z nás je tu fanda do historie, a tak chápe, co se snažím sdělit.

Takže proč to sem píšu, když tu report bude až kdoví kdy? Rád bych s vámi konzultoval pravidla reportu a znát vaše zkušenosti, pokud jste to už zkoušeli. Chtěl bych vědět, na co si dát pozor, abych si report zbytečně neshodil nebo nekomplikoval a zároveň se těším na nějaké vaše nápady. :) Co jsem zatím vymyslel já:

Pravidla

1) Iron Man.

2) Primárně se řídit charakterovými rysy postavy. Je-li postava krutá a například odhalí spiknutí proti své osobě, bude se nemilosrdně zavírat do hladomorny a popravovat. Svévolné postavě to bude fuk. A chamtivá postava nechá vězně ochotně vykoupit se balíkem peněz.

3) Sekundárně se řídit podle schopností postavy. Je-li postava zkušená na poli válečném, více bude myslet na dobyvačná tažení. Je-li založená diplomaticky, bude věnovat více energie do sňatkové politiky atd.

4) V ostatních případech postupovat podobně jako herní AI. Tedy když se ostatní státy budou chovat rozpínavě > my se taky budeme chovat rozpínavě. Původně jsem uvažoval, že bude-li postava charakterově neutrální, budu já pasivní. To jsem zavrhl, protože AI má v CKII přirozené sklony k dobývání a budování velkých říší. Pasivitou bych se tedy výrazně znevýhodnil, což by ve výsledku bylo proti duchu tohoto reportu.

Takže prosím - názory, podněty, kritiku, rady, zkušenosti, prostě co vás k tématu napadne. Děkuji. :)

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Re: Report trochu jinak - Dějiny českých zemí

Příspěvek od Cizinec » 04 čer 2017, 08:22

Pokud vím, tak report jako učebnici ještě nikdo nenapsal. Já tenhle nápad taky nosím v hlavě už nějakou dobu, ale žádná z mých her ještě nebyla pro takový report vhodná. :)

Přeju ti hodně zdaru v tvém počínání. :) Určitě bude výsledek velmi zajímavý...
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Monthy1990
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Monthy1990 » 04 čer 2017, 13:53

každý report potěší, držím palce
Hasta la victoria siempre

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 05 čer 2017, 19:46

"Chci dát možnost napsat report náhodě a hře samotné tím, že budu hrát podle toho, jaké vlastnosti bude mít ten, za koho zrovna budu hrát."

Já nevím, co je na tom divného, já se tak snažil hrát vždycky :) Přece nebudu usilovat o získání padělku nároku na území, kvůli kterému pak rozpoutám válku, když je král laskavý, čestný a spravedlivý :) Stejně tak, když je vládce závistivý, hrabivý, hněvivý a krutý, tak je jasné, že odebírá tituly, zavírá vazaly a nechává je mučit, i když ho pak všichni nenávidí :lol:
Mně přijde naopak divné, pokud někdo za všechny postavy hraje stejným způsobem...

destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov » 05 čer 2017, 23:27

tenzor píše:"Chci dát možnost napsat report náhodě a hře samotné tím, že budu hrát podle toho, jaké vlastnosti bude mít ten, za koho zrovna budu hrát."

Já nevím, co je na tom divného, já se tak snažil hrát vždycky :) Přece nebudu usilovat o získání padělku nároku na území, kvůli kterému pak rozpoutám válku, když je král laskavý, čestný a spravedlivý :) Stejně tak, když je vládce závistivý, hrabivý, hněvivý a krutý, tak je jasné, že odebírá tituly, zavírá vazaly a nechává je mučit, i když ho pak všichni nenávidí :lol:
Mně přijde naopak divné, pokud někdo za všechny postavy hraje stejným způsobem...
Já to taky tak často dělám, ale přeci jen - splétám dlouhodobé plány, které realizují třeba tři generace, když se mi to nehodí, tak charakterový rys ignoruju a když mám krále šílence, nezahodím celé království.

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 06 říj 2017, 08:39

A ten report nebude? :wink:
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Reporty/AAR z Crusader Kings II“