Vévoda z Yorku

Reporty nebo-li AAR z Crusader Kings II.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
Illidan
Četař
Četař

Vévoda z Yorku

Příspěvek od Illidan » 01 črc 2015, 16:52

Sága rodu Cross

Původně zamýšleno jako postupka, bohužel mám špatný checksum..

Richard Cross vévoda z Yorku
Obrázek

Moje vláda nebude lehká, ale můj cíl je jasný já nebo moji dědicové se stanou pány Anglie. A co víc sjednotí celé ostrovy pod jednu vládu.
Nejdřív se ale musíme vypořádat s Nory kteří právě teď obléhají York

11. Října 1066 probíhá památná bitva o Richmond, vojska Norů jsou zahnána na útěk
Obrázek
2. Listopadu bitva u Durhan a druhé vítěství
3. Listopadu svatba s Uherskou princeznou Adelhaid.

Rok 1067
8. Června jsem raněn v bitvě u Lancastru, napadli jsme nepřítele s trojnásobnou přesilou ale došlo k vylodění posil a nám na pomoc nikdo nepřišel. Sám jsem byl raněn, doufám že se rána brzy zhojí. (rys zranění)
27. Prosince raději zahajuji stavbu hradního opevnění v Yorku.

1068
Válka stále pokračuje a i když král Williem Levoboček vítězí stále není dobojováno.
17. Června je dokončena stavba hradeb a já posílám svého kancléře Oswina z Lowther aby šířil spory mezi pánem z Cumberlandu a jeho lenním panem.
29. Září je král Williem zajat v bitvě o Rouen. Já jsme mu radil aby do Francie nejezdil.. ale on že tam je lepší víno... :twisted:
Moje panství dostalo s příchodem nového krále nové jméno Jorvik.
24. Listopadu si kněz jdoucí kolem mě (v době oběda) všiml že jím jen málo jídla (nemám peníze na pořádné orgie) a řekl mi že je to ctnost jak jím střídmě a tak jsem získal povahový rys střídmost. Třeba to vylepší renomé za chlípnost :twisted: Když se to doslechl král Harald jmenoval mě dvorním almužníkem. (rys střídmost)
24. Prosince, se kancléři podařilo ukrást všechny dárky pro vévodu z Lothian a ten si myslí že to udělal pan z Cumberlandu. Semínko sporu už klíčí.
26. Prosince jsme se dozvěděl že moje žena je těhotná, skvělé.

1069
Válka proti Skotsku.
27. Července narození mého syna Johna
29. Července začíná obléhání Burgh

1070
21. Května konečně se mi zhojila ta ohavná rána, leč mám navěky zjizvenou tvář (rys zjizvená tvář)
24. Září Burgh dobito, naše vojska se vrací zpět domů.

1071
7. Srpna Adelhaid je opět těhotná.
Válka proti Francii se nevypadá dobře a válka proti Francii... škoda slov

1072
1. Ledna Na mých nohou se objevili krvavé šrámy, nejspíše stigma. To je znamení od boha... (rys Fanatismus)
4. Března se našim špehům podařilo unést Eadwina vévodu z Mercia :tssa: O den později jej propouštím za 145 zlatých
8. Března narození druhého syna Archibalda
21. Dubna mě zajal král Phillip ale nepamatuji se že bych poblíž svého krbu viděl Francouzkou armádu
22. Dubna Moje žena je jmenována regentem, s hrůzou zjišťuji že nemohu zaplatit výkupné jelikož ona to neschválí

1073
Stále tvrdnu v base naštěstí tu nejsme sám, ve vedlejší cele sedí několik Anglických a Norských vojevůdců.
6. Února je Svatou říší Římskou jmenován vzdoropapež Nicholas III

1075
Válka s Francií končí a dochází k obnově Anglie
Obrázek

Ale já pořád trčím v base
17. Července onemocním, ale mám geniální nápad. Kupuji své ženě dar a najednou je ochotna zaplatit za mě kauci.

Ležím těžce nemocen v posteli a volám si k sobě Johna. Slib mi sinu že tvoje matka bude pykat za moji smrt, neboť toť ona za to může
Obrázek

Illidan
Četař
Četař

Re: Vévoda z Yorku

Příspěvek od Illidan » 02 črc 2015, 06:48

John Cross

Obrázek

1069-

Jelikož je mi bylo pouze 5 když můj otec zemřel došlo k jmenování regenta. Byla jím moje matka, nu dobrá ať se obohacuje, ale na každého se v pekle voda vaří.

17. Července jsem byl zasnouben s Sicilskou princeznou. Och jak je nudná a je jí už 12 to je strašné.
28. Července je vyhrána bitva o Durhan.
Obrázek
11. Srpna je nepřátelské vojsko zmasakrováno v bitvě o York, sledoval jsem to z okna. To byla podívaná nepřátelé byli nakonec obklíčeni a pobiti.

3. Září začíná obléhání města Burgh. Věřím že to bude krátká bitva, otec ho přeci dobyl také a to měl o hodně menší vojsko.
23. Listopadu jsme rozkázal výstavbu kasáren v Yorku. Matka to jen odkývala jako skvělý nápad.

1076
24. Února jsme se dozvěděl že ve Skotsku povstali jacísi spirituální františkáni. Nevím co to znamená ale primas říká že to jsou zlí lidé kteří nemají rádi boha.
17. Července padl Burgh
8. Října jsme si uvědomil že bych raději neměl tolik jíst. Nebo budu tlustý jako matka a o to určitě nestojím. (rys střídmost)
11. ale začala velká hostina. Nacpal jsme se jako to prase (ztráta střídmost, zisk nenasyta)

1077
Na přelomu Březen-Duben je zjištěn výskyt skvrnivky (tyfu) v Duhamu
5. Dubna je v bitvě o York zajat skotský princ Duncan, ale matka mi zakázala ho navštěvovat. Škoda chtěl jsme se ho zeptat jaké to je bojovat v bitvě.
4. Září jsou konečně dokončena nádherná kasárna. Často se tam chodím dívat na svoje udatné bojovníky.
Listopad Tyfus jakoby zmizel a Duhanské panství je opět zdravé.
26. Prosince jsme králi Malcolmovi třetímu (Skotskému) zaslal návrh na výměnu jeho syna za 74 zlatých ale ten staroch tolik peněz nemá. :lola:

1078
Na začátku ledna propuká v celém hrabství York epidemie spalniček. Zůstávám schovaný ve své komnatě.
6. Března doktor řekl že jsem nakažený. Prý není jisté že přežiji. Celou noc jsme se modlil a prosil matku aby byla se mnou, ale ona se mě štítí.
13. Března Bůh mě zachránil a doktor prohlásil za zdravého. Ano nemoci mě nezabijí, neboť já nejsem jen tak někdo.
10. Dubna byla Skotská královna zajata během obléhání města Scone v hrabství Gowrie.
Během července epidemie skončila. Zemřeli dva moji dvořané, ale tyhle dva jsem stejně neměl rád.
10. Prosince sleduji jak všichni tančí a kývají se na falešné melodie které hrají kněží... (rys Cynik)

1079 Válka se Skoty nevypadá dobře. Stále vyhráváme, ale nepřítel útočí na města které jsme dobili. Proto jsem nechal svolat hotovost svoji i vazalů a posílám ji do boje.
31. Března dorazila skupinka toulavých rytířů. Vyprávěli super příběhy a já s nimi proseděl snad celí den. (rys společenský typ)
2. Dubna se tito rytíři zúčastnili malého turnaje a několik jich bylo raněno. Zaplatil jsme jim ošetření. (Rys spravedlnost)
17. Října bylo naše vojsko poraženo františkány
Obrázek

1080
York je zasažen epidemií neštovic. Cožpak těm nemocem nebude nikdy konec?
10. Února bylo zjištěno že někdo z královské pokladnice ukradl přibližně 50 zlatých. Myslím si že to krade matka..
26. Února jsme tajně vnikl do vězení a nalezl tam nůž. Když jsem vylezl nahoru zjistil jsem že je od krve. Moje matka mě za to udělila domácí vězení a to mě rozčílilo. (rys hněvivost)
12. Srpna končí válka proti Skotsku.
28. Září král Malcolm má konečně dost zlata aby vykoupil syna
Na přelomu Září-Listopad končí epidemie neštovic, na oslavu se koná velká hostina.
Během hostiny jeden z poddaných podřízl hrdlo sluhy za to že mu ušpinil oděv. Okamžitě jsme ho nechal uvrhnout do šatlavy.

1081
Tento rok byl neobvykle nudný, jedinou významnou událostí bylo zahájení výstavby cvičiště pro pěchotu v Yorku

1082
v únoru je panství Durhan je napadeno barbary ze severu, moje hotovost vyráží odrazit ty divochy. Nakonec se podařilo dokonce jednoho zajmout
Obrázek

7. Července si jistý Edgar z Wessexu řekl že chce být král a tak začala další válka. Nevím proč tento muž napadl panství mého bratra ale okamžitě jsem nařídil poslat pomoc. Bohužel král bojoval na jihu a já jsem neměl dost bojovníků.
Nakonec bojovníci dorazili
Obrázek

21. Prosince se nám podařilo dokonce zajmout jednoho z nepřátelských velitelů.
Vzpoura oficiálně skončila 25. prosince

1084
20. Srpna si Františkáni vyhlásili vlastní stát.
Obrázek

1085
5. Ledna proběhl další barbarský útok na Durhan. Moc by mě zajímalo jaké poklady se tam skrývají.
10. Února jsou všichni útočníci mrtví.
4. Května Norský král vyhlašuje válku Anglii jelikož si myslí že má nárok na naši korunu. (Pokračování války z roku 1069)
27. Července den mích 16 narozenin a zároveň den svatby s o 6 let starší princeznou Sicilskou.
18. Srpna začínám jsem se rozhodl sledovat každý králův pohyb.. Čekám až udělá jakoukoliv chybičku..
20. Listopadu jsem vyhnal svoji matku, všichni mě mají za tyrana, ale to ona může za smrt mého otce, to ona rozkrádala pokladnu.. Nikdo nic nechápe.

1088
23 Února jsme byl jmenován vrchním almužníkem. Co se tím král snaží naznačit? Že jsem chudý? Já mu ukážu

1089
8. Ledna byl můj drahý bratříček zavražděn. Jaká to ztráta, nepochybně je to protože byl vážným kandidátem na post krále Anglie.
18. Ledna ukázalo se že ten kdo je švorc je tu sám král :twisted: Odkoupil jsem od něj hrabství Cumberland
15. Prosince když jsme byl na procházce ve své zahradě se na mě vrhlo několik mužů, přirozeně asi deset jsem jich zabil ale další mě chytli a odvlekli neznámo kam. Až později jsem se dozvěděl že mě unesl vévoda z Wessexu Thorold zvaný pavouk.

1090
Počátkem září se do války zapojuje Skotský král Malcolm IV, nám se ale daří zůstat stranou konfliktu

1091
5. Května je moje žena konečně těhotná, už jsem si začínal myslet že je neplodná. Doufám že mi dá syna
Koncem listopadu začíná v Yorku řádit Oubytě (tuberkulóza)
6. Prosince se mi narodila dcera Elizabeth
21. Prosince jsem svoji dcerušku zasnoubil s Norským princem Grimem (Matrilineárně)

1092
Na začátku roku končí jak válka proti Norům tak výskyt tuberkulózy v Yorku

1093
5. července je moje žena opět těhotná
31. Července: Jsem pod neustálím tlakem, někdo po mě stále něco chce... To se nedá zvládnout (rys stres)

1094
6. Února se narodila dcera Kate.
2. Května jsem jmenován dvorním špehem krále Gyrtha. Jaká to pocta.
30. Července se pořádá v Yorku jarmark, uvidíme co se všechno pokazí.
Hned první dne jarmarku jsem nechal zavřít šaška který nás všechny urážel svými "vtípky"
20. Července králova žena Cecilie Normandská zemřela za podivných okolností. Mezi přáteli mi od té doby říkají stín.. Proč asi? :twisted:
Pokud se ptáte proč.. Ta žena mě nenáviděla a pořád kula pikle aby mě sesadila z mého postu.
12. Srpna je znovu těhotná, doufám že by to mohl být syn.

1095
Můj život se asi chýlí ke konci, neboť král odhalil že se ho pokouším zabít.
13. Března se mi konečně narodil syn Richard II
18. Července proběhl druhý pokus o vraždu. Ti amatéři to zase zbabrali. Naštěstí se tentokrát žádný nenechal chytit.
26. Října je schválen výnos o velké autoritě koruny
13. Listopadu proběhl další pokus, opět neúspěšně a co hůř, jeden z vrahů se nechal chytit.
23. Prosince další pokus a zase je vrah chycen. Jak je to možné? Máme snad ve svých řadách zrádce?¨

1086
Elizabeth nemá dost hraček, tak jsme řekl aby si ji udělala a hle dokázala to jak je činorodá.
11. Dubna jsem zjistil že moje žena je mi nevěrná. Tajně navštěvuje vévodu z Wessexu.. Toho parchanta který se mě pokusil několikrát unést a jednou se mu to i podařilo.
24. Dubna se rozvádím se svou ženou.
7. Května jsem se oženil s pohlednou Kastilskou princeznou Beatriz.
17. Července se to prase z Wessexu pokusilo svést moji novou ženu. Já se ti pomstím ty zvrhlíku
21. Listopadu jsem zjistil že moje žena je těhotná, ale jsme otcem skutečně já?
30. Prosince do mé komnaty přišel můj věrný informátor. Ano otcem toho dítěte nejsem já... (jist si domyslíte kdo je otec)

1097
Za zločin cizoložství byla moje žena 2. listopadu vržena do žaláře. Ať tam shnije ta zmije...

Ze záznamu sluhy vévody z Yorku...

Pán seděl u svého krbu a rozmýšlel jak se zbaví pana Beornwulfa z Wessexu. Najednou do místnosti vtrhl muž, snažil jsem se pána varovat ale on vrhl nůž a vévoda byl mrtev...
Obrázek

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 02 črc 2015, 15:16

Vidím, že tady se vladaři moc vysokého věku nedožívají... :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio » 02 črc 2015, 16:44

AAR je velmi zajímavé, ale evidentně Tě sužuje prokletí, že žádný z členů Tvého rodu se nedožije 30-ti let.

Illidan
Četař
Četař

Příspěvek od Illidan » 02 črc 2015, 17:01

No jo no.. brzo se pustím do dalšího vladaře a... pokusím se ho udržen na živu

Lajgor
Nadporučík
Nadporučík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lajgor » 02 črc 2015, 19:58

Illidan píše: 8. Října jsme si uvědomil že bych raději neměl tolik jíst. Nebo budu tlustý jako matka a o to určitě nestojím. (rys střídmost)
11. ale začala velká hostina. Nacpal jsme se jako to prase (ztráta střídmost, zisk nenasyta.
Moc hezký report. Toto byl první moment, kde jsem se ze srdce zasmál. Bravo :clapping:
Illidan píše: Ti amatéři to zase zbabrali. Naštěstí se tentokrát žádný nenechal chytit.
:D
Naposledy upravil(a) Lajgor dne 02 črc 2015, 20:12, celkem upraveno 1 x.
"Má li moje říše zemřít, zemřu s ní!" [Konstantin XI.]

Christian Soren Lajgor - Konseilspræsident Jeho královské milosti Christiána IX. Německo 1866 Obrázek
Verrasion Lajgorion - první mág Gnómské rady a Velký řemeslník HETHARIA Obrázek
Lajgoron z Dolu - druhý purkmistr Dolských měst Hetharia založení Kalwenu Obrázek
Georgio L. Manin - dóže benátský ITÁLIE 1796 Obrázek
Kandrael Ithalasion - Lord kapitán Šerých plášťů HETHÁRIE 5 Obrázek

Illidan
Četař
Četař

Příspěvek od Illidan » 02 črc 2015, 20:05

Lajgor píše:
Moc hezký report. Toto byl první moment, kde jsem se ze srdce zasmál. Bravo :clapping:
Díky :) snažím se, ale nemám s podobnou činností moc zkušeností. Navíc ck hraji cca 3 týdny :D
Zítra si snad najdu čas na dalšího vévodu a pokusím se aby dosáhl věku 50 let :D

Odpovědět

Zpět na „Reporty/AAR z Crusader Kings II“