Postupka- The Old gods

Reporty nebo-li AAR z Crusader Kings II.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Re: Postupka- The Old gods

Příspěvek od Josef81 » 18 led 2014, 09:07

Jenže v Old Gods tak nějak nemáš na výběr dokud nereformuješ víru...Tam se prostě po smrti panovníka říše dělí mezi mocichtivé potomstvo :D :) Já osobně jsem vždycky své potomky vraždil aby mi zůstal jen jeden na dědění.A to sde mi taky po pár generacích pěkně vymstilo... :( :twisted: :x

Triomphateur
Desátník
Desátník

Příspěvek od Triomphateur » 18 led 2014, 10:46

Buďte rádi, že jsem ty královský tituly takhle rozhodil mezi víc přibuzných jinak by nynější král norska ( a anglie, myslím) měl všechny tituly (královský) kromě Walesu :D

Já óóóópravdu nevím kdo mi mýho Ragnarra oženil s tak plodnou Dánkou... nepamatuje si někdo kdo to hrál přede mnou.? hmmm? nevíš fabe? :lol:

Achab
Četař
Četař

Příspěvek od Achab » 18 led 2014, 11:13

Británie je zaostalý okrsek na kraji dění.

Když mě o to moji "věrní" vazalové požádali tak jsem titul přenechal sestře.

Obrázek

Teď si jdu si konečně vybojovat pořádnou říši hodnou toho jména.
:tssa:

9fabe
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od 9fabe » 18 led 2014, 11:59

myslíš si že prečo som si nechal len jedno panstvo ? :D tým dedí vsetko len ten najstarsí.

Triomphateur píše:Buďte rádi, že jsem ty královský tituly takhle rozhodil mezi víc přibuzných jinak by nynější král norska ( a anglie, myslím) měl všechny tituly (královský) kromě Walesu :D

Já óóóópravdu nevím kdo mi mýho Ragnarra oženil s tak plodnou Dánkou... nepamatuje si někdo kdo to hrál přede mnou.? hmmm? nevíš fabe? :lol:
náhodou som si myslel , že potlačíš jej nárok na dánsku korunu , kedze bola asi najstarsou dcerou dánskeho krála :D
Achab píše:Británie je zaostalý okrsek na kraji dění.

Když mě o to moji "věrní" vazalové požádali tak jsem titul přenechal sestře.

Obrázek

Teď si jdu si konečně vybojovat pořádnou říši hodnou toho jména.
:tssa:
ako vidím tak vačšina , verných vazalov sú práve tvoji "príbuzní". preto mám najradsej moslimov , pre ich lásku K príbuzným :D

Achab
Četař
Četař

Příspěvek od Achab » 18 led 2014, 14:03

Tak mocný Refr nás opustil po slabejch 22 letech vlády.

Mám přiložit save nebo počkat na Triomphateurův AAR?

Triomphateur
Desátník
Desátník

Příspěvek od Triomphateur » 18 led 2014, 17:27

Dej sem save, já si mezitím sepíšu do pondělí (tedy konce víkendu) reportík... a až zjistím jak sem dát screeny :D

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 19 led 2014, 08:23

Triomphateur píše:Dej sem save, já si mezitím sepíšu do pondělí (tedy konce víkendu) reportík... a až zjistím jak sem dát screeny :D
Nahraj je na nějaký server jako imageshack a pak použij tlačítko Img.
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Achab
Četař
Četař

Příspěvek od Achab » 19 led 2014, 10:13

Save:

http://www.mediafire.com/download/8b6gr ... r_Karl.zip

Hraje opět 9fabe, nebo počkáme na větší účast?

Triomphateur
Desátník
Desátník

Příspěvek od Triomphateur » 24 led 2014, 20:46

Ragnarr Haesteining, později známí i jako Ragnarr Neopatrný ( the Careless )

Vláda: 28.7.886 - 21.2.936
Datum jeho narození je kvůli svému otci, který si ho nikam nezapsal ani nikomu neřekl, nenávratně ztraceno. Pozdější historici odhadovali, že se narodil kolem roku 867.

Ragnarrův nástup na trůn byl celkem... nedá se říci problémový, spíše mu občas spadl malý klacík pod nohy, peněz byl víceméně dostatek, v pokladnicích bylo kolem tří set zlatých, vazalové...někde mezi neutralitou a oddaností, Ragnarr naštěstí nemusel čekat rozsáhlé vzpoury, ovšem ani velkou podporu. Po otci zdědil tři války, dvě proti malým královstvím na uzemí Walesu a další proti jinověreckým psům následujících učení jakéhosi téměř 900 let mrtvého chlapíka, katolíci či křesťané si říkají. Katolíci byly potlačeni během několika týdnů, a v prosinci byl uzavřen mír s jedním z království, pro Anglii výhodný, získán byl Powys. Válka s druhým se mírně protáhla, přesto smlouva, opět vítězná s územním ziskem , byla uzavřena v půlce února roku 887. V říjnu byl připojen Devon,téhož roku, na úkor jednoho ze tří zbylých welšských (mini)království.

Záznamy o následujících 7 letech nejsou, zmizeli, kdosi je neuložil do archívů.

Mezi lety 894 a 895 byla králem Ragnarrem uskutečněna další vlna útoků proti welšanům, jak jinak než vítězně. Díky těmto vítězstvím, a dalšímu ponížení potomků Keltů, mohl král vytvořit titul krále Walesu, výroba koruny a dalších waleských královských serepetiček stála pokladnu téměř polovinu jejího obsahu. Správce královského jmění, dle informací od služebníků, se prý rozbrečel když zlato vynášeli, měsíc nevyšel ze svého pokoje, celou dobu se ozývali plačtivé zvuky.

Následující roky byly opět...vlastně stále časem dobyvačných výprav, katolických vzpur, které byli později prý i placeny samotným velením, aby si vojáci procvičili boj... jeden z dvořanů poznamenal, že někdo konečně vynalezl věc ve které, jsou křesťané dobří... to byla na dalších desítky a stovky let jediná věc kterou uměli, později se zjistilo, že umějí dělat výborné ohýnky pro opékání masa... bohužel uměli vše jen spálit a nechat shořet.

Pátého června vzniklo Císařství Británie, to se neobešlo bez obrovských nákladů a královská pokladna musela vydat opět velké množství zlata na císařskou korunu, mimochodem krásně udělanou a...zlatou a ještě větší množství serepetiček než dříve, byl postaven dokonce speciální sklad uvnitř hradu pro jejich uskladnění. Správce pokladny nalezen na nádvoří, poté co se u korunovační hostiny omluvil a odešel prý na WC, odškrávání a následné čistění krve zabralo týden.

Obrázek
Ragnarr, císař Británie, i s informacemi o finančním stavu země

Obrázek
Nový císařský erb, krvavě rudý drak na bílém poli, obklopen dalšími dvěma, jak jinak než, dračími hlavami

Měsíc po korunovaci se,již britští křesťáné, trénovaní k tomu, aby vycvičili obrovské britské vojsko. Císař se ani neobtěžoval povolávat vojáky stálé armády, založené brzo po jeho nástupu na anglický trůn a průběžně zvětšované, nařídil jen jarlovi ze Suffolku a dvoum svým baronům ať to vyřídí. Popravení byli odklizeni až když začali zapáchat.
Koncem roku 902 už nebylo na Raggnarově ostrovu, žádného důstojného soupeře... snad jen Skotsko, kdyby se dokázalo spojit by mělo šanci, takto bylo pomalu rozebráváno náhodnými, bojechtivými vazaly a znuděným císařem, proto se císařova pozornost obrátila za malou louži, velkou louží bylo označováno vše na východ, západ i sever od Británie, na malé, ale silné a bohaté královstvíčko, Bretaň. Bylo povoláno celičké loďstvo, všeho všudy 39 lodí, naverbováno několik set mužů do armády, té pravidelné. Po učinění všech příprav byla Bretaňi vyhlášena válka. Přesun byl víceméně bez komplikací, stejně tak drobné šarvátky při vylodění. Problém se objevil v době kdy se břetaňský král a jeho jednotky začali vyloďovat v Anglii, byla proto část jednotek dorazivších k lodím odvelena, aby se postarala o dosud malou armádu nepřítele. Mezitím britské jednotky již dobývali první pevnosti nepřítele.
Obrázek
(uprostřed)bitva s bretonci (bretaňci?) v Anglii, (níže) britské jednotky dobývající první pevnost

Po poražení bretonců v Anglii a přesunu britských jednotek do Bretaně, čekala krále a jeho generály nemilé překvapení, průzkumnící totiž narazili, na západě bretaně armádu srovnatelnou s britskou, zpola bretaňskou, zpola galicijskou, jaksi se zapomnělo na spojenectví mezi nimi. Císař měl k dispozici všechny muže které británie byla schopna dát...vlastně její vazalové skoupí na kdejaký meč, muže či zlaťák, celkově to bylo tedy jen něco přes 3/5 síly celé Británie. V císařské armádě byl velký nedostatek jezdectva, ať lehkého či těžkého...v případě těžkého byla absence úplná, misky vah se přiklonili s nepřiteli. Stalo se něco co nikdo v císařském táboře nečekal... nepřátelské armády se rozdělily, galicijci se vydali naproti císaři. Výsledek první, nezdokumentované, bitvy nebyl nijak přesvědčivý, galicijců padlo kolem tisíce, britů několik set. Druhá bitva už dopadla lépe...
Obrázek
Císařské jednotky převálcovali galicijce, další bitvou zmizela z povrchu zemského celá, přeživší armáda a nechala bretonce samotné.. napospas britskému draku...

Obrázek
...a britský drak si pochutnal...krvavé dílo započaté galicijci bylo v této, a další bitvě dokonáno...

Důsledek chyby nepřátel byl ohromující, ztráty císařské armády nečinili ani dva tisíce, nepřátelé ztratili přes deset tisíc, protože část bretonců uprchla do zapadofrancké říše, kam se je nikomu nechtělo stíhat.

Obrázek
Výsledek války byl jasný... navíc k údivu a nadšení nového správce pokladny říše dokonce rozmnožila zlaté zásoby o cca. 100 zlaťáků i přes rozsah a nákladnost celé války...

Po válce nebylo co dělat, říše byla v slastném vítězném spánku a císař..? Se nudil. Našel si proto nový koníček...
Obrázek
..létání... kroniky se o tomto období nezdaru a smrti nevinných hlupáčků co to dobrovolně zkusili, na císařův příkaz, moc nezmiňuje

Císaře opět chytla nuda a vrhl se do zákonů... s nadšením se přijal zákon o malých danních pro šlechtu, k radosti správce se začali truhlice plnit závratnou rychlostí, příjem se zvedl o více jak 2/5.
Roku 907 se stárnoucí císař rozhodl k obsazení celého uzemí norska, momentálně v držení SVIbJODského krále, navzdory očekávání tvrdého odporu, SVIbJOD byla přecejenom rozsahem i provinčně větší než Británie, skončila válka rychle a úspěšně.
Obrázek
Bylo obsazeno celé "de jure" Norsko, včetně ostrovů.

Nyní, když zavládl mír, nepočítá-li se již téměř kompletní zábor Skotska, císař začal pozorovat dění ve světě. Donesly se k němu zprávy o chystaném islámském džihádu kdesi tamsi daleko.
Obrázek
Který byl nakonec vyhlášen, k smůle Alanských jezdců...

Obrázek

Mezitím, co si arabáci hráli na svaté, Alláhovi bojovníky, Ragnarr pomalu, ale jistě dobýjel uzemí bretaně. Byly také vytvořeny, k správcově lítosti, tři královské tituly, Norský,Bretaňský a Skotský.
To se, ale už císařův život chýlil ke konci. Svému poslednímu přeživšímu synovi přenechal velkou, bohatou a stabilní říši. Osobní císařovi jednotky byly co do počtu srovnatelné s jednotkami všech jeho vazalů dohromady, kvalitou je dokonce předčili (sedm tisíc mužů z retinues...ať se to překládá jakkoli). Pokladna přetékala zlatem...

Obrázek
Zeleně, rozsah říše

Obrázek
Pokladna měla 5350 zlaťáků. Názor vazalů na nového císaře Refra, vládce Británie, Bretaně a Norska z zvůle Odinovi až do konce svých dnů...

-------------------------------

Report je to relativně, z mého pohledu, krátký. Omlouvám se za zpoždění... no... škola :D Sepsáno za dnešek, v rychlosti, za dvě a něco hodiny, takže chybky tam budou a prosím omluvte je, ony nechápou, že tam nemají co dělat :lol:

Kritizujte, chvalte, nesnášejte, obdivujte, hlavně prosím řekněte svůj názor, co mám příště, až přijdu na řadu, v reportíku udělat jinak :)
Naposledy upravil(a) Triomphateur dne 05 úno 2014, 14:53, celkem upraveno 2 x.

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 25 led 2014, 12:49

To jsou jako všichni ostatní tak slabí a neschopní, že za dobu vlády 2 vladařů se z malého knížectvíčka stalo císařství táhnoucí se přes několik časových pásem? ?8-0

Retinues bych asi přeložil jako družinu.

Report byl zajímavý, jen bych zmenšil obrázky a vychytal hrubky. ?:-)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Triomphateur
Desátník
Desátník

Příspěvek od Triomphateur » 25 led 2014, 14:36

Oni nejsou příliš neschopní, jen jsme moc talentovaní...dobře tak možná nejsme :lol: Obrázky nevím jak zmenšit (jsem ztělesnění nevědomosti v tomto případě), buď jsem je jsem dal miniaturní (a nešly zvětšit) nebo takhle... víc viditelných možností mi imagehosting nenabídl :D

Problém u hrubek je, že já je nevidím, ale ostatní ano, takže je nemůžu opravit :D

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 04 úno 2014, 08:41

Ten obrízek snad ale vidíš jak je velký ne? :) Koukej ho zmenšit na úroveň, která nerozhodí layout a nepošle text mimo screen.
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Minreth
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od Minreth » 04 úno 2014, 08:51

Já se spíš divím, že mu to limit velikosti obrázku nezakázal... to ho někdo zrušil? *koukl na lidičky s červenými jmény*
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Triomphateur
Desátník
Desátník

Příspěvek od Triomphateur » 05 úno 2014, 14:50

V případě toho vlka si musíte stěžovat jinde (já ho teď leda tak smažu), když jsem to postnul nebyl tam...u ostatních, jak jsem říkal, nevím jak zmenšit :frusty:

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 05 úno 2014, 15:30

Snad stačí si to otevřít v malování a seříznout ho pomocí tlačítka změnit velikost ;)
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

Triomphateur
Desátník
Desátník

Příspěvek od Triomphateur » 05 úno 2014, 18:35

Tak když mi to půjde, tak příště... bude se v tomhle vůbec pokračovat?

9fabe
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od 9fabe » 05 úno 2014, 20:35

kto má to aar teraz ?

MarinaPop
Vojín
Vojín
Kontaktovat uživatele:

Postupka The Old gods

Příspěvek od MarinaPop » 08 pro 2014, 00:11

If I wear the Old Gods helmet, boots, and gauntlets with a custom enchanted Forsworn cuirass. Would I still get the matching set bonus?

9fabe
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od 9fabe » 08 pro 2014, 01:59

MarinaPop píše:If I wear the Old Gods helmet, boots, and gauntlets with a custom enchanted Forsworn cuirass. Would I still get the matching set bonus?
i am sorry guy. I think it's bad forum :)

Odpovědět

Zpět na „Reporty/AAR z Crusader Kings II“