AAR - León

Reporty nebo-li AAR z Crusader Kings II.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 294
Registrován: 24 říj 2011, 16:24

Re: AAR - León

Příspěvek od Josef81 » 23 říj 2012, 06:13

Na vytvoření nebo převzetí jakéhokoliv titulu musíš ovládet minimálně 50% uzemí přináležejícímu k danému titulu.

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Příspěvky: 738
Registrován: 14 úno 2012, 21:02
Bydliště: Mons

Re: AAR - León

Příspěvek od SteveTR » 23 říj 2012, 21:24

Část třetí – Reconquista II

To, že se na trůn posadil Alfonso VII. mnozí neviděli rádi. Dokonce vznikla hnutí s cílem dosadit na trůny jiné muže. Nakonec tedy došlo k občanské válce, což se ale králi vůbec nehodilo. Zrovna válčil na jihu poloostrova, tam si ale vedl velmi dobře, tudíž počítal s rychlým koncem války a následným zakročením proti povstalcům. Plán Alfonsovi dokonale vyšel, 6. června 1106 dobojoval na jihu, a tak se mohl přesunout na sever. Začátkem roku 1107 bylo dobojováno.

Jelikož León ovládal více než polovinu Pyrenejského poloostrova, mohl Alfonso začít uvažovat o založení jednotného Španělska. Už zbývalo jen sehnat peníze. Do té doby král pokračoval v reconquistě. Od července 1107 do června 1108 válčil proti emirátu, který držel provincie Silves a Faro, válka byla vítězná. Muslimové už na poloostrově drželi jen Dhunnudidský a Amiridský emirát. Významnou červencovou událostí bylo již čtvrté těhotenství královy chotě Mafaldy. Syn Sancho se narodil 4. února 1109.

Obrázek

Rok 1109 se opět nesl ve znamení války, tentokrát Alfonso VII. vytáhl proti amiridskému emirovi Tifilwitovi, neboť toužil po provinciích Almansa a Murcia. Ty po uzavření míru 12. 1. 1110 také získal. Nyní už k dokonání reconquisty zbývalo jen málo, Alfonso však plánoval vyčkat. Musel shromáždit peníze, aby mohl splnit svůj sen. Věnoval se tedy vnitřní správě a jiným vladařským povinostem. 5. května obdržel list od francouzského krále Ponse, ve kterém Pons navrhoval sňatek mezi svým bratrem a Alfonsovou dcerou Cristinou. Leónský král bez dlouhého rozmýšlení přijal. Ve stejný den dosáhl králův syn a dědic všech královských titulů Goméz plnoletosti. Už v tomto věku vynikal smyslem pro obchod.

Obrázek

Od června se Alfonso účastnil drobné války na území Francie, kde pomáhal králi Ponsovi s potlačeném vzpoury. Francouz na oplátku pomáhal Alfonsovi s potlačením vzpoury galicijského vévody. Občanská válka přilákala dobrodruhy z celého Leónského království a jejich více než tisícihlavá armáda byla vítanou posilou v boji. I díky nim byla válka nakonec vyhrána, a vévoda Fernando uvězněn.

Obrázek

Jen co bylo poraženo jedno povstání, už vzniklo druhé. Béjarský starosta Julián se vzbouřil, neboť měl důkazy o tom, že Alfonso plánoval jeho vraždu, král ovšem o ničem takovém nevěděl. Spor se nakonec vyřešil a Julián vyhlásil válku toledskému vévodovi Enriquemu, pravému viníkovi. Ve válce však nebyl úspěšný. O pár týdnů později byl propuštěn z kobky, neboť Alfonso učinil Enriqueho maršálem.

V následujících měsících se příliš věcí neudálo. Alfonso pomáhal matce Matildě ve válce proti Apulii, francouzský král Pons stále válčil s rebelem. Až v květnu 1112 Alfonso opět vytáhl do války proti muslimům. V Dhunnunidském emirátu se vzbouřil šejk Ya’Far, král mu tedy vyhlásil válku. Už 4. července 1113 byl uzavřen mír. Ve stejný den královna Mafalda porodila dceru Mafaldu.

Zabráním vzbouřených provincií byl Dhunnunidský emirát rozdělen na dvě části – Cordóbu a Valencii. S vyhlášením války musel Alfonso počkat až do roku 1116, nechtěl porušit příměří. Roky 1114 až 1116 byly jinak na události skoupé, pokud nepočítáme narození syna Romána 24. 3. 1115 a vítězství Matildy v její válce o pár měsíců později. 7. června 1116 pak příměří s Dhunnudidy vypršelo.

Ještě toho dne Alfonso vytáhl ke Cordóbě, již chtěl získat. Tím by muslimům patřila už jen Valencie. Králův plán se do posledního detailu vyplnil. V lednu už křesťané ovládali většinu území na jih od Pyrenejí. Radostnou zprávu v březnu přebila zpráva o úmrtí jednoročního syna Romána, podlehl zápalu plic.

V období po válce o Cordóbu Alfonso opět shromažďoval peníze potřebné pro sjednocení Španělska. V letech 1118 – 1119 se účastnil války francouzského krále Raoula proti gaskoňskému vévodovi. I díky Alfonsově intervenci Raoul válku vyhrál. Jen se král vrátil domů, už zase vytáhl proti nepříteli. Aragonská vévodkyně Isabel ho povolala do boje proti aragonskému králi Deodatovi II. Isabela válku vyhrála a stala se aragonskou královnou.

V srpnu se vzbouřila jedna z muslimských provincií, Alfonso tedy zopakoval to, co udělal už kdysi. Po skončení války v dubnu 1121 mu zbývalo dobýt už jen dvě provincie k dokončení reconquisty. Zároveň získal od svého protivníka drobný peněžitý obnos, což krále posunulo blíže k cíli sjednotit celý poloostrov v jednu říši. 8. července 1122 odešla králova matka Matilda k Pánu. Byla to sice smutná zpráva, ale Alfonso po matce zdědil veškeré její državy. Tím se tedy stal pánem bezmála půlky Itálie.

Obrázek

Nepřehledná situace v Říši

V dubnu 1123 Alfonso obdržel dopis od skupiny italských vévodů, kteří požadovali nezávislost pro svá vévodství. Král neměl téměř žádný zájem o své italské državy, a tak jim vyhlášení nezávislosti povolil. Vévodství mohl přece kdykoliv dobýt zpět…

Rozloha v roce 1124
byl Karel ze Zářičan, Štefan Pražský, Štěpán II.
je Kašpar I. Řekopolský

"Exterminate!" - Neznámý dalek

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Příspěvky: 738
Registrován: 14 úno 2012, 21:02
Bydliště: Mons

Re: AAR - León

Příspěvek od SteveTR » 23 říj 2012, 21:27

Tak. Zítra postnu čtvrtý díl, který je o dost kratší, neboť se mi podařilo založit Španělskou říši. Otázka zní: Mám ve hře pokračovat? Mým cílem bylo sjednotit Španělsko a dokončit reconquistu, obojí se mi povedlo, takže by další díly pravděpodobně byly o ničem.
byl Karel ze Zářičan, Štefan Pražský, Štěpán II.
je Kašpar I. Řekopolský

"Exterminate!" - Neznámý dalek

Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 294
Registrován: 24 říj 2011, 16:24

Re: AAR - León

Příspěvek od Josef81 » 24 říj 2012, 12:27

Můžeš si přeci vytyčit další cíle.Třebas ovládnout a sjednotit celou Itálii když už máš v držení její velkou část.Nebo expandovat přes Gibraltar do Afriky a christianizovat ji.Možností je spousta.A čím větší budeš mít říši a čím více buudeš mít vazalů,tím těžší bude další postup,protože bude narůstat nebezpečí spour.No není to výzva?

Uživatelský avatar
tovlasek
Podpraporčík
Podpraporčík
Příspěvky: 398
Registrován: 15 dub 2012, 09:21
Bydliště: Praha

Re: AAR - León

Příspěvek od tovlasek » 26 říj 2012, 13:21

No tak Steve už jsem strašně nedočkavý :D
"La mort n'est rien, mais vivre vaincu et sans gloire, c'est mourir tous les jours"-Napoleon Bonaparte.

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Příspěvky: 738
Registrován: 14 úno 2012, 21:02
Bydliště: Mons

Re: AAR - León

Příspěvek od SteveTR » 26 říj 2012, 17:47

Část čtvrtá - Imperator totius Hispaniae

Na začátku roku 1124 král Alfonso VII. válčil se zamorským hrabětem Fernánem, jenž chtěl uzurpovat leónský trůn. Naštěstí byl svým jediným podpůrcem, a tak válka netrvala dlouho. Už 2. září byl Fernán uvržen do vězení, v království tak zase zavládl klid, král se mohl věnovat svým záležitostem. Potřeboval si naklonit církev a papeže, aby mohl založit Španělskou říši. K tomu mu chybělo jen málo, peněz měl dostatek. Jelikož se ale zabýval jen záležitostmi tohoto rázu, neměl čas na záležitosti týkající se království. Tento úděl přenechal synu Gomézovi, ten se totiž v oboru vyznal.

Obrázek

Jelikož se o státní záležitosti staral Goméz, král neměl téměř žádné povinnosti. Následující roky byly tedy klidné, bezstarostné. Nikde se neválčilo, žádná hnutí se neformovala. Král se mimojiné věnoval výchově dvou nejmladších dětí. Také více času trávil uvnitř svého hradu, neboť kvůli králově ne zrovna ideální vojenské znalosti začali u cest číhat lupiči. Až v září 1127 se Alfonso znova objevil na bojišti, když pomáhal francouzskému královi Étiennovi ve válkách proti lombardskému králi a gaskoňskému vévodovi. Tím se leónské italské državy ocitly v ohrožení, neboť s Lombardským královstvím přímo sousedily, lombardský král Albert z přemyslovské dynastie však naštěstí situace nevyužil. Nemá cenu se o válkách nějak dlouze rozepisovat, boje nakonec skončily vítězstvím francouzsko-leónské strany. Ještě před koncem lombardské války v Leónském království povstal galicijský vévoda Fernando II., avšak jeho vzpoura byla poražena.

1. 1. 1131 bylo dílo dokonáno. Alfonso měl dostatek peněz a církev mu povolila vyhlášení Španělské říše, proto nelenil a provedl to, po čem snil už jeho otec. Hned poté vytáhl do boje proti emírovi Abú Bakrovi, vládci Valencie. Už o rok později bylo dobojováno. Tím se králi, teď už vlastně císaři, splnil další sen – vyhnat muslimy z Pyrenejského poloostrova. Na oslavu tohoto slavného vítězství vyhlásil císař Andaluské království a titulární Braganzské vévodství. Zároveň uzurpoval titul aragonského vévody a hned aragonské královně vyhlásil válku, aby ho obhájil. Již 15. června 1133 se královna Isabela vzdala.

Po mnoha a mnoha letech rozdělení bylo Španělsko opět sjednoceno. Na severu sice ještě existovala dvě křesťanská království, to ale byl jen malý detail. Muslimové už v Evropě drželi jen Mallorcu. Reconquista byla dokonána. Ať žije císař Alfonso Veliký!

Hispánie bez Itálie
byl Karel ze Zářičan, Štefan Pražský, Štěpán II.
je Kašpar I. Řekopolský

"Exterminate!" - Neznámý dalek

Uživatelský avatar
jjelen
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1916
Registrován: 17 kvě 2010, 11:38

Re: AAR - León

Příspěvek od jjelen » 26 říj 2012, 18:06

Ještě zabrat Navarru a zbytek Aragonu a pak hurá do Afriky a Itálie, ne? :twisted:
Hetharie V.: Kancléř Jeho knížecí Jasnosti Jiřího Lormanwenského Marek z Lesohradu

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Příspěvky: 3477
Registrován: 24 črc 2007, 21:10
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Re: AAR - León

Příspěvek od Cizinec » 26 říj 2012, 18:45

A pak... až se to bojím říci... obnova Imperia Romana!!! :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Příspěvky: 738
Registrován: 14 úno 2012, 21:02
Bydliště: Mons

Re: AAR - León

Příspěvek od SteveTR » 26 říj 2012, 20:27

:twisted: Ok, přesvědčili jste mě.
byl Karel ze Zářičan, Štefan Pražský, Štěpán II.
je Kašpar I. Řekopolský

"Exterminate!" - Neznámý dalek

Odpovědět

Zpět na „Reporty/AAR z Crusader Kings II“