Crusader Kings 2: Byzantská postupka

Reporty nebo-li AAR z Crusader Kings II.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
Minreth
Podplukovník
Podplukovník

Re: Crusader Kings 2: Byzantská postupka

Příspěvek od Minreth » 30 čer 2013, 17:49

Bugli se ;-)
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Phoenix
18. Plukovník
18. Plukovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix » 30 čer 2013, 18:08

To je škoda, je to vždy vítané oživení hry :)
Hetharia: Kníže Pavel z Pavlínova, král Terenie
Omluvte mi můj pravopis, ale jsem spíše matikář :D:D

Dosec
Desátník
Desátník

Příspěvek od Dosec » 01 črc 2013, 10:09

Opravdu skvělá postupka,radost to číst :worship:
„Dobrá, tak jsou nalevo, jsou napravo, jsou před námi a jsou za námi - tentokrát nám už neutečou.“

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 01 črc 2013, 13:01

*Teď mi došlo, že by se ten Flavii syn stejně na trůn asi nedostal, protože není "born in purple". (I když do konce hry je 20 let a to už císařovna asi doklepe osobně).

Ale abych třeba někoho nalákal - pokud dotyčný ustojí nástup na trůn (doufám, že by to po mých reformách nemuselo být tak těžké) a vyhraje rozpoutané války, tak má pořád co dělat. Na Ukrajině je hned několik ortodoxních státečků, které vedou (prozatím úspěšně) válku s Ruskem. Stejně tak bývalý maďarský spojenec je fuč a na místo Maďarska je tam hned několik malých (ortodoxních) států jako Transylvanie či útvary nesoucí maďarské jména jako Székelygulyás, Halászlé apod.
Burgundské vévodství 1419 (aktualizováno 31.08.14)
EUIV: Janovská republika 1444-1821 [DOHRÁNO] (aktualizováno 17.06.15)
Země Samurajů 1936 (aktualizováno 19.05.13)
Svět zlata a pýchy; svět plný špíny; na jeho hříchy; jen karabiny...
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 02 srp 2013, 12:29

Tak co, nenajde se někdo, kdo doklepe těch pár zbývajících let, abychom pak pokračovali v EUIV? :twisted:
Optimismus lze pro selektivní upravování paměti považovat za neurologickou poruchu. Jediní, kteří svět vidí realisticky, jsou lidé s těžkou depresí.

Ludvík XIV
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Ludvík XIV » 02 srp 2013, 15:46

Tec2do píše:*Teď mi došlo, že by se ten Flavii syn stejně na trůn asi nedostal, protože není "born in purple". (I když do konce hry je 20 let a to už císařovna asi doklepe osobně).

Ale abych třeba někoho nalákal - pokud dotyčný ustojí nástup na trůn (doufám, že by to po mých reformách nemuselo být tak těžké) a vyhraje rozpoutané války, tak má pořád co dělat. Na Ukrajině je hned několik ortodoxních státečků, které vedou (prozatím úspěšně) válku s Ruskem. Stejně tak bývalý maďarský spojenec je fuč a na místo Maďarska je tam hned několik malých (ortodoxních) států jako Transylvanie či útvary nesoucí maďarské jména jako Székelygulyás, Halászlé apod.
Halászlé? : DDDD
Přišel jsem,viděl jsem a Bůh zvítězil-Jan III.Sobieski král Polský

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 02 srp 2013, 17:03

Prostě nějaký typický maďarský názvy, nechtělo se mi nahrávat hru a přepisovat je, tak jsem jsi vypůjčil ty slovíčka, která z jejich jazyka znám... A když jsem to dopsal, tak jsem dostal takovou chuť na langoše, že jsem je o den dýl kuchtil k večeři :mrgreen:

Ludvík XIV
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Ludvík XIV » 02 srp 2013, 18:42

Tec2do píše:Prostě nějaký typický maďarský názvy, nechtělo se mi nahrávat hru a přepisovat je, tak jsem jsi vypůjčil ty slovíčka, která z jejich jazyka znám... A když jsem to dopsal, tak jsem dostal takovou chuť na langoše, že jsem je o den dýl kuchtil k večeři :mrgreen:
:D :D :D :D
Přišel jsem,viděl jsem a Bůh zvítězil-Jan III.Sobieski král Polský

Minreth
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od Minreth » 07 srp 2013, 09:01

Ujmu se toho.
Zároveň bych vás chtěl poprosit, zda by mi někdo neposlal soubor "landed_titles.txt" ve složce /common/landed_titles
Blbnou mi erbíky.
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 07 srp 2013, 09:46

Tady je http://uloz.to/x2z3XVPh/landed-titles-txt

Nevím jestli to má vliv, ale nemám žádné ty okrasné DLC...

Minreth
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od Minreth » 07 srp 2013, 20:53

Flavia I. Kommenovna
Flavia I. Kommenovna byla císařovna římská vládnoucí v letech 1427 až 1440. Dodnes je známa jako "malomocná císařovna", či "šílený běs"

Narodila jsem se císaři Gregorasovi I. Velikému a byla jsem jeho pátým potomkem (z druhého manželství). V době, kdy jsem nastoupila na trůn, měla rozlehlá Římská říse jen pár konfliktů na hranicích s Araby...

Obrázek
Flavia se hodlala s Araby rychle vypořádat. Mezitím se začala soustředit na náboženskou jednotu říše poničenou předchozími císaři. Vždyť ještě její otec byl Ital a teprve během svého života se přizpůsobil řeckému obyvatelstvu. Navíc byl katolík a ty nová císařovna neměla nijak v lásce. Proto se diplomatickými prostředky snažila své vazaly přinutit přestoupit na pravoslaví. Často se jí to podařilo, aby ne, když císařovna proslula svým intelektem.
Obrázek
Válka s Araby však nešla tak hladce, jak císařovna čekala. Římské síly, poklidně obléhající arabská města, byly náhle napadeny novou, čerstvou armádou. Díky reorganizaci sil a skvělým taktickým i strategickým dovednostem velitele Andrease z Hély však římská armáda zvítězila a Araby na hlavu porazila. Vítězství trochu zkalilo povstání sedláků v čerstvě dobyté Jaffě. I tak se v daleké Konstantinopoli oslavovalo vítězství nad Araby, ale hlavně – císařovna čeká další dítě!
Obrázek
V březnu se císařovně narodila dcera, kterou manželé pojmenovali "Sofie". Andreas z Hély císařovně jako dar k této významné události předal další dvě arabská území a slavně rozdrtil podruhé vojsko Seldžuckého sultanátu.
V červnu 1429 si byla císařovna již natolik jistá svojí pozicí (žádné vzpoury, ani projevy nevole nebyly), že se odhodlala k rozhodnému kroku – vyházet ze své malé rady všechny ty otcovy Italy a katolíky a nahradit je pravověrnými křesťany a Řeky.
Obrázek
Válka se Seldžuckým sultanátem skončila spolu s koncem obléhání jednoho z arabských měst, kde bylo nalezeno mnoho seldžuckých dětí. Sultán na nabídku smíru přistoupil. Císařovna si poté pro sebe uzurpovala titul "Vévodkyně od řeky Tigris". Po několika dnech však všechnu dobytou půdu svěřila Andreasovi z Hély, který římské síly vedl.
Obrázek
Ovšem již brzy poté byly vypracovány další plány na vedení tažení na Blízkém východě. Měl být zničen tzv. Damašský ostrůvek, ve kterém se, sic obklopeni Římem, stále drželi poddaní okolních sultánů a egyptského chalífy.
Obrázek
Válka byla vyhlášena rúmskému sultánovi. Naši spojenci odmítli přijít na pomoc, což se o protivnících říci nedalo. Rúmskému sultanátu přišel na pomoc seldžucký a také almoravidský sultán. Obezřetná císařovna proto povolala do zbraně více mužů, než původně chtěla. A dobře udělala. Začátek války byl snadný. Tisíc mužů z ostrůvku bylo poraženo a římské armády vesele obléhaly. Ovšem brzy přišly posily a jen díky obratné strategii samotné císařovny (která se usídlila v Jeruzalémě a často vyjížděla blíže k frontě) nedošlo k porážce. Byla to náročná hra a již ne tak mladou císařovnu zcela pohltila.
Teprve v únoru roku 1432 došlo k rozhodující bitvě. Půl měsíce poté doráží rúmský emisar vezoucí kapitulaci. Ostrůvek se tak mění v protáhlou nudli, která na historických mapách vypadá tak zajímavě, že císařovna uvažuje dokonce o jejím zachování. Však si to ještě rozmyslí. Je jí teprve 40 let a na válčení má ještě času dost. Nyní bude třeba nechat všechny vydechnout a věnovat se ekonomice...
Obrázek
Nevydrželo to však dlouho. Naskytla se totiž skvělá příležitost na dobytí Alexandrie. Tamější vládce se osamostatnil... Flavie na nic nečekala. K Alexandrii táhlo mnoho vojáků, kteří se pustili do zdlouhavého obléhání. Snaha alexandrijců dobýt Krétu skončila nezdarem díky povolaným silám z Peloponésu. Během obléhání Alexandrie také dospěl budoucí císař Gregoras. Císařovna svého synka poslala k Alexandrii, aby se přiučil něčemu z umění válečného... a začala mu vyhlížet ženu.
Obrázek
Jen okrajově si císařovna všímala nové hereze a několika lokálních epidemií tyfu.
Konečně roku 1434 byla celá oblast Alexandrie dobyta. Syn se vyznamenal. Však aby ne, když byl geniální...
Obrázek
Záhy vychází najevo, co obsazením Alexandrie drahá císařovna sledovala. V Alexandrii, Římě, Antiochii a Jeruzalémě jsou oboveny staré patriarcháty! Návrat starých hodnot přichází! Stálo to nemálo úsilí zajistit patriarcháty, ale podařilo se.
Obrázek

Kde se vzal, tu se vzal, objevil se konstantinopolský a zároveň ekumenický patriarchát... jeden nám v té pentarchii přebývá!
Obrázek
Nyní je doopravdy nutno obrátit se do nitra říše a udělat v ní trochu pořádek...
Ale císařovnu vnitřní pletichy moc nebavily. Brzy byla opět ve válce, tentokrát se slabým fátimovským chalífou. Po sérii bitev došlo na samotné obležení Al Naysiryahu. Chalífa byl krutě podceněn. První vojska byla po prvotních vítězstvích rozdupána na prach. Císařovna proto povolala do zbraně polovinu Sýrie a Mezopotámie. Válka se nevyvíjela zrovna dobře. Porážky se hromadily... ale císařovně alespoň v jednom přály. Opět během války otěhotněla.
Ale zpět na frontu. V bitvě u Deiru u řeky Eufrat byla jedna z římských armád poražena, ne však rozdrcena. Prchlla směrem na jih, na okraj pouště, k Ukhaidiru, kde na tuto armádu čekala druhá římská armáda. Ta převzala boj s dvaceti tisíci chalífovými muži a udržela nápor. Brzy římské legie dostály svých kvalit a obě římské armády tu chalífovskou zničily. Byl to zásadní obrat ve válce a kdyby nepřišel, asi by se císařovna vzdala.
Obrázek
Následně v bitvě u Neuhradey byly rozdrceny zbytky chalífových vojsk. Začalo obléhání.
Roku 1437 se Flavii narodila druhá dcera. Byla na rady dvoru pojmenována „Aigida“.
Nakonec byl chalífa za těžkých ztrát na životech poražen. Říše nebyla rozhodně v dobrém stavu. Vypukaly sedlácké vzpoury, mnoho vazalů císařovnu nesnášelo. Často to souviselo s jejich původem... přivandrovalce z Itálie císařovna nesnášela. Koho mohla, toho konvertovala. Zdravotní stav císařovny nebyl nejlepší, přestávala cítit různé části těla. Během oslav vítězství nad chalífou bylo oznámeno zasnoubení dědice trůnu římského s patnáctiletou královnou českou, Luitgardou I.
Poslední léta vlády císařovny Flavie se projevovaly až fanatickou snahou o sjednocení říše v otázce náboženství. Již to nebyla ta příjemná žena usedající na trůn. Těch několik let vládnutí ji změnilo. Byla pyšná, zrádná a fanatická. A... jak zjistila, tak ony známky necitlivosti na končetinách mohly znamenat jen jediné, dle doktorů. Však se to brzy potvrdilo. Císařovna byla malomocná.
Když mělo dojít na sňatek mezi českou královnou a římským následníkem trůnu, navrhovala mladá královna náhle matrilineární sňatek. Pyšná císařovna si však prosadila svou. Sňatek byl normální... takže císařovnin vnuk jednou zdědí jak římský, tak český trůn. Malomocenství se na chytré a kdysi hezké císařovně čím dál více projevovalo. Nyní chodila jen ve speciálním jemném oděvu, neviděna byla tvář. Císařovna trpěla depresemi, trvalým stresem...
23. března 1439 zpozorovali lékaři ještě jednu změnu v císařovnině chování. Slyšela hlasy... její syn raději přesídlil do Prahy za svojí ženou.
Obrázek
Právě tehdy přišel vévoda Theodosius Mosulský za císařovnou s návrhem na posílení vlivu šlechty. Císařovna se mu vysmála do očí. Brzy byla celá říše v obrovské občanské válce. Vše, co se během císařovnina života střádalo, nyní vybublalo na povrch. Ale císařovna se krutě bránila.
Obrázek
Obrana však k ničemu nevedla. Vazalové dokázali císařovnu na hlavu porazit (což vzhledem k těm dvěma nemocem, jimiž trpěla, není zase tak podivné).
Obě císařovniny nemoci se prudce zhoršovaly. Její manžel, císař Matteo I. si nechal podepsat listinu s titulem bagdádského vévody a odjel dříve, než se ho pokusila jeho žena zabít. Poslední světlou myšlenkou její mysli bylo zpevnění císařských pozic okolo hlavního města, které za předchozích vládců vzaly za své. Císařovna brala tituly jako divá! Vysocí úředníci z ní byli na mrtvici. Zvláště pak patriarchové. Císařovna se veřejně přiznala k monotheletismu. O několik dní později vyskočila z okna. V jejím stavu se jednalo o velmi vážné zranění. Vrcholem všeho bylo, když sotva žijící císařovna dala sama sebe uvěznit pro monothelestickou herezi. To už bylo na lékaře a především jejího z Prahy navrativšího syna příliš. Nemohoucí matku prohlásil spolu s patriarchou za neschopnou a ustanovil radu, která regentem za sotva žijící císařovnu ustanovila jejího manžele, císaře Mattea I. O měsíc později, 26. června 1440 císařovna umírá. Na trůn usedá její jediný syn Gregorias II.
Obrázek

Shrnutí vlády:
Císařovna se hlavně angažovala v náboženských věcech. Ve válce byla jen průměrná a nijak slavná. Hodně v mezičasích budovala. Na konci své vlády bohužel chytla malomocenství, což ji hluboce poznamenalo, až zešílela. V této době také proběhla jediná a zároveň obrovská vzpoura. Výsledkem bylo snížení autority koruny. Ke konci života již nebyla schopna vládnout, proto za ni vládl její manžel. Roku 1440 nastupuje na trůn její syn Gregorias II.

Pro dalšího:
Gregorias II. má výborné staty do začátku hry. Je geniální, pilný, jeho synek dostane po smrti matky českou korunu... případně ji potom zabijte, aby po konvertoru doopravdy Česko patřilo pod Byzanc :-) Zbývá pár let.
Doopravdy nechápu, jak jsem mohl dostat malomocenství, zešílet a k tomu být impotentní... holt náhoda je blbec :-) A to měla zezačátku tak hezké staty, holka jedna...

Save:
http://uloz.to/xgG8it2G/byzantine-empire1440-06-26-rar

Tak, kdo si to vezme na starost teď? Vals, Evžen?

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 07 srp 2013, 21:38

:clapping: Tak teď už jsme doslova poslední krůček od finiše, tak doufám, že to někdo už dorazí :pitka:

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 08 srp 2013, 00:02

Hmm... že bych si to zkusil? :)
byl Karel ze Zářičan, Štefan Pražský, Štěpán II.
je Kašpar I. Řekopolský

"Exterminate!" - Neznámý dalek

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 09 srp 2013, 17:06

Gregoras II. (1440 - ?)

Obrázek

Nový císař Gregoras, toho jména druhý, nastoupil na byzantský trůn 26. června 1440 po smrti své matky Flavie. Sice mu bylo jen 23 let, avšak proti jeho vládě nikdo nic nenamítal. Gregoras byl totiž pravým géniem, což zdědil po Flavii. Také oplýval mnoha křesťanskými ctnostmi, čímž si získal své náboženské vazaly.

Jen, co se v Konstantinopoli zúčastnil slavnostní korunovace, už se jal plnit vladařské povinnosti. Jako první se musel zbavit rebelských armád v Sýrii a Chorvatsku. Nechal tedy svolat vojska blízkých vazalů a ihned je vyslal do boje. Mezitím byl v Alexandrii nadobro obnoven patriarchát. V srpnu se vojska dala do pohybu. Ve stejnou dobu obdržel císař výzvu od skupiny vazalů, jež požadovala snížení autority. Gregoras nechtěl občanskou válku, a tak výzvu přijal.

Obrázek

Na konci srpna bylo povstání v Chorvatsku zničeno, a tak se tamní armáda mohla vrátit domů. To samé se nedalo říci o syrském povstání, které ještě poraženo nebylo. Syrská armáda utrpěla v bitvě s rebely porážku, takže musela být povolána ještě jedna armáda, která už se s rebely vypořádala. 7. září se císaři Gregorasovi a jeho manželce Luitgardě, české královně, narodila dcera Flavie.

Povstání bylo poraženo, avšak říší i nadále otřásala válka. Tentokrát to byla válka mezi vazaly, ve které se císař nijak neangažoval, ale stejně mu přidělávala starosti. Navzdory situaci se Gregoras rozhodl uspořádat velký turnaj, na který pozval všechny významné muže z celé Byzance. I přes několik vážných úrazů byl turnaj úspěchem a mluvilo se o něm ještě dlouho.

Obrázek

Na začátku listopadu 1441 potřeboval císař upevnit svou pozici, a tak nechal vyhlásit tři různá království, jejichž králem se stal on sám. Poté ještě uzurpoval titul arabského emira. Na začátku ledna 1442 pak vytáhl proti bejlerbejovi Bulendovi, který držel území, na nějž měl de jure nárok jeden z Gregarosových vazalů. Válka netrvala ani rok, Bulend měl malou armádu, tudíž se nemohl pořádně bránit.

Obrázek

7. května 1443 se Gregorasovi a Luitgardě narodilo další dítě, tentokrát syn Pavlos. Císař doufal, že radost z narození potomka zabrání jakémukoliv povstání, avšak mýlil se. Ani ne o měsíc později se vzbouřili Zagrebané. Po porážce tohoto povstání se vojáci museli vypořádat i s povstáním v Kakheti. Válka se říši nevyhýbala ani v následujících letech, avšak nikdy nešlo o válku, ve které by Gregoras nedokázal zvítězit. Jednou z válek byla válka o opětovné dobytí provincie Irbid. Další takovou válkou byl džihád o Mezopotámii, do které se však zapojili jen bezvýznamní muslimští vládci z Muchtaridského chalifátu.

Obrázek

Zatímco vojáci bojovali v Sýrii, Gregaros v sobě objevil lásku pro zahradničení. Také se mu 7. prosince 1447 narodila dcera Eunike a 2. března 1449 syn Theodosios.

Obrázek

25. červen 1449 byl přelomovým dnem pro křesťanskou víru. Toho dne byla totiž dokončena konverze obyvatelstva měst Řím na pravoslavnou víru. Ve stejný den o dva roky později byl uzavřen mír ve válce o provincii Irbid, kterou se říši podařilo získat. Skončilo tak období válek a v Byzanci opět zavládl mír. Ještě ten den Gregoras vydal rozkaz k založení oddílu složeného ze seveřanů, kteří by sloužili jako osobní strážci císaře.

Triumf na oslavu vítězství
Obrázek

Obrázek

Mír netrval dlouho. Už v září vojáci opět vytáhli do boje, a zase proti musulmanům. Gregoras se chtěl zbavit muslimských enkláv v Sýrii a mohl toho docílit pouze válkou. Zaútočil na provincii, kterou vlastnili Abbadidé. Ti vlastnili území hlavně v Hispánii, jejich armády se tedy nacházely tam.

Gregoras si nemohl nevšimnout, že se Evropa mění. Z Itálie se šířily nové myšlenky a středověk tak, jak ho známe, se blížil ke svému konci. Byzantská říše přetrvala, ale už jako docela jiný stát, než na začátku vlády velkého císaře Alexia. Gregoras si už během prvních třinácti let vlády vysloužil přívlastek Veliký.

Obrázek
je Kašpar I. Řekopolský

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 09 srp 2013, 19:21

Finiš! :clapping:

Typický Steve - člověk zruší tituly, aby byl klid a on je znovuvytvoří, aby se mohl titulovat vším čím může :twisted: Děda se otáčí v hrobě, roštáku! :mrgreen:

Jinak mohl bys někam prosím nahrát save? Třeba zase uloz.to?

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 09 srp 2013, 20:28

Víš, kolik prestiže jsem za to dostal? :D

http://uloz.to/xAdbVRYt/autosave-rar
je Kašpar I. Řekopolský

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 11 srp 2013, 09:27

Hodláte to konvertovat do EU? :)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 11 srp 2013, 17:35

To je otázka... Zkonvertovat save je to nejmenší. Záleží hlavně, jak to bude zkonvertované a jestli výsledek bude hratelný. Máme Konstantinopol, Alexandrii, Řím a ty území v Anatolii jsou v EU poměrně dobrý... Jestli se to všechno zkonvertuje jako core s naší kulturou... Většina ostatních národů je rozdrobená na nekonkurenční pidistátečky. Akorát Rusko, Polsko, Big Blue Blob a ti arabáči ve Španělsku jsou jakžtakž větší (A imho to území Polska ve Skandinávii taky nebude stát za nic)... Pokud to tedy nezačne nějakou občanskou válkou nebo tam nebude nějaké omezení velikosti říše nebo tak, tak nevím jestli se někomu bude chtít pokračovat.

Možná by nemuselo být od věci zkusit hrát za jiný národ. Třeba za Anglii zkusit se sjednotit. Nebo Portugalsko. I když ti vypadají dost slabě a záleží jak (ne)budou požadavky na core. Nebo zkusit ty Arabáče ve Španělsku využít pozice a Nový Svět osídlit ve jménu Alláha? Nebo třeba BBB - ti budou v EUIV zase klasicky silní jak prase... Uvidíme jak to dopadne. A jestli o to bude zájem. Další návrhy vítám. Až dostanu konverter, tak sem ten zkonvertovaný save určitě hodím ať si to lidi vyzkouší.

A ještě přidám dva obrázky ze Stevovo savu, protože takový celkový pohled na svět mi tu trochu chyběl.
Obrázek Obrázek

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 13 srp 2013, 16:51

Tak jsem to zkonvertoval... normálně se to hodí do CK2 složky v dokumentech a EUIV si to chytí sama... Ale je to vygenerovaný jako mód, takže do složky s EUIV módy to podle mě asi taky bude fungovat. Ale nezkoušel jsem to.

Obrázek Obrázek

http://uloz.to/xy5oXS4M/eu4-export-zip

pan Ahoj
Major
Major

Příspěvek od pan Ahoj » 03 úno 2015, 16:08

Takový menší souhrn na závěr.

Komnenovci (řecky Κομνηνοί, Komnenoi) byla dynastie, vládnoucí byzantské říši v letech 1081 až ???. Komnenovci dokázali zvrátit úpadek byzantské říše, když nejdříve zastavili postup Rúmského sultanátu a posléze ho zcela vytlačili z Anatolie a nakonec pod svoji kontrolu získali území, která dnes známe pod označením Blízký východ. Je hlavně jejich zásluhou, že tato oblast je takovou, jakou ji dnes známe - baštou ortodoxního vyznání.

Seznam byzantských vládců:
1. Alexios I. Komnenos (1081-1115) [34] - Alexios I. Moudrý
2. Ioannes II. Komnenos (1115 - 1127) [12] - Princ Evžen Savojský
3. Thomais I. Komnenovna (1127-1186) [59] - Vals
4. Nikephoros IV. Komnenos (1186-1192) [6] - Cassius Chaerea
5. Manuel I. Komnenos (1192-1202) [10] - SteveTR
6. David I. Komnenos (1202-1242) [40] - martas3F
7. Manuel II. Komnenos (1242-1316) [74] - Alexios I. Moudrý
8. Theodosios IV. Komnenos (1316-1328) [12] - Vals
9. Agathe I. Komnenovna (1328-1364) [36] - SteveTR
10. Theodosios V. Komnenos (1364-1367) [3] - martas3F
11. Demetrio I. Komnenos (1367-1380) [13] - Scar
12. Gregoras I. Komnenos (1380-1427) [47] - Tec2do
13. Flavia I. Komnenovna (1427-1440) [13] - martas3F
14. Gregoras II. Komnenos (1440-???) - SteveTR

Odpovědět

Zpět na „Reporty/AAR z Crusader Kings II“