Crusader Kings 2: Byzantská postupka

Reporty nebo-li AAR z Crusader Kings II.

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět
Alexios I. Moudrý
Četař
Četař

Crusader Kings 2: Byzantská postupka

Příspěvek od Alexios I. Moudrý » 21 úno 2012, 16:02

Zahrál by si někdo byzantskou postupku v Crusader Kings 2?

Startovní datum by byl rok 1081, za Komnénovce, cílem by bylo obnovit byzantskou svrchovanost nad ztracenými provinciemi (Anatolie, Sýrie, Palestina, Egypt, jižní Itálie)...

Hrálo by se samozřejmě bez cheatů, každý za jednoho panovníka :) Veze hry 1.03b

Prozatímní pořadí hráčů:

:arrow: Alexios
:arrow: Princ Evžen Savojský
:arrow: Vals
:arrow: Cassius Chaerea
:arrow: SteveTR
:arrow: martas3F

Další hráči mohou přibývat.
Naposledy upravil(a) Alexios I. Moudrý dne 25 úno 2012, 19:26, celkem upraveno 3 x.

Alexios I. Moudrý
Četař
Četař

Re: Crusader Kings 2: Byzantská postupka

Příspěvek od Alexios I. Moudrý » 21 úno 2012, 21:58

Než budou nějací zájemci o postupku, udělám zatím report z mojí hry.

Alexios I. Komnenos

Obrázek

Vláda: 1081 - 1115
Narození: 1.1.1056
Úmrtí: 3.4.1115

Alexios I. Komnenos se narodil roku 1056 v Paflagonii, jako syn místního douxe Ioanna Komnena. Během svého mládí se Alexios účastnil války proti Seldžukům, která však skončila ztrátou celé Anatolie. Anatolie byla pro říši životně důležitou, byla její obilnicí a zdroje materiálních i lidských sil. Ztráta Anatolie způsobila vnitřní rozbroje, na trůně se vystřídalo několik slabých císařů. Alexios byl tím, kdo přivodil pád svého předchůdce na trůně Nikefora III. a převzal po něm vládu nad říší. Aby si mladý panovník pojistil své postavení, uzavřel sňatek s Eirinou, příslušnicí rodu Duků.

Obrázek
Východořímská říše, v době Alexiova nástupu na trůn.

Nový císař vnitřně stabilizoval svou říši a upevnil římskou svrchovanost nad Balkánem. Následnictví bylo brzy zabezpečeno, protože již 10. března roku 1083 porodila císařovna syna, pojmenovaného Ioannes. Císař nyní začal plánovat tažení proti Rumskému sultanátu v Anatolii, jeho prvním cílem se staly Egejské ostrovy, císař nechtěl totiž riskovat, že v případě budoucích tažení do Malé Asie bude mít v zádech nepřátelská území. Válka začala koncem roku 1083 a Alexios již v lednu příštího roku dosáhl nad Turky významného vítězství v bitvě u Alexandrie Troas. V červnu roku 1084 dobylo císařské loďstvo ostrov Lesbos, a na podzim byly zahájeny operace na západním pobřeží Anatolie. Císařské armádě se podařilo na čas obsadit Smyrnu a Efes. Po počátečních úspěších říše, však rumskému sultánovi dorazily na pomoc posily od velkého seldžuckého sultána, vládnoucího v Mezopotámii a Persii. Císař se rozhodl pro taktický ústup do hlavního města, aby doplnil a zreorganizoval své síly. Říše však neměla dost domácích vojáků a proto císař musel najmout žoldnéřské oddíly. S jejich pomocí se mu podařilo konečně roku 1087 turecký odpor zlomit. Rumský sultán se vzdal ostrova Lesbos a obě strany podepsaly desetileté příměří.

Během období míru se Alexios věnoval upevňování své moci uvnitř říše. Konstantinopol zvelebily nové nádherné stavby. Císařská rodina se rozšířila o dvě další ratolesti, dceru Annu (*1086) a syna Andronika (*1090). Alexios si chtěl naklonit patriarchu Neopfytuse I. a proto mu svěřil výchovu svého nejstaršího syna a dědice Ioanna. Pro mladého prince začal císař brzy vyhlížet i nevěstu a již jako pětiletého jej zasnoubil s Jarazah, dcerou abbysijského (ethiopského), křesťanského krále Keduse I.

I přesto, že říšská města byla sužována spalničkami a tyfem, začal císař chystat nové tažení proti Rumskému sultanátu. Jeho novým cílem bylo získat zpět město Nikaeu a Nicomedii, která ležela na protilehlém břehu Konstantinopole. Tentokrát byla císařská armáda mnohem lépe připravena, než v době prvního útoku. Válka začala roku 1098 a císař vytáhl proti Turkům v čele 10 000 mužů. Rumský sultan se v té době nacházel v tísnivé situaci, válčil na východě proti několika bývalým muslimským přátelům. Již roku 1100 se sultán poddal císaři a odstoupil mu Bythii, území zahrnující Nicomedii, Nikaeu a další města. Císař povzbuzen tímto úspěchem zavedl v nově získaných provinciích nový systém správy - pronie, malé provinční celky, které uděloval svým příbuzným, aby posílil moc Komnénů na úkor ostatních významných rodů. Císařův bratr Adrianos se stal správcem nově vzniklé Nikajské pronie, další bratr Konstantinos dostal údělem Kypr a Alexiův synovec Ioannes Thesaloniku.

Císař nyní hledal potencionálního ženicha pro svou dceru Annu, nakonec ji provdal za dvaapadesátiletého prince Egmunda Anglického. K tomuto sňatku došlo roku 1102. Problematičtější byl sňatek prince Ioanna s Jazarah. Princeznin nebohý otec Kedus přišel před několika lety o svá panství a tituly, v důsledku nemilosrdné muslimské invaze. Když Kedus při obraně své země padl, jeho děti našli azyl ve Francii. Kde byla mladičká Jazarah vzdělávána a přijala nejen francouzské způsoby za vlastní, ale opustila také ortodoxní víru a konvertovala ke katolictví. Alexiovi dvořané mu doporučovali aby zásnuby svého syna zrušil, trnem v oku jim byla nejen víra Jazarah, ale také to, že již nebyla žádnou princeznou. Císař však opovrhoval těmi, kdo porušovaly své sliby a z úcty k padlému ethiopskému králi, který zemřel při obraně víry, se nakonec sňatek Ioanna a Jazarah uskutečnil.

V letech 1106 až 1107 proběhla další válka mezi říší a Rumským sultanátem. Tentokrát se válčilo o ostrov Samos a západní pobřeží Anatolie, v čele s městy Efes a Smyrnou. Alexios tentokrát vedl armádu o síle skoro dvaceti tisíc mužů. Sultanát byl stále na pokraji rozpadu a císař snadno dosáhl svého plánu. Alexios nezapomínal ani na své evropské državy, zde byla roku 1108 uskutečněna výprava proti srbskému knížeti z Rašky, který nebyl schopen říšské moci čelit a poddal se císařství.

Poslední tažení proti Turkům proběhlo v letech 1112 až 1113, císařské armády opět zvítězily. Avšak stárnoucí císař, který již v minulosti prodělal několik nemocí, onemocněl a po návratu do Konstantinopole, už nemohla být o dalších taženích ani řeč. Nemocný císař, zemřel 3. dubna roku 1115 ve věku devětapadesáti let a po čtyřiatřiceti letech vlády. Svému nástupci Ioannovi přenechal stabilní a vnitřně zkonsolidovanou říši. Od svých poddaných si císař vysloužil přízvisko veliký.

Obrázek
Říše roku 1115, na konci Alexiovy vlády.

Scar
Poručík
Poručík

Příspěvek od Scar » 22 úno 2012, 01:53

moc pěkný report, doufám že se brzo najde pokračovatel :)

Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 22 úno 2012, 05:46

Velice pěkný report. Žádné přehnané plkání, ale čtivě rovnou k věci. Pošli mi save na uložto a velice rád budu pokračovat.
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 22 úno 2012, 08:49

Já si to vezmu až po evženovi, k CK se dostanu až o víkendu, můj starý školní laptop mi totiž přehřívá a do půl hodinky mi padne vyčerpáním :)

Cassius Chaerea
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cassius Chaerea » 22 úno 2012, 10:27

Pokud by jste potřebovali na císařský stolec nějakého zhýralého, bezbožného a všemi řeckými mastmi neschopného následníka, který dokáže půlku řecka prohrát v kostkách a vydat řeckou Asii muslimským psům výměnou za mobilní hárem plný oplzlosti chtivých individuí, pak jsem ochoten všechny vaše nabité zisky po Valsovi promarnit. :)

Alexios I. Moudrý
Četař
Četař

Příspěvek od Alexios I. Moudrý » 22 úno 2012, 11:18

Děkuji za pochvalu :). Save pro Evžena je na adrese http://uloz.to/x19A6Z7/byzantine-rar

Mimochodem, hra za Ioanna asi nebude zrovna jednoduchá, díky nástupnictví zdědil sice trůn, ale z provincií pouze Byzantion, vlastnosti nic moc, manželka mu porodila jen dvě dcery a vazalové okamžitě po Alexiově smrti hrozí revoltami. Tak držím palce :)

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 22 úno 2012, 11:20

Za Ioanna si velice rád zahraji, sám jsem totiž Jan :) . Save Valsovi pošlu v pátek, ať to má nachystané na víkend.
Btw škoda, že řecká kultura nemá svoji speciální vojenskou stavbu jako většina ostatních velkých národů.
Obrázek

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 22 úno 2012, 11:39

Cassius Chaerea píše:Pokud by jste potřebovali na císařský stolec nějakého zhýralého, bezbožného a všemi řeckými mastmi neschopného následníka, který dokáže půlku řecka prohrát v kostkách a vydat řeckou Asii muslimským psům výměnou za mobilní hárem plný oplzlosti chtivých individuí, pak jsem ochoten všechny vaše nabité zisky po Valsovi promarnit. :)
To Vals zvládne sám. Viz jeden Valsův report v CK1 (který momentálně nemůžu najít (a ani ho hledat nebudu, nechci se tím okrádat o polední pauzu)).:)

Btw, taky bych zahrál, ale nemám CK2. Takže vám jen držím palce a těším se na další vývoj.
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

SteveTR
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od SteveTR » 22 úno 2012, 14:26

Taky si to zkusím.
byl Karel ze Zářičan, Štefan Pražský, Štěpán II.
je Kašpar I. Řekopolský

"Exterminate!" - Neznámý dalek

Vals
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Příspěvek od Vals » 22 úno 2012, 15:18

Cizinec:
já to tehdy "mrvil" naschvál, protože přede mnou hrála banda lidí, kteří využili každé chyby ve hře a roztahali Byzanc po celý Evropě :)

Jinak na hru za holku se těším, to zas bude na draka :-)

Michgod
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Příspěvek od Michgod » 23 úno 2012, 01:49

dotaz proc zacinate zrovna v roce 1081

chapu ze hrat od roku 1066 za ten kolos se vam asi nechce ale proc ne rok 1078 nebo 1082 ma to nejakej duvod?

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 23 úno 2012, 05:54

Drahý Watsone, povšimni si, že zakladatel této postupky používá nick Alexios I. Moudrý ... mám pokračovat, nebo už víme?
Obrázek

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 23 úno 2012, 06:21

Vals píše:Cizinec:
já to tehdy "mrvil" naschvál, protože přede mnou hrála banda lidí, kteří využili každé chyby ve hře a roztahali Byzanc po celý Evropě :)
...
Jasně. ;)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

Pomerancak
Desátník
Desátník

Příspěvek od Pomerancak » 23 úno 2012, 18:58

Můžu mít zvídavý dotaz :-)
Má Byzanc i ve dvojce nějaký bonus na počet paství pod přímou kontrolou?

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 23 úno 2012, 19:38

Ioannes II. Komnenos

Vláda: 1115 - 1127

Mého otce mohli někteří hlupáci mezi kronikáři a ta horda patolízalů u dvora nazývat "moudrým", ovšem já vím svoje. Ten starý kozel mi odkázal umenšené dědictví, vazaly, kteří mě nenávidí, nerozvinuté državy a plno problémů. Nikdy mu však nezapomenu, že mne oženil s barbarskou Etiopkou černou jako smůla, která se mi od té doby lepí na paty. Fuj! Není divu, že jsem si našel zálibu v mladých hoších.

Obrázek

Nikdo se nemohl divit, že hned pár dní po mé korunovaci mi začali vazalové vyhlašovat válku.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Brzy se celá Říše ocitla v plamenech občanské války, jen minimum vazalů mi zachovalo věrnost a moje državy (díky, tati!) mohly dát dohromady jen slabých pár tisícovek vojáků, císařská garda přešla kompletně k nepříteli, no radost :D

Obrázek

To bych ovšem nesměl být Komnenovec, abych se v takové zoufalé situaci vzdal. Naštěstí mi po mém hrabivém otci zbyla plná pokladnice, najal jsem tedy ruské žoldnéře, schrastil menší armádu (síly nepřítele mne však několikrát převyšovaly) a vyrazil do boje. Panna Maria ve své moudrosti oslepila mé nepřátele a když už si ti porcovali můj purpurový plášť a trůn, zle se nepohodli a začali válčit mezi sebou. Místo rychlého rozdrcení mé slabé armády a dobytí těch nekolika málo držav, které mi zůstaly věrné, se občanská válka začala vléct a jediným, kdo z toho těžil, jsem byl samozřejmě já. Kdo jiný taky, že?

Přiznávám však, že jsem byl na bitevním poli šťastný, nemusel jsem aspoň doma dívat na tu svoji gorilu a ty dvě malé opice, které jsme zplodili. Znovu musím říct Fuj! Naštěstí mi náš patriarcha zůstal věrný a pač se mu také nelíbila ta věc, která usedla po mém boku na trůn, domluvili jsme spolu rozvod.

Obrázek

Opici jsem vyhnal zpátky do Afriky, dcerky, ke kterým se nechci znát, jsem zaslíbil cizím velmožům hodně daleko od Konstantinopole, aby je - chraň Bůh! - třeba někdy nenapadlo mě navštívit, a začal jsem se obhlížet po nějaké nevěstě, která by přinesla i kus země a zoufale potřebné vojsko. Po dlouhém váhání jsem zvolil ještě nedospělou turovskou vévodkyni, jejíž území hraničilo s byzantským na severu. Až dospěje, budou její vojáci mým tajným trumfem proti všem nepřátelům Říše!!!

Obrázek

Občanskou válku jsem nakonec vyhrál, i když by si na mě zprvu nevsadil ani úplný negramota. Tady mám svůj seznam zrádců. Je to dlouhý seznam. Nastal čas vyřizování účtů. Muahahahahaha!!! :satan:

Obrázek

Celou Říší se přelila vlna mých vymazlených krutostí. Revokace titulů, uvěznění, vraždy, popravy, vyhnání ze země, zabavování majetku. Mě jste to chtěli sesadit!? Tak tady máte, do nejhlubší hladomorny, milý vévodo!!! :ohen:

Obrázek

Abych jen dokumentoval svou krutost, resp. zálibnou praktičnost, kterou hlupáci nazývají nesprávně krutostí, zde uvádím jeden příklad z mnoha. Epirský vévoda (zrádce, jak jinak!) tlel a hnil v rozkošném prostředí mých podzemních žalářů, když tu jeho hloupá a povrchní žena našla tu drzost pozvat mne na svůj hrad a prosila o milost pro svého povedeného manžílka. Ha!!! Běhna!!! Místo aby byla ráda, že se může spokojeně kurvit, myslela si dokonce, že když mi nabídne peníze, obměkčí mé srdce. Srdce však mají jen slaboši a neurození. Alespoň mi poskytla důvod k jeho rafinované popravě. Rezervoval jsem ji místo v první řadě:

Obrázek

Všechny své síly jsem začal upínat ke zplození syna. Bohužel moje nová žena měla zálibu v mladých dívkách, většinu času trávila na svém panství v Rusku a tak jsem hledal útěchu v mučení mladých chlapců. Dlužno však přiznat, že takto děti nevznikají. Nikdy jsem se však nehodla smířit s myšlenkou, že by na trůn po mě měla usednout černá opice!!! Nikdy!!! To ať se raději celý Cařihrad propadne do Bosporu!!! Zbývala mi jen jediná možnost - změnit dědické zákony (tedy to, co už měl můj otec udělat dávno). K tomu jsem ovšem potřeboval, aby mne moji vazalové přestali nenávidět. Jak se s takovou výzvou vypořádá člověk mého rozhledu a vysoké kultury? Jednoduše:

Obrázek

Bohužel nepřátel koruny bylo více, nežli čas, který mi byl vyměřen. Při vypořádávání se s jedním z bogomilských kacířů (a mých největších odpůrců), chytil jsem jakousi hnusnou nemoc. Můj lékař mi slavnostně oznámil, že mám břišní tyfus. Dal jsem ho popravit, hlupáka. Na co je mi lékař, který umí nemoc pojmenovat a klasifikovat, ale nedokáže ji léčit? Vidíte? Sami nevíte.

Obrázek

Moje nejstrašnější noční můra se naplnila. Na trůn usedne mulatka!!! Ó, hrůzo!!! Budu ji alespoň chodit strašit. Těsně před smrtí jsem vstoupil do styku s vyhlášeným tureckým nekromantem. Já se vrátím! Já se vrátím! A nebude to pěkný pohled :twisted:

Obrázek

Pozn. Thomais Komnenos má vynikající staty, ovšem protože v době, kdy jsem ji vdával, si ji nechtěl vzít jako manželku po mateřské linii ani anatolský žebrák, provdal jsem ji normálně. Nový dědic tedy není Komnenos, dokonce to ani není Řek. Thomais je ovšem mladá a věřím, že alespoň něco po mě zdědila a dokáže se s takovými trapnými překážkami vypořádat jako pravá dcera svého otce. Καλή τύχη, θα μαύρο βρωμερό μαϊμού! (doporučuji použít translator)
Naposledy upravil(a) Princ Evžen Savojský dne 23 úno 2012, 19:54, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 23 úno 2012, 19:45

Obrázek

martas3
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od martas3 » 23 úno 2012, 19:49

výtečný report obou dvou, již se těším na pokračování! :)
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Princ Evžen Savojský
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 23 úno 2012, 19:56

Jen chci upozornit, že v žádném případě nejsem rasista, hrál jsem pouze svoji postavu.
Obrázek

tarava

Příspěvek od tarava » 23 úno 2012, 20:25

Kdyby o tobě někdo začal řikat kvůli tomuto reportu, že si rasista, tak by musel přidat ještě tvou sadistickou úchylku :whip: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Reporty/AAR z Crusader Kings II“