The Reaper's Due

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
tovlasek
Podpraporčík
Podpraporčík

The Reaper's Due

Příspěvek od tovlasek » 28 črc 2016, 21:25

Pravděpodobně jste zaznamenali, že se chystá nové dlc do CKII a to pod názvem The Reaper's Due. Zatím sic není oznámeno ani, kdy DLC vyjde, avšak mělo by přinést hlavní novinku a to mor (protože je potřeba mít další způsob jak vaši nástupníci umřou a vy tím rozložíte království). Hra by měla nově přinést tedy již zmíněné nemoci hlavně v podobě moru, který by měl snižovat váš manpower a bohatství jednotlivých provincií. Možnost míti dvorní doktory a celé nemocnice. A nový focus pro postavu zaměřený na bohatství a odvody.
Vypadá to poměrně zajímavě, nebo mě to aspoň donutilo po dlouhé době spustit CK II Conclave a zahrát si, takže jsem celkem zvědav :)

https://www.youtube.com/watch?v=GxAbWogPENU[/tuber2]
"La mort n'est rien, mais vivre vaincu et sans gloire, c'est mourir tous les jours"-Napoleon Bonaparte.

tovlasek
Podpraporčík
Podpraporčík

Re: The Reaper's Due

Příspěvek od tovlasek » 25 srp 2016, 20:13

Dovoluji si vás upozornit, že dnes toto DLC vyšlo. Pokud jste ho zkoušeli jaké pak jsou dojmy. :D
"La mort n'est rien, mais vivre vaincu et sans gloire, c'est mourir tous les jours"-Napoleon Bonaparte.

Ileanos
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Ileanos » 26 srp 2016, 12:00

Zkoušel jsem https://www.youtube.com/watch?v=FiiWKrISOU0. V prvé řadě patch má málo bugů, hra po něm nepadá... Obsah je super - eventy krásné, nemoci zábavné. Ale hlavně - optimalizace. Optimalizace je VÝTEČNÁ. 100 let ve hře bez lagu no problem.

Or-Horo
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Or-Horo » 28 bře 2017, 08:24

Zdravím,

nepřijde Vám, že Paradox začíná používat dost nechutné marketingové praktiky? CK2 jsem hrál 3x a teď v poslední hře se v celé Evropě objevila epideme břišního tifu a krvácivé horečky, která kosila všechny mé dvořany, vyvraždila nebo poškodila celou rodinu, včetně mé postavy a nejde s tím nic dělat. Dříve se to nikdy nestalo. Přijde mi, že to je takový nátlak, abych si koupil další DLC (The Reaper's Due), který umožňuje nemoci studovat, stavět nemocnice.

Totéž je s DLC Conclave. U zákona Primogenature je poznámka, že ho lze změnit jen, pokud máte tento DLC.

Vůbec se ve hře s dalšími patchi objevují nové a nové funkce, které nefungují, aby Vás navnadily na koupi. Je to mazané. Jen by ty DLC nemusely být tak drahé.

Dost jsem naletěl, když jsem si koupil ten jejich balíček DLC Collection. Bylo tam 43 DLC a měl jsem za to, že tam jsou všechny. Jo, byly... Všechny ty nepotřebné DLC obsahující vesměs ksichty a šaty postav a taky (uznávám, že hezké) soundtracky. Jenže, bez těch tu hru taky dohrajete. Na to, jak málo tyhle věci hru vylepšují jsou dosti drahé. Bohužel, DLC jako Conclave, Way of Life, Monks and Mystics a The Reaper's Due tam nebyly. :D

Jinak uznávám, je to hnusná, ale velice chytrá taktika, tyhle DLC. Je to obrovský byznis. Za originál ceny jsou to tisícové položky. Ve slevách se dají starší DLC koupit za méně než poloviční cenu. Novinky jsou ale pořád drahé.

Monthy1990
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Monthy1990 » 28 bře 2017, 10:48

Conclave ke změně nástupnictví netřeba, taky ho nemám a zákony vesele měním. Za epidemie jsem rád, holt středověk nebyl sterilní ( nebylo Savo ).
Tu dlc kolekci mám taky, stačí si přečíst co obsahuje předem. Souhlasím ale, že bych ocenil trošku vstřícnější prodej dlc, těch slučovacích balíčku by mohlo být víc - takhle spoléhám jen a jen na slevy, bo zas tolik peněz nemám
Hasta la victoria siempre

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 30 bře 2017, 21:56

Ty epidemie jsou právě dost směšné, když si člověk uvědomí, kolik jich ve středověku bývalo (nejedno obléhání nebo válka skončily fiaskem kvůli úplavici nebo něčemu horšímu). Svého času jsem si editoval soubory k CK II aby jich bylo víc a s horšími následky.

werrek
Četař
Četař

Příspěvek od werrek » 03 dub 2017, 11:19

The Reapers´s due dost vydařené DLC. Černá smrt vyřeší všechny nesrovnalosti v říší i mimo ni:)
http://i.imgur.com/rBBkAQa.jpg
Principy jsou jednoduché: Úroveň nemocnice zvyšuje odolávání provincie než je zasažena nákazou. Uzavřené brány zvyšují šanci, že nebude postava nakažena při vypuknutí nemoci v provincii (pokud na to má vliv i nemocnice netuším. Learning velčara zvyšuje šanci na vyléčení při nakažení postavy (20+ má opravdu velkou šanci na vyléčení, černá smrt má -7 health, takže bez dalších bonusů ke zdraví je malá šance, že to stihne).
I pokud commander vede vojsko nebo bojuje v nakažených oblastech, má šqanci, že se nakazí (dobré pro likvidaci oponentů). Naopak výchova dětí mimo nakaženou oblast, nebo pokud odjede pryč s vojskem mimo nakaženou oblast chrání před nákazou.

Dále jsou 3 stupně prosperity a 2 nebo 3 stupně vylidnění v provincii (vliv na daně, nábor a na šíření nákazy). Zaměření na jednu určitou provincii, které má pak speciální eventy.

A velké množství chrob a -health statů (třeba otrava)
Naposledy upravil(a) werrek dne 03 dub 2017, 12:20, celkem upraveno 4 x.

Or-Horo
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Or-Horo » 03 dub 2017, 11:49

No právě, že epidemie byly i bez tohoto DLC, akorát proti nim nebylo obrany. Teď jde stavět nemocnice.

werrek
Četař
Četař

Příspěvek od werrek » 03 dub 2017, 12:02

Černá smrt je myslím naboostovaná jen když máš DLC. Celkově co psali, tak by neměly být epidemie jiné než bývaly, když nemáš DLC. Můžeš zavírat brány od hradu?

Or-Horo
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Or-Horo » 04 dub 2017, 07:51

Nejsem si jistý, jestli bez DLC měl mor nějaký vliv na vylidňování. Ale postavy, včetně příslušníků rodu a stejně tak šlechtu a dvořany ty nemoci kosily dost. Jedno dítě v mém rodu se narazilo současně krvácivou horečkou a břišním tyfem. Epidemie začala někde ve Slezsku a za chvíli toho byla plná Evropa od severního Španělska až po západ Ruska.

Nevýhoda je, že nemocnice lze vylepšovat jen tehdy, pokud máte odpovídající úroveň výzkumu v oblasti stavebnictví. A to v každé provincii zvlášť. Taky to stojí dost peněz a občas z Říma do některé nemocnice přijede zvláštní legát pro desátek v řádu mnoha set zlatých.

Mám ale zkušenost, že pouhých 20% odolnosti zabránilo moru z Polska proniknout na území ZKČ. Pokud to nebyla jen náhoda.

Je pravda, že pokud je osoba v armádě mimo nákazu, tak neonemocní. Totéž platí pro intriky. Osoby ve vězení, nebo v armádě mimo stát je téměř nemožné zprovodit ze světa.

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“