Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 21 led 2018, 07:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vtipná válka o papežství
PříspěvekNapsal: 20 čer 2016, 15:02 
Vojín
Vojín

Zdravím všechny :) Zrovna jsem se zaregistroval, ačkoliv už o fóru vím delší dobu, ale až teď mě nedávná událost v CKII donutila se zaregistrovat.

Pokud někdo nechce číst už tak trochu obsáhlý textík, kterému přispívá popis mých začátků, doporučuji přeskočit na text, která je označen vetším písmem :)

Trochu osvětlím mé postavení a kampaň

Začínal jsem někdy v 8. století (pochopitelně mám DLC) jako malý a bezvýznamný náčelník někde ve Švédsku, tehdy "Svitjod/u". Později jsem se vypracoval na mocnějšího náčelníka (germánští pohani mají tituly "Chief" a "High Chief", takže nevím jak to přesně podat, snad jako vyšší náčelník?), který už si mohl něco dovolit. O generaci později se můj rod "dostal" mezi jarly, takže jsem byl zase mocnější a s mocí přišla i větší armáda. Nechci tady popisovat celou, skoro už 300 let starou historii svého rodu a tak to zakončím tím, že jsem se prostě, sic ne snadně stal králem a některý z mých pozdějších potomků se "rozhodl" dát papeži najevo, jak je víra v Thóra a Ódina silná. Takže jsem svolal armádu, kterou už se mi pak nikdy nepodařilo svolat v takovém počtu a vyrazil jsem směr papežství a úspěšně ho dobyl.

A teď přichází to, snad i pro vás vtipné

Po 300 letech se nějaký rádoby král z Itálie rozhodl, že kousíček Švédska, zabírající zrovna to pro křesťanství nejdůležitější, nemá co vlastně uprostřed Itálie dělat, a tak mi vyhlásil válku. Já jsem byl zrovna oslaben díky spojeneckým a vzbouřeneckým válkám, čili má armáda měla asi nějakých 5000 mužů, zatímco Ital měl 14 000 mužů. V intrikách se mi pochopitelně objevila možnost obnovit papežství a tak ztratit veškeré tituly, které pod něj patří, takže jsem se rozhodl to provést, abych ukončil válku. Co se ale stalo :D Provincie jsem vrátil papeži, ten se pohodlně usadil zpět na své křesílko a musel najednou čelit Itálii, stejně jako Itálie jemu. No a já jsem byl natolik vysmátý a líný, že jsem to jen pozoroval. Bylo zřejmé, že král Itálie chtěl papežství vrátit tehdejší území, ale nečekal, jak by vlastně mohl, že to udělám dřív a tak ho doslova "podělám". Bohužel papeže nikdo ve válce nepodpořil a tak prohrál :D

Mně osobně to příjde vtipné, když si představím, že chtěl papeže možná ohromit. Co ale nechápu je to, proč válku neukončili. Papež se stal hlavním "vůdcem" celé války na mé straně. Možná že to byl bug, vůbec nevím. Každopádně jsem nic neztratil, zatímco Itálie si pobouřila papeže, já jsem díky navrácení titulů a podpoře ve válce dostal vztahy s tím dědulou na 100 a vesele jsem si pokračoval dál v kampani.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina