Zemske tituly

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
ce4aser
Desátník
Desátník

Zemske tituly

Příspěvek od ce4aser » 11 lis 2015, 05:35

zdravim ako na zemske tituly ked som isiel podla systemu ako to ma pc tak som rozdaval svojmu rodu rovno cele vejvodctva, napriklad jeden syn dostal jedno vejvodctvo , druhy syn druhe, synovec tretie a pod. Ked este zil moj kral ktory sa dozil uctihodnych 85 rokov (zjednotil irsko, skotsko pod moju vladu) a umrel dostal som syna starca spravil som jeden zakon co sa da raz za generaciu a navyse trpel v depresiach coz ma aj pozitivny aspekt, mohol za 200 prestize sa sam zabit tak na tron sa dostala dedicka dcera. A tu nastali komplikacie, velke nespokojnost, obcianska valka. VLASTNY ROD PROTI VLASTNYM!!! tak som to nejak ustal, ubranil som aj od ceskej koruny svatu valku (cela de jure risa GB sa ku mne pridavala). Ako tak som si ziskal autoritu nespokojnost je aj tak velka, tak som kazdemu zobral zemske tituly a na novo ponahadzoval. prizvat slechtice a dam mu len hrabctvi (vejvodctva som znicil vsetky okrem svojich). Ako to robite vy ? lebo je aj limit na vazalstva

spydy8
Desátník
Desátník

Re: Zemske tituly

Příspěvek od spydy8 » 16 lis 2015, 11:27

Největší problém bude ta žena na trůně. Pokud měl bývalý král bratry nebo syny s pozemkama je skoro jisté, že se vzbouří pokud je nepozavíráš do vězení. Já rozdávám vévodství cizím šlechticům, oni jsou z toho šťastní a většinou (pokud to dovolují zákony) valčí mezi sebou..

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 16 lis 2015, 16:27

skôr či neskôr ale k vojne musí prísť....ja som mal veľa taktík ako hrať hru....všetky mi rozbili patche ktoré mi zťažili hru....v súčastnosti hrám tak mať čo najmenej vazalov....poprípade samé viceroyality....
Crusader Kings II

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

9fabe
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od 9fabe » 22 lis 2015, 19:39

ja považujem že na trone za najlepšiu voľbu ale nie za najľahšiu

rubel
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od rubel » 01 pro 2015, 14:33

Ja našťastie takéto problémy nemám :D
Hoci na pri prvých hrách CK II som tiež robil chyby, že som dával vojvodstvá členom rodiny a pri každej zmene vlády potom bola občianska vojna, najhoršie to bolo, keď vládu získal ešte malý chlapčok, vtedy ma niekedy ostral aj regent, takže sa neraz z mojich ťažko vydobytých privilégií stali len cáry papíru.

No teraz už tieto chyby neopakujem, v prvom rade neplodím ako králik, no dobre, dobre, tak plodím, aj s vlastnou sestrou som mal 6 detí, ale našťastie si nikto nič nevšimol a čuduj sa svetu, deti neboli ani mentálne zaostalé, čo už neplatí pri sesternici, s ňou som mal 8 detí a hneď prvé bolo imbecilné, chudák dieťa.

Môj panovník si vždy urobí aj 20 parchantov, hoci manželku tiež mám, ale tá má zväčša pred 40-tkou a vysoký stupeň stewardship, hoci stane sa, že porodí aj v 42. roku života, ale viac ako dve deti mi neurodí, nestalo sa mi, aby mi porodila dvoch synov, zväčša dve dcéry, či dcéru a syna. Ak mám len dve dcéry, tak legalizujem najlepšie vzdelaného bastarda a neprídem o svoje panstvá, keďže mám stále dedičné právo gavelkind. Takže na trón si nerobí nárok žiadny iný mužský dedič, ak by sa nebodaj narodil aj druhý syn, treba ho vymenovať za biskupa a je po probléme. Nároky tej hŕstky bastardov a dcér sú veľmi slabé, hoci treba dávať pozor na dcéry, ktoré neraz chcú zabiť Vášho syna alebo už potom priamo Vás, ak hráte už za daného syna a nemáte iného dediča ako sestru, ktorá Vás chce zabiť. Preto odporúčam, aby ste dbali o ich výchovu, vychovajte ich Vy sám alebo kňazom, v žiadnom prípade však nejakým intrigánom!

Druhá vec, prečo je moja krajina aj po 150 rokoch stále stabilná, je fakt, že mám silnú armádu, spomedzi mojich kresťanských susedov ju mám najväčšiu, pričom 95% armády je z mojich hradov a asi 5% od vazalov. V súčte to tvorí 10.000 až 15.000 mužov, záleží od toho, či môj panovník vie narábať s mečom alebo nie. Mojimi vazalmi boli donedávna len starostovia a biskupi, nedávno som získal od Umájovcov Aragónske kniežatstvo so štyrmi panstvami, ktoré som prerozdelil tak, že každé panstvo má iná osoba, z ktorých jednému som dal titul knieža aragonský. Slabý vazal = lojálny vazal :D

9fabe
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od 9fabe » 01 pro 2015, 22:20

tu hru by mali fakt premenovať na incest simulátor :D :D. že môže otehotnieť do 46 roku. potom to je možné len cez event.

inak to musíš mať asi len jedno kráľovstvo. pri súčasnej verzií je ľahké zvládať vazalov ale tiež som sa dosť popalíl na rozdavaní titulov rodinným príslušníkom. skôr im udeľujem tituly mimo môjho realmu.

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 02 pro 2015, 14:38

rubel nvm akú ríšu to vlastníš....keď si môžeš dovoliť nemať vazalov..no keď sa ti ríša rozkladá cez celú Európu tak tých vazalov musíš mať....(ak nehráš north korea mode).... čo sa týka rodiny, vždy sa snažím mať veľa dynastických členov, no bez nároku, t.j bratia panovníka majú deti, resp. vnúčatá a toho panovníka odstránim..ostatný už majú slabé claimy resp. žiadne
Crusader Kings II

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

rubel
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od rubel » 02 pro 2015, 20:15

Mám len jedno kráľovstvo, a to Navarské, ktoré sa rozprestiera na území Gaskónskeho, Akvitánskeho, Navarského a Aragónskeho kniežatstva. Nevravím, že ho nebudem ďalej rozširovať, ale všetko chce svoj čas, vzhľadom na to, že som začínal s tromi panstvami ako vazal Karola Veľkého, si myslím, že za tých 150 rokov som toho získal pomerne dosť, ak vezmeme, že moji susedia sú silný Umájovci a dediči Karola Veľkého, avšak kresťanov zatiaľ nemám v pláne napádať, pretože ich oslabenie môžu využiť Umájovci, ktorí za bežného stavu môžu povolať 17.000 mužov + žoldnierov.

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 04 pro 2015, 01:35

Ehm, po 150 letech je nejvyšší čas na založení impéria (myšleno s císařským titulem). Celkem bez problémů jsem to dal 2x od hraběte a na nejvyšší obtížnost. A 17 tisíc je směšná síla, pár skupin žoldnéřů dají to samé. Silná království mívají 30 a více tisíc vojáků, velké říše přes 100 000, už jsem viděl i 200 000 (bez žoldnéřů).
A s muslimskými sousedy není co řešit, stačí si najít vhodné spojence. Ostatně tam platí "nedáš - dostaneš!" :wink:

rubel
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od rubel » 04 pro 2015, 18:29

Na začiatku 10. storočia nemá u mňa žiadny z ríš 30.000 mužov k povolaniu, nie to ešte 100.000 či 200.000. Pri moslimoch neplatí "nedáš - dostaneš", pretože pri prípadnej obrannej vojne proti neveriacim sa vždy nájdu kráľovstvá, ktoré ti pri obrane pomôžu, pričom s nimi nemusíš mať ani spojenectvo. Naopak pri útočnej vojne na neveriacich tomu tak nie je, a keď si rozbiješ armádu v neúspešnom ťažení, využijú to tvoji susedia. 17.000 žoldnierov stojí nehorázne množstvo peňazí, pričom v žoldnieroch vidím viacero úskalí, a tak sa radšej spolieham výhradne na svoju zemskú hotovosť, ktorú som posledne využil pri pápežom vyhlásenej križiackej vojne proti Umájovcom, za čo môj pokorný a veľmi zbožný panovník dostal všetko dobyté územie, čo činí asi 10 hispánskych vojvodstiev, no do cisárskeho titulu mi chýba ešte 21% územia, ale stačí mi už len poraziť zvyšky moslimov v Katalánsku, Kastílii a v Portugalsku, čo by už nemal byť väčší problém.

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 06 pro 2015, 00:39

Začínal jsem 867, takže se bavíme o začátku 11. století. Polsko (včetně Čech, Slovenska a kusu Běloruska), Uhry, Kyjevská Rus, měly těch 30 000 a více běžně, Byzanc (pořád ne v rozsahu Justiniánovy říše) kolem 100 000, muslimské říše ještě víc.
Moje zkušenosti, jsou takové, že při útoku na muslimy, pokud nejde o Svatou válku, se jich často moc nespojuje, naopak když budu čekat, tak s největší pravděpodobností na mě zaútočí a vícekrát jsem zažil že 5 z 5ti spojenců mě poslalo do háje a pokud už se někdo k obraně připojí, tak AI je tak tragická, že škoda mluvit. Krom toho, dokud mají muslimské státy větší armádu, nikdo si na ně netroufne, pokud se podaří je rozdrtit, tak najednou ano.

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“