Daně a MOD

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
adis
Desátník
Desátník

Daně a MOD

Příspěvek od adis » 09 dub 2015, 08:20

Zdravím. Měl bych 2 dotazy:
1. Jak na daních vybrat co nejvíc peněz? A nemyslím tím nastavit harash tax. Jde mi o to, jestli je lepší mít pod sebou "hodně" obchodních republik, který mi budou platit daně přímo, nebo je lepší republiky nechat de jure vlastníkovi, kterého pak daním v rámci feudal tax? Typicky u mě situace v Itálii. Hraju za Čechy, vytvořím říši Bohemia a nevím, jestli je výhodější si království lombardské nechat, nebo ji foufknout někomu z rodu, kdo mi bude vazalem...
2. Kdysi ukrutně dávno jsem našel nějaký mod na "rovnou" mapu. Mělo to sloužit k tomu, aby i na méně výkonných šunkách CK2 fungovalo. existuje stálě něco takového? Nějak nemůžu dohledat.
Děkuji za pomoc

Red
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Re: Daně a MOD

Příspěvek od Red » 15 dub 2015, 14:18

Ohledně daní už jsem dlouho nehrál a matematika mě tam nikdy nezajímala:D

Já hrál s jedním z těchto modů na laptopu.

http://somuchdamage.com/stuff/?b=games/ck2mod

Asi je jich víc, googlením flat map ck2 mod možná přijdeš na novější.

Or-Horo
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Or-Horo » 28 bře 2017, 17:16

Ohledně daní...

S daněmi je problém. Oficiálně nejvíc peněz je z měst, pak biskupství a nakonec z hradů. Jenže, pokud ten hrad je váš, tak z něj plyne mnohonásobně větší příjem. Navíc taky nejvíc vojáků a když jsou vaši, nikdo neremcá, že jste jim odvedli pracovní sílu z polí na bojiště.

Takže z těchto dvou důvodů stavět hrady jako na běžícím pásu.

Pokud Vám nevadí trochu cheatovat, dá se u každého hrabství nastavit maximální počet držav = holdings na 8. Musí se editovat save. Pak můžete časem založit spoustu nových panství.

Podle toho, s jakými DLC hrajete, se dá nastavit zdanění feudálů. Budou naštvaní, ale 10% z jejich příjmů není k zahození a diplomacií vztahy vylepšíte jinak. Pokud máte tuším DLC Conclave, tam se daňové zákony překopou, a funguje to tam jinak.

Neinvestujte do panství svých vazalů. To slouží jen k jejich obohacení nebo posílení jejich armády. Na příjmy z daní to má jen malý vliv a ve finále se to ani nevrátí. Pokud máte stabilní politické prostředí, tak silnější vazalové vám poskytnou větší a silnější vojska a jejich panství jsou hůře dobyvatelná. Pokud se ale proti vám vzbouří, tak možná skončíte.

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 30 bře 2017, 22:00

Hrady jsou dobré i proto, že se špatně dobývají :) Ale skončit kvůli vzpouře, to už vyžaduje mimořádný talent :mrgreen:

Or-Horo
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Or-Horo » 31 bře 2017, 15:03

Když jsem to hrál prvně, tak po dobytí Uherska jsem se popravami zbavoval Arpádovců a ve vězení jsem jim bral tituly. Nenáviděli mě všichni, včetně rodiny. Ne, neskončil jsem, ale ty války proti všem království zruinovaly. Navíc jsem přerozdělil rodině tituly a po smrti krále se to celé rozpadlo.

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“