Hra za pohany (romuva, slovanské)

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

tenzor
Rotný
Rotný

Re: Hra za pohany (romuva, slovanské)

Příspěvek od tenzor » 28 pro 2014, 20:50

Jinak za sebe můžu říct, že se mi za pohany hraje daleko lépe než za křesťany - tam stačí neplodná manželka plus pár nešťastných událostí a mnohahodinové snažení bylo k ničemu... za pohany není problém mít 3 konkubíny, podle potřeby se jich pak zbavit, po získání prvního království už je pak tolik členů rodu, že je prakticky nemožné skončit :)
Reformování slovanské víry je bohužel běh na dlouhou trať a vyžaduje mít všechna nebo skoro všechna svatá místa pod kontrolou, mě to trvalo přes 130 let, nicméně zvládl jsem to ještě před založením císařství. No a ještě ani po 300 letech nemám primogenituru ve všech královstvích, stačí když to někdo jiný zdědí a na nátlak sníží autoritu koruny nebo změní následnictví.. pak musím čekat až proti mně povstane a ten titul mu zase odebrat a měnit zákony opačným směrem, docela sisyfovská práce :)

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 28 pro 2014, 20:54

FannyBoy píše:No jako chápu že všechny tyhle problémy se daj řešit že všechno pošlu do chládku a pak je popravím :D Ale to se mi moc nechtělo, jelikož to hraju jako role-play. Každopádně jak vidím, tak žádná taktika kromě využivání absolutně nerealných mechanismů her neexistuje, takže na to kašlu, a vrátím se ke sjednocování británie :D
Chápu, taky se to tak snažím hrát.. ale pak člověk holt musí počítat s následky :mrgreen:

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 28 pro 2014, 21:01

Ještě k těm svatým řádům.. v roce 1140 se konečně objevili nějací bojovníci Peruna či co (víra byla reformovaná tuším v roce 1001). Asi je tam určitá malá procentuální šance na každý rok, že se objeví a měl jsem smůlu. Teď už vzhledem k velikosti stálé a celkové armády moc nemají smysl.

FannyBoy
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FannyBoy » 28 pro 2014, 21:02

Měla by tam bejt možnost že prostě když budu mít jednoho syna tak prostě přestanu chrápat se svojí manželkou :D
(^^.)

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 29 pro 2014, 06:43

FannyBoy píše:Měla by tam bejt možnost že prostě když budu mít jednoho syna tak prostě přestanu chrápat se svojí manželkou :D
Vždycky ji můžeš dát zabít, ne? Apropos, dá se provést něco jako "vykonstruování zločinu"? Že bys na ni ušil vlastizradu nebo tak něco. ;)
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

FannyBoy
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FannyBoy » 29 pro 2014, 07:30

Vždycky ne, záleží jaký máš intriky. A jak říkám dávat se mi každýho druhýho do vězení nebo zavraždit, jenom proto že nechci další děti, se mi nechce protože to pak hra celkem ztrácí smysl a je to jenom využívání mechanismů
(^^.)

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 29 pro 2014, 17:28

prečo polsko a nie čechy?
1) v polsku sa ti nachádza 1 sväté miesto pre slovanov
2) je väčšie než čechy - lepšie sa ubrániš
3) čechy maju len 2 vojvodstvá, to znamená že ked dobyješ moravu a bustíš sa do dobývania inej zme, lahko sa ti môže stať, že sa ti ríša rozdelí na 2 ked nahodou dobyješ dostatok územia na vytvorenie 2 kráľvstva....a ebe potom zostanu krpaté čechy a jemu !tvojmu bratovi, resp bratom napr. panonia, pomoransko, polsko atd ...
potom su tam aj iné veci ktoré ale spomínať nebudem kedže sa môžu ale aj nemusia stať...
Crusader Kings II

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 29 pro 2014, 18:35

Souhlas, navíc Arkona taky není daleko. Případně jde začít jako vazal Velké Moravy a snažit se expandovat na sever a vytvořit Polsko jako první království. Maďaři stejně často dobyjí Brno a pak se nedá České království vůbec vytvořit, dokud se Maďaři/Uhry neporazí, což není nic snadného.
Pořád ale nechápu, jak je to myšleno s tím rozdělením říše na dvě království - pokud nevytvořím druhý královský titul, tak se všechna dobytá území počítají jako de facto území toho jednoho království a můj vazal ten titul vytvořit nemůže. Můžu ztratit území, pokud zemře vazal, jehož dědic je vazal někoho jiného, ale to nijak nesouvisí s děděním po smrti mého vládce.

FannyBoy
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FannyBoy » 29 pro 2014, 21:06

Mě můj druhý dědic si při nástupnictví sám vytvořil titul králoství Pomořanského. Já byl českej král, a celou on měl dědit nějaký provincie na severu, tak jsem si říkal že OK, že bude můj vazal, no a najednou chcípnu a on si tam sám vytvořil Pomořanský králoství takže zase půlka říše v hajzlu.
(^^.)

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 30 pro 2014, 00:07

Zvláštní, to se mi ještě nestalo. Jednou se mi stalo, že mi kdosi odtrhl půl území a připojil je k nepřátelskému království, ale to bylo tím, že už byl vazalem toho krále a zdědil to po mém vazalovi.
A když jsem jednou zkusil jako vévoda vyhlásit království, tak mi to hra nedovolila, i když jsem měl přes 50% území a potřebnou prestiž. Možná je to nějak závislé na autoritě koruny?

FannyBoy
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FannyBoy » 30 pro 2014, 06:07

To nevím ale podle mě pagani nemaj autoritu koruny ne? Nebo aspoň já jsem to nenašel... Nicméně jsem se dočetl že pokud nástupce kontroluje většinu území De Jure králoství tak si ho hned vytvoří automaticky při nástupnioctví
(^^.)

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 30 pro 2014, 14:49

Samozrejme maji autoritu koruny.. i kdyz si ted nejsem uplne jisty jestli to u nereformovanych nezrusili, ale prijde mi to divne.
Mozna to tak s tim kralovstvim bude, ze jde vytvorit automaticky pri zmene vladce, i kdyz to moc nedava logiku (normalne to nejde, dokud se vazal nestane suverenem a stoji to prachy). Kazdopadne to chce postarat se o to, aby tu vetsinu uzemi v ramci jednoho de iure kralovstvi neziskal ;)

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 30 pro 2014, 16:34

je to kvôli typu dedenia - elektívny gavelkind.....bum a zaraz sa ti ríša podenlí medzi 10 synov....(ak ovládaš územie kde môže byť vytvorených 10 kráľovstviev)
Crusader Kings II

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

FannyBoy
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FannyBoy » 30 pro 2014, 18:46

Škoda že to je nehratelný s elective gavelkind :( zrovna to startovní datum 760 by mě bavilo..
(^^.)

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 30 pro 2014, 21:05

dá sa to zvládnuť....prerobíš si systém na pôvodný gavelkind....
Crusader Kings II

Europe Universalis IV

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 31 pro 2014, 02:01

S tímhle ještě nemám zkušenosti, ale pokud to funguje podobně jako volená monarchie, tak se to dá zvládnout buď systémem jeden muž - jeden hlas (můj vládce je ten muž a tedy má i ten jediný hlas :wink:) anebo přesvědčit ostatní volitele, aby měli stejný názor, po dobrém či po zlém..
Je fakt, že tohle mám vyzkoušené jen na menších státech. Ale předpokládám, že dobytí území 10 království trvá nesrovnatelně déle než ten systém změnit na něco vhodnějšího.

FannyBoy
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FannyBoy » 31 pro 2014, 08:22

Timoteus píše:dá sa to zvládnuť....prerobíš si systém na pôvodný gavelkind....
Aby jsi to změnil potřebuješ obrovskou říši přes půl evropy (abys měl holy sites), s tím potřebuješ velké množství vazalů, který ani když tě maj rádi ti nedaj jistotu že budou volit pro tvého syna :/

Otázka: Můžu mít titul Hifh Chiefdom of Bohemia aniž bych přímo vlastnil nějakou provincii?
(^^.)

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 31 pro 2014, 09:57

tenzor - to je jedno, i keby sa stao,že volíš len ty tak itak sa ti ríša rozdelí ak by si ovládal dostatok územia...
fanny boy - vôbec nepotrebuješ...hovorím, stačí ísť do poľska , pri poľsku je arkona...i ked tam môžu byť problémy so severanmi ale aj nemusia a potom za karla veľkého je v kieve knažná a nie knieža.... takže kyjev sa dá získať tiež ľahko....poprípade si nanu urob claim alebo ju inak získaj....okolné zeme nepotrebuješ....stačí ti to konkrétne územie..
Crusader Kings II

Europe Universalis IV

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 31 pro 2014, 16:17

To sice ano, ale nebude tam rozdil oproti normalnimu gavelkindu, takze moc nechapu, v cem je ten elective nehratelny.
A na obsazeni vsech holy sites (mimochodem k reforme staci teoreticky 3, ja mel 4) opravdu neni potreba mit risi pres pul Evropy, staci par dobyvacnych valek a dobra snatkova politika..
A titul ceskeho velenacelnika, aniz bych vlastnil jakekoli uzemi z Cech je teoreticky mozne mit, ale vzdy je potreba vlastnit aspon jedno hrabstvi, aby se dalo pokracovat ve hre.

FannyBoy
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FannyBoy » 31 pro 2014, 17:12

Jde o to, že normálni Gavelkind ti může fungovat podle tebe, když budeš mít vždy jen jednoho syna. Pokud ale máš Elective Gavelkind, tak i když máš jen jednoho syna, tak ostatní vazalové (pokud tě nemají rádi) budou podporovat někoho jiného z rodiny. A jelikož tě vazalové většinou rádi nemají, protože jako pohan používáš subjugate CB, tak většinou se nástupcem stane někdo z mé dynastie, a můj jediný syn pak dostane další území které zase říši akorát rozdělí.
(^^.)

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“