Hra za pohany (romuva, slovanské)

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

memo
Rotný
Rotný

Re: Hra za pohany (romuva, slovanské)

Příspěvek od memo » 01 led 2015, 11:46

Mě ten gavelkind u nereformovaných nějak moc nepřekáží. Mám jedno území, které je primární a to si zvelebuju, jak se dá. Jediný problém je dostat toho pravého při volbě. Ale není zase tak složitý. Možností je docela dost.
Zrovna asi dva dny zpátky jsem si rozehrál hru za Moravu. Díky pomořanskému spojenectví jsem zbrzdil nějaký rozmach Čech. Poté se za pomoci bulharů rozpadli Avaři a vznikla Panonie. Na nic jsem nečekal a hned jí vyhlásil válku o celé území. Měli asi jen 600 mužů. S tím to už byla práce podstatně snažší. Dobýt pak Čechy nebyl problém. Když přišlo na smrt panovníka, tak hned po rozdělení jsem vyhlásil války o navrácení svých bývalích území. A jde to dobře, i když se to týká více království než jednoho (Zkušenost z minulých her.). Nevím z jakého důvodu totiž nikdo nemá žádné vojsko. Poté další panovník přidá další království díky Subjugate. Samozřejmě si vyberu ty, kde jsou svatá místa a reforma bude za chvíli na spadnutí. Samozřejmě hraju na very hard a mám všechny dlc.

resolut
Desátník
Desátník

Příspěvek od resolut » 01 led 2015, 17:48

prosím vás hrám za slovanské náboženstvo a ked som začal s prvým panovníkom mohol som pomenovať svoje deti ale ked panovník zomrel pri jeho nástupcovi mi to už nešlo neviete poradiť prečo?

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 08 led 2015, 00:06

Něco mi říká, že se můj státeček asi rozpadne :mrgreen:

Tento obrázek může být vizuálně zmenšen. Zobrazit v původní velikosti
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

FannyBoy
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FannyBoy » 08 led 2015, 01:33

jojo proto už to nehraju :D
(^^.)

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 08 led 2015, 06:21

Tak já to udělal schvalně. Zlomyslně se těším, jak se s tím můj následník popere :twisted: (ale ještě nevím, koho za následníka vyberu)

PS: A čekal jsem teda u dětí větší úmrtnost... Jedinej syn umřel a to až po zavraždění prvorozeným.
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

Monthy1990
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Monthy1990 » 14 led 2015, 12:54

zdravím, chtěl bych se zeptat, jde nějak provést obrácení království na křesťanství ?
Hasta la victoria siempre

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 14 led 2015, 14:33

kráľovstvo ktoré ovládaš alebo suseda? možností je plno...
Crusader Kings II

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

Monthy1990
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Monthy1990 » 14 led 2015, 14:49

moje, hraju za Mojmírovce s posledním DLC, jsem českým králem a vadí mi systém nástupnictví
Hasta la victoria siempre

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 14 led 2015, 19:09

jedna z možností je že hlavným mestom urobiš provinciu ktorá už katolícka je a potom dáš konvertovať na kresťanstvo v menu intríg, druhá možnosť je, že si za konkubínu zoberieš nejakú kresťanku a v tom menu koncertuješ, ďalšia možnosť je, že na teba zaútočí krasťan (sv. vojna) a ty dáš že konvertovať na náboženstvo útočníka, potom si môžeš dať dediča vychovávať kresťanom, a neviem ale možno sa dá konvertovať aj vtedy ked je u teba misionár z kresťanskej zeme...možností je samozrejme viac ale teraz si nespomeniem
Crusader Kings II

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 15 led 2015, 00:28

Misionari se objevuji kazdou chvili, asi tam je pravdepodobnost na kazde hrabstvi, takze kdyz jich ma clovek 100, nestaci to zavirat a popravovat. :twisted:

biggris
Podpraporčík
Podpraporčík

Příspěvek od biggris » 25 úno 2015, 11:43

Jak pojmout za konkubinu katolicku?

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 25 úno 2015, 13:00

tým že ju budeš mať na dvore...alebo nejaký tvoj vazal a keď ho požiadaš dá tu ju za konkubínu alebo akje u teba vo väzení....
Crusader Kings II

Europe Universalis IV

Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 » 27 kvě 2015, 17:20

Nazdar lidi! Asi se tu o tom už někde píše,ale je tu už vytvořených strašně moc vláken,tak to asi bude jednodušší když se zeptám znovu tady a nějaký hodný človíček se mnou bude mít trpělivost a odpoví mi znovu......DÍK PŘEDEM!!!

Hraju za pohanské Přemyslovce a samozdřejmě mi vadí dědické zákony.....V menu náboženství je psáno,že když náboženství reformuju,tak se mi otevřou i ostatní dědické zákony,ne jen ten elective gavelkind....Tak jsem se opravdu hodně snažil reformovat,byl to můj prvořadý cíl - a taky se mi to povedlo. Po reformaci víry kouknu na dědické zákony a pořád je tam jenom elective gavelkind,žádná jiná možnost! A to mě dost prudí. Neví někdo čím to je?

Mám dojem, že jsem tu kdysi někde četl,že se ostatní dědická práva otevřou jen pokud mám nejvyšší titul vévodský, žádný královský. Ale to se mi zdá jako kraviny.Každopádně je pozdě to v mé hře zkoušet,to bych musel zase začít od začátku a to se mi fakt nechce!

Taky mě napadlo,že se to možná změní když přejdu na feudální systém, ale to se mi nechce jen tak naslepo zkoušet a radši jsem si řekl,že se nejdřív poptám tady po nějaká dobré radě než to risknu.

Ještě jednou dík moc za odpověď!!!!!!

Achab
Četař
Četař

Příspěvek od Achab » 05 čer 2015, 09:42

Josef81 píše: Taky mě napadlo,že se to možná změní když přejdu na feudální systém, ...
Tak.

Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 » 08 čer 2015, 11:39

Dík za odpověď.... :lol:

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“