Crusader Kings II: Way of Life

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
tarava
Major
Major

Crusader Kings II: Way of Life

Příspěvek od tarava » 24 lis 2014, 15:36

http://forum.paradoxplaza.com/forum/sho ... 534fa26571
Hi everyone,

Today we’re announcing that we’re in the midst of developing something new for Crusader Kings II, a project that will allow you to get even deeper into the role-playing aspects of the game. Way of Life, the next DLC for CK2, will let you become a better (or worse!) ruler and grant you more power over personal relationships than ever before.

Sure, it’s nice to have someone cozy up to you and be your lover while you’re sitting atop the throne, but what if you could choose who to seduce? Or, after getting into that relationship on the side, what if you discover that you just need some space and had a way to break it off? You know, without having your soon-to-be ex-lover assassinated. These things and much more, including hundreds of new events, are coming to Way of Life.

With every piece of DLC, we always issue a patch for the vanilla game that allows everyone to take advantage of the changes being made to CK2, and this will be no different EXCEPT this particular time we’re asking for your assistance by helping us test out the patch ahead of the launch of Way of Life. The beta test will begin next week and we’ll have more details on how to fabricate a claim to beta test soon, so be on the lookout.

- Paradox Development Studio & Paradox Interactive
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

Scipio
Kapitán
Kapitán

Re: Crusader Kings II: Way of Life

Příspěvek od Scipio » 24 lis 2014, 15:45

To vypadá zajímavě. Jen by mě zajímalo, zda to bude nějak hlouběji upravovat vztah mezi panovníkem a vazalem.

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 16 pro 2014, 15:44

tak dnes to tu máme...musím si priznať, že hoci sa mi CK II páči, tak 8 € za takýto datadisk nedám ani keby čo bolo....a ten patch ktorý vydali s novým datadiskom, no proste hrôza celá paleta s panovníkom a diplomacia je prerobená....a bohužiaľ k horšiemu...zdá sa mi, že posledné 2 datadisky, resp. patche s nimi vydané už skôr hru kazia ( ak nerátam to plus že sa nám predĺžila hracia doba a pár iných dobrých vecí....)
Crusader Kings II

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 17 pro 2014, 22:34

Ja se priznam, ze vcera nekdy v 10 vecer, mirne frustrovany praci ktera se pred Vanocemi zacina hromadit, jsem si pustil CK II a mrkl se na updaty.. a protoze jsem zjistil, ze jsou 75% slevy, tak jsem si par veci dokoupil (a pak toho taky litoval, napr. mongolove/kumani apod. ted vypadaji mozna trochu realisticteji ale divne a hnusne) a pak jsem se rozhodl k tomu pridat i Way of Life.
No co si budeme povidat, je to v podstate jen predelane UI (k horsimu, ale treba je to jen sila zvyku), prebudovani systemu ambici na system zamereni, trochu rozsireni socialnich vztahu a eventu (ale ne zas tak moc a misty spichnute horkou jehlou) a par vice nebo mene uzitecnych ficur (dobry je prehled mineni ostatnich o jakemkoli jedinci.
Diskutovane svadeni jde praktikovat jen za predpokladu volby patricneho zamereni, pak ale nastava nuda, svadet lze prakticky kohokoli a kdyz to nejde, staci to zkouset porad dokola dokud to nevyjde. Mimochodem pocet milenek neni nijak omezen, ale pri vetsim poctu nez 3 prichazi casto event "rozejdi se jednou ze 3 milenek nebo z toho bud ve stresu" :) . Konkubina muze byt milenka, ale retez eventu vylozene tlaci k vyberu stane se milenkou - skoncis s ni.
V podstate jde o major update bez vylozene povahy neceho navic, ale Paradox si za nej nechava celkem slusne zaplatit. Doporucuju pockat na 75% slevu ;)

enj
Četař
Četař

Příspěvek od enj » 18 pro 2014, 11:24

Taky jsem to včera po dlouhé době zapnul, pokoupil jsem nové DLC.
No jako změna toho diplomatického UI je k blití, jak se to otevře, vypadá to jako nedodělané. Ale co, je to jen o zvyku.

Každopádně včerejší hra mě velmi pobavila, říkám si, že když teda mám ten Charlemagne, že si to dám za West Francii. Ok, po dvou letech umřel bratr, ve 20 letech - Natural death :D Ok, díky, celá Frantská říše moje bez jediného "výstřelu", gg a dobrou noc :D

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 18 pro 2014, 13:22

:D ja som včera tiež skusil sa Frankov :D ale nvm....nepáči sa mi tá diplomacia....škoda že nejde upraviť
Crusader Kings II

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 26 pro 2014, 23:47

Těch možností je tam pravda trochu víc. Například válečné zaměření vám umožní vyzvat rivala nebo některé vládce na souboj a pak zírat s otevřenou pusou, že vás ten chcípak s martial 5 oproti vašemu 18 zmrzačil (větší překvapení bylo snad jen když předchozí vládce, maršál království, přijal pozvání na turnaj a zemřel tam). Pitky zase organizovat soukromé párty, na které si můžete pozvat koho chcete. A u intrik jde špehovat libovolnou osobu a zjistit na ni nepěkné věci (v reálu spíše vymyšlené, i když opravdu existují odhalitelné věci, nevím jestli je to tak schválně).
Jsou tam také bugy. Nejde například rozchod s milenkou/milencem, objeví se že milenka se rozchází s milenkou a nic se tedy pochopitelně nestane, takže primitivní bug, který rozhodně měl být odhalený testováním, ale asi bylo důležitější za to před Vánoci inkasovat peníze. Že to bylo šité horké jehlou je vidět na více věcech.
Další bugy, které ale byly možná už v předchozích verzích:
Katolický biskup který změnil víru na jinou křesťanskou (např. ortodoxní) stále neposkytuje vojáky a jako důvod je psané, že je věrný papeži. Čili se u něj nezměnila hlava církve, mechanismu kterým se to (ne)děje moc nerozumím.
Jednotky cizích států jsou občas nepřátelské, pokud oba státy zrovna potlačují revoluce. Nijak se to nedozvíte, dokud s úžasem nezjistíte, že ta cizí armáda, která jinak chtěla jen projít přes vaše území, právě zničila vaši armádu včetně těžko budované družiny s rytíři. Velmi povzbuzující. :twisted:
A stále není opravený bug, díky kterému se správně neseřadí postavení u žen, u mužů to funguje.

Danator
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Danator » 02 led 2015, 10:34

Je toto uz definitivne posledne DLC na CK2?
Alebo sa este nieco chysta?

Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 » 02 led 2015, 10:54

Já doufám,že už poslední a že si někdo dá tu práci a dá to dokopy s češtinou........ :D :oops:

Danator
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Danator » 02 led 2015, 12:14

Mne ide hlavne o cenu :ble: . Ked si clovek prepocita co ta hra stoji s DLC tak je to nieco neuveritelne.
Ja som do nej uz investoval 50 euro (ked su zlavy) a to nemam posledne 2 DLC. :D

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 02 led 2015, 12:20

Vzhledem k četnosti slev bych řekl že ty plné ceny nejsou myšleny vážně.. chce to kupovat minimálně s 50% slevou, ale ještě lépe si počkat na 75%.

Or-Horo
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Or-Horo » 28 bře 2017, 17:04

Tak vidím, že marketingová politika funguje. Já dal z CKII dohromady asi 1400. A to mi stále chybí několik důležitých DLC.

Way of Life mě vyloženě zklamal = vyhozené peníze. Přesněji, kdyby byl za 50,- Kč, tak by za to stál. Ale na druhou stranu je nutné brát v úvahu, že Paradox prezentuje CKII jako RPG, ne jen pouhou strategii. A to WoL splňuje. Je tam spousta zajímavých eventů.

Vyzkoušel jsem zaměření na milenky a zplodil spousty bastardů. Jako olomoucký hrabě jsem cizoložil s Kwietoslawou Piast, manželkou knížete Vratislava II. Ten se, nechápu proč, naštval a vyzval mě k souboji. Samozřejmě mě zranil, ale já ho zabil. Na trůn nastoupil jeho bratr a přidal se k frakci a najednou vyhlásil nezávislost na HRE. Nechal jsem ho zavraždit a oženil se s jeho manželkou, uherskou princeznou. Nový kníže se, nechápu proč, opět přidal k HRE. Protože jsem párkrát pomohl ve válkách císaři, on na oplátku vyhlásil Uhersku válku kvůli chabému nároku mé současné manželky.

Manželka se stala uherskou královnou a začala se tahat se svým bratrancem. Splodili bastarda a ještě plod incestu. Byla z toho ostuda. Papež nabízel rozvod. Byl jsem ale uherským králem i když ne de jure. Nechtěl jsem, aby naši potomci přišli zkrátka.

No, porodila mi syna s nárokem na trůn, ale kvůli špatným zákonům by dědici byli z rodu mé manželky. Před ním by dědil ten bastard. A tak jsem nechal služku, aby ho udusila polštářem.

Trvalo to, ale využil jsem rod Arpádovců k jeho postupné likvidaci. Bylo jich jako švábů. Chytře jsem se připojoval ke spiknutí jiných. A že jich bylo. Jen těch malých dětí mi bylo líto.

Občas pomohla nějaká uherská milenka. Některé ochotně vraždily své manžílky.

Konečně jsem mohl zprovodit ze světa svou mrchu nevěrnou manželku a králem se stal můj syn. Mohl bych ho taky zabít a království mohlo být moje. Ale přece jen zvítězila otcovská náklonnost.

Hra se tedy dá hrát i bez WoL. Je to škoda peněz. Stál mě 180,-. Ale hru to rozhodně ozvláštní.

Říkal jsem si, že bych svým levobočkům mohl rozdat pár baronství, ale byl jsem chamtivý a prachy byly potřeba na úplatky a války.

Docela haluzově mi rádce přihrál nárok na Horní Slezsko. V zápalu boje jsem na něj zapomněl a dva roky na to i celé vévodství. Poláci byli vyčerpaní válkami, tak bylo relativně snadné dobýt obě Slezska a stát se vévodou. Akorát ty claimy stály celé jmění. Jindy se mi to nepodařilo za celou hru.

Už mi táhlo na 7mý křížek a tak to převzal po mě kluk. Co chvíli jsem ho tahal z brindy, když se leníci proti němu bouřili. Teď zdědil i Olomouc, Slezsko a Hradecko, které jsem předtím dobyl. A už si brousil zuby na celé České království.

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“