Pochlubte se!

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

enzo
Desátník
Desátník

Re: Pochlubte se!

Příspěvek od enzo » 15 led 2014, 07:52

Vals píše:Vždy dbej na to, aby jsi u všech křídel armády měl přiřazeny velitele. Od posledních patchů se jejich vliv stále zvyšuje a dobrý velitel s vysokým Martial (a ideálně i vhodnými schopnostmi) dovede očividně bitvu obrátit. Toto v kombinaci s docela drtivým počtem těžké jízdy a modifikátorem za přechod řeky udělalo očividně své.

Každopádně gratuluji k nezávislosti :)
Dík za gratulaci. :D
No, byla to chvilka nepozornosti při manévrování. O tom river crossing jsem věděl, ale holt mě dostal. Honil jsem ho a on se najednou zastavil a já si naběhl. :frusty:
Velitele jsem nemohl přiřazovat, cosi kvůli zákonům, že vazalové měli velkou autonomii, či co.

enzo
Desátník
Desátník

Příspěvek od enzo » 15 led 2014, 08:11

Josef81 píše:To obrovské žluté uskupení na východě je co?Mongoli nebo kumáni?Nebo snad někdo jiný?Asi to bude v nastávající době tvůj velký problém hned po HRE,které se asi tvoje osamostatnění nebude moc líbit... :D :)

Vidím,že máš krále špeha.Já osobně jsem míval vždy nejraději správce a teď poslední dobou volím nejraděj válečníky.

Koukám,že po tobě dědí tvůj brácha a že je taky král.Udržel si českou kulturu?A čemu vládne?...Jsem já to ale zvědavý co! :oops:
Na východě je Golden Horde, ale nejhorší už bylo za náma, byli už pár desítek let na ústupu. Před tím jsem na nich dobyl Uhry.
Král špeh - on se tak narodil, no. :D
Brácha zdědil Uhry a jak to bylo s kulturou nevím. Po získání nezávislosti mě to přestalo bavit a rozehrál jsem Old Gods. :D

Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio » 25 úno 2014, 22:21

Začal jsem roku 1066 za Čechy v čele s knížetem Vratislavem II. Za jeho života došlo k změně způsobu dědění na galvekind, obsazeno bylo Rakousko, Štýrsko, Aquileia, Korutansko, Kraňsko a Istrie. Rovněž jsem se zbavil nepohodlných příbuzných z Moravy. Roku 1074 se české země staly královstvím. Poté co císař změnil investituru na papežskou, objevil se problém, v tom že mí synové vypadly z nástupnictví na biskupy a hrozilo rozdrolení říše. Na rozkaz krále Vratislava byli čtyři z pěti jeho synů zavražděni (osobně mě překvapilo, když se všechny vraždy povedly). Vratislav zemřel v požehnaných 84 letech.

http://postimg.org/image/5rf4eolth/

O pár let později….

České království je zdaleka nejmocnějším vazalem Svaté Říše Římské. Říše ovládla většinu Anglie i Itálie, část Francie a díky Čechům se rozšířila na východ.
České království se po vládě Vratislava II., dál rozšiřovalo. Došlo k zisku Tyrolska, Slezska, Míšně, Malopolska, Velkopolska, Pomořanska, Verony, Braniborska, Horního Burgundska, Uherska (až na Transylvánii) a většiny Bavorska.

Situace roku 1353

Nový císař Říše Římské, Otto VII. von Nordheim čelil povstání za nezávislost a do toho vyhlásil medium crown autority. Mladý český král Přemysl II. už měl nadvlády Nordheimů pln zuby, a když se dozvěděl o císařově plánu, který by mu znemožnil dobývat další území v rámci říše, rozhodl se povstat proti císaři. Vytvořil frakce požadující, aby byla crown autority snížena a aby se stal císařem on. Připojila se k němu jen část šlechty, nicméně v situaci, kdy císař musel bojovat s povstalci převyšoval počet Přemyslových vojáků ty císařské. 27. února 1353. Zaslal císaři své požadavky. Císař odmítl a vypukla válka.

http://postimg.org/image/lmq6cr88l/

Císařské armády byly poraženy jednotlivě, první u Mnichova, další u Wolgastu,třetí u Brušviku a čtvrtá, když se snažila překročit Alpy. Češi, též začali rychle obsazovat hrady jeho stoupenců a padlo Horní Bavorsko, Plauen, Luneburg, Wurtenberg, Leiningen, Terst a české armády oblehly i císařovo sídlo v hrabství Jullich, byl donocen 7. září 1354 kapitulovat.

http://postimg.org/image/5ozu5l7jp/

Král český se stal císařem Svaté Říše Římské, porazil všechny povstalce a stal se nejmocnějším evropským panovníkem.

http://postimg.org/image/4ci53pa45/

Princ Evžen Savojský
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Princ Evžen Savojský » 25 úno 2014, 22:36

Vidím, že sis pěkně vyhrál :) . Líbí se mi, když hráč jede pomalu, nespěchá a hru si užívá. Nikdy jsem nepochopil různé to předhánění na fórech Paradoxu, kde borec ovládne během jedné generace půl Evropy a ještě se tím chlubí. Takže respekt, pane Scipio, věřím, že to byla pamětihodná hra.
Jan Havran z Trojvlčí, nejvyšší kapitán Šerých plášťů.
Obrázek

Minreth
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od Minreth » 25 úno 2014, 22:47

Přesně, jak řekl Evžen, o něco podobného jsem se snažil za Velkou Moravu (dostal jsem se k Wendish Empire), přes kterou jsem se volně přehoupl k Byzantské říši (zdědil po matce císařovně, poslední z rodu) a obnovil jsem Římské impérium sahající od Batlu až k Jeruzalému :-) škoda, že zde není nějaký screen.
Teď v tom Walesu, co sem háži, se snažím ject reálněji, co už mám dohrané, tak to začíná být čím dál zajímavější... konec geniálních a dobrotivých panovníků, přichází krutá realita.
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio » 26 úno 2014, 09:33

Což o to já bych možná i spěchal, ale tohle byla moje třetí hra v CK II, tak se radši postupoval opatrně, potom jak dopadly první dvě (V první jsem hrál za Sasko, dá se říci na první hru celkem obstojně, ale potom mě zvolili císařem a říše se mi velmi rychle rozpadla, tak jsem to ukončil. Ve druhé jsem hrál za Bavorsko a poté co mě svrhla vlastní šlechta, jsem skončil.) Je třeba přiznat, že bych nedosáhl takových úspěchů, bez značné dávky štěstí, protože byli chvíle, kdy jsem měl k porážce velmi blízko.

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 05 kvě 2014, 21:57

enzo píše:Mise dokončena. Čechy získali nezávislost na HRE.

Nešlo to zas tak hladce...

Těžko uvěřit, že jsem tuhle bitvu prohrál...

Obrázek
Ja neznam mechanismy, podle kterych se to pocita, ale 3 a pul tisice rytiru je dost brutalni sila, proti ktere ani dvojnasobek lehke jizdy tehdy nemel sanci..

Kdyz jsem bojoval proti armade Svate Rise Rimske, tak jsem rychle zjistil, ze pokud maji ve vojsku vetsi mnozstvi tezke jizdy (a ja zadnou nemel), musim mit aspon dvojnasobnou presilu.

Dosec
Desátník
Desátník

Příspěvek od Dosec » 06 kvě 2014, 08:42

No na začátku bych taky řekl že je to vyhraná bitva,ale proč nikdo nevelí na křídlech a armádu vede nějakej koloťuk,útočíš přes řeku,prostě sis o tu po přes držku přímo říkal :D
„Dobrá, tak jsou nalevo, jsou napravo, jsou před námi a jsou za námi - tentokrát nám už neutečou.“

9fabe
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od 9fabe » 06 kvě 2014, 10:07

žiadni generáli a ešte crossing. sa divíš ?

Inqvizitor
Vojín
Vojín

Příspěvek od Inqvizitor » 10 kvě 2014, 18:43

Všechny zdravím,

když sem mě kamarád navedl na CK2 tak sem si poprvé říkal co to bude na blbost ale dost mě to chytlo a nasledně jsem narazil i na toto forum které jsem si pečlivě pročítal dost pravidelně. Spousta typu a triku co tu všichni daly byly dost inspirujici a nakonec jsem je dokázal zůročit do finální verze moji hry. Kdy jsem začínal za Velkou Moravu roku 867 za svůj vlastní rod který jsem si vytvořil. Po 434 letel usilovný Svatých válek, několika Kříživých výpravách, pár výhodných svateb a spousta intrik se to povedlo a roku 1301 se mi povedlo sjednotit celou Mapu pod jeden prapor a to ten můj... :tssa:

Obrázek

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 10 kvě 2014, 20:10

Hezky! :clapping:
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

lukson
Rotný
Rotný

Příspěvek od lukson » 10 kvě 2014, 21:46

To není špatný :tssa:

tarava
Major
Major

Příspěvek od tarava » 10 kvě 2014, 21:49

To by mne zajímalo... Kolik svoláš vojsk při svolání hotovosti?
Kvilam: kníže Randolf "Zweihänder" Seufer
Anglie 960: Harald II. Norský řečený Šedoplášť
Wylamské války: císař Palladius I. Kýnigos, vévoda Theodoros I. Kýnigos(abdikoval)
Hetharia 4 - Dva králové: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 3 - Založení Kalwenu: kníže Vesmen I. Corvus, pán Brány
Hetharia 1 - Příchod temnoty: Lid města Kary - kapitán Hagen
Blackfyreovo povstání: ser Aegor 'Bittersteel' Rivers
Husitské války: Sirotčí svaz - hejtman Michal Jiskra ze Sušice
Byzanc 1214: Serenissima Repubblica di San Marco - dóže Tarava II. di Orseolo
Německo 1866: Rýnský spolek

Scipio
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od Scipio » 10 kvě 2014, 22:05

Velmi povedené, ale docela by mě zajímalo, jestli jsi Byzanc z níž jsi pravděpodobně Římskou říši formoval získal bojem, či sňatkem?

Inqvizitor
Vojín
Vojín

Příspěvek od Inqvizitor » 11 kvě 2014, 08:31

Tak kdyz sem se koukal naposledny tak jsem mohl svolat 23K z panstvi, 500K od vazalu a 189K mam v druzinach, kdyz připluly Incove tak sme to braly jako male manévry...:)

Jinak k druhému dotazu: Titul byzanske říže sem získal až skoro jako posledni neboť sem na ně jednak neměl moc páky a za druhé byli příliš malí abych se o ne zajímal. A získal jsem ho sňatkem nebot to bylo ¨jednodušší¨ klasickým způsobem mi zasnoubily pouze jednu ze 3 dcer, a pak 4vraždy aby se dostala na trůn. Joo vždycky to nebylo moc v rukavičkách. 8)

Monthy1990
Praporčík
Praporčík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Monthy1990 » 27 kvě 2014, 21:48

dovolím si přispět svoji troškou do mlýna ( byť nic extra to asi není ), hraji za Byzanc v Old Gods, vznikla zajímavá verze středověku bez HRE ( Karlovci se neustále mlátí mezi sebou - vládnou v Anglii, Polsku a Lotrangii, Francie pod vládou domácí dynastie, víru jsem sjednotil, Turci zastavili jednu z mongolských větví, čekám co zlatá horda neb nejsem zrovna válečník, co se nezhroutí samo nenapadnu )
Obrázek
Hasta la victoria siempre

9fabe
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od 9fabe » 28 kvě 2014, 08:02

prečo vzdy vyberate ako primárny titul byzanciu :(

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 31 kvě 2014, 15:00

Taky nechapu, proc Byzanc, tu muzu hrat prece i bez Old Gods :)

http://postimg.org/image/x2uheeplp/

Edit: nejde správně vložit obrázek, blokuje to odeslání a hlásí to "Nelze zjistit rozměry obrázku.", což je sice smutné, ale nevím co s tím :) Obrázek má stejný formát jako předchozí, je na stejném serveru, byl deklarovaný stejným způsobem, v pravidlech nic o omezení rozměrů není. Takže dávám jen link..

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 21 čer 2014, 06:38

Obrázek

Mali ste už takéhoto generála? Mne prišla v evente....síce znižovalnázor šlachty na mňa...no za tie eventy a je schopnosti to stálo...
Crusader Kings II

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

9fabe
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od 9fabe » 21 čer 2014, 07:38

Timoteus píše:Obrázek

Mali ste už takéhoto generála? Mne prišla v evente....síce znižovalnázor šlachty na mňa...no za tie eventy a je schopnosti to stálo...
to je ten event co predstavuje nieco ako johanku z arcu. hned cheat na vymazanie eunucha a vydat :D

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“