Čeština pro Crusader Kings II

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět
Dosec
Desátník
Desátník

Re: Čeština pro Crusader Kings II

Příspěvek od Dosec » 13 zář 2019, 07:46

WhiteHorse píše:
12 zář 2019, 19:48
Musíš samozřejmě zkopírovat i české fonty, pak ti čeština bude fungovat normálně i s ačivmenty. Neuváděl jsem to, protože mi to připadalo naprosto jasné. Fonty Paradox nehlídá.
Děkuji,v blbuvzdornosti tvého článku jsem očividně neobstál :)
„Dobrá, tak jsou nalevo, jsou napravo, jsou před námi a jsou za námi - tentokrát nám už neutečou.“

WhiteHorse
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od WhiteHorse » 13 zář 2019, 13:23

Rozhodně to je impuls, abych ten článek aktualizoval. Že to připadá jasné mně, který se v tom imrvére šťourám, ještě neznamená, že tu musí být jasné i ostatním. Ale rádi pomůžeme, od toho je tady naše profesionální helplajna! :-)

WhiteHorse
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od WhiteHorse » 15 zář 2019, 16:29

Stahujte češtinu revize 01
http://jajjun.com/

Droll
Rotný
Rotný

Příspěvek od Droll » 16 zář 2019, 17:21

Super, díky za revizi, ještě jsem si musel přepsalt LT.csv kulturu "Slovien" na "Moravský" ale to není chyba překladu, to někdo dostal nápad označovat část slovanů staroslovanským slovem.

WhiteHorse
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od WhiteHorse » 17 zář 2019, 00:02

Nejsem si jistý, jestli je správný výraz zrovna "moravský", protože slovien je spíše slovan, někteří ho dokonce považují za jakéhosi "protoslováka", ale proti gustu žádný dišputát, oprav si co chceš a jak chceš, já rozhodně nepovedu žádnou "pomlčkovou válku"... :-)

Droll
Rotný
Rotný

Příspěvek od Droll » 17 zář 2019, 07:11

Jo Slovan je správně, ale přijde mi divné, když jsou všichni ostatní Slovani specifikovaní, proč předchůdci Moravanů, Slovinců a Slováků jsou obecně a jelikož hraju za Velkou Moravu, tak jsem tam dal Moravany ať to sedí :D Bohužel si nepamatuju, jak to bylo dříve, určitě to tak nebylo od začátku, nebyly tam dokonce místo toho Češi?

WhiteHorse
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od WhiteHorse » 18 zář 2019, 00:00

slovieni přibyli až ve verzi 3.2, takže je to žhavá novinka.
...když jsou všichni ostatní Slovani specifikovaní, proč předchůdci Moravanů, Slovinců a Slováků jsou obecně...
Patrně to bude tím, že dějiny Slovany v zemích českých nijak podrobněji nerozlišují a nic jako specifický moravský národ neexistuje. Samozřejmě, že Morava existovala jako markrabství, ale ne jako samostatný státní celek. O velké Moravě se nemá cenu bavit, protože se našeho období netýká.

No a Slováci - Slovensko bylo až do vzniku první republiky považováno za "Horní Uhry", z čehož plyne, že sice Slováci byli Slovani, ale tak nějak trochu maďarští.

Co je dnes, je dnes. Čo bolo, bolo.

nevimjmeno2
Desátník
Desátník

Příspěvek od nevimjmeno2 » 19 říj 2019, 18:01

Dnes oznámili CK III. Budeš dělat češtinu na další hru? :D

msoky
Vojín
Vojín

Příspěvek od msoky » 19 říj 2019, 20:38

ahoj,
na CK2 vysiel patch 3.3, velmi pekne by som poprosil aby si aktualizoval cestinu :)
dakujem

nevimjmeno2
Desátník
Desátník

Příspěvek od nevimjmeno2 » 19 říj 2019, 21:29

No teď bude mít napilno. Má vyjít patch na Imepratora a DLC na Stellaris :)

WhiteHorse
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od WhiteHorse » 19 říj 2019, 21:47

Dnes oznámili CK III. Budeš dělat češtinu na další hru?
Uvidíme. To budu moci posoudit teprve až to vyjde. Jestli to vůbec půjde.

msoky
na CK2 vysiel patch 3.3, velmi pekne by som poprosil aby si aktualizoval cestinu
Prosit nestačí. Vezmi si poslední aktuální češtinu, podívej se do ní a všechny soubory, které tam jsou, vyhledej v originální verzi (tedy v anglické). Ty pak zapakuj (rar nebo zip, to je jedno) a pošli mi je na mail. Najdeš ho na našich stránkách.

EDIT: To ale jen v případě, že to není beta, ale skutečný oficiální patch!

Udělej to rychle, protože
No teď bude mít napilno. Má vyjít patch na Imepratora a DLC na Stellaris :)

msoky
Vojín
Vojín

Příspěvek od msoky » 20 říj 2019, 12:48

WhiteHorse píše:
19 říj 2019, 21:47
Uvidíme. To budu moci posoudit teprve až to vyjde. Jestli to vůbec půjde.

msoky

Prosit nestačí. Vezmi si poslední aktuální češtinu, podívej se do ní a všechny soubory, které tam jsou, vyhledej v originální verzi (tedy v anglické). Ty pak zapakuj (rar nebo zip, to je jedno) a pošli mi je na mail. Najdeš ho na našich stránkách.

EDIT: To ale jen v případě, že to není beta, ale skutečný oficiální patch!

Udělej to rychle, protože
poslane

WhiteHorse
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od WhiteHorse » 20 říj 2019, 17:27

Tak jsem to prošel, ale je s tím problém. Já potřebuji všechny soubory a tobě jich tam spousta chybí. Abych mohl aktualizovat, musím mít k porovnání všechny soubory starší verze a všechny soubory nové verze. Samozřejmě v originálním znění. Ty staré mám, nové mi chybí.

Bude to chtít, někoho, kdo má k dispozici opravdu všechny původní soubory.

msoky
Vojín
Vojín

Příspěvek od msoky » 20 říj 2019, 17:37

WhiteHorse píše:
20 říj 2019, 17:27
Tak jsem to prošel, ale je s tím problém. Já potřebuji všechny soubory a tobě jich tam spousta chybí. Abych mohl aktualizovat, musím mít k porovnání všechny soubory starší verze a všechny soubory nové verze. Samozřejmě v originálním znění. Ty staré mám, nové mi chybí.

Bude to chtít, někoho, kdo má k dispozici opravdu všechny původní soubory.
ja som si myslel ze ti stacia tie nove subory ktore sa zmenili a su teraz v anglictine, ze ich porovnas s poslednou cestinou a iba doprekladas riadky ktore su nove...ostatne subory ktore patch nemenil mam samozrejme v cestine ktoru som mal na patchi 3.2 a tie ti budu zbytocne...takze patch 3.3 v originalnom zneni ti neviem dat, jedine keby som spravil cistu instalaciu celej hry

ty nemas nahodou instalacku CK2 nahodenu?

nevimjmeno2
Desátník
Desátník

Příspěvek od nevimjmeno2 » 20 říj 2019, 19:21

Pro Msoky: Nemusíš stahovat znova. Stačí na Steamu pravým kliknout na CK II > Vlastnosti > Místní soubory > ověřit intergritu souborů hry.

Pro WH: Bude někdy možnost přidávat komenty ke článkům? V novém článku máš chybku : Galaktický senát bude taková obdoba vesmírného společenství národů. Její členové budou hlasovat o různých záležitostech, které ovlivní všechny jeho členy. Dofejme, že se nebude jednat o tak neschopnou organizaci, jako je naše OSN.

Druhá věta. Dofejme > Doufejme.

Ale jinak mi ty 2 věty udělaly úsměv na tváři :D :D

nevimjmeno2
Desátník
Desátník

Příspěvek od nevimjmeno2 » 20 říj 2019, 19:22

msoky: I když ono to bude ověřovat jen názvy souborů a ne co je v nich. Takže asi lepší smazat a ony se stáhnou znovu.

WhiteHorse
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od WhiteHorse » 20 říj 2019, 19:23

Ne, instalačku nemám a kromě toho pravidelné automatické instalace updatů se dějí výhradně na Steamu a Steam je něco, co na žádný můj počítač nesmí.

Třeba se najde někdo, kdo hraje anglicky a bude ochoten pomoci... Do té doby bude nutno vydržet. Paradox už stejně do CK2 moc zasahovat nebude. Doufám. Protože druhé Holy Fury bych nerozdejchal.

nevimjmeno2:
Dík za upozornění, chybu opravím.

EDIT: pozdě. Datloval jsem odpověď a mezitím se mi tam vloudily jiné příspěvky, tak si to nějak dejte dohromady... :-)

Konenty ke článkům - uvažoval jsem o tom, ale nakonec jsem to zavrhnul. Mohly by se z toho stát druhé Novinky a to nikdo z nás asi nechce, že?

nevimjmeno2
Desátník
Desátník

Příspěvek od nevimjmeno2 » 21 říj 2019, 00:31

- Tak sem se dneska plácnul přes kapsu a koupil různá DLC za 230E (6100Kč) z toho jen CKII cca 130E. Před tím jsem smazal soubory češtiny a dal ověřit integritu mezipaměti hry a teprve potom sem stáhnul DLC 1,4GB, takže je všechno česky. Máš to poslané na email. Až to bude hotové pošlu ti na účet na pivko :pitka: :pivo:

- Sem teď mrzák se zlomeným hleznem, takže nemocenská, takže nemám problém se hned dopoledne juknou sem na forum a když tak něco doposlat. :raptor:

- Na Imperatora bych nekašlal, když už si ho celého přeložil a dalo tito tolik času. :domukun:

- Proč máš takovou averzi ke Steamu? Já ho miluji, aktuálně tam mám 628 her a přesně 1400 DLC. Sem blázen no :dizz:

nevimjmeno2
Desátník
Desátník

Příspěvek od nevimjmeno2 » 21 říj 2019, 00:32

edit: všechno je samozřejmě anglicky ne česky :D na tu nohu co mám v sádře beru 8 prášků denně tak mi asi nejede mozek na plno :D :D

nevimjmeno2
Desátník
Desátník

Příspěvek od nevimjmeno2 » 21 říj 2019, 00:40

PS: Nechci spamoval, ale vidím že čas fora je v zimním čase. No čas se za týden vrací takže je to OK :)

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“