Čeština pro Crusader Kings II

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět
HerrKaleun!
Rotný
Rotný

Re: Čeština pro Crusader Kings II

Příspěvek od HerrKaleun! » 23 lis 2015, 22:37

Jak psal soudruh Josef nade mnou kdykoliv si tu hru můžete dát na starší verzi kde čeština funguje :smile: :smile:

ld79
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od ld79 » 24 lis 2015, 16:01

HerrKaleun! píše:Jak psal soudruh Josef nade mnou kdykoliv si tu hru můžete dát na starší verzi kde čeština funguje :smile: :smile:
funguje i při nejnovější verzi ale nespustím jí s Cz font ovšem je pravda že poslední tři DLC nemám

Cracky
Desátník
Desátník

Příspěvek od Cracky » 23 pro 2015, 23:24

Čeština je asi mrtvá jak jde vidět :D, tak by mohla vyjít aspon ta "beta" verze, když už nic. nebo to zvěřejnit a třeba by to aj někdo dokončil

Bakendrid
Desátník
Desátník

Příspěvek od Bakendrid » 26 pro 2015, 08:27

Zdravím, čeština bude krátce po Novém roce, bez Horse Lords, ale na (doufám) nejvyšší verzi. Jelikož Paradox s každým novým patchem vždy mění všechny soubory s textem (i ty přeložené), tak musím znovu každý soubor projít a porovnat jak se změnily v angl a přepsat to do cz. Co to znamená krásně popsal WhiteHorse na příkladu Europa Uni versalis IV a přečíst si o tom můžete tady - http://hoi.jajjun.com/jak-je-to-s-cestinou-ptate-se/
Navíc mě postihly velké změny v osobním životě, kdy od srpna do října jsem na to prostě neměl čas ale hlavně chuť.
Omlouvám se za své sliby, nicméně, když jsem to sliboval, tak vše šlapalo a potom se to značně zkomplikovalo u mě i u překladatelů.

Pěkné vánoce
Bak

Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 » 29 pro 2015, 11:11

Vůbec se nemusíš omlouvat. Když čas je tak je a když není tak není. Mi jsme rádi, že na tom vůbec pracuješ. Taky hezké vánocde i když už je skoro po nich.

fnuk
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od fnuk » 03 led 2016, 20:22

V poho :) Hraju prostě starou verzi 2.0.4 s češtinou a je to super (Sice to občas někde blbne trochu ale možná to je tím že cz je psaná na 2.0.4 ale při instalaci to píše že je na 1.111 ale je to stabilní a vše přeložený jen občas něco chybí nebo sem tam něco přebejvá v textu takové drobné neškodné bugy). Mám jen základ CK2 tak že mi to neva. Teprve s to učím. Ale CZ na novou verzi určitě uvítám.

Bakendrid
Desátník
Desátník

Příspěvek od Bakendrid » 13 led 2016, 21:17

Ahoj, jak jsem slíbil, tak i činím. Níže máte odkaz na aktualizovanou ( v. 2.4.1.) a částečně dopřeloženou češtinu. Nejsou přeložení Horse Lords, jelikož by to čekání na překlad neúměrně protáhlo.

Čeština je stále ve fázi betaverze a není otestovaná! Jsme na to v současnosti pouze dva a v takovém počtu se to zkrátka dělat nedá. Tímto se obracím na kohokoliv, kdo by se chtěl zapojit do našeho malého týmu a pomoci nám s dokončením překladu a řádným otestováním. Pokud máte zájem, tak mi pošlete zprávu a já se vám ozvu.

Děkuji zde autorům původní češtiny, překladatelům Mice a J.G.Mendel. Zvláště Mice podával heroické výkony a přeložil ohromné penzum textu.

http://uloz.to/xsrH3pzg/crusader-kings-ii-preklad-zip heslo: CK2

Instalaci provedete rozbalením a vložením obsahu složek localization a mods (cz font, nezapomente ho povolit v startovacím okně) do příslušných složek v adresáři se hrou a přepsáním souborů. Rozbalením souboru souhlasíte s tím, že vše provádíte na své riziko a já nenesu žádnou odpovědnost za případné chyby hry, nebo vašeho počítače.

EDIT : tento postup je zastaralý, hledejte návod níže

s pozdravem Bak
Naposledy upravil(a) Bakendrid dne 25 led 2016, 07:59, celkem upraveno 1 x.

fnuk
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od fnuk » 15 led 2016, 17:11

Chrome mi to nechce stáhnout označuje to za škodlivé :P mám se toho bát? :P

JaroslavSkara
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od JaroslavSkara » 15 led 2016, 18:07

Moc díky dary snad dorazili Vám a jsou funkční :)

Bakendrid
Desátník
Desátník

Příspěvek od Bakendrid » 15 led 2016, 21:02

škodlivé? nic jsem do toho vědomě nedal to můžu prohlásit s naprostou upřímností

Jaroslav - psal jsem PM

Bakendrid
Desátník
Desátník

Příspěvek od Bakendrid » 16 led 2016, 09:44

Znovu a lépe

Jelikož jsem původní soubor zabalil velmi nešikovně, tak tady je upravená verze. Navíc se vyskytl problém s fonty, který se mi podařilo úspěšně vyřešit. Pokud jste použili minulý soubor, tak ze složky mod v kořenovém adresáři hry musíte smazat vsechny soubory CZ fonty v2.
v zabaleném souboru je soubor ctime, který popisuje postup instalace.

http:/ /ulozto.cz/xqbnMx43/crusader-king-ii-cestina-v-2-4-1-rar heslo: CK2

Bak

EDIT (neděle 17.1.)
Díky uživateli JaroslavSkara proběhl prvni test, který odhalil základní chyby při práci s CK II a s fonty. Pokud jste na základě výše popsaných instrukcí přepisovali soubory v kořenovém adresáři, tak musíte přeinstalovat celou hru.

Dále si zde http://ulozto.cz/xe5tquow/crusader-kings-ii-cestina-rar (heslo CK2) stáhnete češtinu spolu s fonty a rozbalíte to do tohoto umístění C:\\Users\[jméno vašeho pc]\Dokumenty\Paradox Interactive\Crusader Kings II\
a nezapomente si cz povolit v launcheru hry

Tento postup by měl zároveň vyřešit padání hry při neshodných verzích češtiny a hry. (ale zatím netestováno)

Pokud se chcete na dalším pokračovaní češtiny podílet jako překladatel, pošlete mi zprávu. Každou posilu uvítáme, neboť se nám tak podaří tuto velmi rozsáhlou hru úspěšně počeštit.
Naposledy upravil(a) Bakendrid dne 17 led 2016, 20:26, celkem upraveno 1 x.

JaroslavSkara
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od JaroslavSkara » 17 led 2016, 17:07

jak budu mít čas napíšu do Pm všem lidem co se tu ptali aby se připojili a třeba ti někdo pomůže s tou CZ.

Narmer
Vojín
Vojín

Příspěvek od Narmer » 17 led 2016, 21:00

Úžasné, tak čeština žije. :tssa: Tak se budu těšit na úplnou verzi i s Horse Lords. Přeji vám, ať to jde od ruky. :wink: Vážně díky, že se tomu zase věnujete.

Dosec
Desátník
Desátník

Příspěvek od Dosec » 18 led 2016, 18:47

Super,díky moc :salute:
„Dobrá, tak jsou nalevo, jsou napravo, jsou před námi a jsou za námi - tentokrát nám už neutečou.“

fnuk
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od fnuk » 18 led 2016, 19:34

Díky moc. Jen se chci optat. Teď mám tedy 2 češtiny u jedné je psáno do kořenového adresáře a do dokumentů a u té druhé (nové) jen do dokumentů. Co z toho tedy platí? Z té první do kořenového a z té druhé do dokumentů? Nebo jak? :P

JaroslavSkara
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od JaroslavSkara » 18 led 2016, 21:03

jestli to chápu správně tak

localisation do localisation
interface do interface
gfx do gfx
a ty posledni dva soubory mod do adresare mod....
vsechny adresare by si ve hre mel mit a je jedno jestli steam nebo jinde.

gazz
Desátník
Desátník

Příspěvek od gazz » 20 led 2016, 16:42

zdravim.. jsem velice rad, ze se preklad rozbehnul a rad bych s cestinou pomohl, jen je problem ze anglicky skoro neumim a prave pro to, tu cestinu potrebuju ;-) ono zde bude vice lidi, kteri chteji cestinu proto, ze anglicky neumi, jinak by ji nepotrebovali ;-)
ale drzim pesti ;-)

H11
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od H11 » 24 led 2016, 09:34

stačí jen to nové da do tech dokumentu.... mam vsechny DLC a bezi to.....(y) dobra prace :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

Bakendrid
Desátník
Desátník

Příspěvek od Bakendrid » 25 led 2016, 08:03

Správná čeština je momentálně v příspěvku ze 16.1., editovaném 17.1.

Správný postup je rozbalit obsah adresáře do CK II dokumentů a nic víc :) čeština je tak dělaná jako mod aby byla jednoduše vypínatelná při potížích, pokud rozbalíte do adresáře hry, je to natvrdo a v případě chyby vám bude padat hra.

gazz
Desátník
Desátník

Příspěvek od gazz » 26 led 2016, 10:31

ta funguje na vsechny datace?

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“