Čeština pro Crusader Kings II

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět
She
Svobodník
Svobodník

Re: Čeština pro Crusader Kings II

Příspěvek od She » 04 pro 2014, 09:43

Ahoj, mám poněkud problém s češtinou do CK2. Mám všechny DLC a u Rajas of India mi začalo dělat to, že mi to vyhodí tabulku No estas en bancarrota či tak nějak, která tam nemá žádnou možnost odkliknutí a tím pádem ani zavření. Předpokládám, že to bude nějaký problém s češtinou, protože bez ní mi to nedělá... netušíte co s tím? Nelze s tím bohužel hrát, přes tu tabulku se nedostanu... (a bez češtiny se nedostanu ani k tabulce ;) )

Vracet se o patch zpět se mi opravdu nechce...

Kdyby se někdo začal češtině věnovat, myslím, že by nebyl problém mu i nějakým způsobem pár korun přispívat...

Vítek II.
Rotný
Rotný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vítek II. » 22 pro 2014, 23:39

Zdravím, upravil jsem tu češtinu, aby alespoň fungovala. Chtělo to jen minimum změn. Zdaleka to není perfektní, ve skutečnosti je to spíše špatné. Vše od Rajů z Indie je nepřeložené a některé staré eventy byly novými patchi rozbity (např. kupec s eunuchem). Ale je to lepší než nic. Přítelkyně s tím hraje a většinou to stačí.

Je možné, že se to ještě pokusím opravit a možná i něco navíc přeložit, ale nelze na to spoléhat.

Odkaz na mediafire.

Není to instalátor, jen to stačí rozbalit a nakopírovat soubory do adresáře se hrou.
Doufám, že je to správná verze, mám jich několik a dost neurčitě pojmenovaných.
V Českých Budějovicích by chtěl žít každý!

H11
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od H11 » 27 pro 2014, 18:43

Vítek II. píše:Zdravím, upravil jsem tu češtinu, aby alespoň fungovala. Chtělo to jen minimum změn. Zdaleka to není perfektní, ve skutečnosti je to spíše špatné. Vše od Rajů z Indie je nepřeložené a některé staré eventy byly novými patchi rozbity (např. kupec s eunuchem). Ale je to lepší než nic. Přítelkyně s tím hraje a většinou to stačí.

Je možné, že se to ještě pokusím opravit a možná i něco navíc přeložit, ale nelze na to spoléhat.

Odkaz na mediafire.

Není to instalátor, jen to stačí rozbalit a nakopírovat soubory do adresáře se hrou.
Doufám, že je to správná verze, mám jich několik a dost neurčitě pojmenovaných.
zatim funguje se vsemi datadisky a posledni verzí---- :clapping: :clapping: :clapping: , dekuji

Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 » 28 pro 2014, 18:25

Super práce!!!DÍK MOC!! A bylo by fakt super,kdyby si někdo dal práci a dal to trochu do kupy.Myslím,že dost lidí by ti (nebo vám,pokud by se k tobě někdo ještě přidal) bylo velmi vděčné,kdyby se to zkompletovalo,nebo aspoň upravilo.Co se rozjela ta mánie s EU4 tak se na tuto skvělou hru trochu zapomělo.A přitom je to podle mě mnohem lepší hra než EU....

Hory
Desátník
Desátník

Příspěvek od Hory » 29 pro 2014, 01:31

já bych byl i vděčný i bych něco zaplatil :wink:

Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 » 29 pro 2014, 11:39

Taky jsem ochotný případnému spasiteli antijazykářů přispět....Moc by mě aktualizace češtiny potěšila.....A určitě nejsme jen dva!

Droll
Rotný
Rotný

Příspěvek od Droll » 30 pro 2014, 22:24

Přidávám se k prosebníkům, též jsem ochotný na překlad přispět.

gambiac
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od gambiac » 06 led 2015, 14:39

taky jsem pro aby se zalozil nejaky fond kam by se posilaly penize prekladatelum.....nejaka zlatka za ty hodiny prace na pivo nebo kofolu potesi....musim uznat ze je to pekna prace :wink: a tim nemyslim jen crusader ale taky ostatni hry rad hraju hry od paradoxu :)

She
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od She » 01 úno 2015, 16:44

Díky moc za češtinu :) Taktéž se připojuji a překladatele bych určitě podpořila. A jen hlásím, že s češtinou nefunguje charinfo a obedně infa u postav je mnohem, mnohem méně...

Taktéž nejdou pak načíst v žádném textovém editoru savy, takže třeba změna jména kohokoliv ve hře je pro mě neřešitelný problém. Pokud je hra v jiném jazyce, tak je vše bez problémů.

velkotovarnik
Vojín
Vojín

Příspěvek od velkotovarnik » 16 bře 2015, 12:09

Děkuji všem překladatelům za veškeré překlady paradox her. Pro příští překládání mě napadá využít model překládání jako je na stránce Komunitní češtiny ( http://komunitnicestiny.cz/ ) zde se mohou připojit i méně schopní angličtináři jako já při překladu Tropica 5. Netuším zda by tato metoda šla přímo na hry od paradoxu napasovat, ale pokud ano, tak by šel následující překlad možná rychleji.

WhiteHorse
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od WhiteHorse » 17 bře 2015, 22:50

Díval jsem se na to. Vidím to dost skepticky. Mimo jiné z těchto důvodů:

1) Mají špatně navržené stránky (všimni si, jak se jim překrývají texty už při malinko delších řádcích). Nedovedu si dost dobře představit, jak by při takovémhle rozvržení stránky chtěli zobrazit řádek o délce řekněme 1500 znaků.

2) Tak, jak to mají naplánované, to na mě činí dojem, že kousek překladu může udělat každý, kdo jde okolo. Konzistence překladu - styl, jednotně použité výrazy apod. nebude možná. Sice to na první pohled působí jako dobrý nápad, ale jen na ten první.

3) Ideální je, pokud překladatel může hru hrát a přímo při hře odchytávat chyby a opravovat je. Není mi moc jasné, kdo to tam bude dělat a na jakém základě.

Překlad půjde opravdu rychle, pokud se dá dohromady parta lidí, která na něm bude dělat, bude mít přesně rozdělené úlohy, bude v úzkém kontaktu, bude výsledky své práce pravidelně konzultovat a bude podléhat jednomu veliteli, který bude mít konečné slovo.

Především pak všichni zúčastnění musí mít motivaci dotáhmout překlad ke konečnému vítězství. Což je hlavní problém. Zhusta to dopadá tak, že po počátečním svatém nadšení začnou zájemci jeden po druhém odpadávat, až se to celé odloží ad acta. A to nevyřeší žádné stránky. Ty lidi buď máš, nebo nemáš. A v případě paradoxích her nemáš. A věř, že vím, o čem mluvím.

Mimochodem - překládají tam Cities:Skylines... Kdyby ty texty byly v nějakém srozumitelném formátu (nejlépe *.txt), vysmahnul bych to za týden. Jenže je to v jakémsi zcela nečitelném tvaru, takže se na to můžu akorát tak... vyignorovat... :-)

Bakendrid
Desátník
Desátník

Příspěvek od Bakendrid » 26 dub 2015, 07:47

Tato výborná strategická hra ze středověku od studia Paradox sice už češtinu má, ale na nejnovější verzi je nefunkční. Cílem je projít přeložené soubory, porovnat jestli se neliší od nové verze a případně upravit. Ve chvíli, kdy bude překlad aktualizován, tak se začnou dopřekládat nové patche a DLC.
Stránky překladu http://hoi.jajjun.com/category/crusader-kings-ii/.

Hledám lidi, co jsou ochotní obětovat trochu času pro vylepšení této skvělé hry. Pokud někdo máte zájem, nahlaste se mi přes PM.

Bak

gazz
Desátník
Desátník

Příspěvek od gazz » 08 kvě 2015, 16:29

zdravim, chci se zeptat jeslti mate v planu, nebo jeslti uz pracujete na cestine pro dlc way of life.. s tim ze by byla cestina na kompletni hru 2.3+ ? diky
pokud byste zavedli nejaky donate na tu cestinu bylo by to lepsi ;-) ukazat nejaky progres a kazdy by mohl prispet nejakou libovolnou castkou a hned by se to delalo lepe ;-) sam vim, ze delat neco zadarmo je na prd a kazdy se na to vyflakne, ale kdyby prekladatele dostali alespon neco bylo by to lepsi, samozrejme kdyby lidi vedeli jak je na tom preklad a kdy asi tak bude hotov;-)

Gulde
Poručík
Poručík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gulde » 09 kvě 2015, 20:32

Koukám, že jsem tu delší dobu nebyl, a snad by i bylo na čase splnit svůj slib, že pro Crusader Kings 2 dodělám češtinu na všechny DLC, co jsem tehdy přislíbil. Jestli se k tomu vážně dokopu, bude to zase především boj se do toho dostat :) . Nicméně teď ode mně nic nečekejte, jsem ve skluzu s diplomkou a snad mě i čekají státnice. Ale jak říkám, svému slibu chci dostát :wink: .
Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali. Edmund Burke

Josef81
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josef81 » 10 kvě 2015, 09:27

Dík moc Gulde!!! Ani nevíš,jak rád tě tu zas vidím. A samozdřejmě, škola je mnohem důležitější. Vážím si už i jen toho,že jsi se na to nevyprdnul a míníš to dotáhnout do konce.Je to od tebe super. Máš můj dík a jistě taky všech ostatních co by rádi češtinu do této jedinečné hry.

A co se týká těch peněz,tak taky klidně rád přispěju.Lepší něco než nic.........

Bakendrid
Desátník
Desátník

Příspěvek od Bakendrid » 15 kvě 2015, 18:33

Já jsem převedl stávající češtinu kompletně do verze 2.3.2, která běhá bez pádů a překládám, ale spíš se na tom anglicky učím, takže rychlost velmi nízká.

Mice
Desátník
Desátník

Příspěvek od Mice » 25 kvě 2015, 22:33

Bakendrid píše:Já jsem převedl stávající češtinu kompletně do verze 2.3.2, která běhá bez pádů a překládám, ale spíš se na tom anglicky učím, takže rychlost velmi nízká.
Je-li tomu tak, poprosím o upload aktuálně zkorigovaných souborů, a při chvílích bych se mohl opět, po nějaké době, do překladu pustit.

prasatko
Vojín
Vojín

Příspěvek od prasatko » 26 kvě 2015, 11:23

Chcem sa spytat ci v aktualizacii cestiny planujete aj preklad modu Game of thrones. Povodny preklad na verziu 0.4 robil Pasos a odviedol skvelu pracu. Dnes je mod vo verzii 0.9 a bolo by super ho prelozit. Inak odvadzate super pracu a myslim ze by ste si za nu aj zasluzili nejaky honorar, ako bolo spominane vyssie, takze ked zverejnite ucet tak urcite prispejem. Este raz dik.

Bakendrid
Desátník
Desátník

Příspěvek od Bakendrid » 27 kvě 2015, 07:33

Tak v současné době je prioritou ucelit základní hru včetně dlc. Pak záleží, jestli ještě bude chuť. K finančním příspěvkům, ta oblast je značně problematická, zvlášť tady, kdy přebírám cizí práci, upravuji ji a doplňuji. To může fungovat pouze na dobrovolnickém základě a zadarmo. Protože jinak se vždycky může najít někdo, kdo s tím bude mít problém a udělá dusno. Pokud chcete přispět, přispějte jajjunovi na forum a stránky, bez nich by nejspíš nikdy žádná čeština nevznikla :wink:

Aktualizovaná částečná čeština by se na webu měla brzy objevit a já bych tímto chtěl všechny ty, kdo si ji stáhnou, poprosit, jestli chtějí nějak pomoci, tak velkou měrou mohou a ať mi napíší PM. ;) Vaše pomoc by představovala pouze hraní hry a pečlivé čtení textů. Pokud byste našli nějaký nesmysl, chybu, jen byste to vyfotili a screeny poslali ;) Pokud máte zájem pomoci na co nejlepší odladění češtiny, pošlete mi PM a já vám v ní napíšu více podrobností ;)
Bak

Marien
Desátník
Desátník

Příspěvek od Marien » 28 kvě 2015, 10:26

Také koukám, že jsem tu dlouho nebyl :| Ale jak vidím Gulde se vrátil, tak je to na dobré cestě...
Registrace: CK2
DLC: Ruler designer; Shields I; Shields II
MODY: Synergy project
finální čeština 0.11 pro Synergy Project v1.4 je nyní součástí češtiny CK2 v0.98a

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“