Rady pro Crusader Kings II.

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět
Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Re: Rady pro Crusader Kings II.

Příspěvek od Josif » 08 bře 2019, 17:30

A proč neprodáš državy vazalů ?? Dostaneš cash, vikingové budou mít na deset let útrum a ty pak můžeš všechno zdědit. :) Doporučuji někoho s nadbytkem zlatých mincí. Tohohle chlapíka mi bylo docela i líto :D https://postimg.cc/svRmxSYh
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

Jurig
Četař
Četař

Příspěvek od Jurig » 11 bře 2019, 14:05

Nevíte někdo, co to mám se hrou? Nastavil jsem Aztéckou invazi, Mongolskou jsem dal historickou, už na začátku hry jsem si říkal, že je smetu všechny :D
Aztékové přišli, hromada keců, jen stáli s armádou v Maroku a žádný útok se nekonal, teď už je ani nemůžu najít. Jsem v roce 1290, Mongolové se neobjevili vůbec. Pravda je, že většinu Asie ovládá Seldžucká říše, plně muslimská... Trochu mě to sklamalo, hra ztrácí grády, když máte armádu přes 70 tisíc a druhý nejsilnější- Seldžukové mají maximálně 50 tisíc... to abych rozdal území :shock:
Imperium Bohemica et Rusia et Arabiae Sacrum

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 12 bře 2019, 08:56

Za koho hraješ ?? :) To si nedostal ani event (mongolové) ?? Mohl bys někomu ze své dynastie rozdat nějaké území a udělit mu nezávislost a hrát za něj..
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

Jurig
Četař
Četař

Příspěvek od Jurig » 12 bře 2019, 10:25

Hraju za Přemyslovce- teď císař Vendské říše- Imperium Bojemarum a císař říše Arabské. mám 4 přemyslovské krále jako vazaly, za chvíli udělám i event Slovanské unie. Pak sem dám screen mé obří říše. Event se nekonal, netuším proč, v nastavení jsem to určitě dával. Je to fakt škoda, mám 87 000 vojáků a muslimská říše sotva 50 tisíc, ti ostatní jsou příštipkáři. Rozdávat území ale nechci, to už jsem mohl po křížové výpravě vzít ten flek krále Thrácie, který jsem vyhrál pro jednoho příbuzného :D

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 12 bře 2019, 10:51

Od jakého roku hraješ ?? Já sem rozehrál Český world conquest a zatím to mám teda pěkně rozjetý. :) No pokud si nedostal žádný event pak si to asi nezapnul.. Jediné co bys teď mohl zkusit je cheatnout mongolskej event..

Edit: event 60500

Funguje to jak má.

Jurig
Četař
Četař

Příspěvek od Jurig » 12 bře 2019, 11:10

Aha, tak to zkusím, díky. Začal jsem 1066, dlouho jsem byl vazal SŘŘ, pak jsem zdědil Polsko, dobyl Pomořansko a osamostatnil se. Po krusádě jsem dostal Jeruzalém, tak jsem si dával jednu válku-velké dobytí za druhou a mám i Egypt, Nubii, Arábii a Sýrii. K tomu ten zbytek slovanů na východě. V Čechách a na Moravě mám 27 000 mužů-celé to tam držím sám. Praha už je skoro na max. Taky tam mám všude špitály- v Praze chybí poslední vylepšení. Při morové epidemii už byl mor všude kolem a Čechy čisté :D Jenže pak mě to chytlo taky a vybilo to celou populaci, takže ty špitály jsou fajn spíš na menší epidemie

Jurig
Četař
Četař

Příspěvek od Jurig » 20 bře 2019, 16:33

Máte někdo zkušenost se vzdoropapežem? Mě papež exkomunikoval, protože po mně chtěl za korunovaci hřeb z kříže- mou nejcenější relikvii, tak jsme ho poslal někam, nastavil volnou investituru, ale u mých biskupů je ta ikona na vytvoření vzdoropapeže pořád šedá a píše to tam něco anglicky, ani google translate to nedává :D Nevíte co s tím?

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 20 bře 2019, 19:04

nemohol by si napísať čo presne to tam píše? môže to byť rôzne
a) tvoj vazal má menší názor na teba ako na pápeže
b) nemáš slobodnu investituru v kráľovstve/cisárstve, do ktoreho tvoj vazal de jure patrí
c) vzdoropápež tušim môže byť iba count a vyššie (týmto jedným som si ale nie uplne isty)
atď
“Uvedomte si teda, bratia moji a druhovia v zbroji, že spomienka našej smrti, našej pamiatky, slávy a slobody nám poskytnú večný život.Konštantín XI. Dragases

Timoteus Scholastikos

Jurig
Četař
Četař

Příspěvek od Jurig » 20 bře 2019, 21:12

Tak cé je správně, dal jsem biskupovi Opole a mám papeže :)
Díky moc, nebude dlouho trvat a vyhlásíme svaté tažení na Řím :D

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 05 kvě 2019, 20:57

Ehm.. Co to mělo být ?? Konstantinopol pořád stojí. :D Co se stalo ??

Obrázekbmo atm locations near me

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 20 kvě 2019, 17:19

Mám otázku. Pokud vytvořím poplatnický stát ( Ten který neskončí po smrti mého panovníka) budou na něj mí vazalové schopni zaútočit?? Dejme tomu že vytvořím Konstantinopolskou obchodní republiku dám jí nezávislost a ve válce ji donutím platit tribut. Bude můj řecký vazal schopný vyhlásit válku konstantinopoli?

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 21 kvě 2019, 21:12

myslím že môžu...nie som si istý na 100% ale na 95% som

mimochodom v novom patchi pridaju Sloviensku kultúru :)
“Uvedomte si teda, bratia moji a druhovia v zbroji, že spomienka našej smrti, našej pamiatky, slávy a slobody nám poskytnú večný život.Konštantín XI. Dragases

Timoteus Scholastikos

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 21 kvě 2019, 22:07

Timoteus píše:
21 kvě 2019, 21:12

mimochodom v novom patchi pridaju Sloviensku kultúru :)
:D Po tom co do hry přidali kočky a psy je to taková pomyslná třešnička na dortu. :o

Imperius
Rotný
Rotný

Příspěvek od Imperius » 22 kvě 2019, 06:30

a kde presne to je spomenuté? v dev.diary som nič nenašiel.

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 23 kvě 2019, 09:17

Obrázek

Timoteus Scholastikos

Imperius
Rotný
Rotný

Příspěvek od Imperius » 23 kvě 2019, 15:37

to skôr len premenujú carantanianov na slovincov a budú tvrdiť ,že do toho patria i slováci

Ilmarinen
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Ilmarinen » 16 čer 2019, 13:56

Neviem si rady ako znížiť počet vazalov v prípade, že majú všetci moji vazali titul vojvoda. Odovzdať vazalstvo nemôžem, keďže majú všetci rovný titul vojvodu. Bolo by riešením vzdať sa niektorého kráľovského titulu, urobiť niektorého z vazalov kráľom a potom mu odovzdať respektíve na neho previesť niektorých vojvodských vazalov? Nebude to príliš nebezpečné dať niekomu takú moc? Nemám žiaľ ešte skúsenosť s touto novou verziou, kde je limit vazalov a teda nechcem urobiť niečo čo by malo kvôli neznalosti katastrofálne následky?

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 16 čer 2019, 14:20

Jo rozdej královské tituly. A pokud neztratíš většinu bojeschopných mužů tak by neměl být problém.

Jurig
Četař
Četař

Příspěvek od Jurig » 17 čer 2019, 21:31

hlavně vylepšuj svoje državy. mám v jedné hře asi 9 královských vazalů, ale držím osobně všechna hrabství v Českém království a jen tady mám přes 20 tisíc bojovníků, navíc maximálně vylepšených přes výzkum. K tomu 2x tolik družin. i kdyby se proti mně spikli všichni, tak to nedají :D

alchymik
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od alchymik » 24 čer 2019, 17:14

Ilmarinen píše:
16 čer 2019, 13:56
Neviem si rady ako znížiť počet vazalov v prípade, že majú všetci moji vazali titul vojvoda. Odovzdať vazalstvo nemôžem, keďže majú všetci rovný titul vojvodu. Bolo by riešením vzdať sa niektorého kráľovského titulu, urobiť niektorého z vazalov kráľom a potom mu odovzdať respektíve na neho previesť niektorých vojvodských vazalov? Nebude to príliš nebezpečné dať niekomu takú moc? Nemám žiaľ ešte skúsenosť s touto novou verziou, kde je limit vazalov a teda nechcem urobiť niečo čo by malo kvôli neznalosti katastrofálne následky?
Předpokládám, že když uvažuješ o rozhazování království, jsi císař a tam se mi docela osvědčil systém místokrálů, kdy po smrti místokrále se ti královský titul vrátí zpátky. Sice je za udělené místokrálovství opinion penalty pro normální krále, ale pokud žádné nemáš, nevadí. Používal jsem to kvůlivá tomu, že jsem si chtěl v klidu "vyšlechtit" vlastní větvě rodu, kterým bych pak udělil normální království a také jsem měl moc vazalů. Pokud jsi feudál, tak by se ti taky myslím neměli počítat do limitu vazalové s kmenovou organizací, s čímž se dá taky sem tam kalkulovat. No a nebo by mohlo být řešením udělit někomu víc vévodských titulů, ale předpokládám, že to bys jej musel někomu sebrat.

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“