Rady pro Crusader Kings II.

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět
Ilmarinen
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Re: Rady pro Crusader Kings II.

Příspěvek od Ilmarinen » 08 led 2019, 10:10

Musíš zmeniť pravidlá dedenia v záložke zákony. Na to ale musíš splniť podmienky, ktoré máš uvedené keď kurzorom prejdeš na konkrétny typ dedičského pravidla.

ChocolateCZ
Vojín
Vojín

Příspěvek od ChocolateCZ » 14 led 2019, 20:01

Ahoj, prosím o radu. Chtěl bych přijmout feudalismus, ale musím splnit dva body, ale nevím jak na to.

1) X není nereformovaný pohan - jasně to chápu, jen mi není úplně jasné, jak přijmu nějaké náboženství. Stalo se mi, že na mé území přišel kněz a já přijmul katolictví. Jenže po smrti vládce jsem byl zase pohan. Mé otázky: Jak konvertuju k nějaké víře? Jak zamezím, abych po smrti vládce nebyl zase pohan?
2) X typ državy je hrad. Jak ten hrad vybuduju? Můžu stavět jen pevnosti a nic víc. Všude mám převážně chrámy.

Díky moc za rady :smile:

Barrynko
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Barrynko » 14 led 2019, 23:31

ChocolateCZ píše:
14 led 2019, 20:01
Ahoj, prosím o radu. Chtěl bych přijmout feudalismus, ale musím splnit dva body, ale nevím jak na to.

1) X není nereformovaný pohan - jasně to chápu, jen mi není úplně jasné, jak přijmu nějaké náboženství. Stalo se mi, že na mé území přišel kněz a já přijmul katolictví. Jenže po smrti vládce jsem byl zase pohan. Mé otázky: Jak konvertuju k nějaké víře? Jak zamezím, abych po smrti vládce nebyl zase pohan?
2) X typ državy je hrad. Jak ten hrad vybuduju? Můžu stavět jen pevnosti a nic víc. Všude mám převážně chrámy.

Díky moc za rady :smile:
Ahoj,
Bod jedna: pohanom môžeš ostať, ale musíš náboženstvo zreformovať. Ak pôjdeš do náboženského menu, tak tam nájdeš podmienky ktoré musíš splniť, aby si ho zreformoval (ja som teraz reformoval africké náboženstvo a musel som vlastniť 3 z 5 svätých miest daného náboženstva, náboženské autorita musela byť xy% a k tomu potrebuješ ešte kopec piety)

Bod dva: Danú stavbu, musíš mať postavenú na max levely v tvojom hlavnom meste. Napr. ak hráš za TRIBE, tak musíš mať HILLFORT IV + samozrejme ďalšie podmienky, ktoré tam máš spomenuté.

ChocolateCZ
Vojín
Vojín

Příspěvek od ChocolateCZ » 15 led 2019, 12:14

Barrynko píše:
14 led 2019, 23:31
Ahoj,
Bod jedna: pohanom môžeš ostať, ale musíš náboženstvo zreformovať. Ak pôjdeš do náboženského menu, tak tam nájdeš podmienky ktoré musíš splniť, aby si ho zreformoval (ja som teraz reformoval africké náboženstvo a musel som vlastniť 3 z 5 svätých miest daného náboženstva, náboženské autorita musela byť xy% a k tomu potrebuješ ešte kopec piety)

Bod dva: Danú stavbu, musíš mať postavenú na max levely v tvojom hlavnom meste. Napr. ak hráš za TRIBE, tak musíš mať HILLFORT IV + samozrejme ďalšie podmienky, ktoré tam máš spomenuté.
Děkuju moc! :clapping:

mikhail
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od mikhail » 12 úno 2019, 11:09

Zdravím, hrám tutorial za León. Zmenil som následníctvo na Ultimogenitúru. Podľa českého prekladu som si myslel, že VŠETKY tituly bude dediť najmladší, ale teraz mi hlási že Kastíliu bude dediť starší syn. Je teda chyba v preklade, alebo som ja niečo zle pochopil?

Cizinec
Podplukovník
Podplukovník
Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke

Příspěvek od Cizinec » 12 úno 2019, 16:16

mikhail píše:
12 úno 2019, 11:09
Zdravím, hrám tutorial za León. Zmenil som následníctvo na Ultimogenitúru. Podľa českého prekladu som si myslel, že VŠETKY tituly bude dediť najmladší, ale teraz mi hlási že Kastíliu bude dediť starší syn. Je teda chyba v preklade, alebo som ja niečo zle pochopil?
A tu Ultimogenituru máš uzákoněnou jen v Leonu a nebo i v Kastílii? Pokud se dobře vzpomínám, každé království/knížectví atd., pokud není zařazené do nějakého vyššího celku, má vlastní zákony.
SOMUA měla dvě verze - model "standart" s poklopem a model "kabrio" bez poklopu.

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

mikhail
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od mikhail » 12 úno 2019, 16:29

Cizinec píše:
12 úno 2019, 16:16
A tu Ultimogenituru máš uzákoněnou jen v Leonu a nebo i v Kastílii? Pokud se dobře vzpomínám, každé království/knížectví atd., pokud není zařazené do nějakého vyššího celku, má vlastní zákony.
Aha...no to budem musieť pozrieť. Díkes za info :)

mikhail
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od mikhail » 13 úno 2019, 09:55

Cizinec píše:
12 úno 2019, 16:16
Bolo to presne ako si písal. Ďakujem za radu.

Jurig
Četař
Četař

Příspěvek od Jurig » 25 úno 2019, 22:19

Zdravím všecky,

Prvně jsem se rozhodl hrát za křesťany. Zaráží mě jedna věc- nemám v říši jediného arcibiskupa a nikde jsem nenašel možnost, jak povýšit nějaké biskupství- třeba chrám v Břevnově- na arcibiskupství.
Arcibiskupové jsou tam ve hře jen ti, kteří už existovali v době zahájení 1066- tedy ve SŘŘ v Mohuči apod.
Imperium Bojemarum nutně potřebuje své arcibiskupy, alespoň jednoho pro každé království :D
Imperium Bohemica et Rusia et Arabiae Sacrum

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 26 úno 2019, 10:18

Nevím to jistě páč sem to snad nikdy nedělal ale nešlo by to udělat tak že tomu biskupovi dáš hrabství a pak vévodství ??

Edit: https://i.postimg.cc/GtFY4rvv/20190226101331-1.jpg
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

Jurig
Četař
Četař

Příspěvek od Jurig » 26 úno 2019, 10:40

Aha, tak to zkusím, ale ne v Čechách, protože České vévodství a markrabství Moravské držím už spoustu let komplet já, a mám tady 20 000 mužů vlastní hotovosti a obrovské příjmy :)

Zjistím jak to je potom s dědictvím takového Arcibiskupství a dám vědět poznatky z praxe.

díky moc

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 26 úno 2019, 10:57

dedí sa tak ako pri bežnom biskupstve (voľné dedenie dvoranom/náhodným človekom alebo dosadeným človekom - t.j. taktisto tu platí investitúra ako pri bežnom biskupstve)....priznám sa že toto by som v hre prekopal a vytvoril zvlášť systém arcibiskupstiev, pričom by každé malo svoju pôsobnosť a jeho nositeľ by mohol ale aj nemusel mať zemský titul ....
problém je že teraz keď je niekto "arcibiskup" (ako si ho nazval) tak nie je arcibiskup ale "knieža-biskup" alebo "gróf-biskup" ale nie arcibiskup...čo zodpovedá asi tomuto https://cs.wikipedia.org/wiki/Kn%C3%AD%C5%BEe-biskup

taktiež je nemožné mať v každom kráľovstve arcibiskupstvo (myslím že to je tak že klér môže mať len nejaké percento panstiev, presné už neviem)

inak ma udivuje ako málo ľudí hráva za kresťanov, obzvlášť za katolíkov, čo na tých pohanoch také vidíte :D :D :D (nemusíte odpovedať, viem :D ja osobne ale za nich hrávam málo)
“Uvedomte si teda, bratia moji a druhovia v zbroji, že spomienka našej smrti, našej pamiatky, slávy a slobody nám poskytnú večný život.Konštantín XI. Dragases

Timoteus Scholastikos

Jurig
Četař
Četař

Příspěvek od Jurig » 26 úno 2019, 12:13

No já hraju za katolíky prvně, předtím jen slovan, romuva nebo germán, ale musím uznat, že je to parádní hra, přece jen se to nejmenuje křížáčtí králové pro nic za nic. Pro katolíky je ta hra nejpropracovanější. Teď jsem koupil Holy fury a bavím se :smile: Český císař teď utratil 1300 za korunovaci od papeže a pozval na ni všechny katolické vládce :D
Až to dohraju, zkusím zase Slovany, jak se nové DLC ukáže tam, ale katolíci supr.

Ilmarinen
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Ilmarinen » 26 úno 2019, 13:36

Timoteus píše:
26 úno 2019, 10:57
inak ma udivuje ako málo ľudí hráva za kresťanov, obzvlášť za katolíkov, čo na tých pohanoch také vidíte :D :D :D (nemusíte odpovedať, viem :D ja osobne ale za nich hrávam málo)
Tak s tými pohanmi je to taká väčšia "romantika" a hlavne tá výzva reformovať vieru a raziť si svoj prúd mimo toho obligátneho kresťanského je vcelku lákavá.
Naposledy upravil(a) Ilmarinen dne 26 úno 2019, 22:16, celkem upraveno 1 x.

Lubis
Praporčík
Praporčík

Příspěvek od Lubis » 26 úno 2019, 22:06

U toho davani zemskych titulu knezim pozor, nevim jestli to neprekopali, ale platilo to, ze pokud se z tohoto kneze stat papez, tak jeho uzemi preslo pod svrchovanost papezskeho statu.

Inman
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Inman » 27 úno 2019, 12:42

Josif píše:
26 úno 2019, 10:18
Nevím to jistě páč sem to snad nikdy nedělal ale nešlo by to udělat tak že tomu biskupovi dáš hrabství a pak vévodství ??

Edit: https://i.postimg.cc/GtFY4rvv/20190226101331-1.jpg
A ja mel za to, ze arcibiskupove jsou ti, kteri jsou v okne u papeze a z kterych se nasledne papez voli. Ale to jsou vlastne kardinalove.

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 28 úno 2019, 18:58

to čo píše Lubis neplatí...(nedostávaju nezávislosť ak su zvolení)
“Uvedomte si teda, bratia moji a druhovia v zbroji, že spomienka našej smrti, našej pamiatky, slávy a slobody nám poskytnú večný život.Konštantín XI. Dragases

Timoteus Scholastikos

konpok
Vojín
Vojín

Příspěvek od konpok » 08 bře 2019, 11:15

Zdravim,
potreboval bych poradit ohledne vikingu. Hraju za Mojmirovce a jsem nekde kolem 950. Uz nekolik desitek let me obtezuji vikingove. Skonci to nekdy samo nebo musim proti nim neco udelat? V jednom kuse se mi tam rabuji jedna dve bandy a kdyz je znicim tak jakmile prijde obleva tak sup a priplujou dalsi :)

Smlouvat se mi snimi nechce pac chteji nejake uzemi a to jim nedam.

Diky

Ilmarinen
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Ilmarinen » 08 bře 2019, 11:29

No musíš to len vydržať, alebo prijmú časom Severania kresťanstvo a nájazdy ustanú, alebo reformujú vieru a bude to furt. Musíš len v rámci možností posilňovať čo najviac aby si pre nich bol obtiažnou korisťou.
Nikto, kto bol v tom období v dosahu morského pobrežia alebo v blízkosti veľkých riek to nemal vtedy jednoduché :D

Imperius
Rotný
Rotný

Příspěvek od Imperius » 08 bře 2019, 12:21

stavaj pevnosti ,potom sa ti mensi najazdnici vyhnu ak nepridu s 1500+ bojovnikmi :pitka:

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“