Rady pro Crusader Kings II.

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
Lubis
Praporčík
Praporčík

Re: Rady pro Crusader Kings II.

Příspěvek od Lubis » 14 led 2018, 17:06

Pokud tvuj vazal ziska stejny titul jako mas ty,napr. jsi vevoda cesky a on ziska vevodu pomoranskeho, stane se samostatnym.
To je bezna praxe.

MATA
Četař
Četař

Příspěvek od MATA » 14 led 2018, 22:45

Pro me to jsou kolaboranti a to trestam smrti :-D

Jurig
Desátník
Desátník

převzetí Fylkirátu

Příspěvek od Jurig » 27 úno 2018, 11:50

Ahoj,
Rozehrál jsem si zajímavou hru. Malý král z ostrova Man na Charlemagne a staré bohy, od 762 n.l. Syna jsem poslal do švédska aby změnil víru na germánskou. teď vládne on, na ostrově a v Irsku buduju velšské germánství a daří se.
Mám problém: Dánský král, můj švagr, reformoval germánskou víru a stal se Fylkirem, už umřel a sdědil to jeho synovec. Osobně jsem reformoval, to je v pohodě. Teď ale nevím, jestli nějak můžu získat titul Fylkira. Dědí se v rodině, to vím, jednou jsem hrál za Svitjod a reformoval jsem. Musím titul zdědit nějakým přiženěním do rodiny a likvidací soupeřů, nebo ho dostanu když obsadím většinu svatých míst? V intrikách to nikde nejde.
díky moc
Fylkir Elidyr spravedlivý, ochránce víry, ravager, císař Ymerodraeth yr Almaen y Gorllewin, germánské říše západu. Král pěti království a hlava rodu Manaw

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 05 bře 2018, 21:04

Tak co vyřešil jsi to ??
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

Jurig
Desátník
Desátník

Příspěvek od Jurig » 06 bře 2018, 09:36

Kdepak, zatím ne. Fylkirova rodina je hodně rozrostlá, takže se mi vzájemnou sňatkovou politikou nepovedlo zařadit na seznam dědiců. Co se území týče, mám zatím jen Irské království, odehráno asi sto let. Nechci dělat nějakou obrovskou říši, která se mi v další generaci rozpadne.
Pořád uvítám rady v rovině teorie :)
Fylkir Elidyr spravedlivý, ochránce víry, ravager, císař Ymerodraeth yr Almaen y Gorllewin, germánské říše západu. Král pěti království a hlava rodu Manaw

Jurig
Desátník
Desátník

Příspěvek od Jurig » 07 bře 2018, 13:01

Jurig píše:Kdepak, zatím ne. Fylkirova rodina je hodně rozrostlá, takže se mi vzájemnou sňatkovou politikou nepovedlo zařadit na seznam dědiců. Co se území týče, mám zatím jen Irské království, odehráno asi sto let. Nechci dělat nějakou obrovskou říši, která se mi v další generaci rozpadne.
Pořád uvítám rady v rovině teorie :)

Tak z toho co je přímo ve hře- Fylkirát jako titul nelze uzurpovat, jde pouze zdědit a podle dědiců to vypadá, že se dědí současně s hlavním zemským titulem držitele- takže pokud bych se chtěl stát fylkirem, musel bych být dědicem Dánského krále. Vzhledem k mým příbuzenským vazbám by to možná šlo, ale musel bych vyvraždit celou rozvětnou rodinu, a těch je odhadem přes sto a vládnou ve třech královstvích :twisted: .

Rada pro budoucí hráče za vikingy: reformujte církev dřív než to stihne konkurence :D

Ilmarinen
Četař
Četař

Příspěvek od Ilmarinen » 07 bře 2018, 13:28

Ja som začal hrať za rod Hvitserk, zatiaľ sa mi vcelku darí, už som v roku 1078 a ovládam značné územie. Taktiež plánujem reformovať pohanskú vieru. Ovládam zatiaľ však iba Tholen a Hleiðra, prežil som úspešne niekoľko krížových výprav a som na dobrej ceste k vojne s Nórmi a ovládnutí aj tretieho posvätného miesta tak snáď čo najskôr pohanstvo reformujem.
Mimochodom s tými rodinnými väzbami a dedičstvami to riešim tak, že akonáhle sa mi narodí prvý syn tak sa s manželkou rozvádzam, totiž s každým ďalším synom sa u Severanov ríša delí medzi nich. Zatiaľ takto fungujem už niekoľko generácii, síce s určitým rizikom, že ostanem bez dediča.

Jurig
Desátník
Desátník

Příspěvek od Jurig » 07 bře 2018, 15:15

Ilmarinen píše:Ja som začal hrať za rod Hvitserk, zatiaľ sa mi vcelku darí, už som v roku 1078 a ovládam značné územie. Taktiež plánujem reformovať pohanskú vieru. Ovládam zatiaľ však iba Tholen a Hleiðra, prežil som úspešne niekoľko krížových výprav a som na dobrej ceste k vojne s Nórmi a ovládnutí aj tretieho posvätného miesta tak snáď čo najskôr pohanstvo reformujem.
Mimochodom s tými rodinnými väzbami a dedičstvami to riešim tak, že akonáhle sa mi narodí prvý syn tak sa s manželkou rozvádzam, totiž s každým ďalším synom sa u Severanov ríša delí medzi nich. Zatiaľ takto fungujem už niekoľko generácii, síce s určitým rizikom, že ostanem bez dediča.

Jo, dědictví je prekérní, teď mám pět synů- napadlo mě, že obsadím a vytvořím vévodství na pevnině- válčím ve Francii a na Pyrenejském poloostrově. Sám mám královský titul Irska- otázka: když těm mladším synům dám ještě za života každému jedno tohle vévodství a samostatnost, ztratí nároky na hrabství v Irsku, nebo mi tu zemičku po smrti krále rozeberou? dědictví je typické agnát-kognát gavelkind, kmenový systém.

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 07 bře 2018, 16:50

Samozřejmě že by si tvoji zemičku rozebrali. :wink: :)
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

Ilmarinen
Četař
Četař

Příspěvek od Ilmarinen » 08 bře 2018, 06:26

na obrazovke hore medzi upozorneniami ti vypíše, ktoré územia stratíš resp. pripadnú súrodencom po smrti panovníka. Keď podržíš kurzor na upozornení tak ti to ukáže.

Jurig
Desátník
Desátník

Příspěvek od Jurig » 08 bře 2018, 13:06

Jo, to mi ukazuje, teď jsem ve stádiu pokusu: obsadil jsem a vytvořil království Navarra- má to jen dvě hrabství. Dal jsem je nejmladšímu synovi- ještě neměl žádné území, je nezletilý. Tím že má stejný titul jako já-stal se králem, je jeho země nezávislá. On už nemá žádné další nároky na moje území. Dalšího syna otrávili- o tom spiknutí jsem věděl, ale neměl jsem to srdce jim to překazit :D :twisted: . Teď jsem dobyl jedno vévodství ve Francii-Poitiers. Chci ho dát dalšímu synovi a dát mu potom samostatnost-uvidím, jestli taky ztratí nároky na území v Irsku. On už ale v Irsku pár hrabství má, takže mu je napřed musím vzít, z toho bude pravděpodobně občanská válka :twisted: . Pak napíšu, jestli to bude fungovat.
Mě jde v téhle hře o to, aby na ostrovech neměl můj panovník problémy se sourozenci. V Evropě ať si moje děti vládnou jak chtějí, aspoň ubude křesťanů a muslimů a za chvilku to tam bude samý viking :twisted:

Ilmarinen
Četař
Četař

Příspěvek od Ilmarinen » 08 bře 2018, 14:22

s tým odobratím územia pozor, dosť si tým rozhneváš všetkých vazalov. Narastie tým všeobecná nespokojnosť, budú sa proti tebe množiť frakcie do ktorých sa poľahky bude pridávať viac nespokojných vazalov a môžeš si spôsobiť zbytočné problémy. Môžeš sa ocitnúť vo vojne ktorú nemusíš ustáť. Ešte stále môžeš samozrejme ísť cestou intríg, môžeš dať synov povraždiť ak máš dostatok finančných prostriedkov a samozrejme aj vysoký percentuálny predpoklad úspešnosti. No je to vabank, nie vždy sa to podarí a ak vraha odhalia a mučením prezradí tvoje meno, tiež to nebude výhra. Prídeš okrem peňazí aj o popularitu a zbožnosť.

Jurig
Desátník
Desátník

Příspěvek od Jurig » 11 dub 2018, 12:33

Zdravím všechny pohany
Mám tady opět dotaz ke germánům- na svatý řád.
Fakta z wikipedie- rok nejméně 920, Old gods, jedno z území Rügen, Werle, Stettin nebo Wolgast musí být v držení germánů, víra germánská nebo reformovaná germánská a ještě tam píšou kultura norská

Moje situace- jsem reformovaný germánský král, velšská kultura. osobně vlastním od roku 900 Rügen, území konvertováno na reform. germánské, kultura je pomořanská. Ostatní místa k vytvoření jsou v držení reformovaných slovanů- království Pomořansko. Momentálně rok už 945, řád stále nikde.

Kde je chyba?
Moje domněnky:
1) Rügen by musel vlastnit přímo germánský Fylkir- to je král Dánska, titul mu nevezmu, leda by ho sám zrušil, což neudělá :lol: Jenže podle mně s tím Fylkir nemá nic společného, když pro vznik svatého řádu nemusí germáni ani reformovat.
2) špatná kultura- jenže i když ji dokážu změnit, tak jedině na Velšskou- myslíte, že by pomohlo, dát Rügen nějakému seveřanovi a udělit mu třeba samostatnost- tak aby si sám dokázal změnit kulturu na severskou? Nechci to zkoušet jen tak, docela jsem do Rügen investoval a navíc bych ho musel těch x let chránit svým spojenectvím.

Pokud s tím někdo máte zkušenosti, dejte prosím vědět.

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 11 dub 2018, 17:10

Chvilku to trvá. Pokud by jsi to chtěl zrychlit mohl by si to přepsat. (Nejen rychlost eventu ale i potřebnou kuturu atd.).

Jurig
Desátník
Desátník

Příspěvek od Jurig » 24 dub 2018, 10:10

FYLKIRÁT

Ještě jednou se vrátím k tomu titulu Fylkira. Zjevně neexistuje možnost, jak ji odejmout, stále to píše, že nelze uzurpovat titul náboženského vůdce. Fylkirovi v mé hře, Dánskému králi, jsem sebral většinu území i titul krále. Teď už mám v držení i 3 posvátná místa germánské víry, on ani jediné a vládne už jen v pěti hrabstvích a má jeden vévodský titul.
Pochopil bych, kdybych mu o titul mohl vyhlásit válku, jako casus belli by sloužilo právě držení posvátných míst a třeba by se na jeho stranu přidali všichni germánští vládci. Tohle mě docela zklamalo, zatím snad jediná chyba na perfektní hře.
Ještě že nehraju iron mana. Asi večer přepnu na Fylkira a přivedu ho k rozumu a zrušení titulu. Kdyby byl soudný, už by to dávno udělal :twisted:

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 24 dub 2018, 12:54

Fylkirát by měl být dědičný titul. Například v mé hře za germánské Skotsko ( Byl si mi inspirací :D ) zdědili Skandinávskou říši i s fylkirátem nějací joudové z nezajímavé dynastie.

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 06 črc 2018, 15:15

Měli jste někdo problém že vám občas někdy zmizeli nějaké zlaťáky aniž by jste věděli kam ?? Mám problém. :) Poslední dva ( herní :D ) roky mě někdo okrádá. :?
Ztráta činí ( zatím :!: :!: ) něco kolem 1000 zlatek. :evil: Každý měsíc zacinkají zlaťáky a určitá suma zmizí neznámo kam. :( :(
Jak vidíte zde na obrázku dokonce sem zbankrotoval. :? Obrázek

Proto sem se rozhodl vyplenit Itálii abych si získal čas na vyřešení téhle otázečky. Pojal jsem podezření na jednu ze svých žen.. Obrázek

Rozhodl jsem se že se jí co nejdříve zbavím. No byl jsem obviněn že jsem to byl já kdo nařídil její otravu. :o Bohužel ten korupčník pořád pobíhá na svobodě !! Nějaké nápady ?? Nevíte kdo by to mohl být ??

Ilmarinen
Četař
Četař

Příspěvek od Ilmarinen » 07 črc 2018, 19:17

Nemáš náhodou najatých nejakých zabudnutých žoldnierov, ktorých si po vojne zabudol rozpustiť a tí stále poberajú žold?

No ako sa vraví, za všetkým hľadaj ženu :D tak možno ak sa zbavíš manželky zistíš, že si mohol byť už dávno boháč :lol:

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 07 črc 2018, 20:59

Už jsem to vyřešil. :) Náhodou jsem si všiml že jeden postarší vazal mi dělá vezíra. Byl neschopnej, starej a navíc měl rakovinu. Rozhodl jsem se že ho vyhodím z rady a na jeho místo dostavím někoho schopnějšího. Ať se klidně postaví na hlavu dědek jeden plesnivej. :D No a jako mávnutím kouzelného proutku krádeže přestaly. :) :tssa:

Obrázek

Schulmi
Četař
Četař

Příspěvek od Schulmi » 30 zář 2018, 08:04

Zdar, mám dotaz. Když nechám svého dvořana shromáždit kolem sebe žoldnéřskou kompanii, bude pak její nábor levnější než u předefinovaných žoldáků nebo cenově vychází stejně?

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“