Rady pro Crusader Kings II.

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
tenzor
Rotný
Rotný

Re: Rady pro Crusader Kings II.

Příspěvek od tenzor » 11 kvě 2017, 18:54

Ale kdeže...
Stačí změnit v defines.lua:
REFORM_RELIGION_MIN_HOLY_SITES = 3, -- Number of holy sites you must control to reform a pagan faith

Většina věcí, pokud člověk nepotřebuje měnit mapy apod. se dají udělat změnami textových souborů v common. Akorát si je potřeba uvědomit, že každý update daného souboru znamená, že se ty změny přepíšou. Takže je dobré si to zálohovat, případně, pokud chci dělat hodně změn v hodně souborech, to přece jen udělat jako mod.
Ad ironman nevím, ale předpokládám, že si to bude kontrolovat CRC souborů, aby někdo nepodváděl :mrgreen:

Imperius
Četař
Četař

Příspěvek od Imperius » 12 kvě 2017, 07:29

Dikes moc urcite to cez vikend vyskusam :salute:

Imperius
Četař
Četař

Příspěvek od Imperius » 15 kvě 2017, 11:19

Tak to nefungovalo.I po zmane to v.lua to chce stale 3 holy sutre na hipisackeho peruna.

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 15 kvě 2017, 13:34

neporadím ti ohľadne toho modovania...no ak chceš reformovať len v nejakej hre, a nie clkovo aby to bolo vo všerych hrach tak ak a)ak je to ironman, nepojde to inak ako normalnou cesto, b)ak to nie je ironman, použí cheat, získaj ním tretí holysite a po reformacii ho daruj vazalovi a daj mu samostatnosť...(tým sa dostaneš tam kde si bol len budeš reformovaný)
Crusader Kings II

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 15 kvě 2017, 21:50

Imperius: pak sis to asi nechal updatnout jeste pred spustenim.. zkusil jsem to nastavit a za velkonacelnika Mazovska (ma v drzeni 1 holy site) a hned prvni den jsem reformoval... :roll:

REFORM_RELIGION_MIN_AUTHORITY = 0.05, -- Moral authority required to reform a pagan faith
REFORM_RELIGION_MIN_HOLY_SITES = 1, -- Number of holy sites you must control to reform a pagan faith
REFORM_RELIGION_PIETY_COST = 5, -- Piety cost of reforming a pagan faith

Puvodni hodnoty byly 0.5, 3 a 750

Edit: Pripadne sis ulozil defines.lua a jako defines.lua.txt :D

Minreth
Podplukovník
Podplukovník

Příspěvek od Minreth » 15 kvě 2017, 22:00

Doporučoval bych vám nikdy needitovat kmenové soubory hry. CKčko i po navrácení původních občas předstírá, že se jedná o jinou verzi hry a nepustí vás do verze shodné pro multiplayer. Udělání takového skoro prázdného módu je záležitost dvou minut, viz zde: http://www.ckiiwiki.com/Modding :smile:
Kronikář hetharijský, byzantský a wylamský, historik Res Publicy
Velkovévoda Friedrich I. Bádenský (Německo 1866)
Martin z Blatavníka (†), velitel Plzeňského landfrýdu, a jeho syn Jošt z Blatavníka, pán Plzně, Tachova a Žebráku (Husitské války)
Lord Eldred Arryn, princ Hory a Údolí, pán Orlího Hnízda, Strážce Východu a Ochránce Údolí (Blackfyreovo povstání)
Dóže Manuel Saggio z Luccy, arcibankéř italský (Itálie 1796)
Aeddan I. Gwyrdd, král velšský, iarla jihoirský a západomercijský (Anglie 960)
Sigismund III. Stříbrovlasý (†), kníže hauenský, a jeho synovec Dietrich I. Obnovitel, král kvilamský a kníže hauenský (Pět knížectví)

Imperius
Četař
Četař

Příspěvek od Imperius » 17 kvě 2017, 10:13

Dalsi vikend to skusim este raz+ bez modov co mi tam pridavaju narodnosti a stare nabozenstva.Zatial som to skusal reformovat len za Nitransky kmen.mozno to nejaky z modov upravuje na stare hodnoti i po zmenev.lua

Danator
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od Danator » 22 kvě 2017, 09:48

Zdravým všetkých,

Mam otázku ohľadne vyhlásenia vojny inému štátu a požiadaviek na víťazstvo. Dám príklad Morava a Avari. V prípade Moravy môžem vyhlasovať vojnu Avarom do kým mam prestíž. Moja otázka sa týka požiadavkám na víťazstvo. Je možne v jednej vojne žiadať viac ako jednu provinciu? Povedzme Ostrihom, Pressburg, Nitru atď.… Niečo ako je v Stellaris keď vyhlasujem vojnu môžem dať viac požiadaviek na víťazstvo. Samozrejme že v prípade prehry alebo bieleho mieru ma to bude stáť viac zdrojov. V CK2 prestíže a peňazí. Poraďte ako na tento problém a vyhrať rýchlejšie než vedením neustálych vojen po jednej provincii.

D.

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 22 kvě 2017, 18:13

V CK2 je pevně dané, co se stane v případě vítězství, bílého míru a vzdání se, je to možné zjistit už při vyhlašování války. Pokud se vede kvůli nějakému území, tak přesně to vítěz dostane (případně ten, pro kterého útočník válku vyhlásil, pokud je to kvůli cizímu nároku). Není možné jako v EU4 vyhlásit válku kvůli prkotině a pak chtít 5 provincií, na které nemám nárok, jen proto, že nepřítel byl drtivě poražen.
Větší území jde dobývat tehdy, pokud je například nárok na knížectví nebo v případě nomádů je možné dobýt i celé království bez nějakého speciálního nároku. Dále se dá vyhlašovat Svatá válka o větší územní celky apod.

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 24 kvě 2017, 13:02

neviem kedy ale teraz niekedy vyjde nové dlc? alebo patch....nvm v čom to bude zahrnuté a to sa bude venovať práve cassus beli...takže už sa zrejme nebude musieť dobývať len po jednej provincii ale viacerých....ae nevieme presne ešte ako to bude...
Crusader Kings II

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

destanov
Rotný
Rotný

Příspěvek od destanov » 13 čer 2017, 21:04

Nechci ani tak vyloženě radu, ale spíš rozlousknout oříšek...Stalo se vám už někdy, že se najednou zničehonic půlka Francie stala slovansky věřící, ačkoliv slovanskému pohanství zbývalo jen pár provincií daleko na východě? :D

werrek
Četař
Četař

Příspěvek od werrek » 14 čer 2017, 08:14

Může to souviset s posledním DLC Monk and mystic a patchem.

Patch features
Secret cults

Almost all of the main (non-heretic) religions have a corresponding "secret cult", consisting of followers who falsely profess faith in one religion while secretly belonging to another.[10]

Members get missions and powers to induce Sympathy for their real religion in other characters in the realm as well as the population in the counties
At the highest rank, the ruler can overtly embrace the religion and convert. With careful groundwork, an extremely powerful religious revolt can be staged.

Note: You may only form a Secret Cult as a pagan if the religion has already been reformed.

těžko říct jak s tím pracuje AI

Imperius
Četař
Četař

Příspěvek od Imperius » 14 čer 2017, 09:24

Dotaz.
Ked dam vytvorim kniezatstvo a darujem ho niekomu z rodiny.Je lepsie mu dat i vsetkych poddanich vnom ? Oplati sa vlastne vytvarat kniezatsva?

werrek
Četař
Četař

Příspěvek od werrek » 14 čer 2017, 09:43

Vytvářet knížectví je všeobecně nutnost, protože je omezený počet vazalů (a taky je za to dost prestiže). Jestliže má knížectví např. 3 hrabství a pokud by v každém byl jiný hrabě, tak máš tři další vazaly namísto jednoho knížete.

Když chceš někomu udělit knížectví a vlastníš např. všechna 3 hrabství která ho tvoří, tak je lepší dát každé hrabství někomu jinému a nakonec jednomu z nich udělit knížecí titul. Tím pádem druzí dva budou jeho vazaly. Tímto redukuješ moc a příjmy knížat. Když knížeti nedáš všechny jeho de jure vazaly, tak máš silné postihy ke vzahům.

Příslušníkům rodu se oplatí dávat tituly na úrovni knížete, jenom když nemá nárok na tvůj hlavní titul.

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 14 čer 2017, 16:39

Takhle obecně to říct nejde. Za knížectví ve svém držení má vládce postih -10 ke vztahům s vazaly za 3. a každé další knížectví. Prestiž jde jen z toho, které drží a pak je samozřejmě jednorázová při vytvoření. Navíc udělením knížectví bezvýznamnému loajálnímu hrabátku, se může z něj stát nebezpečný rival s velkou mocí, pokud člověk nesleduje, koho má za ženu, jaké má vztahy a spojenectví apod. :). A to jsem ještě nepřipomněl, že někteří rádi odeberou hraběcí tituly vazalům, takže myšlenka, že nebude mít velkou moc, je jen chabá teorie. Pokud bych měl možnost vytvořit knížectví o dvou hrabstvích, měl víc než dvě knížectví a nebyl bych na limitu vazalů, určitě bych to neudělal.
Mimochodem, AI občas záměrně likviduje tituly pod sebou, ale většinou jde o království pod císaři.
Určité řešení problému s knížectvími, kdy je špatné je mít a někdy ještě horší je rozdat, spočívá v dosažení zákonů o nedědičném propůjčování knížectví (vice-duchies), pokud je odebrání bez postihu, tak se tím dají elegatně a v předstihu řešit problémy s příliš mocnými vazaly.

werrek
Četař
Četař

Příspěvek od werrek » 14 čer 2017, 17:51

Je to tak jak jsi napsal. Doufal jsem, že z toho mého výplodu vyplyne, že vytváření knížectví je hlavně z důvodu omezení množství vazalů, resp. pokud jseš přes limit, hrozí po smrti vládce ztráta těchto vazalů. Samozřejmě myšleno alespoň ze začátku snížit moc knížete tím, že mu nedáš všechna hrabství.
Postupný růst moci knířat je samozřejmost, páč se velice rádi druží s jinými knížaty a než se naděješ kus země ovládá jeden člověk. Celkem účinné je vyžadování gavelkindu u svých vazalů (mimochodem nikde jsem se nedopídil jestli to je historická reálie nebo nový mechanismus hry). Tak i tak tímto způsobem lze jakštakš rozdrobit moc svých vazalů.
Vice-duchies je záležitost až poměrně pozdní fáze hry. Mimochodem přestiž generejí i vazalské tituly nejen držené B)

tenzor
Rotný
Rotný

Příspěvek od tenzor » 14 čer 2017, 18:47

Gavelkind je (kromě raného středověku a to ještě samozřejmě ne pro celou Evropu) ahistorická záležitost. Nejvíc mě dojme, když mám primogenituru od začátku 11. století a v půlce 13. je pořád největší zájem šlechticů vyhlásit gavelkind. No ale jak píšeš, s novými verzemi jde tuhle zbraň použít i proti vazalům :)
S tou prestiží jsem to tak detailně nesledoval, měl jsem pocit, že se počítají jen ty držené.

Kos112567
Vojín
Vojín

Příspěvek od Kos112567 » 13 srp 2017, 11:02

Ahoj,
mám takový problém s vazaly - u všech svých vazalů mám postih -50 s vysvětlivkou "Příliš mnoho držených vévodství". Jakým způsobem mohu toto odstranit? Rozlehlost panství mám přesně 9/9 a počet vazalů přesně 17/17.
Další věcí co mi moc nejde do hlavy je ztráta titulů. Pokud se mi narodí druhý syn, okamžitě mi vyjede upozornění, že následující vévodství/hrabství apod. bude ztraceny. Jak mám udělat, aby nejstarší syn klasicky zdědil všechny moje državy?

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 13 srp 2017, 14:06

Čau, čo sa týka tých vojvodstiev - bez postihu môžeš vlastnič najviac 2 vojvodstvá - vojvodstvo je vyšší správny celok - máš napr. Čechy, Moravu, Sliezsko atd - tie sa skladaju z niekoľkých provincií - dŕžav - čiže ty máš 9 dŕžav no máš aj nejaké vojvodské tituly. Tento postih dostávaš len ak si kráľ alebo cisár. Čiže ak chceš upokojiť situáciu, môžeš dať nejaký vojvodský titul vazalovi alebo ho zničiť. Pozor, za zničenie dostaneš nejaký postih pre vazalov, ktorý de jure patria pod daný titul.

Čo sa týka toho dedenia, to sa tu už dosť riešilo, môže za to spôspb dedenia v tvojich dŕžavách - kraľovstve/vojvodstve/ríši/hrabstve - podla toho aký titul máš.Ty máš zrejme gavelkind. To znamená že tvoje statky sa delia medzi tvoje deti, resp. dedičov. Ak by si mal primogenituru, dedil by najstarší...čiže to čo chceš. Existuju aj dalšie typy. Nájdeš ich a zmeníš v zákonoch. Hore na lište kde máš koncil tak vedla to najdeš..aby si mohol zaviesť určite dedenia musíš splnať nejaké veci...
Crusader Kings II

Europe Universalis IV

Kos112567
Vojín
Vojín

Příspěvek od Kos112567 » 13 srp 2017, 14:43

Timoteus píše:Čau, čo sa týka tých vojvodstiev - bez postihu môžeš vlastnič najviac 2 vojvodstvá - vojvodstvo je vyšší správny celok - máš napr. Čechy, Moravu, Sliezsko atd - tie sa skladaju z niekoľkých provincií - dŕžav - čiže ty máš 9 dŕžav no máš aj nejaké vojvodské tituly. Tento postih dostávaš len ak si kráľ alebo cisár. Čiže ak chceš upokojiť situáciu, môžeš dať nejaký vojvodský titul vazalovi alebo ho zničiť. Pozor, za zničenie dostaneš nejaký postih pre vazalov, ktorý de jure patria pod daný titul.

Čo sa týka toho dedenia, to sa tu už dosť riešilo, môže za to spôspb dedenia v tvojich dŕžavách - kraľovstve/vojvodstve/ríši/hrabstve - podla toho aký titul máš.Ty máš zrejme gavelkind. To znamená že tvoje statky sa delia medzi tvoje deti, resp. dedičov. Ak by si mal primogenituru, dedil by najstarší...čiže to čo chceš. Existuju aj dalšie typy. Nájdeš ich a zmeníš v zákonoch. Hore na lište kde máš koncil tak vedla to najdeš..aby si mohol zaviesť určite dedenia musíš splnať nejaké veci...
Díky za odpověď.

1) Píšeš že bez postihu můžu vlastnit nejvíce 2 vévodství, platí to i pro království? Můj král má momentálně tyto tituly: 4 království, 7 vévodství a 9 hrabství (https://drive.google.com/file/d/0B859np ... sp=sharing). Tedy měl bych mít nejvíce 2 království, aby to bylo bez postihů? Zničit tyto tituly nemůžu, protože mi to píše, že nemám následnictví typu gavelkind, což mám (https://drive.google.com/file/d/0B859np ... sp=sharing). Co to vlastně znamená, pokud titul zničím?
2) Ano, následnictví typu gavelkind mám. Ok, zákon na vysokou autoritu koruny můžu změnit až za 40 let, tak se budu modlit, aby do té doby měl vždy pouze jednoho dědice :) Nevím, k čemu ten gavelkind je vhodný, měl jsem více dědiců a když pak jejich otec umřel, království se rozdělilo do více menších a já jsem na tom akorát tak ztratil.

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“