Jajjun.com

Diskusní fórum věnováno historii, hrám od Paradoxu a mnoha dalším zajímavostem.
Právě je 18 led 2018, 12:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1142 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rady pro Crusader Kings II.
PříspěvekNapsal: 08 úno 2012, 07:21 
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Zdravim,
mate nekdo nejake rady, jak rozehrat CK II? :?:
A zkuste to prosim bez zbytecneho spemovani :ble: a jen vecne :) . Aby to co nejvice pomohlo i hracum co se k tomuhle titulu dostanou poprve :D.

Jako:

Z ceho plyne prijem zlata a jak ho zvetsit?
Co se zlatem? Zakladat nova mesta, nebo vylepsovat hrady, mesta,.... ve svem drzeni, nebo mesta v cizim drzeni?
Udelovani titulu? Udelovat jen hlavni titul, nebo i prava k souvisejicim podtitulum?
Ma smysl udelovat formalni tiluly, jako hlavni lovci, ochrance zeme,....?
Pouzivate zasnuby? Nebo se rovnou zenite a vdavate?
Maji smysl komploty, nebo jak se to presne jmenuje, jak jsou ve spionazi?
Co s radou, posilat nebo neposilat do ,,terenu,, - k vylepsovani vztahu a techu? Nebo je nechat v rade a nikam neposilat.
Jak vyhlasit samostatnost?
Jak vyhrat valku?

Jestli si nekdo na neco vzpomenete, klidne dopiste :)

Předmět příspěvku: Re: Rady pro Crusader Kings II.
PříspěvekNapsal: 08 úno 2012, 10:21 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Prachy máš z vlastních držav a od vazalů. Zvýšíš to celkem logicky zvýšením počtu jedněch nebo druhých, vylepšováním svých držav popřípadě změnou zákonů týkajících se zdanění tvých vazalů. Jinak už můžeš zlato získat jen válčením (po dobití čehokoliv dostaneš trochu zlata jako plen) popřípadě válčením s nevěřícími, kdy ti může papež dát pěkné sumičky peněz...

Co se týče rozšiřování držav či zakládání nových, těžko říci. Osobně mi ale přijde, že je výhodnější ze začátku ty prachy cpát spíše do vylepšení stávajících držav (postavení nových budov zpravidla velmi výrazně državu vylepší) a teprve až když budeš mít peněz nadbytek, tak začít kolonizovat. Državy svých vazalů nevyllepšuji, mají svých prachů dost a dnešní vazal může být příští nárokovatel trůnu a u menších panství může ten rozdíl, kdy má vazal o jednu budovu navíc a tedy třeba o 60 těžkých pěšáků více, znamenat porážku...

Udělování titulů - dělej si to jak chceš. Když přiřadíš i nižší tituly, tak ty přejdou k novému vazalovi a přijdeš o daně/jednotky z nich. Na druhou stranu, když jim nedáš nižší tituly k jejich de jure panství, tak dostáváš velmi výraznou penalizaci k vzájemným vztahům. Čestné tituly se určitě vyplatí dávat, fakticky za nic tím trochu vylepšíš loajalitu, což může znamenat v některých situacích hodně.

Zásnuby používám, je to docela šikovné - nemusíš se o to dále starat a po dosažení plnoletosti ti automaticky naběhne formální potvrzení. Když je nepoužíváš, tak se ti snadno může stát, že ti lukrativní nevěstu stihne někdo vyfouknout...

Komploty (intrigues) jsem zatím nepoužil, v demo není nějak proč. Ale mají veliký potenciál a v plné hře budou jistě použitelnější...

Radu zásadně vysílat do terénu, je nesmysl ji nechávat jen tak sedět na zadku doma...

Samostatnost nevím jak se vyhlašuje, obecně ti stačí získat titul stejné úrovně, jako tvůj lenní pán.V rámci impérii to je ale bezpředmětné a nejspíše jde nejsnáze vyváznout vzájemnou válkou. Na druhou stranu systém CK2 dělá konečně z vazalství celkem užitečnou věc a nikoliv jen neustálou prudu, jako tomu bylo v jedničce, takže těžší zisk nezávislosti neí taková rána.

Válku vyhlásíš celkem logicky diplomaticky, ale musíš mít platný cassus belli.

PříspěvekNapsal: 08 úno 2012, 12:42 
jak získam cassus belli?

PříspěvekNapsal: 08 úno 2012, 12:52 
Podplukovník
Podplukovník

Tady nikdo nehrál tutorial zdá se :twisted: . To tam musíš hodit nějakýho toho moulu z těch rádců tam, kam chceš zaútočit a on ti "vypracuje" důvod k válce.

PříspěvekNapsal: 08 úno 2012, 13:27 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

Buď tak jak říká Gulďák. Dalších možností je nepočítaně - pokud to jsou kacíři či nevěřící, tak ho máš automaticky, můžeš ho získat tak, že díky sňatku získáš nárok na titul, leč získá ho někdo jiný. Automaticky máš nárok na cokoliv co je de jure tvé. Zrovna tak můžeš podpořoit nároky svých vazalů a dvořanů... možností nepřeberně.

PříspěvekNapsal: 08 úno 2012, 13:51 
Major
Major

Vals píše:
Čestné tituly se určitě vyplatí dávat, fakticky za nic tím trochu vylepšíš loajalitu, což může znamenat v některých situacích hodně.

najlepsi je dvorny saso :lola: akurat lojalitu ti to moc nevylepsi :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 11 úno 2012, 18:34 
Vojín
Vojín

Zdravím, neví někdo jak to bude s češtinou ??

PříspěvekNapsal: 12 úno 2012, 02:55 
Podplukovník
Podplukovník

Už jsme se tu vedle v tématu shodli, že dynastie se píše s 'y', takže s češtinou to vypadá více než dobře.

PříspěvekNapsal: 12 úno 2012, 07:44 
Podplukovník
Podplukovník

Bydliště: Frei Stadt Hultschin, hlavní město Rzeczipospolite Prajzke
Gulde píše:
Už jsme se tu vedle v tématu shodli, že dynastie se píše s 'y', takže s češtinou to vypadá více než dobře.

:lola: Tak to přeji hodně zdaru. :D

Dekl je ve skutečnosti Dekl.

šedá eminence na dvoře Obodritského Cara

(Fórové hry, kterých jsem se zúčastnil.)
Admirál de Étranger, Francouzské císařské loďstvo (Trafalgar 1805)
rytíř Johannes von Ausländer, prozatímní regent Sicilského království (Byzanc 1214)
Luigi Mario Forestiero, Il primo ministro del Regno d'Italia (Německo 1866)
Generál von Ausländer st., velitel 51.rezervní divize, hrdina od města Ypres (1915)
Generál von Ausländer ml., velitel 22.tankové divize, hrdina od Krymu (1942)
očekává další nasazení do bitevní vřavy

Hotentotenpotentatentanteatentäter

PříspěvekNapsal: 15 úno 2012, 20:12 
Poloslepý troll
Poloslepý troll

Vals píše:
Prachy máš z vlastních držav a od vazalů. Zvýšíš to celkem logicky zvýšením počtu jedněch nebo druhých, vylepšováním svých držav popřípadě změnou zákonů týkajících se zdanění tvých vazalů. Jinak už můžeš zlato získat jen válčením (po dobití čehokoliv dostaneš trochu zlata jako plen) popřípadě válčením s nevěřícími, kdy ti může papež dát pěkné sumičky peněz...

vylepsovanim vazalskych drzav a taky veno bejva slusny kdyz se vybere spravna nevesta

dulezity udrzovat vztahy s vazalama podle jejich naklonosti se taky odviji kolik odvadi

Co se týče rozšiřování držav či zakládání nových, těžko říci. Osobně mi ale přijde, že je výhodnější ze začátku ty prachy cpát spíše do vylepšení stávajících držav (postavení nových budov zpravidla velmi výrazně državu vylepší) a teprve až když budeš mít peněz nadbytek, tak začít kolonizovat. Državy svých vazalů nevyllepšuji, mají svých prachů dost a dnešní vazal může být příští nárokovatel trůnu a u menších panství může ten rozdíl, kdy má vazal o jednu budovu navíc a tedy třeba o 60 těžkých pěšáků více, znamenat porážku...

vazalum vylepsuju jen to co zvisuje zdaneni ostatni si vylepsujou sami malokdy sem mel problem porazit sveho vazala a k porazeni souseda se vojaci od vazalu hodej

Udělování titulů - dělej si to jak chceš. Když přiřadíš i nižší tituly, tak ty přejdou k novému vazalovi a přijdeš o daně/jednotky z nich. Na druhou stranu, když jim nedáš nižší tituly k jejich de jure panství, tak dostáváš velmi výraznou penalizaci k vzájemným vztahům. Čestné tituly se určitě vyplatí dávat, fakticky za nic tím trochu vylepšíš loajalitu, což může znamenat v některých situacích hodně.

tituly udeluju ale tak aby nevznikla nekde homogeni opozice ve svem drzeni si nechavam jen ty nejlepsi provincie ono kdyz muzu drzet jen 4 a pak mam postih nic jinyho nezbejva

formalni tituly ano

Zásnuby používám, je to docela šikovné - nemusíš se o to dále starat a po dosažení plnoletosti ti automaticky naběhne formální potvrzení. Když je nepoužíváš, tak se ti snadno může stát, že ti lukrativní nevěstu stihne někdo vyfouknout...

kdyz to stoji zat o tak se snazim ale malokdy

Komploty (intrigues) jsem zatím nepoužil, v demo není nějak proč. Ale mají veliký potenciál a v plné hře budou jistě použitelnější...

jen dreams komploty mi moc nejdou

Radu zásadně vysílat do terénu, je nesmysl ji nechávat jen tak sedět na zadku doma...

Samostatnost nevím jak se vyhlašuje, obecně ti stačí získat titul stejné úrovně, jako tvůj lenní pán.V rámci impérii to je ale bezpředmětné a nejspíše jde nejsnáze vyváznout vzájemnou válkou. Na druhou stranu systém CK2 dělá konečně z vazalství celkem užitečnou věc a nikoliv jen neustálou prudu, jako tomu bylo v jedničce, takže těžší zisk nezávislosti neí taková rána.

diplomacie / declare war a tam se vybira z jakeho duvodu

Válku vyhlásíš celkem logicky diplomaticky, ale musíš mít platný cassus belli.

PříspěvekNapsal: 17 úno 2012, 15:47 
Rotný
Rotný

Mám takový rychlí dotaz. Nahoře mi hra oznamuje, že nemám nástupce ze své dynastie. Co to přesně znamená a jaké to má důsledky?

Musel jsem sám sobě zasmát, že mě nenapadlo si přečíst popisek po najetí myši. Dá se to nějak vyřešit?

PříspěvekNapsal: 17 úno 2012, 16:15 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

memo píše:
Mám takový rychlí dotaz. Nahoře mi hra oznamuje, že nemám nástupce ze své dynastie. Co to přesně znamená a jaké to má důsledky?

Musel jsem sám sobě zasmát, že mě nenapadlo si přečíst popisek po najetí myši. Dá se to nějak vyřešit?

Je to prosté, ve hře hraješ za dynastiii, takže pokud nemáš dědice ze své dynastie, tak nepokračuješ ve hře, ale buď budeš hrát za jiného člena dynastie, nebo hra skončí (pokud dynastie vymřela). Vyřešit se to dá v závislosti na okolnostech. Pokud je to proto, že máš elective law a tví vazalové prostě chtějí zvolit někoho jiného, tak prostě budeš muset vylepšit vztahy s vazaly. Pokud je to proto, že nemáš svého vlastního dědice, tak zploď dědice :). Pookud jsi omylem vstoupil v matrilinerární svazek a tedy manželka je ta, co nosí v domě kalhoty a dědicové mají její příjmení, tak se rozveď, znovu ožeň a povraždi své dosavadní potomstvo... Možností je spousta, ale musíš začít konat rychle :)

Jinak je možná ještě jedna poslední, nouzová, cesta - změna následnického práva na seniority. Pak bude dědic vždy z tvé dynastie...

PříspěvekNapsal: 17 úno 2012, 18:33 
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

A jak se můžu dát rozvést?Ono to jde???Já tam nikde na nic takového nenarazil......

PříspěvekNapsal: 17 úno 2012, 19:06 
Rotný
Rotný

No já jsem měl problém, že moji poslední členové dynastie byli samé ženy. Rozvést se mi nikdy nepodařilo resp. papež to nikdy nechtěl povolit.

Můj další problém je, že nevím, jak poznat osobu, která je vhodná pro vládnutí, kde je jako sídlo kostel. U každého mi to pokaždé psalo u vztahů -30 bodů za špatnou vládu. Jak to mám poznat?
Jaktože ikdyž patřím pod Francii, tak v mém případě je ještě nademnou Svatá říše? Mám sice tituly vévodství Brabantu a Lucemburska, ale nějak mi to stejně nedává smysl. Jak se toho zbavit? Je to omezující.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2012, 10:28 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

a.) rozvod najdeš v diplomacii u své ženy. Musíš mít dobré vztahy s papežem (nebo mít svého protipapeže)

b.) postih s princ-biskupy (tzn. biskupy s hraběcím či vévodským titulem) budeš mít vždy lhostejno na tom, kdo tam bude.

c.) to, že s Brabantem spadáš pod HRE i když jsi vazalem Francie je normální a nezbavíš se toho. Je to otázka de jure hraniic království.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2012, 16:38 
Praporčík
Praporčík

Nedavno sem o tom cetl, byl to vcelku bezny stav a pokud by panovnici proti sobe vytahli, tak u jednoho z nich si se musel vyplatit z lennich povinnosti, pak si mel zaruku, ze tve statky na druhe strane zustanou zachovany.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2012, 19:19 
Rotný
Rotný

Citace:
Je to otázka de jure hraniic království.

A de jure hranice království se předpokládám nijak během hry nemění, ne?

Jak se dají zlepšovat vztahy s vazaly? Jde o nějaké dlouhodobější řešení. Měl jsem totiž pěkné vévodství jenže po uvěznění jednoho z vazalů začala revolta a pak útoky ostatních zemí okolo a byl konec.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2012, 19:38 
23. Armádní Generál
23. Armádní Generál

De jure hranice zůstávají neměnné.

Vztahy s vazaly samozřemě zlepšovat jdou, podívej se na každého z nich, co vám kazí přátelství a podle toho se zařiď. Každopádně čím déle tvůj vládce vládne, tím menší penalizaci (a poté větší bonus) dostává ke vztahům s vazaly.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2012, 20:20 
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Mě hodně štve, že když dám někomu nějaké území, okamžitě se vztahy zhorší na -100. Čím to je?

"Exterminate!" - Neznámý dalek

PříspěvekNapsal: 18 úno 2012, 21:19 
Osobní Strážce Obří Chobotnice
Osobní Strážce Obří Chobotnice

Když najedeš myší na ten ukazatel, napíše ti, jaké okolnosti ovlivňují vazalův vztah k tobě. Je možné, že má na nárok na tvoje tituly, např. když máš primogeniture a dáváš tituly svým mladším synům.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1142 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina