Rady pro Crusader Kings II.

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, martas3, Vals, Phoenix

Odpovědět
Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Re: Rady pro Crusader Kings II.

Příspěvek od Timoteus » 24 čer 2019, 21:57

a) viceroyalties,viceroyalties, viceroyalties
b) dať svojmu dedičovi väčšinu viceroyalties - alebo tie najsilnejšie...
tým budeš mať verného silného vazala, ktorý sa naučí vládnuť (mal by) a na jednom mieste vieš povolať veľku army
“Uvedomte si teda, bratia moji a druhovia v zbroji, že spomienka našej smrti, našej pamiatky, slávy a slobody nám poskytnú večný život.Konštantín XI. Dragases

Timoteus Scholastikos

Jurig
Četař
Četař

Příspěvek od Jurig » 10 črc 2019, 14:31

Potřeboval bych radu od nějakého pohana, co už má Holy Fury.
Reformoval jsem Slovanskou víru a vytunil si to k obrazu svému, panovník je i hlavou náboženství. Teoreticky, jestli jsem to dobře pochopil z informací na wiki, bych mohl svatořečit zasloužilé padlé slovany, stejně jako papež u křesťanů, ale nevím kde by to šlo. Chtěl jsem tím pochopitelně zvětšit slávu svého rodu :D Třeba se to zobrazí u vhodného kandidáta samo, zatím se tak ale nestalo, mám teprve rok 798.
díky
Imperium Bohemica et Rusia et Arabiae Sacrum

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 10 črc 2019, 20:49

Ehh to ti musí vyskočit event ve kterém se rozhodneš zda tu danou osobu uznáš jako svatou. A navíc nemůžeš udělat svatým panovníka který byl zároveň hlavou náboženství. Btw zkusil si už ten novej start date? Iron Century? Mám v plánu hrát za saské kmeny a vypálit Egypt do základů a následně jej kolonizovat :D
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

Jurig
Četař
Četař

Příspěvek od Jurig » 11 črc 2019, 07:52

Tak to jsem nezkoušel, ani nevím, že posunuli start, mrknu na to, to by mě teda mooc bavilo :D

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 11 črc 2019, 09:29

Oni ho neposunuli ale vytvořili nový start date. Rok 936 myslím.
Tento podpis byl smazán, protože porušoval pravidla tohoto fóra. Neprodleně nahlaste autora tohoto podpisu administrátorovi.

alchymik
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od alchymik » 17 črc 2019, 21:47

Jurig píše:
10 črc 2019, 14:31
Potřeboval bych radu od nějakého pohana, co už má Holy Fury.
Reformoval jsem Slovanskou víru a vytunil si to k obrazu svému, panovník je i hlavou náboženství. Teoreticky, jestli jsem to dobře pochopil z informací na wiki, bych mohl svatořečit zasloužilé padlé slovany, stejně jako papež u křesťanů, ale nevím kde by to šlo. Chtěl jsem tím pochopitelně zvětšit slávu svého rodu :D Třeba se to zobrazí u vhodného kandidáta samo, zatím se tak ale nestalo, mám teprve rok 798.
díky
No, pokud jsi hlavou náboženství ty jako panovník, tak to podle wiki nejde: https://ck2.paradoxwikis.com/Sainthood# ... Veneration Ale někde na redditu jsem sice četl, že to jde, tak bůh (bohové :) ) ví. Každopádně musíš si při reformaci zvolit doktrínu Ancestor veneration a jelikož já jsem si jí nikdy nebral, tak to nemám vyzkoušené, ovšem v tomhle bych věřil wiki. Osobně si myslím, že i kdyby svatořečení nebylo slučitelné s panovníkem jako hlavou náboženství, tak výhody toho kontrolovat náboženství (krom nějakých bonusů k piety hlavně řídíš Grand holy wars + dostaneš hezký artefakt) jsou určitě větší, než čekat na náhodný event svatořečení. Obecně si myslím, že je tam na výáběr řada užitečnějších doktrín, jejichž výhody máš přímo pod kontrolou (mám hodně rád třeba Stability a pokud nejsi viking a plánuješ hodně plenit, hodí se Sea-Bound, atd.)

LordAmargon
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od LordAmargon » 23 črc 2019, 10:50

Hraju za Kumáni od roku 1066, toto je obsazené uzemí. Jinak kam dál na expanzi na severu a jihu jsou pravoslavný, na východe ostatní kmeny a na západe Uhry a Polsko. Jsem kmen protože jsem nechtěl být hned feudal. PS: Jak sem vložím obrázek.

LordAmargon
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od LordAmargon » 23 črc 2019, 19:20

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 23 črc 2019, 21:12

Nepatří tohle spíš do chlubárny ? Btw kdybych to hrál já tak by moje finální hranice v Evropě vypadala asi takto: https://postimg.cc/SYN9kRYw

To si věděl že stejně jako nomádi tak i kmeny můžou zmasakrovat obyvatelstvo a zničit všechny města, kláštery a hrady ? Tímto způsobem můžeš zkolonizovat celé království během pár let. Já hraju s obtížnější náboženskou a kulturní konverzí.

https://i.postimg.cc/CLT9DGhD/20190719192052-1.jpg

https://i.postimg.cc/NfV85c1j/ck2-29.png

Já bych zajistil svoje hranice a pak bych být tebou hrál za někoho z tvého rodu někde pěkně daleko. Mohla by bejt sranda dosadit na trůn nějakého malého hrabství v Německu tvého příbuzného a pak hrát za něho jako vazal HRE. :) Určitě by to bylo zábavnější než nějakej debilní blobing. :o

Jurig
Četař
Četař

Příspěvek od Jurig » 24 črc 2019, 12:53

Při starých i nových bozích. Sasové v Egyptě! Kam ten svět spěje Josife :D

LordAmargon
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od LordAmargon » 24 črc 2019, 18:31

Jak vydrancuju ta uzemí ?

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 24 črc 2019, 19:08

Pokud si tribal/nomad tak klikni na hrad, město nebo klášter (ve tvém přímém vlastnictví) a dej vyplenit. Každých 6 měsíců zbouráš jednu budovu a získáš zlato a nepatrný počet technologických bodů. Ovšem nejde drancovat území s pouhým jedním baronstvím.

Ilmarinen
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Příspěvek od Ilmarinen » 24 črc 2019, 19:58

Jurig píše:
24 črc 2019, 12:53
Při starých i nových bozích. Sasové v Egyptě! Kam ten svět spěje Josife :D
No v CK2 sú podobné anomálie celkom bežné :D

alchymik
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od alchymik » 27 črc 2019, 09:02

Josif píše:
24 črc 2019, 19:08
Ovšem nejde drancovat území s pouhým jedním baronstvím.
Jde to, pokud jsi nomád (ale předpokládám, žes to myslel pro tribal).
LordAmargon píše:
23 črc 2019, 10:50
Hraju za Kumáni od roku 1066, toto je obsazené uzemí. Jinak kam dál na expanzi na severu a jihu jsou pravoslavný, na východe ostatní kmeny a na západe Uhry a Polsko. Jsem kmen protože jsem nechtěl být hned feudal. PS: Jak sem vložím obrázek.
Vytváření těchle eurasijských stepních mamutů je sice ze začátku legrace, ale dost rychle se to omrzí (když celkem není problém vytvořit třeba Mongolskou říši v historických hranicích během nějakých 100 let...). Na tvém místě bych se usadil někde na Krymu, vytvořil si tam obchodní republiku a zbytku říše dal spánembohem - jako Kumán budeš moct dál plenit a budeš mít k tomu lodě. ;)

Josif
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Příspěvek od Josif » 27 črc 2019, 10:31

alchymik píše:
27 črc 2019, 09:02
Jde to, pokud jsi nomád (ale předpokládám, žes to myslel pro tribal).

Jo. Ono ještě můžeš postavit třeba ten klášter abys je tam všechny dorubal. Hoši z paradoxu to maj holt špatně udělaný no.. :D

alchymik
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od alchymik » 27 črc 2019, 13:23

Josif píše:
27 črc 2019, 10:31
Jo. Ono ještě můžeš postavit třeba ten klášter abys je tam všechny dorubal. Hoši z paradoxu to maj holt špatně udělaný no.. :D
Jo, to mi přišlo taky jako nesmysl. Ale asi to je kvůli případné reformě náboženství, protože svatá místa ve stepích nemají kláštery.

alchymik
Svobodník
Svobodník

Příspěvek od alchymik » 31 črc 2019, 12:27

Měl bych dotaz na někoho, kdo má zkušenosti s hraním MR - vyplatí se jako hlavní državu mít hrad, nebo město? Možnost postavit si v hlavním městě arsenal mě moc neohromila, zatímco možnost mít bonusy pro jednotky z kulturní budovy mi přijde lákavá. Zatím si tedy v hlavním městě držím jako sídlo hrad, ale pořád nejsem úplně rozhodnutej. Měl by k tomu někdo nějaký postřeh nebo radu?

davidjaho
Rotný
Rotný

Příspěvek od davidjaho » 06 srp 2019, 19:01

Zdravím,
měl bych prosbu pro kohokoliv disponujícího konvertorem do EU4. Mohl by mi prosím ověřit jednu věc. Když si vrátí hru přes beta na verzi 2.3.3 a provede konverzi, tak v pro jakou verzi EU4 bude save převeden.
Předem děkuji za odpověď.

Imperius
Rotný
Rotný

Příspěvek od Imperius » 07 srp 2019, 06:12

davidjaho
Rotný
Rotný

Příspěvek od davidjaho » 07 srp 2019, 18:54

Imperius píše:
07 srp 2019, 06:12
No podľa dátumu https://ck2.paradoxwikis.com/Patches a https://eu4.paradoxwikis.com/Patches asi 1.9.2 alebo 1.10
Díky mockrát. To mňa mohlo napadnout hned si porovnat data patchů. :D

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“