Rady pro Crusader Kings II.

Opět buduj a sleduj rozmach své vlastní rodinné dynastie. Dobyj, vyžeň nebo z dalších území vytvářej vazaly ve středověké Evropě. Využij svých špiónů a spolupachatelů k dosažení svých vlastních ambicí. Braň svoji náboženskou víru a nebo se připoj ke křížové válce nebo džihádu! Vyzkoušej tvrdý život středověkého vládce.

Moderátoři: Atlantis, Minreth, Vals, Phoenix

Odpovědět
Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Re: Rady pro Crusader Kings II.

Příspěvek od Timoteus » 30 zář 2018, 17:29

Uf zložitá otázka...neviem presnú odpoveď, no existuje niekoľko možností
1. Je zadarmo
2. Ak nie je zadarmo tak záleží od počtu jednotiek ním zverbovaných
3. Ak nie je zadarmo - v porovnaní so žoldniermi by to malo byť menej pretože
a) žoldnieri majú väčší počet
b) žoldieri majú rôzne sumy - viď niektoré skupiny aj o rovnakom počte majú rôzne sumy
c) dvoranom verbované jednotky ti vydržia len krátko - myslím, že sa rozpadnú po vojne/ ak nejdeš rabovať
Crusader Kings II

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

Schulmi
Četař
Četař

Příspěvek od Schulmi » 01 říj 2018, 06:58

:D aha. Zkusím metodou pokus/omyl a dám vědět

Jurig
Desátník
Desátník

Příspěvek od Jurig » 01 říj 2018, 09:09

Tak vytvořením vlastní kompanie docílíš hlavně toho, že pokud si je někdo najme, dostaneš část jejich žoldu do vlastní pokladny. Pokud si je chceš najmout sám, musíš jim normálně zaplatit.
Kdykoliv můžeš měnit velitele kompanie a můžeš jim buď poslat vojáky nebo ze stávajících lehkých jednotek udělat těžkou pěchotu či těžkou jízdu, tím že jim pošleš zbraně. Obojí je za peníze- stačí kliknout pravým na velitele a je to v nabídce.

Takže se hodí k tomu, aby ti přinášeli peníze když je někdo najme.
Moje poznatky: Udělal jsem za fůru peněz kompanii o 4500 mužích, jsou to zabijáci, ale nikdo si je pro jejich cenu nenajme, takže k ničemu. Radši udělat kompanii tak o 1500-2000 mužích.
Jako velitele jsem dal svého bratra a on mi po pár letech vyhlásil válku o celou zemi a velel právě té kumpanii- tak jsem ho vyměnil za jiného velitele a bylo po válce :D
Fylkir Elidyr spravedlivý, ochránce víry, ravager, císař Ymerodraeth yr Almaen y Gorllewin, germánské říše západu. Král pěti království a hlava rodu Manaw

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 01 říj 2018, 12:46

jááj títo žoldnieri...ja som sa pomýlil a myslel som tých, čo môže tvoj maršál vytvoriť keď si tribal... :D
Crusader Kings II

Rajas of India, Old Gods, The Republic, Sons of Abrahams, Customization Pack, Dynasty Shield I-III, Legacy of Rome, Sword of Islam, Ruler Designer, Charlemagne, Way of Life , All portraits, Few music pack, Reapers of Death (WoL, RoD, C contextpacks), Monks and mystics
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Europe Universalis IV

complet without all e-books, few modern soundtracks, Europa Universalis IV: Evangelical Union Unit Pack and Europa Universalis IV: Catholic League Unit Pack and Cossack´s packs

Jurig
Desátník
Desátník

Příspěvek od Jurig » 02 říj 2018, 20:50

Aha, tak ty už jsem dlouho neměl, ale pokud se pamatuju, tak když je maršál vytvoří, musí bojovat- pokud nemají válku, po nějaké době se rozpustí, ale nevím po jaké a s cenou netuším, ale asi je to zadarmo. Podobně i náboženští, které může sehnat primas, ale pozor, když se rozpustí, stojí tě to zbožnost- u těch maršálových možná prestiž, ale nevím to jistě. Proto jsem je už radši nenechával povolat.
Fylkir Elidyr spravedlivý, ochránce víry, ravager, císař Ymerodraeth yr Almaen y Gorllewin, germánské říše západu. Král pěti království a hlava rodu Manaw

Imperius
Četař
Četař

Příspěvek od Imperius » 03 říj 2018, 07:11

Raid armada od marsala nieco stoji ,ale je to zanedbatelne do 1000 to je tusim 0.1 .Od primasa armada fanaticov nepyta zold ziadny ved preco.
Povolavat ich mozes ak nemas pre svojho primasa ci marsala inu ulohu,ale ako pise Jurig,vydrzia max rok nez ich to prestane bavit a vratia sa k svojim rodinam ,takze bud hned od zaciatku ci pred koncom tejto doby ich rozpusti aby si neprisiel o prestiz a zboznost.

Schulmi
Četař
Četař

Příspěvek od Schulmi » 03 říj 2018, 18:46

Myslel jsem ty nájemné. Najal jsem je, vytunil, narval jsem do nich asi 1000 zlatek, byla tam jen těžká pěchota a jezdectvo. No a po nějaké době mi řekli že na ně kašlu a přetrhali vazby. Co mi vadilo je snížení počtu jednotek v mých državách...

ruso
Rotný
Rotný

Příspěvek od ruso » 17 říj 2018, 19:30

Chalani, "kúpil" som si CK2 keď bol pred časom na steame grátis a konečne som sa k tomu dostal.

Potreboval by som trochu usmerniť. Hrám od roku 1066 za české kráľovstvo. Jedného svojho brata som zabil aby som po ňom dedil a aktuálne sa snažím zabiť aj druhého. Niektoré svoje územia som rozdelil medzi svojich synov. Ako môj dedič je však určený práve môj brat. Kým som zomrel nepodarilo sa mi zmeniť zákon tak aby po mne dedil syn, keďže som ešte nezvládol 10 rokov. Otázka pre mňa je ako viesť vnútornú politiku aby som mal ako ďalšia postava co najvýhodnejšie postavenie a mohol pokračovať v diele. Nie aby som pokračoval ako rovnako starý brat na odpis ktorý ani nemá možnosť spravovať všetky nadobudnuté územia a tak. Kým začnem expandovať ako spraviť poriadky v zemi? Do toho sa moc neviem dostať.

Schulmi
Četař
Četař

Příspěvek od Schulmi » 18 říj 2018, 19:38

Jee já už si ani nevzpomenu jak to v 'holém' ck2 je :D . Ale předpokládám že je zaveden senatoriat. Tzn dědí nejstarší člen rodu. Takže buď změň nástupnictví. Vláda 10 let, patřičné kulturní technologie a žádný vazal nesmí mít negativní názor. Nebo prostě vyvraždi příbuzné tak aby syn byl nejstarším žijícím členem rodu. Neměj obavy. Přemyslovci to tak dělali běžně.

ruso
Rotný
Rotný

Příspěvek od ruso » 19 říj 2018, 06:15

Nakoniec ani ten seniora nebol zlý. Chvíľu som vládol ako brat a potom predsa len ako môj najstarší syn. Podarilo sa mi dobyť len Rakúsko, keďže cisár neustále bojuje s Poľskom a uhorskom. Keďže sú to moji susedia tak tiah bojov nesiem ja co ma stoji dosť prachov a času. Aktuálne som stabilizoval situáciu aj s jednou hrabenkou z Brna kde hrozilo že bude dediť niekto mimo rod. Našťastie sa podarilo presadiť v hre zákon a mohol som jej vziať titul. Po krátkom boji je situácia v zemi konečne stabilná a ja začínam premýšľať ako expandovať ďalej.

Ilmarinen
Četař
Četař

Příspěvek od Ilmarinen » 19 říj 2018, 09:29

No seniorát je nie vždy šťastná voľba. Pozri čo to napríklad urobilo s Poľskom po smrti Boleslava III Krivoústeho, rozdelil územie na údely medzi svojich synov s tým, že najstaršiemu Vladislavovi II Vyhnancovi zaistil seniorátny údel, no prakticky to malo za následok rozklad Poľska. Ostatní synovia sa rýchlo osamostatnili a moc seniora slabla čo malo dosť nešťastné dôsledky.
„Nemôže nad druhým vládnuť ten, kto sám seba nevie ovládať.“

Schulmi
Četař
Četař

Příspěvek od Schulmi » 23 říj 2018, 19:40

zdar, mám dotaz k družinám. Každá družina má nějaký efekt (bonus). Například kavalerie má +20% útok lehké i těžké kavalerie. Vztahuje se tento bonus jen k této jedné konkrétní jednotce nebo k celé armádě?

ce4aser
Desátník
Desátník

Příspěvek od ce4aser » 23 říj 2018, 19:56

Tie druziny by aj mna zaujimalo, za prvy pohlad mi to pride dost nestastne lebo je to nieco ako zoldaci a stalo to dost mesacnych poplatkov, ktore brzdia ku rozvoju.

Jurig
Desátník
Desátník

Příspěvek od Jurig » 23 říj 2018, 20:54

ruso píše:
17 říj 2018, 19:30
Chalani, "kúpil" som si CK2 keď bol pred časom na steame grátis a konečne som sa k tomu dostal.

Potreboval by som trochu usmerniť. Hrám od roku 1066 za české kráľovstvo. Jedného svojho brata som zabil aby som po ňom dedil a aktuálne sa snažím zabiť aj druhého. Niektoré svoje územia som rozdelil medzi svojich synov. Ako môj dedič je však určený práve môj brat. Kým som zomrel nepodarilo sa mi zmeniť zákon tak aby po mne dedil syn, keďže som ešte nezvládol 10 rokov. Otázka pre mňa je ako viesť vnútornú politiku aby som mal ako ďalšia postava co najvýhodnejšie postavenie a mohol pokračovať v diele. Nie aby som pokračoval ako rovnako starý brat na odpis ktorý ani nemá možnosť spravovať všetky nadobudnuté územia a tak. Kým začnem expandovať ako spraviť poriadky v zemi? Do toho sa moc neviem dostať.
No, tak jsem si tu hru schválně otevřel, ale nemám teda holou verzi bez dlc. Pro začátek bych poradil, přežít deset let vlády- změnit následnictví- já v začátcích vždy preferoval volené nástupnictví. sice to posiluje
vliv vazalů, ale zase tě za to mají rádi a vždy jsem si prosadil svého kandidáta-jednoho ze synů. na primogenituru ještě dlouho nedosáhneš. Možná se ti na začátku pár vazalů vzbouří- většinou bráním vzniku silných frakcí ale využiju možnosti zatknout intrikujícího vazala-když se to nepovede, porazím ho a mám právo na jeho titul. Ten pak dám svým oblíbencům-ergo jsem populární.

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 24 říj 2018, 18:00

seniorát vždy lepší než gavelkind :D....že ti vládnu zväčša starí panovníci by som nebral vždy na škodu...ale rozhodne by som nedával provincie svojmu rodu...lebo by sa začali hrabať na trón :D pekne si všetkých členov rodu buď oženiť mimo alebo nechať na dvore...a keď je nejaký blbý tak do kláštora....a máš po problémoch (skoro) samozrejme postupne prejsť na primogenituru (problem v čechach je, že podliehaju HRE a tak nemôžeš len tak zmeniť nástupníctvo kým nie si kráľ a nemáš autoritu koruny - ak si vojvoda platí u teba autorita cisárskej koruny pokiaľ sa nemýlim....ale tak je to vec 3-4 generácií/vládcov ten prechod k primoške...)
Crusader Kings II

Europe Universalis IV

ce4aser
Desátník
Desátník

Příspěvek od ce4aser » 25 říj 2018, 09:22

Ja som si oblubil volene nastupnictvo. Nie vzdy je najstarsi aj nalepsi. A navyse vazalovia su spokojnejsi.

Timoteus
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Příspěvek od Timoteus » 25 říj 2018, 13:13

to už si musíš ty zariadiť aby bol najstarší syn najlepší :D poprípade mu dáš biskupstvo a je po probléme.....možností je veľa xD....pri volenom je problem že kľudne môžeš vládu stratiť...a čo od toho, to by sa dalo zvládnuť....keby vládol niekto schopný...lenže hneď by sa tvoja maxi ríša potrhala, jej autorita a zákony tak zmenili skrz frakcií a pod že by si mal po 300 ročnej robote... :/
Crusader Kings II

Europe Universalis IV

ce4aser
Desátník
Desátník

Příspěvek od ce4aser » 25 říj 2018, 14:46

Si pamatam ked som hral za anglicko, pri vytvoreni anglicka som vytvoril ako nove s tym ze wales zaniklo. Takze ked som zalozil Britaniu tak mala len 3 kralovstva: anglie, skotsko a irsko. Cele de jure irsko som dal jednemu a cele de jure skotsko som dal druhemu vazalovi. A po par dnoch som umrel a Cisar som Irsky kral. Moj dedic mol len anglicky kral, ktory po smrti irskeho krala bol zvoleny za cisara britanie. Bolo to velmi zaujimave obdobie, lebo uz sa s toho stavala rutina.

Odpovědět

Zpět na „Crusader Kings II“